Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 19:30   #581
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ako zaista mislite da je to realno, pantentirajte warp i teleportaciju i proslavite se i obogatite.
Do tad, isto sranje drugo pakovanje.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:30   #582
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Mogu ja to:

eto i dva put:


To za ekipu koja ne kuži da je st bajka i onda sere kako joj je druga jedna bajka gluplja od prve.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:44   #583
Meni ne smeta Svemirska Gljiva kao zgodna SF teorija.

Ali smeta me što se jedno takvo važno otkriće ne spominje i ne koristi u kasnijim ST serijalima. I nije baš toliko opasno ako su uspjeli napraviti više od 100 skokova bez problema.

Kao da Gandalf U Hobitu otkrije način za zaustavljanje Saurona ali eto....u Gospodaru Prstenova zaboravi na to. Ništa se nije dogodilo.

https://www.youtube.com/watch?v=Vjf1FyX8gng

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:30   #584
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
...
Međuglakatično biće, čiji nervni sustav ide kroz solarne sustave i komuniciraju putem kvantne sprege nije loš SF princip..
Ma nije, tu se slažem s tobom, ali mi se jednostavno ne uklapa u Star Trek.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Što znači da su ljudi radili svoju domaću zadaću.
A ne da su "lickali gljive"....


Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ne'am pojma zašto, ali prosanjala sam puno epki koje još nisu snimljene...
Aj, jadna.. sad sama sebi spoilaš..

Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Dilicij možda ne, ali materija/antimaterija (za pogon) def imaju znanstvenu osnovu.
Ne, Star Trek nije čista fantastika nego znanstvena fantastika. ;-)
Jednostavno nije istina. A ionski pogon npr? Njega koristi NASA. A on se u TOS-u spominje još u 1960-ima.
Da, ukratko jedan od glavnih razloga zbog čega je ST popularan.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
To za ekipu koja ne kuži da je st bajka i onda sere kako joj je druga jedna bajka gluplja od prve.
? A zašto ne bi jedna bajka mogla biti lošija ili bolja od druge? I ako mi se neka bajka ne sviđa ili manje sviđa, zakaj ne bi rekel kaj mi se to ne sviđa? I ako volim bajke, zašto ne bih pročitao / pogledao i lošiju bajku?

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ali smeta me što se jedno takvo važno otkriće ne spominje i ne koristi u kasnijim ST serijalima. I nije baš toliko opasno ako su uspjeli napraviti više od 100 skokova bez problema.
Pa postoji nada da će za to smisliti neko jaako dobro objašnjenje.
Možda bi nam Nimerya mogla nešt natuknuti ?
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:14   #585
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
? A zašto ne bi jedna bajka mogla biti lošija ili bolja od druge? I ako mi se neka bajka ne sviđa ili manje sviđa, zakaj ne bi rekel kaj mi se to ne sviđa? I ako volim bajke, zašto ne bih pročitao / pogledao i lošiju bajku?
Nisam rekao lošija, rekao sam gluplja.
U principu je to kao da kad ekipa koja voli trnoružicu pljuje po pepeljugi jel eto kako su miševi stvorili kočiju.
Puno je realnije kad se ova otrovala na vreteno jel je eto vreteno često i otrovi su mogući.
Mislim what a fuck. (insert head palm).
Ako se drže interne konzistentnosti, ja zadovoljan.

