Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 23:39   #1
Balerine i profesionalne plesačice i njihova stopala

Imaju li balerine i ostale profesionalne plesačice neki poseban način njege stopala budući da im je to posao? Imaju li plaćenog pedikera ili sl.?Koliko znam to su ipak stalni žuljevi i slične grozote Njima su stopala kao vozačima kamiona gume
__________________
potpis nečitljiv
pinkyminky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 01:21   #2
a i meni su skoro a plesem samo u disku
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:21   #3
o baletu

Istina je da su stopala balerine drukčija nego od ostalih,znam to po svojima.
Bavim se baletom 12 godina i moram priznati da da ima trenutaka kada prokljinjem dan kada sam stala na špice(plesne papučice) jer imam užasne bolove u listovima,žuljeve i bar jednom u dva mjeseca upalu mišića. Ipak prekrasan je osjećaj kada si svjestan da možeš nešto neobično napraviti maštom i koracima.
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:22   #4
Bavila sam se baletom jako dugo... Imala sam problema sa ispadanjem nokta... krvarenjima...i sl... No ja nikad nisam isla pedikeru... Sama sam vodila racuna o svojim stopalima koja danas super izgledaju. jednom sedmicno stavim nogice u lavor, unutra stavim obicni gel za tusiranje...voda bude dosta toplija...sacekam da se fino omeksaju stopala i onda skinem kozice ziletom...ukoliko ih ima. To je najbolje raditi jednom mjesecno, zatim uradim piling, a nakon toga namazem noge kremom za stopala. Danas ima tih kremica mali milion, pa ti zaista nije potreban nikakav pediker...Ja nisam imala problema sa zuljevima, samo sa tim ranicama na prstima, i znam da sam cesto bila obljepljena flasterima, dok nisu izmislili onaj flaster u spreju... eto to je moje iskustvo
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 21:16   #5
I meni isto ispadaju nokti ali sam se već naviknula pa me to najmanje zabrinjava jer su mi nozni prsti ionako uvijek omotani.
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:49   #6
Ne kužim kako se može plesati sa bolovima Mislim, kako su balerinama noge kao pjevačima glas zar nebi trebalo da ih posebno njeguju, liječe i sl.
__________________
potpis nečitljiv
pinkyminky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 23:02   #7
Ma ja nisam imala tolike probleme sa zuljevima...koliko su imale moje prijateljice. Ja sam vise sa noktom, ali ispod je uvijek bio novi nokat, tako da to i nije neki problem... Pediker ti ne moze pomoci vise od same sebe...barem ne oni kojima sam ja isla. Masira stavlja kremice...lakira i sl. Ma sve to mogu i sama! I imaju sada razne spravice za masaranje stopala....mada mene vise ni sta ne boli, poslje odredjenog vremena covjek se navikne na sve
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:37   #8
Pjevači ne moraju trpjeti tešku fizičku bol,a ako slučajno "dobiju" upalu grla doktori rade čuda,što nije slučaj i kod plesača-pediker ne pomaže,a ako odeš liječniku on ti ispriča sve i svašta bez veze a pomoći opetr niotkuda;najbolje bi riješenje po doktorima bilo da se jednostavno prestaneš baviti baletom i doma gledaš one glupe sapunice.
Gabiiii,kada si se i zašto prestala baviti baletom(problemi s noktima nisu razlog)?
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 00:50   #9
Ne nokti nisu razlog, prestala sam jer sam dobila zelju za nekim drugim stvarima. Fakultet, druzenje, i jednostavno mi je zelja prestala. Danas mi je malo zao, ali mislim da sam ucinila pravu stvar, sa obzirom da se danas ne zaradjuje bas puno baletom...A najvise sam prestala jer sam se preselila iz jednog grada u drugi i onda to bas i nije islo kako treba
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 12:48   #10
Nokti koji otpadaju... Fuuuuuj!
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:24   #11
haha, zaista ruzno zvuci...ali ne izgleda tako gadno, sa obzirom da ispod uvijek ima vec formirani novi lijepi nokat
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:00   #12
Istina da se baletom malo zarađuje ali ipak...nema tog novca zbog kojeg bi se ja prestala baviti onime što volim.
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 13:41   #13
Nije strašno kakvi su nokti poslije špica,trebate vidjedi nokte i cijela stopala poslije modernog baleta kojeg otplešeš bos,a još ako u jednom mjesecu imaš klasiku,moderni pa uleti i još koja opera u cipelama,nema tog pedikera koji ti može pomoć.Za špice ti dobro dođe zadebljana koža na zglobovima prstiju jer manja je mogućnost nastajanja žuljeva,za moderni zadebljana koža na tabanima jer je manje trenje kad se vrtiš i manje boli nego na mekanu kožu.To je takav posao,prve tjedan godišnjeg moraš ići na skrivene plaže da ti se nevide ne samo stopala nego i modrice jer izgledaš kao da te netko zlostavljao.
citadella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 18:22   #14
Što se tiče modernog baleta,profesorica iz baleta mi je rekla da je dosta težak ali ja sam tek druga godina(drugi srednje)te imam klasični balet,karakterne plesove,narodne plesove i metodiku plesa, ostalo je sve više teoretski dio. Moderni balet dobivamo u trećem razredu kao i povijesne plesove kojih me je pomalo i strah.
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 16:47   #15
zatvorena stopala

Bok balerine!
mama sam djevojčice koja završava 1 r OŠ baleta ( nakon 3 g pripremnih razreda). Njena su stopala "zatvorena", dakle prirodne predizpozicije za balet nema, no ona to jako voli. Ali muči se kod mnogih vježbica i pozicija...ima li koja takvih iskustva?
egzotična is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.