Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 22:15   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To bi bilo genijalno jer bi značilo da smo super pos'o napravile. No...osobno mislim da niti jedan astrološki pojam nije moguće dokazati jednim primjerom. Čak niti s više njizi.
čuj, ili su kruške il su jabuke, ne može bit jedno i drugo. Eksploziv, eksplozivna naprava - suština je u jednoj planeti....a u kojoj je...vidjet ćemo...
Da li bi bacila pogled na bombaški napad u Madridu? Interesira me što misliš.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 00:47   #62
po meni je jako bitno da mars(nasilje) u prvom redu ili uran(tehnologija i butnovništvo, iznenadni obrat) budu u nekoj kombinaciji sa ascendentom, ili da vladar bude mars ili uran. kod profila nekog terorista.
radi samog djelovanja, činjenja marsovih impulsa.

e sad, kod izvšitelja bih upleo samo mars. u kombinaciji s plutonom samodestruktivni profil.
a što je tip odmaknutiji od samog terena u igru dolazi uran.

što se tiče teme mars vs pluton moje je mišljenje da (ako pogledam kroz odnos viša i niža oktava) - mars je nepromišljen i nagao. pluton je promišljen i spor. obuhvatan. pluton zna da se bitke mogu gubiti i dobijati, ali on gleda na kompletan rat. mars tu može biti samo kratkotrajan, brzog fitilja i na daleke staze potpuno neučinkovit sam po sebi. da ne kažem "dosadan." za razliku od plutona.

mars i uran u terorističkim napadima sa malim arsenalom, malim sredstvima izazivaju velika iznenađenja i paniku ("ako se to sad dogodilo odjednom, bez ikakvog upozorenja ili očekivanja pa znači da se može dogoditi bilo kad!")

po meni je pluton mnogo više u igri kad su u pitanju velike sile, poput SAD-a ili Rusije koju su zaista u stanju izbrisati narode, mentalitete ili uspostaviti potpunu kontrolu nad velikim masama .
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 07:18   #63
U pravu si Cici_mici, bombaši su diverzanti, napadaju iznenadno, Uran, odnosno Mars/Uran, Mars u Vodenjaku - je diverzija, ili iznenadni napad.
Što se tiče Marsa u usporedbi sa Plutonom, on jest nagao, naprasit, on je bitka naspram rata Plutona, ali s druge strane, Mars ukoliko je usmjeren npr u Jarcu ili nekom zemljanom znaku ili u kombinaciji sa Saturnom, ne mora imati kratak fitilj, dobiva na kontinuitetu, na sporosti.
Uran kao simbol bunta/revolucije/anarhije mora na neki način biti upleten u ličnost teroriste (So/Mo/Asc+vladari), ali ne nužno i u kombinaciji sa Marsom.

Primjer: Lionel Dumont.
Francuz, alžirskog porijekla, kršćanin koji se obratio na Islam nakon služenja francuske vojske u Somaliji, gdje je vidio stradanja muslimana što ga je i potaklo na obraćenje. Devedesetih se borio na strani mudžahedina u BiH, gdje je prilikom pljačke ubio policajca i osuđen na 20 g. zatvora. Nakon tri godine je pobjegao u Francusku, gdje se pridružio radikalnoj grupi Roubaix Gang, kriminalnoj skupini kojoj se pripisuju bombaški napadi u Parizu....

- Sunce u Vodenjaku 60 Mars0Jupiter0Neptun
- Sunce 120 Uran, Sunce 120 Pluton
- Ascedent Blizanci, vladar Merkur 90 Uran

taj Pluton u njegovoj natalnoj karti, je neusporedivo manje bitan od Urana koji mu dotiče i Sunce i vladara Ascedenta, a i Mjesec ima u 11.k koja je analogna Vodenjaku.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:07   #64
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Da li bi bacila pogled na bombaški napad u Madridu? Interesira me što misliš.
Saradonija....rado bih naravno (već sam je gledala jučer i "snimila") ali rekoh - nisam ti stručnjak za karte događaja. To mi je novo, tim sam tek zaražena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:08   #65
Staviti ću još jedan primjer pa ću onda napraviti mali rezime.



