Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2008., 16:00   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Mjesec simbolizira vodu, rijeku, potok, Saturn simbolizira brdo....dakle odi na neko brdo gdje se nalazi neka rijeka i meditiraj. Dovoljno duhovno?
Krivo.

Ako je negativni aspekt onda ga na taj način samo jačaš
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 16:57   #22
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Krivo.

Ako je negativni aspekt onda ga na taj način samo jačaš
slušaj, ako imaš u natalnoj energiju mjeseca 'povezanu' s energijom saturna, i ako je ta energija sama po sebi negativna (kvadrat) - tu negativnu energiju (kvadrat) treba pretvoriti u pozitivnu. Znači ne radi se ovdje o planetama nego o aspektu samom po sebi.
Što je kvadrat? Kvadrat je kut od 90 stupnjeva. Simbolički se veže između ostalog uz 1. i 4. kuću, a kombinacija te dvije kuće govori o stvaranju emotivne ravnoteže jer 1.k. je ličnost a 4.k. je 'rakova' kuća i govori o emocijama, osjećanjima openito. Dakle, smisao svakog kvadrata jest stvaranje emotivne ravnoteže. Ti si pitao za kombinaciju Mjesec/Saturn. Saturn je planeta koja teži strukturi, hlađenju, saturn je kamen. Mjesec je potpuno suprotan tome jer je vlažan, osjećajan, rastače....dakle aspekt Saturn/Mjesec bilo koji, govori o zatvorenim, zablokiranim, stisnutim emocijama, govori o tjeskobi i depresiji u određenim životnim periodima. Kvadrat daje mogućnost da se te dvije energije energetski usklade, da se stvori emotivna ravnoteža na način da se upotrijebi simbolika mjeseca i saturna. Dakle sve što spaja mjesec i saturn na jednom mjestu slabi negativne osobine ove dve planete. Znači saturn-brdo, mjesec-voda. Ovo je banalan primjer. Problem je ukoliko ti se u karakter sunce/mjesec/asc ne uklapa ovaj aspekt. Onda na tom aspektu treba više i raditi, odnosno treba više vremena da se energije stabiliziraju.
Bježiš li ti od simbolike ovog aspekta u neke druge aspekte u natalnoj?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 17:06   #23
Aha, tek sam sad vidla, ti si Strijelac, tebi je bolje da šećeš nekim brdima uz neke vodopade u nekom društvu, jer Mars ti je u Vagi, i to pomogućnosti s nekim komadom jer Venera ti je u Škorpionu.
I ti imaš trigon Mjesec/Saturn pa ti je ovaj aspekt mnogo lakši za savladat nego nekome sa kvadratom. Problem može biti jedino što te trigon uljeni....
I sve ti brzo dosadi radi asc vodenjak...
Bolje ti misli o svom mjesec/uran aspektu nego mjesec/saturn...jer mjesec/uran u tvojoj natalnoj je fakat gadan...
Evo ja ti imam sunce/pluton opoziciju, i znaš šta napravim kad ostanem bez energije (sunce)? Odem na groblje (pluton)...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 18:05   #24
Moje je pitanje bilo da mi se pojasni na koji se konkretan način energija preusmjerava. Nisam tražio nikakve psihološke analize niti sam spominjao konkretne aspekte.

Quote:
Aha, tek sam sad vidla...
Merkure crni sine...

Quote:
...tebi je bolje da šećeš nekim brdima uz neke vodopade u nekom društvu, jer Mars ti je u Vagi, i to pomogućnosti s nekim komadom jer Venera ti je u Škorpionu.
Do prije 10-tak godina bih rekao da si u pravu ali trenutno su na snazi druga pravila
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:00   #25
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Moje je pitanje bilo da mi se pojasni na koji se konkretan način energija preusmjerava. Nisam tražio nikakve psihološke analize niti sam spominjao konkretne aspekte.


