Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 20:04   #61
Sori, pojeo mi pola posta. Dakle, papa je super za promijenjene stanice, dok se brisevi uzimaju s cerviksa i uzgajaju se baš određeni uzročnici, tako da su za mene oni važniji.

A i nalaz pape je često lažno pozitivan, a i lažno negativan, posebno za HPV, tako da se preporuča baš HPV DNA test.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 20:33   #62
Šta se tiče papa testa :
Pod svjetlosnim mikroskopom moguće je prepoznati jedino gljivice i Trichomonas
Ukoliko uzimate lijekove samo na temelju nalaza Papa testa, izlažete se rizicima nepotrebnog uzimanja lijekova od kojih svaki ima nuspojave u što se možete i sami uvjeriti ako pročitate uputstvo priloženo uz lijek. Neki antibiotici mogu izazvati oštećenja jetre, bubrega, koštane srži, probavnih organa itd.
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 20:41   #63
uh
meni je ginic na pitanje koje briseve bi trebala napraviti prije trudnoce rekao da nema potreba buduci da mi je papa uvijek uredan, da nemam nikakvih ranica itd

ne radi se o socijalnom ginicu tak da se ne radi o nikakvoj stednji na uputnicama i sl
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 20:47   #64
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
uh
meni je ginic na pitanje koje briseve bi trebala napraviti prije trudnoce rekao da nema potreba buduci da mi je papa uvijek uredan, da nemam nikakvih ranica itd

ne radi se o socijalnom ginicu tak da se ne radi o nikakvoj stednji na uputnicama i sl
Možda je i u pravu (daj Bože), ali ja bih za svaku sigurnost inzistirala. Kad se ne misli na trudnoću i nije tragedija (mada i od najmanje stvari se može imati problema), ali za mene je to MUST prije trudnoće.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 20:59   #65
Sad ste me totalno prepale U tolikoj mjeri da se sutra narucujem kod gin
Lijecila sam CIN hvala bogu i izljecila i sad moram samo jednom godisnje na PAPA-test Ali vec dugo nisam radila bris na bakterij Ali poznato mi je navlacenje s ginekologom da jeli aj znam koliko to kosta i nedobivanje uputnice Iz tog razloga se drzim privatnih ginekologa koji mi na povijest bolesti napise sve i onda na temelju toga dobivam uputnice
Ali sta nisam znala je da se chlamydia ne vidi na PAPI to stvarno nisam znala Pa imaju one sve kucice na nalazu za sta one sluze ako se to nista na testu nevidi
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 21:05   #66
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Možda je i u pravu (daj Bože), ali ja bih za svaku sigurnost inzistirala. Kad se ne misli na trudnoću i nije tragedija (mada i od najmanje stvari se može imati problema), ali za mene je to MUST prije trudnoće.
mislim da cu inzistirati kad za to dodje vrijeme, bas sam se iznenadila kad mi je rekao da mi nista od toga ne treba
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 21:16   #67
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ja sam imala neko vrijeme paralelno genitalne i uroinfekcije, pa sam nakon tećeg kruga bakterija i antibiotika postupila po preporuci gin sa Sv. Duha i prebacila se na prirodno: matična mliječ (1. u ampulama, koja se prije; 2. čista-u kutijici, kao smrznuta, koja se rastopi u medu; 3. med Kraljica meda, koji je isto sadrži). Osim toga LGG i slično, mislim i da sam Ehinacea kapi pila, svašta.

A jesi stavljala vaginalete dok si pila ant? Jer ant uzrokuju gljivice (jer mijenjaju floru rodnice) ako ih se ne kontrira s lokalnom profilaksom.
da,da, stavljala sam vaginalete za vrijeme antibiotske terapije, al ih je ipak ostalo jos malo iza pa sad opet moram i to istrijebit. znam sve o candidi, mogla bih doktorirat vise na njoj, al me ova bakterija malo zafrkava. i plus ovi pusti brisevi, citala sam i za klamidiju i hpv i sad sam zabrijala da sve imam a nista, sutra odoh u ginekologa pa cemo vidit. thx
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:47   #68
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Meni sad nista nije jasno. Pa za sto onda sluzi papa test, ako ja moram napraviti sve ove silne briseve. Zar mi ne bi se trebalo nesto i od toga pokazati na papa testu-pa tamo lijepo pise Chlamydia....

