Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 14:26   #61
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Nisam BIH Hrvat, iskreno nisam čak nikad ni bio u Bosni, samo u Hercegovini.
Pa odi izvidi, u Hercegovini se možeš osjećati kao u tvrdoj Hrvatskoj, recimo dalmatinskom zaleđu. U Bosni, kako gdje, ali u RS-u, da se ne zavaravamo to je de-facto Srbija. U Muslimanskim dijelovima ima svega, a sve više i više, razno raznih likova arapa i njihovih žena u Burkama. Đamije se grade na svakom koraku i tako to. Jednostavno strana kultura, osim poznatog jezika, ali i to se mijenja, sve se više čuje arapski.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 14:28   #62
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Zašto bi se Hrvatska morala brinuti za BiH kada to čine Amerika i Europa?
Cjelovita i suverena BIH je jamstvo za stabilnost RH. Onog trena kad Amerika i Europa ne budu kompatibilni s našim dugoročnim ciljevima će Amerika i Europa u najmanju ruku početi gubiti svog vjernog vazala.
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 14:30   #63
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Pa odi izvidi, u Hercegovini se možeš osjećati kao u tvrdoj Hrvatskoj, recimo dalmatinskom zaleđu. U Bosni, kako gdje, ali u RS-u, da se ne zavaravamo to je de-facto Srbija. U Muslimanskim dijelovima ima svega, a sve više i više, razno raznih likova arapa i njihovih žena u Burkama. Đamije se grade na svakom koraku i tako to. Jednostavno strana kultura, osim poznatog jezika, ali i to se mijenja, sve se više čuje arapski.
Jel' baš moram dobro upoznati Italiju ili Mađarsku ako želim da ostanu tu di jesu bez da se suzuju ili šire? Ili Srbiju?
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 14:32   #64
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Koja ti je omiljena ustaška? Meni se sviđaju "Evo zore, evo dana" i "Spustila se gusta magla"...
u stvari, najdraza mi je ona starosprska "bjezmoooooooo, idu ustaseee"
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 14:35   #65
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Cjelovita i suverena BIH je jamstvo za stabilnost RH. Onog trena kad Amerika i Europa ne budu kompatibilni s našim dugoročnim ciljevima će Amerika i Europa u najmanju ruku početi gubiti svog vjernog vazala.
Jeli nije obrnuto? Stabilna RH kao jamstvo cjelovite i suverene BIH.

Mislim na kraju krajeva, Tuđman jest potpisao Dayton sa svim njegovim manjkavostima. Cijenim, kako je to cijena koju je platio za cijelovitu RH, odnosno mig za oluju. Dakle trampio je "SRH" bez Srba, za RS unutar BIH.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 14:37   #66
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ok, shvaćam tvoj stav.

S druge strane primarni, ključni, vanjskopolitički interes moje države jest cjelovita i kad tad suverena Republika Bosna i Hercegovina. Možemo si lagati ili tako neke brije, ali ovo "vanjskopolitički" nemoj shvatiti kao nešto manje važno ili nedostojno "unutarnje politički", dapače, vrlo često je vanjskopolitički element važniji od unutarnje politike.
Primarni, kljucni i jedini vanjskopoliticki interes moje drzave je zastita naroda cija to drzava po ustavu jeste...

Koga brige za Bosnu i Hercegovinu i njenu suverenost, jedini koji su tu vazni su BiH Hrvati.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.08.2016., 14:38   #67
Hrvatskoj je u interesu opstojnost BiH kao samostalne države u kojoj će Hrvati biti ravnopravni. Međutim, bez srpske i hrvatske federalne jedinice, BiH ne može dugoročno opstati kao država.

Stoga svi Hrvati koji zazivaju ukidanje srpskog entiteta ili nekakvu unitarizaciju nemaju pojma što govore i zapravo zazivaju nova krvoprolića. Koliko god se ljudima podjela na torove ne sviđa, jedina garancija dugoročnog mira je to da se sve tri strane odreknu maksimalističkih pretenzija i svatko prihvati svoj dio dvorišta uz zaštitu osnovnih prava onih koji su se zatekli u "tuđem".
šišćevap is offline  
Old 23.08.2016., 14:38   #68
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa Bošnjaci i nisu drugo nego Hrvati muslimani...hrvatsko cvijeće, kao Hasanbegović npr....istinski Hrvat.
Etnološki gledano Bošnjaci su potomci muslimanskih izbjeglica iz Like, Srbije, Slavonije, Mađarske, CG, a ima ih i pravih Turaka, po porijeklu su čisti miks svega i svačega i ne mogu biti Hrvati.