Merkure crni sine...
Do prije 10-tak godina bih rekao da si u pravu ali trenutno su na snazi druga pravila
Ja ko da pričam kineski... a ti si u nekom 'Shambala filmu'... ne zamjeri Merkur mi je u Ribama u padu...a gle tebi je Merkur u Strijelcu u izgonu...
'Mislio sam više na neki duhovno/magijsko/astrološko/šamanski način preusmjeravanja energije..npr. post koji slabi negativne energije (kao što mi je jedan jotish opisao), suzdržavanje od određenih akcija koje su povezane sa energijama sa kojima se suočavamo i sl. Znači nešto što ima veze sa planetama koje su aflicirane a ne sa tumačenjima istih.
' - Duhovnost je prirodnost...
Čuj, s obzirom na moj Me u Ribama i tvoj Me u Strijelcu koji su u egz kvadratu bolje da se ti i ja klonimo daljnjih rasprava
Imam ti potrebu samo reći (iako nisi pitao) da ti magijsko-šamanski filmovi koji te sad pucaju dolaze od tranzitnog Neptuna koji se još uvijek mota oko tvog Asc, ali čim ti tranzitni Saturn pređe preko natalnog Plutona, pa Urana otrijeznit će te...
Tebi je Mjesec poprilično afliciran. Sav je stisnut i suzdržan u Jarcu...a ti bi se još više suzdržavao...daj se opusti....i Buddha je bio asket prije nego je postao Buddha...a postao je Buddha kad je prestao sam sebe tlačit...Jel me sad shvaćaš?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:02   #26
Pojma nemam odakle ti to što pišeš i na koji se način to odnosi na mene.

Ja mislim da smo nas dvoje školski primjer merkura koji se međusobno ništa ne razumiju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:08   #27
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ja mislim da smo nas dvoje školski primjer merkura koji se međusobno ništa ne razumiju
A zamisli da nam se sad još priključi i Saša62 koji ima Merkur u Blizancima, zajedno bi tvorili T-kvadrat
Ajde pliz da ne začatavamo ovdje, koje je bilo tvoje magijsko/šamansko/astrološko pitanje u vezi planetarnih aspekata u natalnoj karti? Stvarno me zanima...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:35   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ja ko da pričam kineski... a ti si u nekom 'Shambala filmu'... ne zamjeri Merkur mi je u Ribama u padu...
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pojma nemam odakle ti to što pišeš i na koji se način to odnosi na mene.


Nemojte me brisati, samo sam htjela istaknuti ovu simpaticnu stvarcicu, s obzirom na razgovor na susjednoj temi.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 09:34   #29
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Taj opis više spada u domenu samopomoći ili psihologije a skoro da i nema veze sa astrologijom.

Mislio sam više na neki duhovno/magijsko/astrološko/šamanski način preusmjeravanja energije npr. post koji slabi negativne energije (kao što mi je jedan jotish opisao), suzdržavanje od određenih akcija koje su povezane sa energijama sa kojima se suočavamo i sl.
Možda bi bilo bolje da se ova rasprava prebaci u neku temu tipa: Preusmeravanje kosmičkih energija, ili kako nadmudriti zvezde . Neka moderatori vide šta će činiti.

Pa psihologija i astrologija se svode na isto. Šta će kome astrologija ako ne može da mu pomogne? Imaš onaj fazon da se subotom (Saturn) ne jedu meso, senf, slačica, susam (opet Sa) i sl, kao da bi se oslabila Saturnova energija. A mene baš gotovo svake subote uhvati nešto da jedem susam i senf . Kad bi mi neko preporučio post – bila bih sigurna da želi da me ubije (Ma mi u I kući, moram jesti konkretnu hranu ). Snaga na usta ulazi, ma kakve ti aspekte imao. Ako post slabi negativnu energiju, slabi i telo.

