Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Imate li u planu povratak u Hrvatsku?
Ne, ni u kojem slučaju! 49 29.17%
Možda, ali šanse nisu velike... 29 17.26%
Vjerovatno ću se vratiti ali ne ubrzo 23 13.69%
Sigurno, čim prije moguće! 31 18.45%
Ne znam u ovom trenutku 9 5.36%
Vraćam se u Hrvatsku kad odem u mirovinu 27 16.07%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 21:09   #801
U hrvatskoj je razlika cjene jeftine ili skupe hrane manja.
U Njemačkoj znam mjesta gdje je ekopomma, za Koju prodavacica zna ime krava od Koje su stavili govno kao gnjoj, 5-6 puta skuplja od obicne U samoposluzi. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:45   #802
Upravo sam na Bozicnom sajmu vidila 1 šnitu/fetu pizze za 4€

Pizza stoji satima i oni to prodaju za 4€ šnitu!
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 06:11   #803
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Upravo sam na Bozicnom sajmu vidila 1 šnitu/fetu pizze za 4€

Pizza stoji satima i oni to prodaju za 4€ šnitu!
Jos su to dobre cjene ako otides na jedan pravi sajam. Messe Frankfurt 1 paar Frankfurter Würstchen + Scheibe Toast 4,80€.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:33   #804
DAlmacija
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:22   #805
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
DAlmacija
jos da je ljudima mozgove prominit, sve je super, osin primitiizma i egoizma koji vlada doli.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:04   #806
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
jos da je ljudima mozgove prominit, sve je super, osin primitiizma i egoizma koji vlada doli.
Imas 4-5 mjeseca kada se možes druziti sa turistima! ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:12   #807
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Imas 4-5 mjeseca kada se možes druziti sa turistima! ;-)
To san i radila kad san bila doli.

4-5mj je premalo. ne mogu zazmirit na seljaciju i primitivizam, da retardi i egoizam vlada gradom i da bi mi jedini spas bija napusavat se i smrkat u sporkom wcu u 4 ujutro, jbg, da iman dva zivota, odzivila bi splitski djir, odapela i rodila se i nastavila ovako ka sad, al posto neman dva zivota, izabrala san da me nece izist "perspektiva" Dalmacije.

Zivot je grub, i masu ih se kasno budi iz snova
pa kazu virujen u Boga, al' ipak vaznija mi je lova
a kad smo bili dica imali smo druge idole
u glavi propuv i kemijanja kako utec iz skole
Di je sad sva ekipa, svak je isa na svoju stranu
al' vecina ih jos uvik sa starcima u iston stanu
neki jos ne zele odrast nemaju zivotnog plana
i zivotare u sjenama nekih faca sa ekrana
Nisu se makli ni pedalj od euforicnog trenutka
kad su pijanih glava kleli zivot za hajduka
samo su jedna lijena glava javnog mnijenja
nemaju cak ni rjesenja svojih osobnih problema
Vrlo cesto su in izlaz alkohol i droga
dok drustvo pokriva oci i cini se bizi od toga
da je droga rjesenje i bijeg od dubljih problema
narkomani jesu problem ali nisu glavna tema


Fale mi slane srdele,domaca blitva, vino crno, ribarske veceri i fritule, sta bi dala sad za pijat crnog rizota. Al to je to, ostalo je izblidilo, sve je oslo u k.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:13   #808
Ne gledam tako crno kao ti, Ali nikada nisam bila duze od 6 tjedana U komadu ili 2-3 mjeseca U godini U splitu.
I ne vidim se nikada U zivotu za trajno tu.

