Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 12:02   #61
ej, Vixen, istinu si napisala. uzasno sam teska po tom pitanju, i zapravo kad malo bolje razmislim, dosad sam uvijek ja bila "vjestica" u vezi, nerijetko i prekidala veze zbog takvih razloga. sad napokon NE osjecam ljubomoru u nenormalnom smilsu kao sto je bilo prije, a i ako cu imat ljubomorni izljev, ne bojim se da ce me druga strana ismijati i smatrat slabom il sta vec
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:38   #62
Talking

Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa mjesec u škorpionu je svjestan da je bolesno ljubomoran,za razliku od drugih znakova koji to jesu ali neće to sebi priznati
Baš tako!
Ali, ja bih pre umrla nego pokazala da sam ljubomorna.
U stvari, mislim da je to dobrim delom posledica Meseca u 12 kući.

Ponekad mi se čini kako to i nije ljubomora u onom egocentričnom smislu kakvoj je sklon recimo Lav koji voli da bude centar pažnje pa mu je teatralnost kao dobar dan, već baš prava posesivnost, kao posledica straha da bi se osoba koju volimo i želimo mogla okrenuti nekom drugom, a mi biti izloženi patnji i ostavljeni.
A pošto je Škorpija introvertan znak, ona nije sklona pravljenju scena...
Zbog toga, nekada u ljubomori delujemo onako podmuklo iz potaje, pa samo jednom jedinom rečju pogodimo predmet ljubomore direktno u srce
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:17   #63
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Baš tako!
Ali, ja bih pre umrla nego pokazala da sam ljubomorna.
U stvari, mislim da je to dobrim delom posledica Meseca u 12 kući.

Ponekad mi se čini kako to i nije ljubomora u onom egocentričnom smislu kakvoj je sklon recimo Lav koji voli da bude centar pažnje pa mu je teatralnost kao dobar dan, već baš prava posesivnost, kao posledica straha da bi se osoba koju volimo i želimo mogla okrenuti nekom drugom, a mi biti izloženi patnji i ostavljeni.
A pošto je Škorpija introvertan znak, ona nije sklona pravljenju scena...
Zbog toga, nekada u ljubomori delujemo onako podmuklo iz potaje, pa samo jednom jedinom rečju pogodimo predmet ljubomore direktno u srce
Pa budući da je u 12.kući ta njegova ljubomora će više djelovati na unutarnji svijet te osobe
A škorpija sama po sebi upravo zbog te osvješćenosti svojih mana posjeduje najveću mogučnost razvoja svoje ličnosti
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:54   #64
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
A da ne spominjem Merkur iz Blizanaca koji radi trigon na taj Pluton, pa ja, odana i iskrena kakva jesam, kad nanjušim da nekaj ne štima pretvaram se u Sherlocka Holmesa i slijedim tragove koji me vode do ubojice ljubavi
Ovo imam i ja, samo ja to baš idem detektivski i ispitujem izokola, da ne bi se slučajno skužilo da sam ljubomorna.
Quote:
Petlja kaže: Pogledaj post
Ali dogodila mi se sljedeća situacija (isto pomalo bolesno)...meni je užasno potrebno konstantno uzbuđenje u vezi i lako mi postane dosadno kad sam sa nekim dulje...
I ovo me podsjeća na mene, samo što je kod mene Ve90Ur...a iznenadni prekidi, iz neba pa u rebra su mi specijalnost. Danas mi može sve biti oke i u oblacima, a već sutra mogu prekinut samo tako. Valjda tu imaju prste i Mjesec u Vodenjaku, te So, AC i Me u promjenjivim znacima.

