Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2006., 11:39   #1
Bioptron Zepter lampa

zanima me jel netko zna dali bioptron zepter lampa djeluje na liječenje atopijskog dermatitisa i celulita...
 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 12:03   #2
dermatitis može biti da ublažava simptome, al celulit - bojim se da je to patka
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:46   #3
Iz iskustva: za atopijski dermatitis ne čini ništa
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:32   #4
Lampa provjereno djeluje na bolove u zglobovima i kralježnici, ubrzava zarastanje ožiljaka i rana, celulit i proširene kapilare, naravno ako se koristi svakodnevno.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:37   #5
Quote:
Martinka kaže:
Lampa provjereno djeluje na bolove u zglobovima i kralježnici, ubrzava zarastanje ožiljaka i rana, celulit i proširene kapilare, naravno ako se koristi svakodnevno.

I ja imam dobra iskustva s lampom, ali bila je već temao njoj
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:53   #6
Zepter lampa

Zanima me da li zepterovu lampu mogu primjeniti kod loma potkoljenice, s tim da u nozi imam šerafe i pločice, jedan dio je zarastao a drugi nije.
Nad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:56   #7
Prijelom potkoljenice i zapter lampa ?????

Zanima me da li mogu tretirati zepterovom lampom potkoljenicu u kojoj imam šerafe i pločice, da prije zaraste.
Od operacije prošlo 8 tjedana
Nad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 23:34   #8
Quote:
Nad kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu tretirati zepterovom lampom potkoljenicu u kojoj imam šerafe i pločice, da prije zaraste.
Od operacije prošlo 8 tjedana
http://www.rebicdom.net/zacjeljivanje-rana.html

Po ovome bi se reklo da možeš ali nisam mjerodavna za davanje medicinskih savjeta. Mogu samo reći kakva su moja i iskustva članova moje obitelji. Imamo veliku Bioptron lampu i vrijedi svake kune. U Sloveniji se najnormalnije koristi u medicinske svrhe preko njihovog zdravstvenog osiguranja.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 10:50   #9
[QUOTE=Alkemicharka;29380309]http://www.rebicdom.net/zacjeljivanje-rana.html

Po ovome bi se reklo da možeš ali nisam mjerodavna za davanje medicinskih savjeta. Mogu samo reći kakva su moja i iskustva članova moje obitelji. Imamo veliku Bioptron lampu i vrijedi svake kune. U Sloveniji se najnormalnije koristi u medicinske svrhe preko njihovog zdravstvenog osiguranja.[/QUOT

Pozdrav
nisam sigurna u sebe jednostavno se bojim, pa mi je važno i mišljenje drugih koji su se susreli sa istim i sl. problemima.Kad je čovjek toliko u strahu puše i na hladno. Jedan veli da drugi ne.......Hvala puno
Nad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:01   #10
Quote:
Nad kaže: Pogledaj post

Pozdrav
nisam sigurna u sebe jednostavno se bojim, pa mi je važno i mišljenje drugih koji su se susreli sa istim i sl. problemima.Kad je čovjek toliko u strahu puše i na hladno. Jedan veli da drugi ne.......Hvala puno
Nema na čemu. Moja obitelj ima odlična iskustva po pitanjima svih boli, zacjeljivanja i da ne nabrajam ali pošto se bojiš, najbolje da pitaš konkretno liječnika kod kojeg ideš
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:47   #11
Wink

Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. Moja obitelj ima odlična iskustva po pitanjima svih boli, zacjeljivanja i da ne nabrajam ali pošto se bojiš, najbolje da pitaš konkretno liječnika kod kojeg ideš
ah liječnici, niti imaju vremena da ti najosnovnije kažu a kamoli da ti stigneš pitati ovako nešto.....ovako uz sve Vas drage ljude svak ti da neki svoj savjet pa si i pametniji.
Hvala puno
Nad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:54   #12
Baš s ovim proizvodom je moja obitelj imala iskustva.
Pomaže uglavnom kad se želi neko stanje olakšati ili npr. zarastanje ubrzati, ali treba biti doljedan i uporan, inače učinak se neće osjetiti.
Nije da baš želim blatiti proizvid, ali npr. mojoj majci nije bio baš od koristi kod ogromnih bolova koje je trpila zbog kralježnice (duga priča).