Ja preferiram da se suočim s energijom na svesnom nivou, a to đotiš objašnjenje što si dao mi izgleda kao povlačenje. Mislim, nije mi logično. Jednom se to mora vratiti kao bumerang i strefiti te u glavu. A ja to ne bih. Hoću reći da mi se ne sviđa ideja koja leži u suštini tog objašnjenja – kao neko guranje problema pod tepih. Samo sam htela da kažem da ta Mo-Sa energija nije loša sama po sebi. Mi biramo kako ćemo je iskoristiti – za povlačenje ili cvetanje. Apsurdan mi je ceo taj pristup da je neka energija loša. To prosto nije tako, ti snagu možeš da upotrebiš za stvaranje ili razaranje. Nije energija sama po sebi loša. Možda je energija Saturna teška, ali nije loša. Zamisli kad bi sve po Jupiterovom pravilu stalno bujalo. Eto ti najcrnji primer – kancer. Potrebna je kontrola.

A i ne možeš da odvojiš dejstvo planete od tumačenja, jer mi o njima i znamo samo na osnovu tumačenja . Tumačenje je da je Mo-Sa kontakt negativan.

Uostalom, šta ćeš duhovnije od rada na sebi? To je direktan uticaj na energiju. Ti je ipak poistovećuješ s materijom. Misao je energija. Osećanje je energija. Promena u energiji vodi do promene u delima. Ali bi ti neko magijsko rešenje - konkretno. Mislim, to je stvar preferencije, ja ipak biram teži put i mislim da je ispravniji. A vera u pročišćujuću snagu posta potiče iz nepoznavanja suštine energije – lišavanje neophodnog te neće pročistiti – hrana nije energija, ali nam daje fizičku snagu. Mislim da je to izvitopereno saturnovsko načelo – odricanje od praktično svega. Nije ispravno, jer je slepo odricanje jednako loše kao i slepo preterivanje. Rešenje je u meri. Gde ti Saturn baca hejt na neku planetu, tu ti treba prava mera. U tebi je rešenje, a ne u postu. Ma koliko postio, ne možeš eliminisati Saturnija, u svakoj natalnoj ga ima .

Poenta je: energiju ne pojačavaš (ili oslabljuješ) određenim postupcima, već je trošiš, raspoređuješ. Dakle, meditacija kraj reke na brdu (da dodam: uz neko fino drveće) je sjajan predlog, time ne pojačavaš MoSa energiju, već je kanališeš, i to krajnje konstruktivno.

Mnogo sam se raspisala, radi mi ovaj Merkur u Strelcu koji voli da davi svoje drugare (XI kuća) preko Interneta (u konjunkciji s Uranom).
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 11:13   #30
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
A zamisli da nam se sad još priključi i Saša62 koji ima Merkur u Blizancima, zajedno bi tvorili T-kvadrat
Zato su pametni ljudi u davnim vremenima za takve slučajeve izmislili magijska mjesta sa šankom i pivom gdje sve različitosti nestaju

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ajde pliz da ne začatavamo ovdje, koje je bilo tvoje magijsko/šamansko/astrološko pitanje u vezi planetarnih aspekata u natalnoj karti? Stvarno me zanima...
Zanimalo me da li netko poznaje načine preusmjeravanja negativnih energija a da nemaju veze sa psihološkim analizama.

Npr. kao što ista kaže, nemoj subotom jesti senf jer ti je loš tranzit Saturna (s obzirom na nas kvadrat imam par zagrada sa objašnjenjima , mislim da senf nije kriv) ili meditacija kraj rijeke na brdu (kao što si i ti rekla). Ali po tome bi, ako imam kvadrat Mars i Jupitera, morao meditirati u sred neke oluje sa gormovima
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 11:22   #31
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Pa psihologija i astrologija se svode na isto. Šta će kome astrologija ako ne može da mu pomogne?
S obzirom da je post bio lijep i konstruktivan neću ga komadati tj. quotati nego ću se samo osvrnuti na ovaj dio.

Po meni se psihologija i astrologija ne svode na isto jer u tom slucaju nam astrologija uopće nije potrebna. Kao što kažeš - suočavanje, samoispitivanje i upoznavanje sa suštinom energije su bitne stavke u upoznavanju samog sebe i kad si svladao te vještine čemu ti onda uopće služi astrologija?