Primjer 6: moćni mozak bombaških napada



Ayman al-Zawahiri






Imali smo gore primjer inteligentnog bombaša čiji je mozak smišljao načine za slanje pismo-bombe, a evo jedan možda najpoznatiji primjer kako izgleda mozak moćne terorističke organizacije. Naime, Ayman al-Zawahiri je prvi čovjek Bin Ladena, čovjek koji je često opisivan kao "mozak" (Merkur) terorističke organizacije Al-Qaide.

Optužen je zbog svoje navodne uloge u bombaškim napadima na američka veleposlanstva u Dar Es Salaamu u Tanzaniji i u Nairobiju u Keniji od 7. kolovoza 1998. godine. U tim bombaškim napadima ubijena su 224 civila, a ranjeno je više od 5000 osoba.




Aspekti (mozak bombaških napada):

• Sunce 0º Merkur 0º Mars (stelij u znaku blizanca)

• egzaktno Merkur/Mars 60º Pluton



Ayman al-Zawahiri - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:31   #66
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
mars tu može biti samo kratkotrajan, brzog fitilja i na daleke staze potpuno neučinkovit sam po sebi. da ne kažem "dosadan."
...ovo tvoje me baš asociralo na jedan događaj iz vlastita života, a ima veze s svim ovim napisanim.

...kao što napisah ranije smatram da je Mars "nešto" što zovem "primitivan eksploziv", on je tvar/stvar/predmet - "nešto što može eksplodirati". Kada ima aspekt na Uran (inžinjerija) onda je to eksplozivna naprava...to je nešto što može biti "inžinjano" kao poseban uređaj koji može izazvati eksploziju. Dakle, Uran može biti nasilan, može biti grom, bljesak & so...ali Uran bez Marsa ne može eksplodirati, jer je Mars onaj koji u sebi sadrži odlike (esenciju) eksplozivnosti (aktivan, vatren i suh, simbol je aktivnosti koje su vezane uz sagorjevanje i zapaljenje, itd..). No...kada su zajedno, opaka su kombinacija i mogu stvoriti nešto što može biti i snažna eksplozivna naprava.



No ono što sam htjela napisati jer me asocirala ova tvoja zadnja riječ...jest da primjer djelovanja tog tkz. primitivnog eksploziva (Marsa) u slučaju kada ste riba može biti npr. i obična lignja.

Naime, jednom prije dosta godina radih lignje za ručak, da bi u jednom trenutku jedna tako eksplodirala da je velika količina vrućeg ulja i njenih djelova eksplodirala meni u lice. Imala sam puno opekotina...tj. ta eksplozivna lignja je i posve nagrdila riblju fačicu fest.

Uglavnom, sva sreća opekotine su uz vrijeme & kreme prošle…ali poanta onog što sam na tom primjeru zaključila jest da je spoj Mars/Uran opasan jer može stvoriti eksploziju i u najneočekivanijim situacijama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:25   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...ovo tvoje me baš asociralo na jedan događaj iz vlastita života, a ima veze s svim ovim napisanim.

...kao što napisah ranije smatram da je Mars "nešto" što zovem "primitivan eksploziv", on je tvar/stvar/predmet - "nešto što može eksplodirati". Kada ima aspekt na Uran (inžinjerija) onda je to eksplozivna naprava...to je nešto što može biti "inžinjano" kao poseban uređaj koji može izazvati eksploziju. Dakle, Uran može biti nasilan, može biti grom, bljesak & so...ali Uran bez Marsa ne može eksplodirati, jer je Mars onaj koji u sebi sadrži odlike (esenciju) eksplozivnosti (aktivan, vatren i suh, simbol je aktivnosti koje su vezane uz sagorjevanje i zapaljenje, itd..). No...kada su zajedno, opaka su kombinacija i mogu stvoriti nešto što može biti i snažna eksplozivna naprava.



No ono što sam htjela napisati jer me asocirala ova tvoja zadnja riječ...jest da primjer djelovanja tog tkz. primitivnog eksploziva (Marsa) u slučaju kada ste riba može biti npr. i obična lignja.

Naime, jednom prije dosta godina radih lignje za ručak, da bi u jednom trenutku jedna tako eksplodirala da je velika količina vrućeg ulja i njenih djelova eksplodirala meni u lice. Imala sam puno opekotina...tj. ta eksplozivna lignja je i posve nagrdila riblju fačicu fest.

