Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 19:15   #1301
Trenutno ima obicnu antenu i s njome ne hvata gotovo nista.

A imamo razmontiran satelitski tanjur i satelitski receiver ali bez kartice za hr programe, pa me zanima mogu li to i kako iskoristiti?
Npr gdje kupiti tu karticu za hr programe..


Sorry, ali pojma nemam o tome tako da mozda pisem gluposti ali eto
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ne kužim tvoje pitanje

pokušavate uhvatiti satelitske kanale ili zemaljske ?

jer piše da pokušave uhvatiti kanale običnom antenom... a kasnije napišeš: Imamo satelitski tanjur i neki uredaj....

uglavnom ako želite uhvatiti satelitske naše kanale putem satelitskom receivera i tanjura, onda doista nije bitno gdje živite.

jedino je bitno da ispred tanjura nema nekakvih prepreka poput drveta i sl..

i naravno trebate staviti najnoviji kanalnu listu za 16e

http://www.hrt.hr/343365/sateliti/em...bliski-istok-3

na kojem imate HRT kanale.
mzugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:46   #1302
@mzugu: nema samo jedna kartica za HR kanale...za HRT kanale treba njih konaktirati, za RTL, Novu i sl neke od komercijalnih kabelskih/satelitskih operatera (HT, b.net...Total?)...ali pitanje je kakav je to uopće prijemnik...moraš nam navesti model
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:18   #1303
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
mislim cak da se to dogodilo kada je bilo nevrijeme... kao da ga grom pogodio... mislim cak da se tada to desilo, tj tada se ugasio/rebootao...

i sta sada mogu tu napraviti?
Kod tebe je napajanje ugrađeno u uređaj, odnesi ga na neki servis da provjere naponski dio.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:11   #1304
Myte jel ima kaj zanimljivoga na Power kanalima...
Vidim da mi novi imagei podržavaju ovo kao nativno na Vu+ bez onih šema sa stream ralayem i tak...

Pa reko nemam pojma jel se ima smisla zafrkavat sa kompletnim postavljanjem reca iz nule ili nema
Navodno je sad i kodi 17 automatski uključen u enigmu, očito imam neki prastari image
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:50   #1305
Pozdrav svima,

ima li tko kakvu preporuku za solidan satelitski receiver, HD, hdmi itd... Astra i Hotbird se gleda.

Hvala
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:13   #1306
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Myte jel ima kaj zanimljivoga na Power kanalima...
Vidim da mi novi imagei podržavaju ovo kao nativno na Vu+ bez onih šema sa stream ralayem i tak...

Pa reko nemam pojma jel se ima smisla zafrkavat sa kompletnim postavljanjem reca iz nule ili nema
Navodno je sad i kodi 17 automatski uključen u enigmu, očito imam neki prastari image
istina, sa novim driverima idu powervu direkto iz liste
na 0,8W ima nekih 6,7 discovery kanala, svi su u HD, isti ti na 4,8E u SD, AFN na 9E , za one koji vole borilačke vještine Fight Channel na 15W itd itd
i znam da gledaš Bbc kanale na 27,5W , u zadnjoj Satvenus listi netrebaju više niti one skripte niti dvbsnoop ubacivat, samo ključići i vozi
kamacnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:05   #1307
Quote:
kamacnik1 kaže: Pogledaj post
istina, sa novim driverima idu powervu direkto iz liste
na 0,8W ima nekih 6,7 discovery kanala, svi su u HD, isti ti na 4,8E u SD, AFN na 9E , za one koji vole borilačke vještine Fight Channel na 15W itd itd
i znam da gledaš Bbc kanale na 27,5W , u zadnjoj Satvenus listi netrebaju više niti one skripte niti dvbsnoop ubacivat, samo ključići i vozi
E ovo mi je izuzetna informacija
Fala majstore idem se igrat s tim
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:38   #1308
Zbilja radi
Nego imam sad jedan čudni problem

instalirao sam neki backup (satvenus/zvonko67) i koliko vidim uopće mi ne rad BH serveri
Nemrem napravit update imagea, niti intalirat bilo koji BH plugin, čak nema ni onog original OE panela...