Mislim da, ako se nešto uopće i može preusmjeriti, onda to radimo na indirektan način a to bi značilo da ne preusmjeravamo ili se suočavamo već da radom na sebi, vibracije poslate nam od planetarnih ciklusa primamo na suptilniji način i tako ih i doživljavamo. Dok oni koji čija energetska tijela vibriraju na nižim frekvencijama te vibracije/energije/cikluse primaju na istim tim nižim frekvencijama tj. na materijalnom nivou pa se tako i ispoljavaju.

Valjda sam jasan

P.S. koji mi je vrag da toliko pišem
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 11:35   #32
Quote:
ista kaže: Pogledaj post

...Ja preferiram da se suočim s energijom na svesnom nivou, a to đotiš objašnjenje što si dao mi izgleda kao povlačenje. Mislim, nije mi logično. Jednom se to mora vratiti kao bumerang i strefiti te u glavu. A ja to ne bih. Hoću reći da mi se ne sviđa ideja koja leži u suštini tog objašnjenja – kao neko guranje problema pod tepih. ...


...Poenta je: energiju ne pojačavaš (ili oslabljuješ) određenim postupcima, već je trošiš, raspoređuješ. Dakle, meditacija kraj reke na brdu (da dodam: uz neko fino drveće) je sjajan predlog, time ne pojačavaš MoSa energiju, već je kanališeš, i to krajnje konstruktivno. ...
Upravo je to point... kanaliziranje aspekta, odnosno njegovo "trošenje" na neki konstruktivni način... aspekt će se odraziti na ovaj ili onaj način, htjeli mi to ili ne, te možemo birati da sami odredimo na koji način ćemo potrošiti taj aspekt ili "čekamo" da se potroši sam od sebe , no onda je upitno gdje i kako će nas "opaliti"... i to će naravno uvijek biti u značenju tog određenog aspekta...

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
A zamisli da nam se sad još priključi i Saša62 koji ima Merkur u Blizancima, zajedno bi tvorili T-kvadrat
Ajde pliz da ne začatavamo ovdje, koje je bilo tvoje magijsko/šamansko/astrološko pitanje u vezi planetarnih aspekata u natalnoj karti? Stvarno me zanima...
Ne znači da se ta dva Me nemogu razumjeti već je način razmišljanja drugačiji, samim time potrebno je nešto "više vremena" da se skuže ... ništa drugo... znači komunikacija ne ide tečno, glatko... recimo kad dvije osobe s Me u blizancima komuniciraju, a pored njih treća osoba, ( koja nema Me u blizancima ) prva dvojica tečno komuniciraju ( kompatibilni su i kuže se odmah, ne moraju ni izreći cijelu misao da bi se skužili ) treća osoba će gledati i pitati se - o čemu ovi pričaju?- što nikako ne znači da ta treća osoba "bedasta", naprotiv... samo je drukčiji način razmišljanja....
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 11:39   #33
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zato su pametni ljudi u davnim vremenima za takve slučajeve izmislili magijska mjesta sa šankom i pivom gdje sve različitosti nestaju
Eto ti pravi primjer... ...bez obzirana opozicije Me vrlo lako bi se skužili i našli zajednički jezik jer su i strijelac i blizanac "brzi" znaci
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 12:13   #34
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Eto ti pravi primjer... ...bez obzirana opozicije Me vrlo lako bi se skužili i našli zajednički jezik jer su i strijelac i blizanac "brzi" znaci
a merkur u ribama bi šutio i točio pivo ..
dakle kako je Baphomet gore rekao sve različitosti nestaju za šankom...tako i nas troje s ovim Me u Strijelcu180 Me u Blizancima 90 Me u Ribama uskladiti naše merkur komunikacijske energije možemo samo u kafani nekoj...pa se ja ljubazno povlačim s ove teme....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 12:44   #35
Ribo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 16:33   #36
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Po meni se psihologija i astrologija ne svode na isto jer u tom slucaju nam astrologija uopće nije potrebna. Kao što kažeš - suočavanje, samoispitivanje i upoznavanje sa suštinom energije su bitne stavke u upoznavanju samog sebe i kad si svladao te vještine čemu ti onda uopće služi astrologija?
Pa za mene se sve svodi na isto. Astrologija i psihologija su za mene putevi ka samospoznajim, nijedna mi nije važna sama po sebi. No, to je individualno, ja lično ne volim pitanja tipa ''Da li ću se udati, imati petnestoro dece, biti s mužem i posle smrti, da li ću završiti fakultet'' i sl, jer su mi lično to sve nebitne stvari, mislim - kad ih uporediš sa samospoznajom. Uostalom, zašto pitati šta će se desiti sutra, kad ćemo ionako (ukoliko budemo bili živi ) i sami videti . Kako ne volim nestrpljive ljude, ne volim ni ''nestrpljivu astrologiju'', jer me to mnogo podseća na primitivnost. Tj. obično se ti ljudi okreću astrologiji da bi im se zadovoljila sujeta ili površna radoznalost.