Uglavnom, sva sreća opekotine su uz vrijeme & kreme prošle…ali poanta onog što sam na tom primjeru zaključila jest da je spoj Mars/Uran opasan jer može stvoriti eksploziju i u najneočekivanijim situacijama.
lignje...ovo što si opisala je spoj Mars/Neptun....ulje Neptun i vruće ulje...Mars/Neptun i lignja Mjesec (voda). Probaj, ustvari nemoj probat, nego zamisli, tavu s vrućim uljem i par kapi vode....dobit ćeš isti efekt...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:44   #68
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
lignje...ovo što si opisala je spoj Mars/Neptun....ulje Neptun i vruće ulje...Mars/Neptun i lignja Mjesec (voda). Probaj, ustvari nemoj probat, nego zamisli, tavu s vrućim uljem i par kapi vode....dobit ćeš isti efekt...
Naravno da je do vode, kada se lignje peru u njima može ostati voda pa je to u takvim slučajevima uvijek i uzrok "špricanja ulja". To se svima barem "koji put" dogodilo.

No ovo je bila prava eksplozija s posljedicama, mjesecima sam liječila te opekotine...te iako tu u toj slici ima svega, od simbolike ozljede lica u vezi s ekspolozijom i dr. faktora cijele slike (sve je to u ovom primjeru vidljivo)....ovo je Marsovo djelo i ovdje je bilo u igri točno ono što napisah gore (nema Mars/Mjesec/Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:08   #69
Moj mali doprinos temi

Željko Milovanović možda nije najpoznatiji hrvatski bombaš, no zasigurno ima najpoznatiju žrtvu - Ivu Pukanića.



Egzaktno Plu 0 Ur u djevici

Egzaktno Plu0Ur 90 Ma u blizancima (bomba donesena u ruksaku, vozio se na mopedu)

Su0Mo0Ma u blizancima (ovdje se pozivam na gore navedeno stajalište da mada je od Su više od 10 st do Ma, zbog Mo između njjih dvoje Su je u konj sa Ma, u svakom slučaju pod utjecajem)

Plu0Ur 60 Me u raku

Jak zračni element (Su, Mo, Ma, Plu i Ur), a egzaktni aspekti Ma, Plu i Ur gotovo predodređuju Milovanovića na kriminal i zlodjela...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:07   #70
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da je do vode, kada se lignje peru u njima može ostati voda pa je to u takvim slučajevima uvijek i uzrok "špricanja ulja". To se svima barem "koji put" dogodilo.

No ovo je bila prava eksplozija s posljedicama, mjesecima sam liječila te opekotine...te iako tu u toj slici ima svega, od simbolike ozljede lica u vezi s ekspolozijom i dr. faktora cijele slike (sve je to u ovom primjeru vidljivo)....ovo je Marsovo djelo i ovdje je bilo u igri točno ono što napisah gore (nema Mars/Mjesec/Neptun).
e jednom probaj ne oprat lignje ili ih operi i pusti par sati da se osuše ili ih osuši u krpi...onda ih stavi pržit...svejedno ćeš čut 'puckatenje'.
Ovo ti nije bila eksplozija (Pluton) jer se ništa nije 'raspalo' - explodere, eksplodiralo.
ulje - Neptun
tava/zagrijavanje - Mars
voda - Mjesec
Da nije bilo spoja ulje+zagrijavanje+voda ne bi se ništa desilo. Uglavnom, voda u doticaju sa vrućim isparava...para je Neptun. Tako da cijeli ovaj proces možeš opisat kroz odnos Neptun - Mars - Mjesec, gdje je Mjesec ispario i na kraju ti ostaje Mars/Neptun.
Lignja je ovdje 'diverzant' Uran koji je iskočio iz tave. Al sam po sebi je nebitan u cijelom tom procesu, jer i bez lignje voda pršti u doticaju s vrelim uljem. Voda ustvari ispari i na koži ti završi ulje. Mars/Neptun. - astrokemija

Al slobodno ti živi u svojim uvjerenjima.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:15   #71
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Moj mali doprinos temi

Željko Milovanović možda nije najpoznatiji hrvatski bombaš, no zasigurno ima najpoznatiju žrtvu - Ivu Pukanića.



