Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 23:37   #781
Kakve veze sad ima Pike u cijeloj priči? Što mislite kako će se nastaviti dalje STD? Nisam gledale TOS, pa ne znam ništ od tog perioda.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:41   #782
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Ajme ovako kad procitas zvuci deset puta gore nego kad gledaš.
Valjda zato što gledaš Qonos je vizualno super napravljen pa ne smeta idiotska prica toliko.
Je, (neki) hollywoodski scenaristi su totalno otišli u kuki, jbg
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:16   #783
Ova serija nema blage veze s premisom i konceptom na kojem počivaju sve dosadašnje serije Zvjezdanih staza. Umjesto istraživanja stalni rat i ubijanje, umjesto vjere u čovječanstvo, zalaganje za ljudske vrijednosti morala, etike, časti, primat imaju laž, nepovjerenje, mržnja i strah. Umjesto opraštanja glorificira se osveta itd. Jedino što povezuje ovu seriju sa Zvjezdanim stazama je naslov i ništa više.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:05   #784
Inače, u okvirima nekakvog "realnog" viđenja Star trek univerzuma za kraj prve sezone L'Rell bi dobila blaster u čelo a Klingonci bi se još jače nasmijali i nastavili business as usual. Ne kažem da bi tako trebalo biti nego koliko su ekšli seriju oglupavili blentavim deus et machina krajem. Zadnjih godina dobar scenarist je vrlo ugrožena vrsta u Hollywoodu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:12   #785
Ja sam bio uvjeren da će serija završiti ovako i sdve je išlo ka tome.

Burnham shvaća da su i Klingonci ljudi i više ih ne mrzi. Tilly shvaća što Pippa hoće napraviti, ali prekasno.
Svi gledaju kako je Kronos uništen

Burnham govor Admiralici da je to što su napravili nedopustivo.
Stamets predlaže rješenje, kako je prepucao 9 mjeseci da probaju iskoristiti pogon na gljive da se vrate 9 mjeseci/na početak rata i da spriječe sva sranja.

Admiralica dopušta.

Scenarij 1. odlaze 9 mjeseci natrag i daju algoritme protiv Kligonaca, Kligonci protjerani u svoj teritorij.

Scenarij 2. vraćaju se na Binary Star i Birnham kaže da se moraji žrtvovati, ali ako uspiju da se ionako ništa neće dogoditi.
Zabijaju se s Discoveryem u T'Kuvnim brod, rat izbjegnut.

Lorca, Doktor, pravi Ash Tyler svi živi.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:01   #786
Drugim riječima shit na kvadrat?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 23:59   #787
Jedva cekam drugu sezonu

Koju cete svi ovdje gledat zajedno sa mnom

Samo kukate bezveze. Omeksat cete do trece sezone!
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 00:03   #788
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Inače, u okvirima nekakvog "realnog" viđenja Star trek univerzuma za kraj prve sezone L'Rell bi dobila blaster u čelo a Klingonci bi se još jače nasmijali i nastavili business as usual. Ne kažem da bi tako trebalo biti nego koliko su ekšli seriju oglupavili blentavim deus et machina krajem. Zadnjih godina dobar scenarist je vrlo ugrožena vrsta u Hollywoodu.
Ali to je apsolutni klasik svih ST serija osim DS9 To je ono sto je ljudima simpaticno kod TNG-a, sve se nekako rijesi samo od sebe, sve je super, svi su prijatelji.

Meni je kraj bezvezan, kao i ovaj mir sa Klingocima.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:20   #789
Sve o ovoj seriji mi govori činjenica da mi je Tilly najdraži lik. Toliko o STD.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:55   #790
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Kakve veze sad ima Pike u cijeloj priči? Što mislite kako će se nastaviti dalje STD? Nisam gledale TOS, pa ne znam ništ od tog perioda.
Nadam se da će potpuno ignorirati prvu sezonu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:08   #791
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Jedva cekam drugu sezonu
Iskreno više se veselim Expanse-u, The 100 i Colony ali ajd...

Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Koju cete svi ovdje gledat zajedno sa mnom
Jbga to je istina
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:20   #792
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
I onda ovaku glupost još nisam vidio, stave bombu da ucjene Klingonce. No ne kaže im eeej imamo bombu koja će uništit vaš planet i morate se povući, nego kažu dat ćemo bombu osobi koja stalno viče Federaciju treba zgaziti.
Ipak sad odjednom ta osoba ne kaže gospodo jebi te se, ne možete ništa i ne nastavlja rat nego pristaje na mir.

Nadalje zašto 5-6 Klingonskih brodova uopće predstavlja opasnost za Zemlju kad su tamo stavili zadnju crtu obrane.
Dalje zašto tih 5-6 brodova samo čeka pitaj Boga koliko da ova L'Rell preuzme vlast i odustane od napada.

