Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2016., 18:49   #1
Rentanje stana u Zagrebu preko AirBnB-a

Potaknut raspravom na jednom drugom podforumu, na kojem je jedan od forumasa tvrdio kako se za rentanje stana u Zagrebu na dobroj lokaciji, preko AirBnB-a moze mjesecno zaraditi, citiram, premijerska placa.

E sada, ako je tome tako, a nema razloga da ne vjerujem da nije, jer ja nemam iskustva sa AirBnB-om, nudim slijedecu ponudu:

Stan u Zagrebu, lokacija Tresnjevka sjever, 20-25 minuta hoda od Trga bana Jelacica, velicine 60 kvadrata, potpuno namjesten, grijanje plinsko etazno.

Ako se na tome mjesecno moze zaraditi premijerska placa (otprilike 20 000 kn), onda bi svatko pametan pristao na moju slijedecu ponudu:

Ustupam stan u rentanje, s time da nesto manje od pola premijerske place meni kao najamnina ide svaki mjesec u djep, a onaj tko renta stan sebi uzme sve sto mu ostane od rentanja.

Dakle meni uvijek mjesecno 9000 kn kao najamnina, a vama ostane sve sto zaradite od rentanja. Ako zaradite kunu, ostane vam kuna, a ako zaradite 20 000 kn, ostane vam toliko.

Da li je takva ponuda postena, isplativa, i da li bi itko lud odbio takvu velikodusnu ponudu?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 18:50   #2
kratko i jednostavno - covjek koji ti je to rekao ili laze ili nema pojma o cemu prica
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:01   #3
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Da li je takva ponuda postena, isplativa, i da li bi itko lud odbio takvu velikodusnu ponudu?
Stan se može unajmiti za manje od 9000 kn mjesečno ili se za to novce može uzeti na kredit. Tvoja ponuda je preskupa i samo bi ju lud čovjek prihvatio.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:02   #4
Dobro a koliko se po vama koji imate iskustva u tome, dakle u iznajmljivanju stanova turistima i drugima preko AiRBnB-a, moze mjesecno na tome zaraditi? Govorimo o prosjecnoj mjesecnoj zaradi kroz citavu godinu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:04   #5
4000kn
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:05   #6
Kolega znači vi ste zaključili da bi Trešnjevka i 60m2 bilo dovoljno za natući preko 20000kn mjesečno?

Drugi puta točno prenijeti da je bitna kvadratura što sa sobom povlači za koliko je osoba taj stan i naravno uređenje.

Također prenijeti da je Airbnb samo jedan od kanala prodaje.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:06   #7
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Stan se može unajmiti za manje od 9000 kn mjesečno ili se za to novce može uzeti na kredit. Tvoja ponuda je preskupa i samo bi ju lud čovjek prihvatio.
Dobro, mozemo malo i spustiti moju ponudu.

Dakle nudim stan u najamninu za 6000 kn za rentanje preko AiRBnB-a, s time da iznajmljivacu ostane sva zarada nakon sto odbije 6000 kn koji idu meni.

Da li je to posteno i da li bi se to isplatilo onome tko bi uzeo stan u najam?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:07   #8
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dobro a koliko se po vama koji imate iskustva u tome, dakle u iznajmljivanju stanova turistima i drugima preko AiRBnB-a, moze mjesecno na tome zaraditi? Govorimo o prosjecnoj mjesecnoj zaradi kroz citavu godinu.
Pa ja bi za ovaj tvoj slučaj rekla barem 10 000kn, ali naravno treba to postići pametnim uređenjem i korištenjem pravih kanala.

Jedan od jako dobrih je zdravstveni turizam.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:09   #9
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Kolega znači vi ste zaključili da bi Trešnjevka i 60m2 bilo dovoljno za natući preko 20000kn mjesečno?

Drugi puta točno prenijeti da je bitna kvadratura što sa sobom povlači za koliko je osoba taj stan i naravno uređenje.

Također prenijeti da je Airbnb samo jedan od kanala prodaje.
Nisam to ja zakljucio, to sam ja cuo od kolege forumasa.

Ja nemam iskustva sa AirBnB-om pa onda niti ne znam kakve su mogucnosti zarade tamo.

Mene je privuklo to da se moze zaraditi premijerska placa, a buduci da nemam vremena svaki dan prati i cistiti i docekivati goste jer radim, onda nudim stan u najam da drugi to rade, i da njemu ostane sva zarada nakon sto meni isplati mjesecnu rentu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:11   #10
Pa da on je pomnožio 30x80€ i eto računice u idealnim uvjetima ali uvjek ima ono ali...
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:14   #11
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam to ja zakljucio, to sam ja cuo od kolege forumasa.

Ja nemam iskustva sa AirBnB-om pa onda niti ne znam kakve su mogucnosti zarade tamo.

Mene je privuklo to da se moze zaraditi premijerska placa, a buduci da nemam vremena svaki dan prati i cistiti i docekivati goste jer radim, onda nudim stan u najam da drugi to rade, i da njemu ostane sva zarada nakon sto meni isplati mjesecnu rentu.
Kolega forumaš je spomenuo premijersku plaću za neki random stan
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:15   #12
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Pa da on je pomnožio 30x80€ i eto računice u idealnim uvjetima ali uvjek ima ono ali...
Znaci popunjenost bi trebala biti 365/365. Odnosno svaki dan, bez da je i jedan dan u godini stan prazan. Koliko je to moguce? Mislim, ako je to tako jednostavno, zasto to svi ne rade?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:17   #13
Nema šanse da je stalno popunjen previše ih je se namnožilo di svi turci tu i mali Šaćir, mozda 4000kn mjesecno, ima mi frend 3 stana i zaradi po 4000kn po stanu
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:20   #14
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je stalno popunjen previše ih je se namnožilo di svi turci tu i mali Šaćir, mozda 4000kn mjesecno, ima mi frend 3 stana i zaradi po 4000kn po stanu
Pa gdje su, koliko su veliki, kako uređeni.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:23   #15
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Potaknut raspravom na jednom drugom podforumu, na kojem je jedan od forumasa tvrdio kako se za rentanje stana u Zagrebu na dobroj lokaciji, preko AirBnB-a moze mjesecno zaraditi, citiram, premijerska placa.