Egzaktno Plu 0 Ur u djevici

Egzaktno Plu0Ur 90 Ma u blizancima (bomba donesena u ruksaku, vozio se na mopedu)

Su0Mo0Ma u blizancima (ovdje se pozivam na gore navedeno stajalište da mada je od Su više od 10 st do Ma, zbog Mo između njjih dvoje Su je u konj sa Ma, u svakom slučaju pod utjecajem)

Plu0Ur 60 Me u raku

Jak zračni element (Su, Mo, Ma, Plu i Ur), a egzaktni aspekti Ma, Plu i Ur gotovo predodređuju Milovanovića na kriminal i zlodjela...
eksploziv donesen u ruksaku dok se vozio na mopedu, Merkur -ruksak 60 Pluton-eksploziv, a to što se vozio na mopedu vjerojatno ima veze s 3.kućom koje ovdje nažalost nemamo.
Da, uzela bih i ja taj stelij Su0Mo0Ma i na to 90 Ur/Pl - 'cilj opravdava sredstvo'.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:27   #72
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
e jednom probaj ne oprat lignje ili ih operi i pusti par sati da se osuše ili ih osuši u krpi...onda ih stavi pržit...svejedno ćeš čut 'puckatenje'.
Ovo ti nije bila eksplozija (Pluton) jer se ništa nije 'raspalo' - explodere, eksplodiralo.
ulje - Neptun
tava/zagrijavanje - Mars
voda - Mjesec
Da nije bilo spoja ulje+zagrijavanje+voda ne bi se ništa desilo. Uglavnom, voda u doticaju sa vrućim isparava...para je Neptun. Tako da cijeli ovaj proces možeš opisat kroz odnos Neptun - Mars - Mjesec, gdje je Mjesec ispario i na kraju ti ostaje Mars/Neptun.
Lignja je ovdje 'diverzant' Uran koji je iskočio iz tave. Al sam po sebi je nebitan u cijelom tom procesu, jer i bez lignje voda pršti u doticaju s vrelim uljem. Voda ustvari ispari i na koži ti završi ulje. Mars/Neptun. - astrokemija

Al slobodno ti živi u svojim uvjerenjima.

a jupiter ? lignja je beskičmenjak, odsutan je saturn u obliku kičme.
širenje. napuhavanje -isto jupiter. od urana ni u. ili se uran stvara nakon mnogo jupitera.
mogli bi reći da se molekule ulja kreću veoma brže, brže od vode pa dolazi do izbacivanja molekula vode (vodik je ... jupiter ? a kisik ... merkur ? )
i tako do unedogled. pa ne stati na kemijskim spojevima niti atomima, niti na protonima i neutronima nego na kvantima a tad je zanimljivo vidjeti gdje astrološka simbolika više nema svoga smisla.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:34   #73
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
e jednom probaj ne oprat lignje ili ih operi i pusti par sati da se osuše ili ih osuši u krpi...onda ih stavi pržit...svejedno ćeš čut 'puckatenje'.
Gle Saradonija...ja sam to napravila, to naravno uvijek radim kada radim lignje, ali i bilo koju drugu ribu, nisam zagorka. Kapljica vode može ostati pače često ostane ako se nedovoljno posuši. Dakle, nitko nije rekao da to nije nastalo zato jer je voda bila u dodiru s vrućim uljem....nego da nema tih aspekata.
Quote:
Ovo ti nije bila eksplozija (Pluton) jer se ništa nije 'raspalo' - explodere, eksplodiralo.
Raspala se lignja fest i ovo je bio primitivni Mars.

I mislim da me uopće nisi razumjela...znam svoj natal, znam jačinu stvari u njemu...znam kako su stvari posložene i način na koji su se odvile...napisah gore.