Quote:
Ali smeta me što se jedno takvo važno otkriće ne spominje i ne koristi u kasnijim ST serijalima. I nije baš toliko opasno ako su uspjeli napraviti više od 100 skokova bez problema.
Po serijama je bilo hrpa tehnologijama koje pojave epizodu i nestanu.
No nije bilo tehnologija koje su vitalne za radnju i onda nestanu. Tako da moraju jaaaako dobro objašnjenje za ovo napraviti.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:08   #586
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ne'am pojma zašto, ali prosanjala sam puno epki koje još nisu snimljene.
Sigurno sam više od 100 puta sanjala ST epizode i ST svijet.
Discovery će biti super i jako popularna serija u budućnosti. Prikazivat će i budućnost, tamo post-VOY eru..
Kad sam tek počela gledati ovu seriju, sjećanja na snove vezano za nju sve su više i više navirali u moj svjesni um..
Biti će svega u seriji na bacanje, i neće biti baš mračna u budućnosti..
Sanjala sam više puta istu posadu u uniformama iz Kirkovog razdoblja, onoj crvenoj. Ali nisam sigurna je li to STD ili neka druga serija. Ali jako, jako su mi se te scene sviđale..
Bilo je dosta svih poznatih vrsta: Klingonaca, Romulanaca, Vulkanaca, Telarita, Andorijanaca, mislim da i Kardasijanaca i Bajoranaca.. I još novih vrsta, a i Brini će se pojavljivati dosta..bez maski.
Tako sam često sanjala svjetove iz knjiga koje sam čitala, tako stvarno i realno su djelovali, i bila sam uvijek sudionik radnje..I iz filmova tipa 'Warcraft', 'Avatar', 'Čuvari galaksije' i raznih drugih..
Ima seksa?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
To za ekipu koja ne kuži da je st bajka i onda sere kako joj je druga jedna bajka gluplja od prve.
Ajd nemoj se ljutit, ali naporan si.
Ako misliš da SF ne postoji, nego je to obični F, cool for you
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni ne smeta Svemirska Gljiva kao zgodna SF teorija.
Ali smeta me što se jedno takvo važno otkriće ne spominje i ne koristi u kasnijim ST serijalima. I nije baš toliko opasno ako su uspjeli napraviti više od 100 skokova bez problema.
Kao da Gandalf U Hobitu otkrije način za zaustavljanje Saurona ali eto....u Gospodaru Prstenova zaboravi na to. Ništa se nije dogodilo.
https://www.youtube.com/watch?v=Vjf1FyX8gng
Kad bi uzeo u obzir sve ove fantasy elemente o kojima je mag pisao, onda bi imao i logičnu osnovu za to.
Jumpovi ubijaju "biće", pa su odlučili prestati s tim.
Damnatio memoriae
Možda su "jumpali" po Q-u, pa ih je ovaj odlučio "počastit"
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:28   #587
E viš viš, to bi bila dobra ideja....Q je stavio veto na gljivu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:47   #588
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisam rekao lošija, rekao sam gluplja.
U principu je to kao da kad ekipa koja voli trnoružicu pljuje po pepeljugi jel eto kako su miševi stvorili kočiju...
Pa ako je gluplja znači da je lošija, ne? Nisu miševi nego dobra vila Al u tome je baš i štos: došla je dobra vila i pretvorila bundevu u kočiju. Da se je bundeva sama pretvorila u kočiju, e onda bi bilo glupo, barem u kontekstu te bajke. Ali možda bi u nekoj drugoj bajci bilo "normalno" da se stvari same pretvaraju u nešto drugo...
Zato mi i ne leže gljive u ST, nije da je to "nemoguće", ali mi nije u kontekstu ST bajke...

Isto tako bi mi bilo glupo da u SW počnu raspravljati o tome kako laseri na x-wingu ne rade dobro jer kristali nisu dobro polarizirani pa treba rekonfigurirati strukturu ........ Ne radi- uzmi drugi kristal i pucaj brate na omraženog neprijatelja

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Po serijama je bilo hrpa tehnologijama koje pojave epizodu i nestanu.
No nije bilo tehnologija koje su vitalne za radnju i onda nestanu. Tako da moraju jaaaako dobro objašnjenje za ovo napraviti.
Da, mislim da smo s time suglasni svi.
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:09   #589
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
E viš viš, to bi bila dobra ideja....Q je stavio veto na gljivu
Q "iskoristio" gljivu
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:57   #590
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ima seksa?
Ima, ima na bacanje..
Imam nekih problema sa pregrijavanjem laptopa pa ne mogu baš često pisati dok to ne sredim..Pregrijava se pa se gasi nakon pola sata. Ventilator ne izbacuje vrući zrak pa je sigurno unutra sve zaštopano; treba ga otvorit' i očistit' od prašine.
Dakle, ja sam sve te scene u filmovima i serijama sanjala prije nego su snimljene.
Otkad čitam 'Kronike Kraljosijeka' stalno mi izviru u svijest scene i zemlje iz te knjige, vrlo lucidno i realno..Zanimljivo je to..Sanjala sam Demonicu Devi, njezinu kuću, Kvothea..
Prije više od 10-ak godina sam sanjala tako scene opisane u opusu 'Pustolovine Milesa Vorkosigana', a onda se svega toga sjetila kad sam počela čitati knjige.. Žena 'vukodlak', Cetagandanci..Sve je bilo živo i realno u snu..Prije 2 mjeseca sam nešto istraživala o ukletim kućama i tako..
STD će biti megapopularna i jako kvalitetna..
Biti će detaljno obrađene neke vrste koje su se dosta pojavljivale, ali njihova kultura nije bila baš dobro obrađena. Pojavljivat će se dosta i oni Nausikanci, likovi čiji mi se neobičan izgled najviše sviđa u ST i koje u'vati onaj maničan smijeh, a naprasitog su karaktera i često su nekkavi plaćenici(a Andorijanci su mi na drugom mjestu, baš mi kul izgledaju s onim ticalima).
Biti će dosta tog zanimljivog, ali nešto nisam sigurna za Bajorance i Kardasijance..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:23   #591
Arrow

Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ima, ima na bacanje..
Imam nekih problema sa pregrijavanjem laptopa pa ne mogu baš često pisati dok to ne sredim..Pregrijava se pa se gasi nakon pola sata. Ventilator ne izbacuje vrući zrak pa je sigurno unutra sve zaštopano; treba ga otvorit' i očistit' od prašine.
Dakle, ja sam sve te scene u filmovima i serijama sanjala prije nego su snimljene.
Otkad čitam 'Kronike Kraljosijeka' stalno mi izviru u svijest scene i zemlje iz te knjige, vrlo lucidno i realno..Zanimljivo je to..Sanjala sam Demonicu Devi, njezinu kuću, Kvothea..
Prije više od 10-ak godina sam sanjala tako scene opisane u opusu 'Pustolovine Milesa Vorkosigana', a onda se svega toga sjetila kad sam počela čitati knjige.. Žena 'vukodlak', Cetagandanci..Sve je bilo živo i realno u snu..Prije 2 mjeseca sam nešto istraživala o ukletim kućama i tako..
STD će biti megapopularna i jako kvalitetna..
Biti će detaljno obrađene neke vrste koje su se dosta pojavljivale, ali njihova kultura nije bila baš dobro obrađena. Pojavljivat će se dosta i oni Nausikanci, likovi čiji mi se neobičan izgled najviše sviđa u ST i koje u'vati onaj maničan smijeh, a naprasitog su karaktera i često su nekkavi plaćenici(a Andorijanci su mi na drugom mjestu, baš mi kul izgledaju s onim ticalima).
Biti će dosta tog zanimljivog, ali nešto nisam sigurna za Bajorance i Kardasijance..
Cool, dakle andorijansko-nausikanski hard seks koji uključuje i lomljenje ticala i ispitivanje tko ima koji rupu di
To će biti poput klingonskog silovanja ljudi u onoj epizodi sa zarobljenim kapetanom ili?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:18   #592
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Ma nije, tu se slažem s tobom, ali mi se jednostavno ne uklapa u Star Trek.






Aj, jadna.. sad sama sebi spoilaš..


Da, ukratko jedan od glavnih razloga zbog čega je ST popularan.


? A zašto ne bi jedna bajka mogla biti lošija ili bolja od druge? I ako mi se neka bajka ne sviđa ili manje sviđa, zakaj ne bi rekel kaj mi se to ne sviđa? I ako volim bajke, zašto ne bih pročitao / pogledao i lošiju bajku?


Pa postoji nada da će za to smisliti neko jaako dobro objašnjenje.
Možda bi nam Nimerya mogla nešt natuknuti ?
Uh.. Ne sjećam se nijednog sna vezano za to, jbg.
Ali ne znam šta se neki ovdje tako žale na to putovanje sporama svemirskim micelijima, pa ST je imao epizoda koje su bile veći apsurd, a pogledajte ovaj tekst:

http://www.novi-svjetski-poredak.com...pasiti-svijet/
Eto odakle im ideja za fungologa, čak su liku ostavili isto ime i prezime.
A danas sve više razne teorije o svemiru kao makroroorganizmu uzimaju maha..

Evo copy paste:
Um gljiva

Njegove radikalne ideje se testiraju, a on sam kaže: “Znam da neke od mojih hipoteza zvuče prilično nevjerojatno, ja sam za mnoge čudak, no radije sam čudak, a da sam u pravu, nego da sam normalan i u krivu”. Neka njegova razmišljanja su također mnogima preradikalna, poput one da gljive posjeduju inteligenciju. Naime, struktura micelija pod mikroskopom neodoljivo podsjeća na mrežu stanica mozga, što je po njemu dokaz da gljive posjeduju neku vrstu inteligencije. Ali analogija je upečatljiva, i mozak i micelij stvaraju nove veze ili zaustavljaju postojeće kao odgovor na podražaje iz okoline. Oboje koristi niz kemijskih glasnika za prijenos signala diljem stanične mreže.