Nije tu kriv ni Split, Ali djeca su U njemackoj i valjda nekada i unucad i volim veca mjesta ili biti blizu njih. I sa veca mislim 500.000 + stanovnika....
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:12   #809
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
jos da je ljudima mozgove prominit, sve je super, osin primitiizma i egoizma koji vlada doli.
Sto je konkretno problem? hvala
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:37   #810
Bolje grob nego nazad bit rob...HOW YES NO nema nazad..
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:22   #811
442
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:44   #812
Imam pola godine HR pola di jesam
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:15   #813
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Imam pola godine HR pola di jesam
To za mene nije povratak, da ides 8 mjeseci u HR i 4 zu gdje jesi bi to bilo.
Ali razumno ako imas tu gdje si sada djecu, nekada i unucad itd.
Kod mene ce sigurno isto biti 3-4 mjeseca Hrvatska ali stalno ili vecinski ne, ali Sam i rodena zu gdje Sam sada.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:26   #814
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Možda i ima, ali se jede Kebab, Currywurst i šnicla...i to s razlogom.
Ne mogu reći da sam baš obišao Njemačku, no recimo nešto što sam probao od lokalnih "specijaliteta" je Dibbelabbes iz Pfalza i Saarlanda mislim. Kata-strofa od "specijaliteta", no još uvijek bolje od svinjske njuške iz Berlina...
Da se razumijemo, do prije godinu dana sam stanovao u blizini dva njemačka restorana, jedan sa 3, drugi sa 2 Michelin zvjezdice, no tamo se naravno ne nude njemački "specijaliteti", već francuski.

Ali dobro, hrana u Njemačkoj ipak nije takva katastrofa ko u UK. Oni su apsolutni šampioni.

Ja bih ovo isto potvrdila, radila sam sve skupa u hotelu oko 1,5 godinu ovdje gdje se služila isključivo bavarska hrana -specijaliteti. Komadina bunceka, sa kiselim kupusom i knedla, ili se skuplja masnoća od pečenja, to sve sipa u jedan lonac i procjedi, doda piva ili vina, i eto umaka.

stvari koje su mi zbilja ukusne su sve ustvari specijaliteti austrijske kuhinje koji se ovdje isto prodaju pod "bavarsku".

Dalje; dolaskom u Njemačku podsjetila sam se okusa mlijeka iz djetinjstva, i salama miriši po mesu, a ne po soji kao u Hrvatskoj.

Kako dolazim iz Slavonije a rođena sam u Vojvodini, čitavo djetinjstvo mi je govoreno da svi ti oblizeki koji se tamo spremaju su nekad davno žene naučile praviti od Nijemaca kojih je u bivšoj Jugi bilo preko pola milijuna prije nego što su otišli ili deportirani. Krofne, kifle, buhtle, gužvare, griz štrudle, itd. I ja dođem u Njemačku i ...paf. Ništa, ...ovdje ne spremaju ništa od toga. Imaju se kupiti krofne u trgovinama (doduše sa džemom od šumskog voća), gužvare uvezene iz Austrije, ali da se to sprema po kućama, jok. Međutim, upoznala sam par Nijemica kojima su roditelji došli iz Slavonije, i oni svi i dan danas prave doma; sataraš, lepinje, sarmu, kompote od dunja a jednoj je baka pravila čak i pitu krumpirušu
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 00:49   #815
I da i ne.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 03:31   #816
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Fale mi slane srdele,domaca blitva, vino crno, ribarske veceri i fritule, sta bi dala sad za pijat crnog rizota. Al to je to, ostalo je izblidilo, sve je oslo u k.
Ajme crni rižot sjećam se kad sam bila mala to se samo za posebne prigode jelo!
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:42   #817
U Njemackoj sam 4 mjeseca i to na mjestu gdje ima jako malo nasih ljudi. Vracam se samo na 3-4 dana da rijesim neke zaostale probleme i nakon toga godisnje provodim u Njemackoj ili Nizozemskoj.
ytbapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:17   #818
Planiram se vratiti iz Njemacke to sto prije. Nista ne moze zamijeniti moju dalmaciju i moje more!
Lola Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:42   #819
Quote:
Lola Velvet kaže: Pogledaj post
Planiram se vratiti iz Njemacke to sto prije. Nista ne moze zamijeniti moju dalmaciju i moje more!
Koji su ti ciljevi?
Mislim Sto mislis ostvariti prije odlaska i dokle si stigla?
Ili o cemu ovisi da ne ides odmah, kada pises "sto prije"?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 15:07   #820
Quote:
Lola Velvet kaže: Pogledaj post
Planiram se vratiti iz Njemacke to sto prije. Nista ne moze zamijeniti moju dalmaciju i moje more!
Kolilo si dugo u Njem?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.