Dakle, prema mom shvatanju, ni astrologija ni psihologija same za sebe ne vrede. Ukoliko se uortače i pomognu nam da budemo bolji, tek su tada ispunile svrhu.

A ne znam šta se desi kad čovek doživi samospoznaju. Pretpostavljam da onaj ko je prosvetljen nema potrebu za proučavanjem astrologije niti psihologije.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da, ako se nešto uopće i može preusmjeriti, onda to radimo na indirektan način a to bi značilo da ne preusmjeravamo ili se suočavamo već da radom na sebi, vibracije poslate nam od planetarnih ciklusa primamo na suptilniji način i tako ih i doživljavamo. Dok oni koji čija energetska tijela vibriraju na nižim frekvencijama te vibracije/energije/cikluse primaju na istim tim nižim frekvencijama tj. na materijalnom nivou pa se tako i ispoljavaju.

Valjda sam jasan
Meni si jasan .
To ja i tvrdim sve vreme. A suptilnost se postiže finom spoznajom . Ako zanemariš planetarne impulse, onda oni deluju grublje, prizemnije, da bi ''nesuptilni'' natus shvatio poruku.

Evo, jedna konkretna preporuka za aspekt Meseca i Saturna - u nedostatku reke na brdu, može da prođe meditacija uz lepu muziku. Saturn će se zadovoljiti kompozicijom, Mesecu će duša biti puna od lepote melodije, a ukoliko vam je još Venera u Vodoliji, kukovi će vam se sami njihati . A ako imate naglašenu Škorpiju, ona će biti oduševljena ritmom koji poziva na dubinu.

P.S. Taj tvoj vrag je vragolasti Merkur u Strelcu.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:09   #37
Postoji li bži i precizniji način spoznaje, ne samo sebe već bilo koga, od astrologije???

No astrologija nije samo samospoznaja već daje i konkretne informacije za budućnost... naravno ne u vidu ovakvih pitanja koje si navela kao bezvezna već baš konkretnih, kao na primjer neznam, prilikom operacija recimo, da se nađe neki optimalan period koji može garantirati uspješnost iste ili pak maksimalno smanjiti rizik i svesti "štetu" na najmanju moguću mjeru...

Znači astrologija je jedinstveni alat za prepoznavanje karaktera osobe, i ima mogućnost kako pogleda u prošlost tako i u budućnost... Postoji li nešto što ima takve mogućnosti???
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:02   #38
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
No astrologija nije samo samospoznaja već daje i konkretne informacije za budućnost... naravno ne u vidu ovakvih pitanja koje si navela kao bezvezna već baš konkretnih, kao na primjer neznam, prilikom operacija recimo, da se nađe neki optimalan period koji može garantirati uspješnost iste ili pak maksimalno smanjiti rizik i svesti "štetu" na najmanju moguću mjeru...
Ma jesi ti fakat u pravu, i mene zanima da virnem ponekad u budućnost, ali me brzo prođe.

