Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 16:39   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu teoriju. Navodno znak koji je iza tebe je onaj koji te može jako opteretit itd, u mom slučaju jer sam ovan to bi bile ribe, a sljedeći znak je onaj s kojim lako nalaziš zajednički jezik, u mom slučaju bi to bio bik-inače znak koji mi je oduvijek bio drag.
U astrološkom smislu to izgleda ovako. Uzmimo bilo koji znak, npr Rak i neka on bude predstavljen 1.kućom. Blizanci, znak iza Raka bi onda bili 12.kuća a Lav 2. kuća. Dakle, Blizanci 12.kuća, Rak 1.kuća, Lav 2.kuća - ako je netko Rak tada su mu Blizanci nepoznanica, čudni su mu (simbolika 12.kuće), itd a Lav mu je znak uz koji se može osjećat dobro ili imat od njega koristi (simbolika 2.kuće).
Problem je što svi imamo i podznak i ostalih 10 planeta koje mogu bit svuda smještene, pa su zapravo vrlo rijetki oni koji su tipični predstavnici svog znaka i na koje bi se ova teorija mogla primjeniti.

Drugo zbog čega ova teorija ima smisla je to što Merkur, planeta komunikacije se nalazi uvijek u istom, sljedećem ili prethodnom znaku kao i sunce, tako da ljudi koji imaju npr sunce u djevici a merkur vagi naravno da će lako nalazit zajednički jezik sa susjednom vagom.
ovo je definitivno točno, to mogu potvrditi s svojim iskustvom, sa mojim sunčevim znakom i sa podznakom tj. asc, znak koji pada iza mog asc s njim se ne slažem, imala sam partnera koji je bio sunčev znak iza mog asc "nosila" sam ga kao naprtnjaču na leđima dok mi nije dodijalo pa smo raskinuli, jer skupa nazadujemo, dok znak ispred mog znaka i podznaka-asc on mene motivira i s njim napredujem, u svemu je prvi.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:27   #22
Nema logike tvrdnja da se sa znakom iza loše, a znakom ispred dobro slažemo! Npr., ja sam Bik, sa Ovnom se, po ovoj logici, loše slažem, a Blizancem koji je ispred mog znaka dobro se slažem. Međutim Bik je ispred Ovna, pa bi se po toj logici Ovan trebao slagati sa Bikom,a kako kad se po prvotnom primjeru Bik ne slaze sa Ovnom??
tanja888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:36   #23
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ja sam Blizanac i definitivno se ne slažem sa susjednim Bikovima i Rakovima. Provjereno na brojnim primjerima. Dakle, ima nešto u toj teoriji.
Slazem se, i ja sam Blizanac Nemoguce bez svadja, bas postoje velike razlike
__________________
Znam sve i neću vam reći.
Victorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:40   #24
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Blablabla.

Ukratko: susjedni znakovi su po necemu skroz suprotni, i odatle ova teorija neslaganja susjednih znakova.

Primjer: Vodenjaci. Najmanje emocionalan znak. Susjedne ribe, najemocionalniji. Vodenjaci apstraktan skroz nekonvencionalni znak, susjedni jarac materijalisticni konvencionalni.
Primjer #2: Skorpioni. Znak sukoba. Susjedna Vaga znak diplomacije i izbjegavanja sukoba.

Isto tako se stalno smjenjuju vatreni zemljani vodeni zracni... znaci, nije da ce dva zemljana biti jedan do drugog.
Mislim da zavisi i da su neki vise neki manje kompatibilni

recimo Rakovi i Lavovi su dosta dobra kombinacija (Sunce i Mesec)- prirodan spoj

Jarac i vodolija dele istog tradicionalnog vladara

sve je to mnogo komplikovanije a naravno da neki susedni nose neku suprotnost

Skorpije i vage , nisu suprotne zbog toga sto je skorpija znak sukoba(?) vec zato sto su znakovi ciji su vladari u medjusobnoj opozciji Mars/Venera sto bi opet trebalo da bude dobro za kontakt

kao sto je Ovan i Bik dosta cesta kombinacija , mnogo vise od Vaga /Sko
Isto zbog opozicijie Marsa u Venere
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:17   #25
Quote:
glis kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti sa ovim podebljanim!!
ja sam isto ovan, sa ribama ne mogu nać zajednički jezik, jednostavno nemam baš o čemu sa njima pričat a bikovi su mi dragi jer mi je naj frendica bik i sa njom sam našla zajednički jezik, a i tata mi je bik
Ali po toj teoriji tebi paše Bik, ali ti ne pašeš Biku i teorija pada u vodu
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 00:03   #26
Ja sam Djevica u horoskopu i mogu reć da se dobro slažem sa susjednim znakovima. U većini stvari doista možemo naći zajednički jezik. Pritom mislim na Vage s kojima imam dosta stvari pogođeno a i kemija je fantastična. S Lavovima je solidna komunikacija i ništa više.
Mislim da je kod tog slaganja susjednih znakova stvar u tome što osoba može imati planete u tom susjednom znaku. Npr. ja imam 3 osobne planete u Vagi i mislim da je to taj faktor zbog kojeg se ja tako dobro slažem s njima.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 13:19   #27
Tako blizu a tako daleko

