Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 13:51   #1
Presjek hrvatskih vozača - nakon 22 godine vozačkog iskustva

Dakle, imam cca 22 godine vozačkog iskustva, najviše gradska vožnja po Zagrebu ali i otvorenih cesta...praktički svaki dan...
Dakle ono što se za hrvate vozače može generalno reći je sljedeće:

- gotovo nikad ne daju žmigavac, čak i kada se prestrojavaju u drugu traku, ispred drugog vozila, što nekad može dovesti do sudara (pogotovo ako je vozač iza neiskusan)
- u pravilu ne staju pješacima na zebri, čak ni maloj djeci i majkama s bebama u kolicima (ovo nikak da skužim, to spada u kategoriju seronje, a i prekršaj je). Djeca (mlađi školarci itd) nemaju ni neku sposobnost procjene i onda im još uzmeš prednost na zebri. Ovdje čak prednjače babe koje vjerojatno i same imaju djecu. Čak znam vidjeti manijake koji im oduzimaju porednost dok su več kročili na zebru ili su čak na sredini zebre! Manijaci....
- opće je uvriježeno mišljenje kod vozača da dobrog vozača čini neko ko "manualno dobro upravlja" i sl....međutim, tu igra veliku ulogu i faktor kulture prometa, pa ako hoćete i inteligencije...
Dakle, ako se recimo voziš zagrebačkom avenijom u skroz desnoj traci (sam ko duh), i sad ti na priključenje čeka neko ko ide iz sporedne (recimo iz City centra),..dobar vozač će se prebaciti u lijevu traku tako da ovaj odmah može ući..sekunda posla...To ne radi 80% vozača. To je samo jedan primjer a ima ih more....
- ekipa se u pravilu ubacuje na silu u kolonu koja čeka, čak i kad im se ne žuri...većina tih vozača, međutim, popizdi kad to isto neko drugi njima hoće napraviti...postanu pravednici....
- dosta njih se ganjaju ko blesavi u gradu, pogotovo u kvartovima gdje ima puno parkiranih automobila na sred ceste..tamo je najveća šansa da pokupe neko dijete i sl. a za reakciju nema vremena...Presretači su samo na autocesti...cash
- vozači većih skupljih auta..velikih terenaca i sl...misle da su najjači na cesti i redovno su najagresivniji...da stvar bude bolja, dosta tih adac i sl. testova pokazuje da u tim terencima i nisu nešto puno sigurniji u slučaju sudara...neki čak ni malo...
- hrpa ekipe mrtvo hladno ide kroz crveno..to je samoubojstvo...prije ili kasnije
- kad su gužve...većina kroz veća križanja prolazi iako su svjesni da neće moći proći križanje na vrijeme, kad se upali zeleno ovima što sijeku križanje...to je i najčešći razlog čepova...
- mnogi će parkirati na sred ceste ispred kafića u kojem se nalaze..čak i ako postoji slobodan parking od kafića. Auto je figura za preseravanje u hrvata. To nije postignuće u poslu, privatnom životu ili djelima, znanju...auto, auto...vidi ovo auto.
- većina vozača će zahvaliti kad ih se propusti...to je valjda jedini pozitivni primjer kojeg imam....


to be continued...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:11   #2
- kad te pretječe na autocesti obavezno gleda u tebe

- vidi da se netko uključuje na AC, ne želi se pomaknuti u lijevu traku i pustit da se ukljuci
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:21   #3
niam čitao cijeli komentar. Ali daju žmigavce sve više su kulturni, staju na pješačkom i pokazuju drugima primjerom. Na žalost još uvije ima onih koji to ne rade. Ali sve manje hvala bogu.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:25   #4
Quote:
funkomatic kaže: Pogledaj post
- kad te pretječe na autocesti obavezno gleda u tebe

- vidi da se netko uključuje na AC, ne želi se pomaknuti u lijevu traku i pustit da se ukljuci
e to za autocestu bravo hehe I uz to obično bude onaj neki sick pogled....kao da pokazuje veličinu penisa pred momčićem...ovo drugo sam spomenuo

slobodno bacajte svoje real life primjere....