Oni nisu nikakvo hrvatsko cvijeće, oni su odavno zacrtali krajnje neprijateljsku politiku kojom nastoje istisnuti Hrvate iz BiH, preporučujem ti da ovo pročitaš:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Majori..._i_Hercegovini

Haasanbegović je iznimka, 90% bosanskohercegovačkih muslimana je zauvijek raskrstilo sa Hrvatima i sada kao što sam već rekao provode iznimno neprijateljsku politiku prema Hrvatima, čitaj onaj članak gore i sve će ti biti jasno.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 14:41   #69
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Hrvatskoj je u interesu opstojnost BiH kao samostalne države u kojoj će Hrvati biti ravnopravni. Međutim, bez srpske i hrvatske federalne jedinice, BiH ne može dugoročno opstati kao država.

Stoga svi Hrvati koji zazivaju ukidanje srpskog entiteta ili nekakvu unitarizaciju nemaju pojma što govore i zapravo zazivaju nova krvoprolića.
Tocno.

U Bih je situacija takva da je nas narod kao najmalobrojniji istovremeno i najranjiviji, i jedini razlog zasto uopce ima kakvu takvu sigurnost u ovom trenutku je u tome sto u toj zemlji jos uvijek postoji balans snaga.

Onog trenutka kada se taj balans ugrozi i kada stvari krenu put kanalizacije najvise ce najebati Hrvati, bas kao i u zadnjem ratu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.08.2016., 14:41   #70
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Etnološki gledano Bošnjaci su potomci muslimanskih izbjeglica iz Like, Srbije, Slavonije, Mađarske, CG, a ima ih i pravih Turaka, po porijeklu su čisti miks svega i svačega i ne mogu biti Hrvati.

Oni nisu nikakvo hrvatsko cvijeće, oni su odavno zacrtali krajnje neprijateljsku politiku kojom nastoje istisnuti Hrvate iz BiH, preporučujem ti da ovo pročitaš:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Majori..._i_Hercegovini

Haasanbegović je iznimka, 90% bosanskohercegovačkih muslimana je zauvijek raskrstilo sa Hrvatima i sada kao što sam već rekao provode iznimno neprijateljsku politiku prema Hrvatima, čitaj onaj članak gore i sve će ti biti jasno.
I izmišljaju novu povijest islama prije islama, i bošnjaka prije bosne. I to je dobro pročitati. Sam naziv koji su si dali u Holiday-inu, ukazuje na to što misle i žele. Njihova je BIH, imaju pravo na nju, dok su Hrvati Srbi strani uvezeni elementi, koji mogu u svoje zemlje ako žele ili im se ne sviđa u BIH.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 14:43   #71
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Jeli nije obrnuto? Stabilna RH kao jamstvo cjelovite i suverene BIH.
Oboje, s tim da je fokus uvijek na najslabijoj karici što je u ovom slučaju, a nakon mirne reintegracije 1998., definitivno BIH.

Quote:
Mislim na kraju krajeva, Tuđman jest potpisao Dayton sa svim njegovim manjkavostima. Cijenim, kako je to cijena koju je platio za cijelovitu RH, odnosno mig za oluju. Dakle trampio je "SRH" bez Srba, za RS unutar BIH.
Taj Tuđman strelovitom brzinom počinje dobijati božanskije obrise čak i od svetog Tita.
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 14:45   #72
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Oboje, s tim da je fokus uvijek na najslabijoj karici što je u ovom slučaju, a nakon mirne reintegracije 1998., definitivno BIH.



Taj Tuđman strelovitom brzinom počinje dobijati božanskije obrise čak i od svetog Tita.
Je, on je naš mali Tita, nakon Tite. Igrao se u pješčaniku, točno tamo gdje mu je Joža iscrtao linije.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 14:47   #73
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ok, shvaćam tvoj stav.

S druge strane primarni, ključni, vanjskopolitički interes moje države jest cjelovita i kad tad suverena Republika Bosna i Hercegovina. Možemo si lagati ili tako neke brije, ali ovo "vanjskopolitički" nemoj shvatiti kao nešto manje važno ili nedostojno "unutarnje politički", dapače, vrlo često je vanjskopolitički element važniji od unutarnje politike.
Ne postoji nikakva "Republika Bosna i Hercegovina" niti će postojati, postoji država pod imenom "Bosna i Hercegovina".