Što je s okupiranim područjem? Je li potpisano mir ili su se samo povukli dragovoljno?

Baš se vidi da je amaterski napisana na brzinu cijela epizoda.

A što je najgore ono na Kronosu je vizualni spektakl ova serija je mogla biti vrhunska u rukama bilo kojeg talentiranog pisca i još je i bila dobra serija od tamo 5. epizode do 12.
ok, potpisujem ovo sve gore... Nema baš logike ovo s L'Rell ...
Očekivao sam neku fajtersku zadnju epizodu, tako da sam s jedne strane razočaran, ali s druge strane nije ni ovo toliko loše jer su išli u drugom smjeru od očekivanog.
Ono stajanje klingonskih brodova pred Zemljom je dobro zamišljena ideja i malo me podsjeća na onu TOS jednostavnost, ali opet nedovoljno realna i za hardcore fanove koji znaju da tako nešto od Klingonaca ne bi bilo moguće...
A i mislim da opet ne štima kanon - Orionci na Qonosu ?!?! Kad, zašto, kako?! Mislim da se u svim ST epizodama takva bitna informacija nije ni jednom spomenula... pfff da im prljavi Orionci onečišćuju matični planet...

Ali zato moram priznat da sam im zbog KRAJA sve oprostio. Znači samo pojavljvanje Enterprise koji je kao prikaz nekakav taman mix između onog vizualnog starog i malo modernijeg prikaza i naravno jedan i jedini Captain Pike
Taj dio s Pikeom nikad nije obrađen kako treba u ST-u, a da ne pričam da je puno duga ostalo prema Pikeu zbog nikad prihvaćene prve pilot epizode.
Tu ne bi trebali previše kanona prekršit jer je taj dio inače nepoznat
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:19   #793
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Kakve veze sad ima Pike u cijeloj priči? Što mislite kako će se nastaviti dalje STD? Nisam gledale TOS, pa ne znam ništ od tog perioda.
TOS moras vidjeti. To je zakon. Price i vibra je mrak, zna biti nekad vibra kao psiho triler / horor + lsd. Jedini minus je losa tehnika ali za 1966 godinu sta mozes ocekivati. Ali nakon par epizoda vise ne obracas paznju. Uglavnom dramaturgija i gluma je na visokom nivou.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:20   #794
Sta sad ce nakon voyagera pustat Enterprise kako sam cuo. Sve osim originalne serije?
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:25   #795
Ma kakav je ovo kraj bio!?

Taman kad očekuješ naj napetiju epizodu, neki smisleni kraj -> kamilica sa lignjom.
Pa jebemu miša.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:32   #796
Vizualno je serija stvarno odlično napravljena ali usporediti karakterizaciju likova TOS a a pogotovo TNG je neusporediva.Sve je krenulo sa prvim JJ Abramsovim filmom i uništavanjem matičnih planeta kada su kinder lada i sad se opet nastavlja...Klingonci rasturaju federaciju i onda im jedna bombica odlučuje o sudbini i odjednom postanu časni.Pa di je ono radije umrijeti časno a ne da im petaq kroji sudbinu?Romulanci bi zasigurno imali razumjevanja i stali sa strane da je Federacija ovako rasturena a klingonski matični planet moze raznijeti jedna kašikara iz brodogradilišta.Ovo sa Enterpriseom već u sezoni 2....nepotrebno jedino šta koliko toliko naslućuje uvođenje Spocka(nadam se Quinta) u serijal je ona najava Sareka da idu na Vulkan po novog kapetana.Stolica Discoverya je užarena ko Dinamova😁
libar30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:31   #797
TOS likovi a i price su odlicne, ako ne i najbolje. Tehnicki je koma jedino.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:48   #798
@Spock

check out Star Trek Continues, ako već nisi. To je nastavak TOS-a. ;-)
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:39   #799
Stala sam s ovim tamo na epizodi kad Lorca otegne a Michael dovede kapetanicu u svoj svemir.

Ima li smisla dalje gledat?

Uživam u Voyageru i TNG-u, baš neki dan bila meni jedna od najdražoh epizoda TNG-a kad je Q izgubio moći i postao smrtan. Ne mogu se natjerat da ovo kvarim ako STD nema bar par dobrih scena po ST standardima.

__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:10   #800
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
@Spock

check out Star Trek Continues, ako već nisi. To je nastavak TOS-a. ;-)
Jesam, al mi to ipak nije to. Mada necu ni popljuvat ideju koju su imali. Al ipak to nije to.

TOS kakav je takav nek i ostane, jedino sto su mogli kraj serije kao zavrsetak neki bolji napravit al kako je serija isla tako je i zavrsilo kako znamo...

Bilo bi ok da i to prikazu, TOS nisu od 2002 prikazali, to je 16 godina, oni koji su se tada rodili sad su u srednjoj skoli.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.