s ovim drugim komentarom se ne slažem...nikako...bar ne vrijedi za zg...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:32   #5
Sve je rečeno...
Još bi nadodao kad se vozim ZG obilaznicom u lijevoj traci, 1 od 10 auta prati promet u retrovizoru i miče se navrijeme. Ostalima se moraš nabit na guzicu, čekat jedno minutu da te skuži, i onda onaj najbolji dio kad se puževim korakom miče uz onaj blentavi pogled. Čuđenje u smislu zašto mu spominješ najbližu obitelj, "pa što sam krivo uradio"... Ne mogu se otet dojmu da ekipa to namjerno radi.
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:35   #6
Klasika - ne davanje žmigavaca kod prestrojavanja i kod skretanja. I još jednu stvar koju sam primjetio - npr vozim se cestom koja ima (barem) dvije trake za kretanje u jednom smjeru i recimo ja sam u lijevoj a ovaj u desnoj (ili obrnuto), kod skretanja u desno on radi luk u lijevo kao da vozi kamion s poluprikolicom i ulazi u moju traku pola metra-metar. Ja sad moram ili kočiti ili se pomaknuti skroz u stranu da me kreten ne očeše jer skreće sa svojim kamionom od 17 metara, pardon, automobilom od niti 4,5m u poprečnu ulicu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:00   #7
Quote:
funkomatic kaže: Pogledaj post
- kad te pretječe na autocesti obavezno gleda u tebe

- vidi da se netko uključuje na AC, ne želi se pomaknuti u lijevu traku i pustit da se ukljuci
Sunce žarko - NEKOLIKO puta su me skoro razbili jer budala samo sune iz desne u lijevu kad se netko uključuje, a ja koji dolazim po lijevoj nek se jebem - u ogradu ak treba.

Tak da ovo NIKAKO ne mogu potvrditi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:55   #8
Evo jednog svježeg svijetlog primjera....

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...li/868189.aspx


babi bi nožice cviknuo i stavio ih tamo di stavljaju mirisne boriće...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:58   #9
Dozivotni zatvor da se mene pita.
sony xperia u is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:06   #10
ma koma...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:10   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sunce žarko - NEKOLIKO puta su me skoro razbili jer budala samo sune iz desne u lijevu kad se netko uključuje, a ja koji dolazim po lijevoj nek se jebem - u ogradu ak treba.

Tak da ovo NIKAKO ne mogu potvrditi.
Vozi po ograničenju pa takvih problema nikada nećeš imati..

gnu, jako dobar presjek vozača i RH..

Još bih nadodao da babe svih uzrasta i godišta jako rijetko puštaju nekog da se uključi, gleda pred sebe i ne jebe živu silu što ti sa strane čekaš da se uključiš..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:29   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sunce žarko - NEKOLIKO puta su me skoro razbili jer budala samo sune iz desne u lijevu kad se netko uključuje, a ja koji dolazim po lijevoj nek se jebem - u ogradu ak treba.

Tak da ovo NIKAKO ne mogu potvrditi.
A što ti radiš u lijevoj traci na autocesti?
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:33   #13
Pici 200 na sat
sony xperia u is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:35   #14
Meni nisu jasni kreteni koji voze gradom u koloni sa upaljenom stražnjom maglenkom
x23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:49   #15
Quote:
x23 kaže: Pogledaj post
Meni nisu jasni kreteni koji voze gradom u koloni sa upaljenom stražnjom maglenkom
Odličan! To sam zaboravio...ali recimo još veći smijeh su ovi kaj voze s prednjim maglenkama u sred ljeta kad nema magle...jel misle da im auto tako opakije izgleda....ahahahah
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:58   #16
Mene u mom malo večem vozačkom stažu najviše smeta kad smo kod žmiga razmišljanje onih koji ih koriste i više nego kaj treba i imaju razmišljanje da im ta trepteča žuta lampica daje zaPRAVO a ne NAMJERU da se negdje uključe..ubace ili slično.