Inače, primijetila sam da moja ljubomora i kad je ima proizilazi iz vlastite nesigurnosti i želje da sam voljenoj osobi centar svijeta, onako sebično samo ja, ja, ja. Mo90Pl i Mo0Sa te Ve90Ma , iako se trudim prekrit ljubomoru i na van i ne izgledam baš takva, AC Blizanci.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:06   #65
Red face

I ja imam krasne aspekte po pitanju ljubomore, sunce u biku, podznak vaga, mjesec u ribama pluton u skorpionu u 1. kuci,
pluton180sunce, saturn180venera, merkur u ovnu, veneru u blizancima...

http://img30.imageshack.us/img30/2400/aria.gif

ima li jos sto bitno za ljubomoru u karti? Iako se i ovo cini poprilicno puno
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:01   #66
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
I ja imam krasne aspekte po pitanju ljubomore, sunce u biku, podznak vaga, mjesec u ribama pluton u skorpionu u 1. kuci,
pluton180sunce, saturn180venera, merkur u ovnu, veneru u blizancima...

http://img30.imageshack.us/img30/2400/aria.gif

ima li jos sto bitno za ljubomoru u karti? Iako se i ovo cini poprilicno puno
po meni barem ove tri boldane stavke ne govore u prilog ljubomori.
Venera u BLizancima zapravo daje poprilicno nonsalantan stav o ljubomori u vezi.
Merkur oznacava nacin na kopji komuniciramo, prenosimo informacije i sl., ne govori bas puno o osjecajima u tom smislu
a podznak Vaga zapravo ublazava i malo rasterecuje ozbiljnost Bika, njegovu krutost i tvrdoglavost
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:10   #67
Hvala
podznak i veneru sam stavila misleci da je bitno za opcenitu sliku , pocetnik sam, ocito sam krivo zakljucila.
A za merkur mi se ucinilo da sam procitala negdje
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:41   #68
S obzirom na venericu koja je taman ušla u škorpiona(a i mars koji će tek) bit će turbulencije kod ljudi što se tiče ove teme. Moja sućut svima sa afliciranom venericom(preživjet ćemo nekako)
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:57   #69
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Baš tako!
Ali, ja bih pre umrla nego pokazala da sam ljubomorna.
U stvari, mislim da je to dobrim delom posledica Meseca u 12 kući.

Ponekad mi se čini kako to i nije ljubomora u onom egocentričnom smislu kakvoj je sklon recimo Lav koji voli da bude centar pažnje pa mu je teatralnost kao dobar dan, već baš prava posesivnost, kao posledica straha da bi se osoba koju volimo i želimo mogla okrenuti nekom drugom, a mi biti izloženi patnji i ostavljeni.
A pošto je Škorpija introvertan znak, ona nije sklona pravljenju scena...
Zbog toga, nekada u ljubomori delujemo onako podmuklo iz potaje, pa samo jednom jedinom rečju pogodimo predmet ljubomore direktno u srce
Škorpion nije sklon pravljenju scena? Meni su većinom sve planete koje bi trebala gledat za ljubomoru u sco, plus malo bika, aspekti većinom na relaciji ta dva znaka, paaa khm, nisam ponosna ali bilo je scena, realno.
Svatko je ljubomoran zbog raznih razloga, ali netko će uvijek šutiti i gristi se iznutra, netko će također trpiti pa puknut, netko će odmah puknut.
Što bi astrološki dalo taj "okidač" za napraviti scenu?? Po tebi.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:58   #70
Kako znamo dal smo u toj rizicnoj skupini?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:03   #71
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
Kako znamo dal smo u toj rizicnoj skupini?
Koga pitaš?
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:19   #72
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
S obzirom na venericu koja je taman ušla u škorpiona(a i mars koji će tek) bit će turbulencije kod ljudi što se tiče ove teme. Moja sućut svima sa afliciranom venericom(preživjet ćemo nekako)
Moje pitanje se odnosilo na ovu izjavu bas se ne snalazim a rado bi saznala ceka li me kakvo turbulentno razdoblje i ako da kad ce prestati
karta je gore par postova iznad ako imas volje pogledati
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:24   #73
Hmm...da, Venera u škorpionu, pa će opet biti u Vagi (retrogradna) pa opet u škorpionu...intimne veze će biti na tapeti do kraja godine...
Godišnja doba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:27   #74
Quote:
Godišnja doba kaže: Pogledaj post
Hmm...da, Venera u škorpionu, pa će opet biti u Vagi (retrogradna) pa opet u škorpionu...intimne veze će biti na tapeti do kraja godine...
Sve veze ili samo odredene, s nekim aspektima?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:32   #75
uf, majko sveta, nekako me veseli ta Venera u Skorpiji, ali pomalo i plasi
moze li biti intenzivnije od ovoga sta imam sad, uf?
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:55   #76
Ako misliš na afliciranu(oštećenu) veneru, to bi se odnosilo kada prima teške aspekte kao kvadrat, opoziciju, nekad i konjukciju, ili kada je u padu ili izgonu.
Da budem iskrena nisam toliki znalac da ulazim u analizu tvoje natalne, a ako te zanima čeka li te neko teško razdoblje trebala bi vidjeti tranzite pa se raspitati.
Ovo što rekoh u vezi škorpiona utječe na svakoga individualno, na nekoga jače dok na drugog slabije, ovisi o karti, ovako kad bacim oko na tvoju kartu rekla bih da nisi pretjerano ljubomorna, ima težih slučajeva, ali pošto ti je vladar podznaka venera ovaj ulazak u škorpion će malo više naglasiti tu ljubomoru kolika god ona bila inače.
Ili se nadaj da ti Ve ulaskom u sco ne napravi neki težak aspekt tranzitno.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:03   #77
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
uf, majko sveta, nekako me veseli ta Venera u Skorpiji, ali pomalo i plasi
moze li biti intenzivnije od ovoga sta imam sad, uf?
Mene uvijek veseli, prihvatim kao izazov, mislim se kako će li me samo ove godine izmučiti.
Al' morate priznati sam naziv je creepy