E sada, ako je tome tako, a nema razloga da ne vjerujem da nije, jer ja nemam iskustva sa AirBnB-om, nudim slijedecu ponudu:

Stan u Zagrebu, lokacija Tresnjevka sjever, 20-25 minuta hoda od Trga bana Jelacica, velicine 60 kvadrata, potpuno namjesten, grijanje plinsko etazno.

Ako se na tome mjesecno moze zaraditi premijerska placa (otprilike 20 000 kn), onda bi svatko pametan pristao na moju slijedecu ponudu:

Ustupam stan u rentanje, s time da nesto manje od pola premijerske place meni kao najamnina ide svaki mjesec u djep, a onaj tko renta stan sebi uzme sve sto mu ostane od rentanja.

Dakle meni uvijek mjesecno 9000 kn kao najamnina, a vama ostane sve sto zaradite od rentanja. Ako zaradite kunu, ostane vam kuna, a ako zaradite 20 000 kn, ostane vam toliko.

Da li je takva ponuda postena, isplativa, i da li bi itko lud odbio takvu velikodusnu ponudu?
Hahahahahahahahahahaha, koji je ovo šou na forumu ovih dana, pa nisam se ovako nasmijao odavno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:24   #16
Ne bih govorio gdje su ali nisu visoke cijene i opet je poluprazan, 10 min od trga autom kad nema gužve

Normalno uređeni nisu veliki
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:36   #17
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam to ja zakljucio, to sam ja cuo od kolege forumasa.

Ja nemam iskustva sa AirBnB-om pa onda niti ne znam kakve su mogucnosti zarade tamo.

Mene je privuklo to da se moze zaraditi premijerska placa, a buduci da nemam vremena svaki dan prati i cistiti i docekivati goste jer radim, onda nudim stan u najam da drugi to rade, i da njemu ostane sva zarada nakon sto meni isplati mjesecnu rentu.
ok, ja cu uzeti u najam. ovim se putem oglasavam da dajem stan u najam i da ga i on moze slobodno iznajmiti za koliko hoce; meni je duzan placati 5000 kn mjesecno, a ostalo moze ostaviti sebi koliko god da to iznosi
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:37   #18
Nisam dugo iznajmljivao, ali sam prilično siguran da se stan od 60 kvadrata može naći puno jeftinije i od 6000kn, a kombinacijom više kanala iznajmljivanja možda ne zaraditi premijerska plaća, ali direktorska u HEPu nije predaleko.

Inače imam u obitelji člana koji se baš kreće nečim takvim baviti i mišljenja sam da neće zaraditi ni približno toliko, ali on tvrdi da hoće i više. Stan je platio od zarade u turizmu pa valjda zna. Mene to i ne interesira previše pa nisam istraživao.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:39   #19
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Potaknut raspravom na jednom drugom podforumu, na kojem je jedan od forumasa tvrdio kako se za rentanje stana u Zagrebu na dobroj lokaciji, preko AirBnB-a moze mjesecno zaraditi, citiram, premijerska placa.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Stan u Zagrebu, lokacija Tresnjevka sjever, 20-25 minuta hoda od Trga bana Jelacica, velicine 60 kvadrata, potpuno namjesten, grijanje plinsko etazno.

?

mali problem je što to NIJE tako dobra lokacija
znači za stan do 45-50 kvadrata u užem centru nema problema tući nekih 8- 12 000 (ne samo preko airbnb naravno )
ima frend 3 stančića, u užem centru, i ok se isplati, popunjenost u drugoj godini u prosijeku 70%, prosiječna cijena je recimo 60€

naravno puno ovisi i o uređenosti stana,to kakvo je grijanje ti baš i nije nešto važno
čak je bolje da nema plina,jer je jeftinije kod dobivanja papira

dosta mlađe ekipe koja se već bavi time rađe uzme u najam stan u centru, s sigurnim rentanjem na minumum 8 godina, urede ga i onda rentaju
koliko znam, za najam daju cca 2-3000 kn, tako da si za sad tek duplo skuplji (što se uređenja tiće pošto su tim dosta sami srede,a dio namještaja ionako lako prebace negdje drugdje )

ako se dobro sjećam, za jedan stan koji je bio baš wow su utukli oko 25 000 kn
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:41   #20
Rijetko tko u Zg je pun kroz cijelu godinu. Osobno znam jednog koji je prosjecno pun 20-25 dana mjesecno, ali on renta vise soba i nalazi se kraj jednog popularnog mjesta za izlaske pa lako to napuni (dnevni najam/1 nocenje).
Susjeda mojih staraca je puna skoro cijelu godinu ali je na fenomenalnoj lokaciji i bavi se time 20 godina, kad skoro nije bilo privatnih iznajmljivaca, ali ne zaradi 10.000 kn mjesecno. Dvosobni apartman, 45 m2. Izvlaci je super lokacija i lijepa uredjenost.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.