Po Stametsu, slična struktura gljivičnih i neuralnih mreža odražava činjenicu da su oba sustava evoluirala da bi se bavila sličnim poslovima i da bi ih činili uz maksimalnu učinkovitost. No on se ni tu ne zaustavlja, on obrasce poput micelija vidi u informacijskoj arhitekturi Interneta, u matricama teorije struna, u računalnim modelima tamne materije svemira. Vjeruje da su takva ponavljanja znakovi evolucijske inteligencije i da priroda teži graditi na svojim uspjesima, te u svojoj knjizi “Rad micelija: kako gljive mogu pomoći spasiti svijet” piše: “Arhetip micelija može se vidjeti u cijelom svemiru.”

Iznimno je znakovita jedna misao, zapravo upozorenje ovog naprednog znanstvenika, koja bi nam mogla otvoriti oči i promijeniti smjer našeg življenja: “Iako bismo se mogli nazvati evolucijskim uspjehom, volim misliti da svaki organizam na ovom planetu ima pravo glasa. Kada bi postojala Ujedinjena organizacija organizma i kada bi svaki organizam glasao, bismo li mi ostali ne zemlji ili ne? Mislim da se glasanje upravo događa. Ne posvetimo li pažnju očuvanju biorazličitosti, sami organizmi koji su nam dali život mogli bi nam ga i uzeti.”
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:30   #593
A šta se tiče svega vezano za STD i druge serije, ja nisam sigurna za mnoge epke i dijelove epki spadaju li u STD ili će spadati u neku drugu seriju. Ali evo šta sam zaključila iz svojih snova:
1. Brini su patološki lijena vrsta
2. Nausikanci su jako, jako inteligentna vrsta (u jednom snu, Kardasijanka i Nausikanac na nekoj postaji -mislim da je bio DS9- vode intelektualne debate, matematika, tako nešto..)
3. Brini, Nausikanci i Romulanci su na neki način jako povezani ( ponašanje, genetski??)
4. Pojavit će se neka vrsta sa čupavom kosom, uzdignutom iznad tjemena
To su kao neki novi negativci u budućnosti, blijedi likovi, jako slični Kardasijancima po ponašanju. Krasna neka čeljad.
5. Romulanci i Klingonci nisu neprijatelji u budućnosti , u jednom snu skupa piju za stolom, pričaju o svojim precima i borbama koje su oni vodili jedni protiv drugih, a onda dođe neka Klingonka u crvenom dugom plaštu, visokorangirana. I tema im je bila i ta krasna vrsta, koja stvara valjda i jednima i drugima veliku, veliku štetu.. Romulancima sigurno, za Klingonce nisam stopostotno sigurna
6. Sve vulkanoidne vrste upadaju u seksualno ludilo, bez obzira koliko često upražnjavali seks; to je valjda genetski
7. Klingonci su u svojoj najgoroj eri bili jako, jako zločesti i loši muževi neklingonskim nevjestama. (to je sigurno u STD, i ti Klingonci u mom snu izgledaju skroz isto kao ovi u STD)
8. Brini mrze Kardasijance iz dna duše svoje, mislim da oni nisu prošli baš najbolje nakon Dominijskog rata, ali sad se ne mogu sjetiti zašto, da su se nekomu jako zamjerili. (nije vrag da su se Kardasijanci uzdigli nakon rata, ja sam njih najmanje sanjala, ali tu vrstu sličnu njima sam sanjala više puta)
9. I mislim da je jedna serija možda nastavak DS9, jer sam likove na toj postaji sanjala više puta.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:53   #594
Nije problem u miceliju i evoluciji svemira, ako googlaš imaš masu slika koji uspoređuju slike svemira i stanica, evolucija obična.
Problem je što ne možeš imati nešto iz 21. stoljeća što je naprednije od nečeg iz 25.
Shvaćaš.
Ovo su priče koje bi trebale promijeniti shvaćanje cijelog svemira.
Gljivolika putovanja nemaju mjesta u ST svemiru...
Pogotovo ne na način na koja su opisana i predočena.