Šta bi trebalo značit to "cjelovita, "suverena" itd...? Bošnjačka nacionalna država ili šta...? Izvini ali meni osobno to ima takve konotacije... Ukidanje RS i tako neki fazon..

Hrvatskoj u interesu je postojanje države BiH, ali više manje tu RH nema nekog utjecaja jer joj zapad ne dopušta.

Što se tiče vanjskopolitičkog i unutarpolitičkog elementa, RH bi trebala brinuti da se njen narod u BiH ne majorizira jer samim time BiH postaje neodrživa kao država a i sam problem je unutarpolitički a ne vanjskpolitički.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 14:49   #74
Ako se BiH već mora podijeliti, onda ja bih je ovako podijelio:

http://i165.photobucket.com/albums/u...ovina-2011.png

Dakle RS Srbima, ako baš mora (iako je bolje da bude država za sebe, kao Kosovo, da Srbija ostane mala). Jedino Vukosavlje ide Hrvatskoj, zajedno sa Odžakom i Orašjem, a Osmaci Muslimanima. Brčko može Srbima da se mogu povezati.
E sad...Hrvatskoj osim tog dijela Posavine svakako ide sve od Livna do Mostara, i Gornji Vakuf (kojeg ćemo preimenovati u Uskoplje da ne zvuči muslimanski) preko kojeg se spajamo sa područjem od Novog Travnika do Kreševa. To bi bilo to, a Muslimanima bi dali malo prostora sjeverno od Kupresa da se mogu povezati sa svojima iz Velike Kladuše i Bihaća (Muslimanima može Drvar, Grahovo i Glamoč). I tom podjelom bi svi trebali biti zadovoljni.
USAisfreedom is offline  
Old 23.08.2016., 14:49   #75
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Je, on je naš mali Tita, nakon Tite. Igrao se u pješčaniku, točno tamo gdje mu je Joža iscrtao linije.
Možda nisi shvatio što govorim, Tito je pario božanski da bi cenera nakon smrti, a Tuđman je prešao drugačiji put, od najcrnjeg vraga do polubožanstva u 15 godina, pa velim kako možda ima stabilniju, sigurniju rutu...
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 14:53   #76
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
I izmišljaju novu povijest islama prije islama, i bošnjaka prije bosne. I to je dobro pročitati. Sam naziv koji su si dali u Holiday-inu, ukazuje na to što misle i žele. Njihova je BIH, imaju pravo na nju, dok su Hrvati Srbi strani uvezeni elementi, koji mogu u svoje zemlje ako žele ili im se ne sviđa u BIH.
Upravo tako.

Njihova politika je prema Hrvatima neprijateljska što se pokazalo kroz preglsavanja, biranja hrv. predstavnika, financijsko zakidanje Hrvata, diskriminaciju na općinskoj razini itd. itd. itd. A sa Srbima su također na ratnoj nozi.

Falsificiranje prošlosti je samo jedan kamenčić u mozaiku.

Sve se nalazi u onom članku gore.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 14:57   #77
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Hrvatskoj je u interesu opstojnost BiH kao samostalne države u kojoj će Hrvati biti ravnopravni. Međutim, bez srpske i hrvatske federalne jedinice, BiH ne može dugoročno opstati kao država.

Stoga svi Hrvati koji zazivaju ukidanje srpskog entiteta ili nekakvu unitarizaciju nemaju pojma što govore i zapravo zazivaju nova krvoprolića. Koliko god se ljudima podjela na torove ne sviđa, jedina garancija dugoročnog mira je to da se sve tri strane odreknu maksimalističkih pretenzija i svatko prihvati svoj dio dvorišta uz zaštitu osnovnih prava onih koji su se zatekli u "tuđem".
BiH može opstati čak i bez hrvatskog entiteta -povratkom na orginalni Dayton bez Petrichevih i Ashdownovih izmjena Ustava i Inzkovih matematičkih čarolija.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 23.08.2016., 15:03   #78
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ako se BiH već mora podijeliti, onda ja bih je ovako podijelio:

http://i165.photobucket.com/albums/u...ovina-2011.png

Dakle RS Srbima, ako baš mora (iako je bolje da bude država za sebe, kao Kosovo, da Srbija ostane mala). Jedino Vukosavlje ide Hrvatskoj, zajedno sa Odžakom i Orašjem, a Osmaci Muslimanima. Brčko može Srbima da se mogu povezati.
E sad...Hrvatskoj osim tog dijela Posavine svakako ide sve od Livna do Mostara, i Gornji Vakuf (kojeg ćemo preimenovati u Uskoplje da ne zvuči muslimanski) preko kojeg se spajamo sa područjem od Novog Travnika do Kreševa. To bi bilo to, a Muslimanima bi dali malo prostora sjeverno od Kupresa da se mogu povezati sa svojima iz Velike Kladuše i Bihaća (Muslimanima može Drvar, Grahovo i Glamoč). I tom podjelom bi svi trebali biti zadovoljni.
Drvar, Grahovo i Glamoč su strateški jako važni za Hrvatsku (zaleđe Knina) i davanje bilo kakvog koridora Muslimanima bi bio geostrateški jako loš potez još iz razloga što Muslimani u Cazinskoj krajini i Bihaću polako izumiru, čitavo područje se depopulira i samim time njegova budućnost pod okriljem nekakve mini bošnjačke državice je sasvim upitna, posebno rad strateške važnosti same Cazinske krajine za Hrvatsku (meki trbuh).

Zadnje uređivanje Susss : 23.08.2016. at 15:47.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 15:47   #79
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Ko garantira da Bošnjaci neće u tom momentu pokušati isto učiniti Hrvatima kao i što su pokušali učinit i 1993., tj. u ovom slučaju eliminirat ih potpuno na vojni način (kao i 1993.) i doći do 100% bošnjačke nacionalne države na prostoru BiH? Ko kaže da neće pokušati oduzeti konstitutivnost Hrvatima, uostalom i vidiš što nam sada rade u Federaciji?
Nemaju što učiniti hrvatima, jer nemaju svoj entitet deklarativno.
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Srbi i RS su štit Hrvatima BiH od velikobošnjaka i njihove destruktivne politike, koliko se god to nekome ne svidjelo.
Srbi su RS silom napravili, na krvi hrvata i muslimana, napravili agresiju na RBiH, izvršili genocid u Potočarima. Zar ti stvarno s takvima želiš išta, da ti budu bilo kakav štit, nakon svega što su napravili Hrvatskoj?


Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
U slučaju ovog scenarija, Republika Hrvatska mora jasno zaštiti BiH Hrvate od bošnjačkih megalomana
Ne mora, hrvati su tamo gdje su. Iz RS-a su protjerivani i hrvati i bošnjaci. Nestanak RS-a znači njihovo vraćanje na stara ognjišta.

Zadnje uređivanje osa-- : 23.08.2016. at 16:06.
osa-- is offline  
Old 23.08.2016., 15:58   #80
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakva "Republika Bosna i Hercegovina" niti će postojati, postoji država pod imenom "Bosna i Hercegovina".
Isprike, stari naziv te države.

Quote:
Šta bi trebalo značit to "cjelovita, "suverena" itd...? Bošnjačka nacionalna država ili šta...? Izvini ali meni osobno to ima takve konotacije... Ukidanje RS i tako neki fazon..
Cjelovita znači da drżava pod tim imenom ostaje u granicama koje su joj takve od samog utemeljenja njene prethodnice, Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine.

Suverena znači da postane ono što nije sad, država kojoj ne diktira pravila Europska komisija, odnosno povjerenici EU i ostali slični igrači, te da trodiobena vlast bude u potpunosti preuzeta od strane građana BIH.

Quote:
Hrvatskoj u interesu je postojanje države BiH, ali više manje tu RH nema nekog utjecaja jer joj zapad ne dopušta.
Interesi Republike Hrvatske su na tom parcijalnom polju u potpunosti sukladni interesima tog zapada.

Quote:
Što se tiče vanjskopolitičkog i unutarpolitičkog elementa, RH bi trebala brinuti da se njen narod u BiH ne majorizira jer samim time BiH postaje neodrživa kao država a i sam problem je unutarpolitički a ne vanjskpolitički.
Ne znam što bi značilo to "majoriziranje", a iz moje perspektive kao građanina RH, bez obzira što sam po nacionalnosti Hrvat, pitanje BIH jest vanjskopolitičko pitanje.
kradem is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.