Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 18:53   #41
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Naravno da zna. Nema boljeg regulatora od trzista

Ako zelis jesti gmo free, imas specijalizirane trgovine, odi i kupi. Ne tjeraj mene da placam cijenu tvojih izbora.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:59   #42
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Naravno da zna. Nema boljeg regulatora od trzista

Ako zelis jesti gmo free, imas specijalizirane trgovine, odi i kupi. Ne tjeraj mene da placam cijenu tvojih izbora.
Želiš reći da u cijenu 2jeftinije" GMO hrane ne ulazi pražnjenje Slavonije??

Pa i sam Kujundžić je priznao da su u Hrvatskoj porasle bolesti radi uvoza smeća od hrane - doduše sad malo proširih temu, ali htjedoh reći da imamo političare koji znaju, ali su okrutni prema svom narodu.

I kad mislim na zdravu Hranu to bi mogao biti dobar izvoz, misliš da bi se elita trovala GMO hranom koju su namjenili sirotinji?


Mislim da bi Hrvatska profitirala Slavonijom (plodnom zemljom) da imamo dobre ljude na vlasti a ne ovu ološ goru od gmo-otrova!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:00   #43
Problem u Hrvatskoj je što ne postoji nikakva široka rasprava o bilo čemu, pa tako ni o ovome. Ova odluka Sabora prošla je ispod stola jer ju je zasjenila najava nebitnog događaja Vučića i Kitarović kakvog će biti još desetak puta u slijedećih nekoliko godina. I sad se bavimo Kolindom i Vučićem, i to nam je glavna politička preokupacija. Zastupnici čak ni ne slušaju svoje biračko tijelo što misli o određenom problemu, već se odluke donose kako Brisel odluči.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:01   #44
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Hrvatskoj punoj obradive zemlje.
ovo ti je žešće nepoznavanje problematike.

u Hrvatskoj zapravo nema dovoljno obradive zemlje.

da ima, zar bi se toliko polemiziralo o zakonu o poljoprivrednom zemljište gdje se svi boje da će biti zakinuti?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:03   #45
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ovo ti je žešće nepoznavanje problematike.

u Hrvatskoj zapravo nema dovoljno obradive zemlje.

da ima, zar bi se toliko polemiziralo o zakonu o poljoprivrednom zemljište gdje se svi boje da će biti zakinuti?
Nisam ekspert za plodnu zemlju, ali brate mili ekspert sam za naše političare, poznam ih u dušu, sjebali su sve što se u Hrvatskoj moglo sjebat.

Doista smo prebogata država, kad nas još uvjek ovi političari nisu dotukli do daske!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:09   #46
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Želiš reći da u cijenu 2jeftinije" GMO hrane ne ulazi pražnjenje Slavonije??

Pa i sam Kujundžić je priznao da su u Hrvatskoj porasle bolesti radi uvoza smeća od hrane - doduše sad malo proširih temu, ali htjedoh reći da imamo političare koji znaju, ali su okrutni prema svom narodu.

I kad mislim na zdravu Hranu to bi mogao biti dobar izvoz, misliš da bi se elita trovala GMO hranom koju su namjenili sirotinji?


Mislim da bi Hrvatska profitirala Slavonijom (plodnom zemljom) da imamo dobre ljude na vlasti a ne ovu ološ goru od gmo-otrova!
Nema nikakvih dokaza da su GMO proizvodi ista manje kvalitetni od "prirodnih" kamo li da su "otrovni".
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:14   #47
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih dokaza da su GMO proizvodi ista manje kvalitetni od "prirodnih" kamo li da su "otrovni".
Postoji dilema, što znači da se mora ispitati na generacijama ljudi.

Dakle, ne radi se o slobodnom tržištu, nego o prevari, rekao bi čak i prisilnom eksperimentu nad Hrvatima - čisto da znamo kakve političare imamo!


Kažu da na GMO plodovima nema ni kukaca, još će nam potamaniti ovo malo pćela što imamo, nadam se da nam političarei neće uvoziti i one japanske stršljenove...

Neka elita GMO hranu testira na svojoj djeci, a onda možemo i mi to polako proizvoditi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:26   #48
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Drugim riječima si za GMO hranu u polupraznoj Hrvatskoj punoj obradive zemlje.

Dali si i za GMO vodu, a da pravu vodu prodamo stranoj eliti, možda GMO-vodi ne bi trebala pumpa nego bi se kantama prenosila kao što su naši stari?

Ako je nešto opasnije i otrovnij od GMO-a onda je to ovaj politički zdrug HDZ-SDP-HNS1.2.3
A kakva je to GMO voda?

I znaš li da je sve što danas jedeš, što se tiče žitarica, GMO? Samo što nekada nije bilo toliko složenih tehnologija kao danas, pa da se može izravno djelovati na razini genetike, već se genetsko modificiranje provodilo ciljanim križanjem biljaka s najpoželjnijim karakteristikama, za što je trebalo puno duže, a i ponešto sreće, da se dođe do željenih karakteristika. I što te točno plaši kod GMO-a, ako mi možeš objasniti?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:26   #49
Kakva prisila? Tko tebe sili da jedes GMO?

Prisila bi jedino bio zakon koji bi zabranio uvoz GMO hrane, tj prisilio mene da placam skuplju hranu zato jer netko unatoc dokazima vjeruje da je ona jeftinija otrovna.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:28   #50
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
A kakva je to GMO voda?