To što svemir ima oblik živog bića, ne znači da imaš živa bića koja tako putuju. Capisci?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 23:01   #595
Jesi pročitao tekst koji sam linkala?
Ideju su uzeli iz znanstvenih špeulacija poznatog mikologa, i njemu u čast i glavni lik u seriji nosi njegovo ime i prezime.
Sad, sviđalo se to tebi ili ne, oni su iskoristili njegove ideje za seriju.
Nitko ne tvrdi da je to stvarno i moguće, ali ja to ne tvrdim niti za warp i teleportaciju.
Uostalom, sami ste puno raspravljali o tome. Warp je jednako tako znanstvena fantastika kao i putovanje micelijima uz pomoć spora.
A zašto ti tako smatraš da to nije utjecalo na sliku univerzuma u kasnijim stoljećima??
Što ako se pokazalo da nisu uspjeli razviti siguran način putovanja micelijima pa odustali skroz? Tada uopće nije važno saznanje da je u ST svemiru univerzum micelijske strukture.
A možda onaj Putnik to koristi, kao i druga bića koja su se pojavljivala i nestajala kad im se prohtjelo..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:17   #596
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Jesi pročitao tekst koji sam linkala?
Ideju su uzeli iz znanstvenih špeulacija poznatog mikologa, i njemu u čast i glavni lik u seriji nosi njegovo ime i prezime.
Sad, sviđalo se to tebi ili ne, oni su iskoristili njegove ideje za seriju.
Nitko ne tvrdi da je to stvarno i moguće, ali ja to ne tvrdim niti za warp i teleportaciju.
Uostalom, sami ste puno raspravljali o tome. Warp je jednako tako znanstvena fantastika kao i putovanje micelijima uz pomoć spora.
A zašto ti tako smatraš da to nije utjecalo na sliku univerzuma u kasnijim stoljećima??
Što ako se pokazalo da nisu uspjeli razviti siguran način putovanja micelijima pa odustali skroz? Tada uopće nije važno saznanje da je u ST svemiru univerzum micelijske strukture.
A možda onaj Putnik to koristi, kao i druga bića koja su se pojavljivala i nestajala kad im se prohtjelo..
Pročitao sam.
Nažalost, ja sam ju i shvatio, za razliku od producenata
Ideja tog čovjeka nema veze s "instantnim prijenosom" iz jedne točke u drugu, to ti je valjda jasno?

Za WARP je bitna struktura svemira. Ako je svemir "gljivoidan", WARP je drugačiji, jbg.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:47   #597
Može biti da su tripali na gljivama pa im se učinilo da bi gljive bile dobra ideja za pogon broda. Ali nije.
Eh prošla su izgleda vremena kad su serije koje nose naziv Star Trek imale znanstvene savjetnike i prolazile bar nekakav pregled od strane istih...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 01:30   #598
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pročitao sam.
Nažalost, ja sam ju i shvatio, za razliku od producenata
Ideja tog čovjeka nema veze s "instantnim prijenosom" iz jedne točke u drugu, to ti je valjda jasno?

Za WARP je bitna struktura svemira. Ako je svemir "gljivoidan", WARP je drugačiji, jbg.
Jasno mi je. Uzeli su njegovu ideju, a onda ubacili nešto svoje i to je to..
Ne znam zašto ti to toliko smeta, stalno to spominješ. Ne spominješ nelogičnosti u DS9 koje nemaju baš veze sa znanošću, ali imaju sa svim šta se kosi sa zdravim razumom. Kad će ona epka gdje gul Dukat okupi oko sebe sektu Bajoranaca pa štuju pah-utvare?
Eto još jednog apsurda, da Kardasijanac vodi bajoransku sektu..
Ali eto, o tim nekim apsurdima niste nikad nešto raspravljali, a ti nikako da otkačiš više od gljiva i pogona na spore. Mene to npr. jako živcira.. Na kraju to sigurno nije uspilo, od toga se odustalo i amen. I više to nitko nije ni spominjao..

Zadnje uređivanje Nimerya : 04.12.2017. at 01:42.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:07   #599
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Eto još jednog apsurda, da Kardasijanac vodi bajoransku sektu..
Ako to uspoređujemo sa ljudskim ponašanjem to uopće nije apsurdno. Inače, sve što se tiče ljudskog i sl. ponašanja nema puno logike i poprilično je apurdno....osim ako si Vulkanac
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:33   #600
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
To što svemir ima oblik živog bića, ne znači da imaš živa bića koja tako putuju. Capisci?
To zato što ti nešto shvaćaš na određen način, neznači da ima ikakvu povezanost sa realnošću, čak i unutar fiktivnog svemira u fantazy settingu, Capisci?
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.