Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 19:52   #41
Ako želiš otići vidjeti kako se tamo živi i da li ti se stvarno sviđa, i kakve mogučnosti postoje, a mlađi si od 30 g, otiđi na kibuc. Moraš biti minimum 2 mjeseca, dobivaš stanovanje, hranu i đeparac za vlastite potrebe, a preko tjedna si dužan raditi što ti odrede. To je jeftin način otiči na malo duže i vidjeti kakav je život.
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:36   #42
Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
Ako želiš otići vidjeti kako se tamo živi i da li ti se stvarno sviđa, i kakve mogučnosti postoje, a mlađi si od 30 g, otiđi na kibuc. Moraš biti minimum 2 mjeseca, dobivaš stanovanje, hranu i đeparac za vlastite potrebe, a preko tjedna si dužan raditi što ti odrede. To je jeftin način otiči na malo duže i vidjeti kakav je život.
vidis...to nisam znao...okej...raspitam se jos o tome...puno hvala i tebi i svima koji su pomogli
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:12   #43
a zakaj postoje ambasade i konzulati ako ne za ovakva pitanja
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:23   #44
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
vidis...to nisam znao...okej...raspitam se jos o tome...puno hvala i tebi i svima koji su pomogli
Možeš počet s ovom stranicom, pa kontaktirati neki kibuc direktno. Neki ne primaju dobrovoljce, primjerice religiozni kibuci, ali valjda ćeš već naći neki odgovarajuči, ako se odlučiš.

Sretno.

http://www.kibbutz.org.il/eng/welcome.htm
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:01   #45
Ne mozes dobiti drzavljanstvo ako nisi Zidov, ustvari mozda mozes ako ozenis Izraelku. (postoji zakon da se ne smijete vjencati u Izraelu)
A oces li nam reci zasto te zanima, zaljubio si se ?
inkredibl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:39   #46
Quote:
inkredibl kaže: Pogledaj post
Ne mozes dobiti drzavljanstvo ako nisi Zidov, ustvari mozda mozes ako ozenis Izraelku. (postoji zakon da se ne smijete vjencati u Izraelu)
A oces li nam reci zasto te zanima, zaljubio si se ?
ne,nisam se zaljubio...


kak da objasnim... jednostavno me privlaci ta zemlja... klima... karakter ljudi...neznam... neko vrijeme vec proucavam Izrael,njihovu povijest i ...zelim tamo... a prvo bih zelio rijesiti faks do kraja,tak da cu imati jos koju godinu za informiranje...

p.s---jos jedan razlog... ne svidja mi se u Hr... vec par godina razmisljam da odem odavdje,al gle...gdjegod odem nece me promatrati kao ravnopravnog clana drustva, vec kao pridoslicu... balkanca...i nekog nizeg... a tamo... mislim da cu biti samo jedan Europljanin,i da bih bio sretan tamo... ma ima tu svega, a ja vam nisam bas dobar u objasnjavanju ispravite me ako grijesim


hvala na pomoci...jos jednom
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 23:25   #47
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
ne,nisam se zaljubio...

kak da objasnim... jednostavno me privlaci ta zemlja... klima... karakter ljudi...neznam... neko vrijeme vec proucavam Izrael,njihovu povijest i ...zelim tamo... a prvo bih zelio rijesiti faks do kraja,tak da cu imati jos koju godinu za informiranje...

p.s---jos jedan razlog... ne svidja mi se u Hr... vec par godina razmisljam da odem odavdje,al gle...gdjegod odem nece me promatrati kao ravnopravnog clana drustva, vec kao pridoslicu... balkanca...i nekog nizeg... a tamo... mislim da cu biti samo jedan Europljanin,i da bih bio sretan tamo...
Hm, bojim se da niti u Izraelu nece bit prihvacen bez nekakvih etiketa. Dapace, vjerujem da je imigracija u toj zemlji prilicno teska za nezidove. Ja znam samo zidove koji su tamo emigrirali, nekako mi se cini da je tamo zaista tako dobro i da su iotvoreni i za druge, da bi i drugi tamo vec odavno emigrirali.
Nisam nikad bio tamo, predlozio bih ti da prije ikakvih konkretnih planova odes tamoi uopce vidis to na licu mjesta. Ovo sto je netko predlozio kiibuce mi zvuci ko dobar upad. U svakom slucaju nemoj imigraciju u Izrael olako shvatit. Sjeti se samo kako avione pregledavaju i koliko koljena unatrag kad trazis drzavljanstvo .
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 01:12   #48
Izrael

Idem ovo ljeto na dva mjeseca u Izrael na stručnu praksu (na studentsku vizu). Ima li ovdje nekog tko bi mi mogao makar pokušati malo pomoći informacijama? Npr. što ponijeti sa sobom a što nikako ne smijem, na koje norme ponašanja paziti...? I možda kakav bi bio postupak dobivanja vize - kako se plaća, kako im dokazati da imam dovoljno novaca za boravak, na kakav razgovor u veleposlanstvu trebam biti spremna?