Što je najgore budući da se radi o osjetljivoj točci karte...imala sam ja još događaja koji su upratili istu tu simboliku tako da mi je glupo kada ovako pišeš...kao da se ne radi o nečemu što nisam probala na vlastitoj koži. No nema veze...što je tu je.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:39   #74
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post

a jupiter ? lignja je beskičmenjak, odsutan je saturn u obliku kičme.
širenje. napuhavanje -isto jupiter. od urana ni u. ili se uran stavra kad se jupiter previše napuše.

iuglavnom, mogli bi tako kombinirati do unedogled. i ne vidjeti šumu od drveća.
nisam mislila da je lignja ovdje simbolike Urana, već je to iskakanje iz tave 'diverzantsko' - iznenadno, Uranski. Sve što dolazi iz mora je Neptunove simbolike, a da bi se pojedine 'morske životinje' međusobno razlikovale opisuju se još jednom planetom. Lignje konkretno mogle bi biti Neptun/Mjesec. kad pržiš lignju ili lignje na žaru, svjedno, ne šire se nego se stisnu...
Gdje vidiš ovdje širenje/napuhavanje?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:40   #75
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Gle Saradonija...ja sam to napravila, to naravno uvijek radim kada radim lignje, ali i bilo koju drugu ribu, nisam zagorka. Kapljica vode može ostati pače često ostane ako se nedovoljno posuši. Dakle, nitko nije rekao da to nije nastalo zato jer je voda bila u dodiru s vrućim uljem....nego da nema tih aspekata.

Raspala se lignja fest i ovo je bio primitivni Mars.

I mislim da me uopće nisi razumjela...znam svoj natal, znam jačinu stvari u njemu...znam kako su stvari posložene i način na koji su se odvile...napisah gore.

Što je najgore budući da se radi o osjetljivoj točci karte...imala sam ja još događaja koji su upratili istu tu simboliku tako da mi je glupo kada ovako pišeš...kao da se ne radi o nečemu što nisam probala na vlastitoj koži. No nema veze...što je tu je.
kako ti kažeš
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:55   #76
Mali rezime:


U ovoj maloj grupaciji karata orjentirala sam se na najpoznatije slučajeve bombaških napada, slučajeve koji su i svojim razmjerima planetarno poznati. Dakle, ono što bi rekli očiti primjeri bombaša - 14 natalnih karata poznatih terorista koji su vezani uz bombaške napade.



• U kartama terorista bombaša destruktivna tijela (Mars, Uran, Pluton) jako često obrazuju aspekte na Sunce (ličnost) dominantno kvadrate i konjunkcije. Protočni aspekti su puno rijeđi. To je dijelom i stoga što su mnogi od njih (ili budu) svoj život (Sunce) završili nasilno. Najčešći aspekt na Sunce (direktnoili kroz dispozitor) je onaj s planetom Uran što svjedoči o buntovničkom karakteru i antikonformizmu. (crveno su označeni oni koji imaju aspekt, a plavo oni koji ga nemaju).


Sunce - Uran: (8 od 14 - 57.1 %)


1) Timothy McVeigh

2) Zacarias Moussaoui - Sunce/Mars 90º Uran

3) Atta Mohammed Awad - dispozitor Sunca 0º Uran

4) Berndt Andreas Baader

5) Gudrun Ensslin - Sunce 90º Uran

6) Ulrike Meinhof

7) Jan - Carl Raspe

8) Theodore Kaczynski - Sunce 0º Uran

9) Mohammad Siddique Khan - Sunce 0º Uran

10) Hasib Mir Hussain - Sunce 90º Uran

11) Germaine Maurice Lindsay

12) Tanweer Shehzad - dispozitor Sunca 0º Uran

13) Rudolph Eric - Sunce 0º Uran

14) Ayman al-Zawahiri
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:11   #77
• Najčešći aspekti u kartama bombaša (direktno ili kroz dispozitor) su oni na relaciji Mars/Uran:



Mars - Uran: (10 od 14 - 71.4%)


1) Timothy McVeigh - Mars 120º Uran/Pluton

2) Zacarias Moussaoui - Mars 90º Uran/Pluton

3) Atta Mohammed Awad

4) Berndt Andreas Baader (osmislio bombaški napad u dvjema trgovinama) - Mars 90º Merkur/Uran