I znaš li da je sve što danas jedeš, što se tiče žitarica, GMO? Samo što nekada nije bilo toliko složenih tehnologija kao danas, pa da se može izravno djelovati na razini genetike, već se genetsko modificiranje provodilo ciljanim križanjem biljaka s najpoželjnijim karakteristikama, za što je trebalo puno duže, a i ponešto sreće, da se dođe do željenih karakteristika. I što te točno plaši kod GMO-a, ako mi možeš objasniti?
Hipotetski sam to rekao, odgovorio sam na srakazam.

Osobno nisam neki fan zdrave hrane, ali to ne znači da baš moram pristati na svaki otrov ili možebitni otrov kojeg elita nije testirala na svojoj djeci, nego naši političari nude Hrvate kao test za njihove eksperimente!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:31   #51
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kakva prisila? Tko tebe sili da jedes GMO?

Prisila bi jedino bio zakon koji bi zabranio uvoz GMO hrane, tj prisilio mene da placam skuplju hranu zato jer netko unatoc dokazima vjeruje da je ona jeftinija otrovna.
Koliko god se zalagali za slobodu tržišta u smilsu da ti i ja možemo kupiti ono što želimo, isto tako sam i za ispitivanje kvalitete hrane, a ne da onoj hrani kojoj prođe rok bude odredište Hrvatska!

Zašto ne pričekat koje će posljedice biti za njihovu djecu, zašto dozvoliti eksperiment.

Zašto bi netko dao dijetetu nešto jesti za što se nezna točno jel štetno ili nije?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:34   #52
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Koliko god se zalagali za slobodu tržišta u smilsu da ti i ja možemo kupiti ono što želimo, isto tako sam i za ispitivanje kvalitete hrane, a ne da onoj hrani kojoj prođe rok bude odredište Hrvatska!

Zašto ne pričekat koje će posljedice biti za njihovu djecu, zašto dozvoliti eksperiment.

Zašto bi netko dao dijetetu nešto jesti za što se nezna točno jel štetno ili nije?
Ponavljam pitanje, tko tebe sili da jedes GMO ili ga dajes svojoj djeci?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:41   #53
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ponavljam pitanje, tko tebe sili da jedes GMO ili ga dajes svojoj djeci?
Ja ne pišem u stilu da ljudima nešto treba uskratiti, možda si ti nešto jeo i sad ti je to fino i želiš to dalje jesti, ja ti to ne želim uskratiti!!!!

Ja govorim s pozicije, da ako je ministar zdravlja izjavio da je povećanje raka u RH posljedica uvozne hrane, ja sad postavljam logičko pitanje:

Da li je prioritet staviti u funkciju Slavoniju ili iseliti mladež kako bi Monsanto tamo proizvodio bojne otrove ili što več ta tvrtka proizvodi.

Drugim riječima, da li je ministru zdravlja i ne samo njemu, jer on je priznao da je svjestan problema, važnije:

a) profit uvoznog lobija i stranih profitera

ili

b) zdravlje nacije?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:43   #54
Nas nitko i ne pita, želimo li gmo hranu, samo nam je podvaljuju!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:43   #55
zar ti misliš da iseljeno stanovništvo želi ostati u rvackoj obrađivat zemlju
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:44   #56
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
zar ti misliš da iseljeno stanovništvo želi ostati u rvackoj obrađivat zemlju
Čuj ako im je bolje raditi 10 sati u tuđoj zemlji i stan dijeliti s još njih 10...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:46   #57
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih dokaza da su GMO proizvodi ista manje kvalitetni od "prirodnih" kamo li da su "otrovni".
Slažem se.
Moja je želja, i zahtjev da se svi proizvodi koji sadržavaju više od 0,9% gmo-a budu na deklaraciji određene boje. Zašto bi sputavali ljude koji žele konzumirati gm hranu?

Isto tako treba povećati kazne za krivo deklariranje.Odgovorno tvrdim da znam za dva proizvoda u trgovačkim lancima koji su krivo deklarirani.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:47   #58
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čuj ako im je bolje raditi 10 sati u tuđoj zemlji i stan dijeliti s još njih 10...
pa naravno da im je bolje, zaboga, jer to neće vječno trajati, a agonija ove zemlje nema kraja.

onaj tko je zemlju htio obrađivat obrađuje ju, ostali su dali petama vjetra. poljoprivreda sigurno nije grana koja je atraktivna i koja će ljude privući da se vrate.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:50   #59
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Postoji dilema, što znači da se mora ispitati na generacijama ljudi.

Dakle, ne radi se o slobodnom tržištu, nego o prevari, rekao bi čak i prisilnom eksperimentu nad Hrvatima - čisto da znamo kakve političare imamo!


Kažu da na GMO plodovima nema ni kukaca, još će nam potamaniti ovo malo pćela što imamo, nadam se da nam političarei neće uvoziti i one japanske stršljenove...

Neka elita GMO hranu testira na svojoj djeci, a onda možemo i mi to polako proizvoditi.
Ovo je na tragu mantri iz Živog zida.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:50   #60
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
pa naravno da im je bolje, zaboga, jer to neće vječno trajati, a agonija ove zemlje nema kraja.

onaj tko je zemlju htio obrađivat obrađuje ju, ostali su dali petama vjetra. poljoprivreda sigurno nije grana koja je atraktivna i koja će ljude privući da se vrate.
Nije atraktivno kad to ne želi uvozni lobi. Ja vjerujem da bi mnogi obrađivali zemlju da im uvoz ne otima "slobodno" tržište. Uzmi primjer mljekara, na jednom se u RH ne isplati proizvoditi mlijeko...

Tržište je bezlična masa, oblikuje ga politika fiskalnom i inom politikom.

Zato i jesmo nefunkcionalna država, jer su političari predali tržište stranim gospodarima.

Neće se tržište samo regulirati, nikad nije i nikad neće!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.