Evo, baš treba da idem na neke operacijice i priznajem da sam virnula malo u tranzite , ali sam na kraju shvatila da će se sudbina pobrinuti za sve, pa meni će biti kako bude (ipak sam Saturnovo ''maženo i paženo'' dete , pa se ne mogu otresti verovanja u pravednost vremena i sudbine, uprkos konjunkciji Me-Ur u 11. polju ). A i verovatno bih na povoljan period morala da čekam nekih 100 godina, Pluton mi ulazi u 12., pa će tu odmah da naiđe na Neptuna, pa na Sunce, pa na Jupitera i na kraju (ako preživim ) na Asc, a Saturn mi je u 8. . A i posle toga nailazi na stelijum u 1. polju . Tako da se na kraju uvek prepustiš sudbini .

Dakle, stvar je izbora za šta će ko astrologiju koristiti, a ja prosto ne volim površna pitanja .
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:18   #39
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zanimalo me da li netko poznaje načine preusmjeravanja negativnih energija a da nemaju veze sa psihološkim analizama.

Npr. kao što ista kaže, nemoj subotom jesti senf jer ti je loš tranzit Saturna (s obzirom na nas kvadrat imam par zagrada sa objašnjenjima , mislim da senf nije kriv) ili meditacija kraj rijeke na brdu (kao što si i ti rekla). Ali po tome bi, ako imam kvadrat Mars i Jupitera, morao meditirati u sred neke oluje sa gormovima
Što se tiče tvog pitanja na koji način preusmjeriti negativnu energiju, a da nema veze s psihološkim analizama...pretpostavljam da si, između ostalog, mislio i na upotrebu mantri, jantri, talismana, različitih kristala, kamenja, itd npr. jedan lijepi komad nakita (ve) u kombinaciji sa npr. oniksom (sa) bi prema tome trebao ublažiti natalni ve90/180sa?
Baš sam nedavno naletila na ovaj post s jednog astro foruma:
'Mile Dupor rece ako je ceo natal los tesko sta moze da pomogne, bash je dao primer za nekog Ovna i srecni kamen za njih ( ne znam koji je ) rekao je ovim recima " moze se on nabiti u vrecu punu tih kamenja ali to nece puno pomoci ako je natal los ". (post by Lvzifer)'

Eto i ja nekako tako na to gledam...generalno...Što se tiče aspekta Mars/Jupiter, vidiš imam ga ja natalno (120)...nema mi ljepše kad pljušti i onda udare gromovi....odmah mi se napune baterije...energija (ma) mi se podigne sama po sebi, ne moram čak ni meditirati...doduše ni nevolim previše sjedaće meditacije jer sam Ovan...
Znaš, beskrajna je astro simbolika neke planete, tako da kombinacija Mars/Jupiter može značiti svašta...recimo Mars sam po sebi nema veze s meditacijom, jer Mars je akcija i kretanje i u tom slučaju bolje izabrati neku tjelesnu aktivnost... u kombinaciji sa simbolikom Jupitera...i to utorkom i četvrtkom jer utorkom vlada Ma, a četvrtkom Ju...tako nekako jel..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:24   #40
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvog pitanja na koji način preusmjeriti negativnu energiju, a da nema veze s psihološkim analizama...pretpostavljam da si, između ostalog, mislio i na upotrebu mantri, jantri, talismana, različitih kristala, kamenja, itd npr. jedan lijepi komad nakita (ve) u kombinaciji sa npr. oniksom (sa) bi prema tome trebao ublažiti natalni ve90/180sa?
Upravo to.

Quote:
Baš sam nedavno naletila na ovaj post s jednog astro foruma:
'Mile Dupor rece ako je ceo natal los tesko sta moze da pomogne, bash je dao primer za nekog Ovna i srecni kamen za njih ( ne znam koji je ) rekao je ovim recima " moze se on nabiti u vrecu punu tih kamenja ali to nece puno pomoci ako je natal los ". (post by Lvzifer)'
Nisam mislio neutralizirati već ublažiti. Slažem se da se neke stvari ne mogu izbjeći ali isto tako mislim da se mogu ublažiti.

Recimo, umjesto da te udari čekićom po glavi neka te udari po malom prstu. Akcija je ista ali sa manje drastičnim posljedicama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.