5) Gudrun Ensslin - Mars 90º Uran

6) Ulrike Meinhof

7) Jan - Carl Raspe - Mars 90º Uran

8) Theodore Kaczynski - možda dispozitor Marsa 90º Uran

9) Mohammad Siddique Khan - Mars 90º Uran

10) Hasib Mir Hussain - Mars 30º Uran

11) Germaine Maurice Lindsay - Mars 90º Uran

12) Tanweer Shehzad - Mars 60º Uran, Mars u vodenjaku

13) Rudolph Eric - dispozitor Marsa 0º Uran

14) Ayman al-Zawahiri


Držim zanimljivim da svi bombaši samoubojice (od broja 9) do 12)) imaju Mars/Uran (eksplozivna naprava) povezan s Suncem (život).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:11   #78
• Još jedan od najučestalijih aspekta su aspekti Mars/Pluton:



Mars - Pluton: (8 od 14 - 57.1 %)


1) Timothy McVeigh - Mars 120º Uran/Pluton

2) Zacarias Moussaoui - Mars 90º Uran/Pluton

3) Atta Mohammed Awad

4) Berndt Andreas Baader - dispozitor Marsa 60º Pluton

5) Gudrun Ensslin

6) Ulrike Meinhof

7) Jan - Carl Raspe

8) Theodore Kaczynski

9) Mohammad Siddique Khan - Mars u škorpionu

10) Hasib Mir Hussain

11) Germaine Maurice Lindsay - Mars 60º Pluton, Pluton na 3º scorpio

12) Tanweer Shehzad - Mars 90º Pluton

13) Rudolph Eric - dispozitor Marsa 0º Pluton

14) Ayman al-Zawahiri - Mars 90º Pluton
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:12   #79
• Kada se radi o ljudima koji su planeri bombaških napada bilo da su sami radili ili u grupi uz destruktivne elemente jako su istaknuti Merkurovski (um) znaci (blizanac, djevica).



Atta Mohammed Awad: planirao bombaški napad na WTC - u Merkurovskom znaku djevice Sunce, Merkur, Uran, Pluton, Venera, Jupiter

Berndt Andreas Baader: planer RAF-a - u Merkurovskom znaku blizanca Merkur, Uran, Saturn, Venera (dispozitor Sunca), možda i Mjesec

Mohammad Siddique Khan: planer Londonskog bombaškog napada - Merkur 0º Pluton

Theodore Kaczynski: samostalno planirao, pismo-bombe- u Merkurovskom znaku blizanca Sunce, Merkur, Uran, Jupiter, Saturn

Rudolph Eric: samostalno planirao bombaške napade, bombe u parku OI i klinici za pobačaje - u Merkurovskom znaku djevice Sunce, Pluton, Uran

Ayman al-Zawahiri: mozak Al-Qaide - u Merkurovskom znaku blizanca Sunce, Merkur, Mars, u Merkurovskom znaku djevice Saturn



• Određeni broj karata (6 karata - 42.9 %) je bez opozicije što sam inače primjetila da je često kod kriminalaca (ljudi koji nemaju "urođenog osjećaja za druge").
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:58   #80
Mitraljez

Automatsko oružje (Mars/Uran)je naziv za streljačko oružje koje koristi posebne mehanizme kako bi odmah po opaljenju metka izbacilo čahuru i istovremeno dovelo novi metak u zatvarač radi održavanja rafalne paljbe.
Najčešće vrste automatskog oružja su:
- mitraljez, zajedno sa svim svojim varijantama uključujući puškomitraljez
- automatska puška, odnosno jurišna puška;
- automatski pištolj, odnosno automat.


Mitraljez - (Mars/Uran) je naziv za automatsko (Ur) pješadijsko (Me) oružje (Ma) koje je u stanju u kratkom periodu ispaliti nekoliko uzastopnih hitaca. (wiki)

Mitraljezi se najčešće, s obzirom na težinu, domet ili kalibar dijele na:
- lake ili puškomitraljeze; Jupiter/Uran
- srednje (ponekad nazvane mitraljezima opće namjene);
- teške
- superteške, najčešće korištene kao protuavionska artiljerija. Mars/Uran


Prvi mitraljez je pronađen davne 1718. i to ne od nekog ratnika ili proizvođača oružja, nego od jednog pravnika, a revolucija je došla sa patentom Dr. Richarda J. Gattlinga. On je 1861-1862 (patentirano 1862) izumio jedan mitraljez.
R. Gattling ima Mars0Merkur 90 Jupiter (disp.Uran).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.