Jel netko od vas te briseve mozda radio u Ginodermi? Ako da, jel znate koliko kostaju?
Ne znam koliko je za žene,ali znam da je pregled za muške 250kn,
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:52   #69
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Lara govori o stvarnoj cijeni briseva, a ne o participaciji koju ti plaćaš (ili ne ako si studentica ili nezaposlena). Pogledaj cjenike istih u nekoj privatnoj ginekološkoj ambulanti i stvari će ti biti jasnije.
Zdravstvo je u totalnoj komi i špara se na sve strane, pa tako ako ne umireš od bolova ili imaš katastrofalan Papa nalaz nitko ne te ferma pol posto. Još su ljuti jer "Gdje ste vi to čuli da se HPV ne vidi na Papi", ili meni draži: "Ja ništa tu ne vidim", kao da se bakterije inače vide golim okom. Poanta - informirati se i ne dati se otkantati, oni su to zbog vas, a ne obrnuto.
Maja, hvala na odgovoru!
Nema na čemu, nadam se da sam pomogla
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:54   #70
Ne mogu vam opisati koliko ste me sada isplasili. Zasto mi imamo toliko glupe lijecnike da nas ne upozoravaju na ovakve stvari. Zasto ja sve sto je vazno za moje zdravlje moram saznati na forumima i internetu. Zar nije njihova zadaca da nas vode i usmjeravaju..... Ja se iskreno nadam da ce u skole uskoro uvesti spolni odgoj.
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:01   #71
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Nije problem u prepoznavanju candide (svrab, crvenilo, iscjedak, raspuklina sluznice uvijek na istom mjestu), već u činjenici da je očito nikako ne mogu riješiti ako je dobivam svaki mjesec. A i brine me što mi Canesten uopće ne pomaže, a Gyno-Daktarin kojeg koristim tek treći put me isto počeo iritirati (još me jače peče i crveni) pa se bojim da je još nešto osim candide, ili da nije neka neuobičajena "sorta" koju treba napadati drugim sredstvima.
Ne moreš se bojati, vjerojatno nije ništa osim kandide, a ove raspukline na sluznici su ti vjerojatno jer koristiš gel za intimnu njegu koji te jako isušuje.
Probaj ovo meni je pomoglo:Odi u ljekarni i kupi DIFLUCAN tab.od 150mg(piješ ju ujutro na tašte s puno vode), nakon toga uzmi vaginalete Canasten u kombinaciji s kremom, i uz to sve svaki dan pij Ferzim kapsule(bar 3 mjeseca) koji su ti probiotici i uspostavljaju floru rodnice u normalu, a gelove za intimnu njegu smanji i ne koristi više od 1 na dan jer jako isušuju te ti zbog toga kožica puca. Probaj uzeti Ladyepid gel za intimnu njegu on je navodno naj bolji.
I pošalji partnera na pretragu jer ovako igrate ping-pong i svaki put kad se ti izlječiš on ti ju uvali nazad.
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:03   #72
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Ne mogu vam opisati koliko ste me sada isplasili. Zasto mi imamo toliko glupe lijecnike da nas ne upozoravaju na ovakve stvari. Zasto ja sve sto je vazno za moje zdravlje moram saznati na forumima i internetu. Zar nije njihova zadaca da nas vode i usmjeravaju..... Ja se iskreno nadam da ce u skole uskoro uvesti spolni odgoj.
To ti je tako, ja sam za sve te pretrage saznala od svoje mušterije koja je biologinja, a ginekolog me nikad nije uputio na ništa jer je papa bio uredan. Doktori danas jednostavno imaju previše pacjenata pa ne obavljaju posao najbolje kako bi trebali
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:39   #73
evo mene moja kao da je cula...jutros mi je samoinicijativno izvadila sve briseve...i sad cekanje e da, rekla je da mi je papa preuredan vec 2 godine, to sam redovno obavljala i da hpv nemam sigurno, pa mi taj bris nije vadila
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:47   #74
Stellaa, super!