Kako je moguće da se dva znaka tako blizu tako jako razlikuju i ta promjena je moguća u samo dva dana razlike?

Škrtac i proračunati jarac. dobričina vodenjak

zovu samo kad im nešto treba ribe- macho ovan

na 10 strana površni blizanci- papak rak

papak rak- svi moraju biti u banani kad sam ja u banani kralj lav

180 IQ pričam ko robot djevica

perverzni skorpioni- filozofi strijelci

(slobodno nadodajte)

Dakle kako je moguće da se toliko drastično u samo jednom danu promjene osobine zbog horoskopa... Zašto recimo nije napravljeno da prvo ide era recimo vatrenih znakova, pa zračnih, pa zemljanih, pa vodenih npr... nego su toliko očite promjene? Kako recimo brbljavac blizanac može biti sa papkom rakom spojen?

Da li vi primjećujete razlike između osobina zimskih znakova od ljetnih itd itd,...? jučer popijem dvije pive zamislim se i malo razmišljam..
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:54   #28
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se dva znaka tako blizu tako jako razlikuju i ta promjena je moguća u samo dva dana razlike?

Škrtac i proračunati jarac. dobričina vodenjak

zovu samo kad im nešto treba ribe- macho ovan

na 10 strana površni blizanci- papak rak

papak rak- svi moraju biti u banani kad sam ja u banani kralj lav

180 IQ pričam ko robot djevica

perverzni skorpioni- filozofi strijelci

(slobodno nadodajte)

Dakle kako je moguće da se toliko drastično u samo jednom danu promjene osobine zbog horoskopa... Zašto recimo nije napravljeno da prvo ide era recimo vatrenih znakova, pa zračnih, pa zemljanih, pa vodenih npr... nego su toliko očite promjene? Kako recimo brbljavac blizanac može biti sa papkom rakom spojen?
Prvo ovo što si napisao za pojedinačne znakove je teška stereotipizacija, a drugo to je kao da se pitamo kako to da tako vrijedni i disciplinirani njemci mogu živjeti pored vječno napušenih nizozemaca ili pak tako hladni, precizni i odmjereni švicarci pored tako raspojasanih talijana ili francuza erotomana? Ili pak kako mogu konfekcijski hrvati živjeti pored duhovitih bosanaca itd?


Zodijak je cjelina u kojoj pojedinačni znakovi predstavljaju očitovanu cjelinu oprečnih težnji. A to znači da obilježje svakog znaka ima unutra zodijaka svoju oprečnost, ali i nadopunu u suprotnom znaku. A to pak znači da svaki znak ne egzistira sam za sebe već djeluje u sprezi s ostalim unutra cjeline u kojoj on sam pojedinačno simbolizira individualnu težnju za: nadopunjavanjem suprotnosti, uravnoteženjem i spajanjem s tom cjelinom. Nešto se može prepoznati kao suprotnost tek kada se s nečim suprotstavi i uporedi.

Svaki znak je u cjelini zodijačkog kruga poput karike u lancu jer zodijački "krug" je potrebno promatrati kao razvojni ciklus u slijedu aktivnih i pasivnih znakova u kojima je i niz kardinalnih, fiksnih i promjenjivih koji se pak ispoljavaju na četverostruki način analogno elementima vatre, zemlje, zraka i vode i koji zajedno rađaju osobine pojedinog znaka. Tu ti leži i odgovor na tvoje pitanje.

Drugim riječima zodijački "krug" je cjelina u kojoj znakove treba promatrati kao faze u razvojnom ciklusu koji pak ima spiralni oblik. Ovaj kružni "dvodimenzionalni" je samo projekcija jednog isječka te spirale koji predstavlja jedan vremenski ciklus.




Quote:
Da li vi primjećujete razlike između osobina zimskih znakova od ljetnih itd itd,...?
12 znakova predstavlja 12 različitih tipova karaktera a kako je astrologija po svemu sudeći rođena na sjevernoj polutci tako je ona "usklađena" s dobima godine na toj polutci.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.