Da, primijetila sam da na ovom podforumu već postoje dvije teme o Izraelu, ali mene ne zanima državljanstvo niti idem u Jeruzalem - no, naravno, spojite (k)ako smatrate prikladnim. Samo me nemojte slati na podforum Turizam, već sam pokušavala tamo.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 05:19   #49
Koliko ja znam, ako si bila u nekoj arapskoj zemlji, neces dobiti dopustenje da udjes u Izrael.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 06:45   #50
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ako si bila u nekoj arapskoj zemlji, neces dobiti dopustenje da udjes u Izrael.
istina ali samo ako ima pecat od te arapske zemlje u putovnici...ako je pravila novu putovnicu nakon putavanja na MEA moci ce uci bez problema u Izrael...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 13:22   #51
Nisam bila pa to nije problem. Više sam čula da vrijedi obrnuto (ne puštaju u te arapske zemlje one koji su bili u Izraelu), što bi moglo biti problem jer mi putovnica vrijedi još 10 godina, ali pretpostavljam da u krajnjem slučaju uvijek mogu "izgubiti" putovnicu (ako je samo pečat, a ne gledaju podatke u nekom računalnom registru sad) pa se neću sad oko toga brinuti. Nitko ne zna ništa drugo?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:25   #52
Viza ti ne treba, treba ti samo putovnica koja je valjana još 6 mjeseci nakon planiranog povratka.
Što se tiče odnosa sa arapskim zemljama - kada ulaziš u Izrael zamoliš carinskog službenika da ti ne lupi žig u putovnicu. To je standardna procedura za turiste - lupe ti žig na papirić

Ja putujem za 3 tjedna tamo i ostajem mjesec dana na stručnom usavršavanju, pa kad se vratim proslijedit ću ti info.
Ako zaboravim, podsjeti me pm-om.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:35   #53
Ali, ne idem kao turist, idem na praksu. Zato mi treba viza (barem na institutu kamo idem tvrde da treba svima, samo je jednostavnija procedura za nas kojima turistička ne bi trebala) i zato nisam mogla dobiti odgovore na podforumu Turizam.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:39   #54
Ah sori, onda ti ne znam odgovor.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:07   #55
Za vizu nazovi ambasadu, oni najbolje znaju, ili neka ti ustanova (ili firma) u koju ides rijesi vizu.

Da, to za pecate vrijedi u oba smjera (Izrael-arapske zemlje), nece te pustiti ni jedni ni drugi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:11   #56
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Za vizu nazovi ambasadu, oni najbolje znaju, ili neka ti ustanova (ili firma) u koju ides rijesi vizu.
I jedni i drugi su me za sada uputili neka čitam što im piše na web stranicama , iako sam pitala ono što im definitivno NE piše jer naravno da sam prvo sve prekopala i pročitala.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 21:29   #57
Vizu sam dobila, to je na kraju ispalo nikakav problem , i organizirala sam si put do tamo, a sva ostala pitanja me još uvijek zanimaju (što (ne) ponijeti i kako se (ne) ponašati...), iako su mi u veleposlanstvu rekli da ne trebam ništa posebno.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 00:05   #58
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Vizu sam dobila, to je na kraju ispalo nikakav problem , i organizirala sam si put do tamo, a sva ostala pitanja me još uvijek zanimaju (što (ne) ponijeti i kako se (ne) ponašati...), iako su mi u veleposlanstvu rekli da ne trebam ništa posebno.
Ja sam nedavno bio u Tel Avivu i Jeruzalemu, i istina kako veleposlanstvo kaže, ne trebam ništa posebno. Jedno budi kao kršćanin, spreman na to da te židovi i arapi nevole, kao što jednog drugoga nevole.
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 00:19   #59
Quote:
Putnik kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno bio u Tel Avivu i Jeruzalemu, i istina kako veleposlanstvo kaže, ne trebam ništa posebno. Jedno budi kao kršćanin, spreman na to da te židovi i arapi nevole, kao što jednog drugoga nevole.
Kako to misliš ne vole? A i ne dobiješ valjda žig kršćanin na čelo , kako znaju da nisi i nešto "gore"? Ah, da, moram se sjetiti ako me pitaju za religiju reći kršćanka budući da ne priznaju osobno opredjeljenje nego samo obiteljsku tradiciju, ili je i to dezinformacija? Još me nitko nije pitao, ali lako moguće da jednostavno pretpostavljaju po imenu jer je izrazito tipično. Pokušavam shvatiti npr. kakvu bih odjeću trebala ponijeti da mi bude praktična i pristojna, iako ću vjerojatno računati na kupovanje tamo.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 21:41   #60
Zimus sam bila tamo turistički. Ovo da te netko ne voli jer si određene vjeroispovijesti...mislim. Kao što je netko rekao, ništa ti ne piše na čelu. Bili smo u Tel Avivu, Jeruzalemu i na Zapadnoj obali i u tih tjedan dana nismo imali niti jedne jedine neugodnosti. Najneugodnija situacija bila je kada su u jeruzalemskom hostelu recepcioneri međusobno svaki put počeli govoriti hebrejski pred nama kada nisu željeli da ih razumijemo (a nakon što smo im se obratili s nekim pitanjem). To mi je išlo strašno na živce. Priče o deeeetaljnim pregledima na aerodromu nisu pretjerane. Moja kolegica je u putovnici imala pečate nekoliko arapskih država. Na ulazu u Izrael je nitko u vezi s tim nije ništa pitao, a na izlasku ju je žena ispitivala zašto je išla tamo i sl.
__________________
"Pogačice od čvaraka, kad postaju rijetkost, onda sa historijskom epohom ne stoji dobro." M. K.
Alexanderplatz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.