A internet mi uredno radi, jer eto bez beda instaliram bilo kaj od plugina preko TS panela ili satvenus panela...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:52   #1309
vjerovatno stvar do backupa

kako si napisao prije, instalacija od nule pa onda nebi trebalo biti takvih problema
kamacnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:46   #1310
ista stvar i kad idem od nule...

A sad vidim da je i www.vuplus-community.net/ potpuno nedostupan...
Izgleda da im je riknuo server, pa i nije čudo da mi ne radi open black hole image...
čini mi se da su svi feedovi sa pluginima na njihovom serveru

Jel ga ti imaš da probaš jel se možeš spojit na išta ili ništa
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:15   #1311
rado ,ali ja imam rec iz tvoga nicka, F1

Formuler F1 , tako da ništa od black hola i OBH

ili pričekat da dignu server, ili neki drugi image
kamacnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:08   #1312
Arrow ci+ cam modul

Pozdrav svima.
Imam pitanje vezano za ci+ cam modul. Znači već nekoliko godina imam max tv satelit i reciver koji sam dobio od t-coma. Na tv-u imam ovaj Common Interface Plus (CI+) ulaz i satelitski priključak, i sad me zanima da li ja mogu ovu max tv karticu iz recivera preko ci+ cam modula priključiti na tv, a da sve radi normalno kao do sada preko recivera?

Odnosno da pojednostavnim, da li tv kartica koja je dobivena sa reciverom radi normalno i preko ci+ cam modula?
adidasler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:33   #1313
A da jednostavno probas
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:49   #1314
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
A da jednostavno probas
Nebi mi bio problem da ne moram kupiti modul. Tako da...
adidasler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:11   #1315
Pa najpametnije ti je da nazoveš korisničku podršku i pitaš...
A ako su obije kartice iste i ako to radi, onda nabaviš modul na njuškalu i bok te veseli ili ti ga možda i oni daju kao zamjenu za reciver
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:27   #1316
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
Kod tebe je napajanje ugrađeno u uređaj, odnesi ga na neki servis da provjere naponski dio.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
ok, hvala. koliko bi to moglo odprilike max kostati?
jesu ovi kerman na tresnjevci ok?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:54   #1317
@Cydia, najdi prek neta tel.br. Kermana, pak ih pitaj. Ja sem pred par let prinimi nekaj kupuval i čini mi se da imaju samo prodaju. Ipak se raspitaj telefonom.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:58   #1318
trebao bi neki combo lnb za 2 prijemnika i neki enigma 2 prijemnik, što preporučate?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:04   #1319
maminho, čist mi je čudno da ti, kakti veteran ovoga foruma, ne znaš pravo ime twin LNB-a. Kaj se pak dotikavle rec-a, tu ti nimrem pomoći, jer ne koristim tovrsni.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:21   #1320
Možda zbilja treba combo LNB
to ti fakat postoji to ti je inače C & Ku band LNB
Ja bi jedan takav za giba 125

Iako nisam ziher da postoji i twin verzija takvog combo LNB-a

Inače kaj se tiče recivera ne pratim to već dost dugo, no čini mi se da sam negdi videl da je Dreambox drastično zrezal cijene...
Pa je samim tim možda trenutno i među najboljim izborima, jer kvaliteta je ziher tu, a još ak je dobra i cijena...

Kaj se tiče maminha, poznajući njega dugi niz godina
njemu ziher treba twin monoblock LNB...
znači nekaj ovakvog...
http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-inverto-698/

Iako je tu po meni puno pametnija varijanta 2 x twin LNB, pa onda dvije diseqc sklopke (i to 4/1 da se kasnije može dodat satelite, ionak je razlika u cijeni nikakva...)
upitno je koliko je uopće taj monobloc dobro složen za kvalitetan prijem, a nije jeftin...
Osim toga kod dva LNB-a je uvijek moguće kasnije radit neke druge kombinacije satelita tipa 16.0E i 28.2E ili bilo kaj drugo, dok je to kod monoblocka fiksno 3 stupnja i bok...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 13.02.2018. at 20:46.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.