@aria_ ako natalno imaš oštećenu određenu planetu teže prolaziš kroz ono što donosi sam ulazak planeta u znak nepovoljne pozicije
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:04   #78
Hvala
mislim da me to upravo pogadja u zadnje vrijeme, puno sam ljubomornija nego ikad prije u zivotu

ako se netko razumije u te tranzite i ima volje pogledati sto me ceka po tom pitanju bila bi neopisivo zahvalna
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:13   #79
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Mene uvijek veseli, prihvatim kao izazov, mislim se kako će li me samo ove godine izmučiti.
Al' morate priznati sam naziv je creepy

@aria_ ako natalno imaš oštećenu određenu planetu teže prolaziš kroz ono što donosi sam ulazak planeta u znak nepovoljne pozicije
ne znam jel to zbog tog utjecaja, al evo, zadnji tjedan mi je decko postao sumnjicav sav
i sam prizna da ga muci dosta ljubomora
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:23   #80
Venera i Mars u škorpionu sresti će se (ući u konjunkciju) u drugoj polovini ovog mjeseca (od 15. rujna) pa će se tako "držati" negdje do polovine idućeg mjeseca.

Venerini tranziti su kratkotrajni, no budući da je ove godine nešto duže u znaku svog izgona (jer je retrogradna, a definitivno izlazi iz tog znaka 7. siječnja 2011.) i njen utjecaj će se duže osjećati. Općenito, ovakav tranzit Venere nema jači tranzitni aspekt s težim tijelima tako da neće imati neki "globalniji" utjecaj. Njen utjecaj će jače osjetiti osobe koje je imaju snažno afliciranu u vlastitom natalu, posebno ako uz to općenito imaju naglašenu fiksnu kvalitetu, njenu vezu na Mars/Pluton, naglašen znak škorpiona...

Sama Venera u znaku škorpiona potaknuta Marsom kod takvih osobnosti naglašava onu "mračnu stranu emocija" (gdje spada i ljubomora). Tkz. "niske strasti", intenzivne emocije, "grube" emocije, snažne subjektivne emotive reakcije, neumjerene emotivne potrebe, posesivnost, ljubomoru, vulgarnost, trbušni ples ....i ostale njene vlastite "emotivne demone"...jer u osnovi ona Venera je ovdje sve samo ne profinjena ili ljupka što bi joj bila bazična priroda.






@ Aria, pitanja u vezi vlastite natalne karte postavi na topicu Natalne karte - pitanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.