Ja sva tri brisa čekam 10-ak dana.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:50   #75
Bok cure!!
Citam post i bas sam malo prije nazvala da se narucim za pregled i napomenem za briseve.Kaze meni sestra (bila sam nedugo na pregledu i samo mi je radila papu) a briseve nikad(imam 26g i jednog partnera do sad ako je to uopce bitno...)da ako doktor uvidi da su ti brisevi potrebni da onda on to zatrazi a da to ovak ne ide..sad sam se narucila za pregled pa cu vidjeto sto ce reci..ili da ja to trazim da mi napravi?(naravno socijalni ginekolog)E,tak se bedasto osjecam kad razgovaram sa tom sestrom tamo..

lara-
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:52   #76
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
Bok cure!!
Citam post i bas sam malo prije nazvala da se narucim za pregled i napomenem za briseve.Kaze meni sestra (bila sam nedugo na pregledu i samo mi je radila papu) a briseve nikad(imam 26g i jednog partnera do sad ako je to uopce bitno...)da ako doktor uvidi da su ti brisevi potrebni da onda on to zatrazi a da to ovak ne ide..sad sam se narucila za pregled pa cu vidjeto sto ce reci..ili da ja to trazim da mi napravi?(naravno socijalni ginekolog)E,tak se bedasto osjecam kad razgovaram sa tom sestrom tamo..

lara-
ptičice.. reci tom svom debilu od doktora da ti je bivša cura tvog dečka nazvala dečka i rekla da ima HPV i klamidiju i da si ti u strahu..

nema ti drugog načina da te idijot muški shvati..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:48   #77
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
evo mene moja kao da je cula...jutros mi je samoinicijativno izvadila sve briseve...i sad cekanje e da, rekla je da mi je papa preuredan vec 2 godine, to sam redovno obavljala i da hpv nemam sigurno, pa mi taj bris nije vadila
Meni je papa bio 9 godina čist kao suza, i svaki put sam ga provjerila i nikad ništa a zato 10-i papa je bio cinI i hpv-visoki rizik tako da sa papa testom nisi sigurna šta se hpv-a tiče
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:30   #78
Quote:
maja1205 kaže: Pogledaj post
Ne moreš se bojati, vjerojatno nije ništa osim kandide, a ove raspukline na sluznici su ti vjerojatno jer koristiš gel za intimnu njegu koji te jako isušuje.
Probaj ovo meni je pomoglo:Odi u ljekarni i kupi DIFLUCAN tab.od 150mg(piješ ju ujutro na tašte s puno vode), nakon toga uzmi vaginalete Canasten u kombinaciji s kremom, i uz to sve svaki dan pij Ferzim kapsule(bar 3 mjeseca) koji su ti probiotici i uspostavljaju floru rodnice u normalu, a gelove za intimnu njegu smanji i ne koristi više od 1 na dan jer jako isušuju te ti zbog toga kožica puca. Probaj uzeti Ladyepid gel za intimnu njegu on je navodno naj bolji.
I pošalji partnera na pretragu jer ovako igrate ping-pong i svaki put kad se ti izlječiš on ti ju uvali nazad.
ali diflucan ne daju bez recepta ja mislim....
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:38   #79
Arrow

Ja sma prolse godine pristala ne objasnjenje da se ne vadi to samo tako i da jeli ja znam koliko to kosta i to zato sto sam mislila da se sve to vidi na papa testu ali sad kad vidim da ne idem pravac ujutro svom privatnom ginekologu nek mi izvadi briseve i napise na povjest bolesti i onda idem samo po uputnicu i pravac na mirogojsku
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:52   #80
što znači nešto neliječeno? kolko dugo? ja se konstantno borim sa candidom
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.