Kolko puta je trebalo naglo kočiti ili slušati panja nakon kaj je dobil zvučni i familjarni uzvik..pa dal sam žmigavac ..wtf.

Ok..i kaj sad..ne pustim te i bok.

Tipa suženje na Selskoj...ili neka slična situacija..mi ovce jer baja ide..
E pa nejde..osim ako mi je preko pola auta..onda je gotovo.
Inače se i sam koji put znam ubacit..sa žmigom i obavezno sa sva 4 zahvalit na kratko onom koji me je propustil.

Al vožnja tipa po kontra smjeru na Ilici jer je gužva..pa ubacivanje..ide tram..taxi..to ne jebem ni pet posto.
Iza može..al ispred ne budeš prošel

Osim ako nije hitna murja..il nešto pod plavim svjetlima..
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:23   #17
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Klasika - ne davanje žmigavaca kod prestrojavanja i kod skretanja. I još jednu stvar koju sam primjetio - npr vozim se cestom koja ima (barem) dvije trake za kretanje u jednom smjeru i recimo ja sam u lijevoj a ovaj u desnoj (ili obrnuto), kod skretanja u desno on radi luk u lijevo kao da vozi kamion s poluprikolicom i ulazi u moju traku pola metra-metar. Ja sad moram ili kočiti ili se pomaknuti skroz u stranu da me kreten ne očeše jer skreće sa svojim kamionom od 17 metara, pardon, automobilom od niti 4,5m u poprečnu ulicu.
Nedavno na zelenom valu vozim srednjom trakom, u lijevoj traci smart, odjednom gazi kotačima po mojoj traci, mislim nije me vidio pa se hoće prestrojiti, kad ono frajer skreće lijevo Ima pola auta i očito pola mozga ako sa smartom ne može skrenuti a da ne zahvati susjednu traku.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:25   #18
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
A što ti radiš u lijevoj traci na autocesti?
Obilazim puževe u desnoj ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:28   #19
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Nedavno na zelenom valu vozim srednjom trakom, u lijevoj traci smart, odjednom gazi kotačima po mojoj traci, mislim nije me vidio pa se hoće prestrojiti, kad ono frajer skreće lijevo Ima pola auta i očito pola mozga ako sa smartom ne može skrenuti a da ne zahvati susjednu traku.
To mu je ostalo od kad je vozio dvije prikolice sijena svojim traktorom ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:30   #20
- koji se konstantno voze po lijevoj traci na AC, po mogućnosti 5km/h ispod dozvoljene maks. brzine

- koji se po AC na desnoj traci voze iza kamiona,, po mogućnosti 20m iza, i kada je dolazim sa lijeve strane baš on mora sa 85km/h skrenuti na lijevu traku

- skretanje ispred mene pa i čak iza mene u razmaku od 5m po mogućnosti bez žmigavca, također na AC

- široka sporedna cesta na kojoj auto za lije vo i desno mogu stajati i čekati da se uključe na glavnu, ima genijalaca koji stanu na sredinu, a skreću lijevo ili desno. Tako ako on ide lijevo, ja hoću desno ne mogu zbog kretena ući

- koji čekaju na semaforu i ne ostave pješački slobodan, ne mora auto stajati na pješačkom

- i sada naj naj gdje totalno poludim. Idem sa svoje sporedne ulice van i čekam na ulazu za glavnu, desno semafori i lijevo slobodno. Ovi koji na glavnoj cesti čekaju semafor ne stanu prije raskrižja da mi koji dolazimo iz sporedne ili oni koji ulaze u sporednu mogu ući ili izači, ne treba im auto stati na sredini raskrižja i blokirati sve ostale koji ne čekaju semafori žele u drugi smjer. Dok vidim takve kretene dođe mi da izađem iz auta van i da napravim sranje.

Nisam savršen vozač ali gledam da čim manje griješim i da nisam egoističan na cesti jer nisam sam.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.