Inače, kod celulita gotovo da i nema nikakvog učinka jer sve što treba raditi kod lampe može čovjek ionako raditi na sebi pa će vidjeti neko privremeno poboljšanje.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:41   #13
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Baš s ovim proizvodom je moja obitelj imala iskustva.
Pomaže uglavnom kad se želi neko stanje olakšati ili npr. zarastanje ubrzati, ali treba biti doljedan i uporan, inače učinak se neće osjetiti.
Nije da baš želim blatiti proizvid, ali npr. mojoj majci nije bio baš od koristi kod ogromnih bolova koje je trpila zbog kralježnice (duga priča).

Inače, kod celulita gotovo da i nema nikakvog učinka jer sve što treba raditi kod lampe može čovjek ionako raditi na sebi pa će vidjeti neko privremeno poboljšanje.
Meni je pomogla kod jakih bolova u vratnoj kralježnici u predjelu zatiljne kosti kad nisu na koncu nikakve druge terapije ni UZV ni laser. Kada sam bila na kontroli kod neurologa u KBC, pošto imam i problema druge prirode pa sam za svaki slučaj upitala za moguće negativne posljedice ili štetnost i sl., na to mi je neurologinja dapače toplo preporučila korištenje lampe za ublažavanje bolova. Dosljedan treba biti svakako i redovito je koristiti svaki dan (ja to radim na desetak min) i nakon mjesec dana korištenja bolovi su mi se smanjili za sigurno 80%. Moja mama je npr.sa lampom izliječila paradentozu koja je prijetila da će ostati bez zubiju i sada joj se više niti jedan ne klima..pa upale uha, sinusa, ukočenje prstiju na nogama... Mogla bih nabrajati beskonačno, no opet kažem to su slučajevi iz iskustva moje obitelji. Vjerojatno ovisi i o stupnju oštećenja ili vrsti upale ili bolova. Za celulit nisam probala
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:45   #14
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovisi i o stupnju oštećenja ili vrsti upale ili bolova. Za celulit nisam probala
To definitvno ovisi.
A celulit ipak traži neku veću aktivnost.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 11:20   #15
Netko je na slicnoj temi napisao da izaziva tumor ukoliko postoje takve stanice.. Koliko je to istina?
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:07   #16
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
Netko je na slicnoj temi napisao da izaziva tumor ukoliko postoje takve stanice.. Koliko je to istina?
Navodno je istina i bolje ne isprobavat da dokažeš suprotno...za svaki slučaj. Naime, na prezentacijama obično kažu da se ne tretiraju tomori, jer kako djeluje na zdrave stanice, tako i na oboljele, tj.tumor može brzo narasti i stanice se mogu proširiti.

Inače, imam ju već dosta godina, ali se rijetko kad sjetim koristit ju...ali dobra je za neke stvari, npr.akne, sitniji ožiljci, ranice, ogrebotine, ulažavanje simptoma nekih kožnih bolesti, kod glavobolje, za tretiranje sinusa....to je uglavnom to.
Effy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:37   #17
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
A celulit ipak traži neku veću aktivnost.

Možda je mišljeno da trčiš sa lampom.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:02   #18
@ Effy
A lako je njima na prezentacijama govoriti da se ne tretiraju tumori, a sta da se dogodi da netko ne zna da ima tumor, i tretira to podrucje kao zdravo. Ne znam jel se isplati igrati s tim..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 15:56   #19
biotron lampa

Zanima me da li netko zna liječi li ova lampa otvorene rane poslije operacije na kojoj je bakterija stafilokok???

hvala
Brozekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:42   #20
Quote:
Brozekica kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna liječi li ova lampa otvorene rane poslije operacije na kojoj je bakterija stafilokok???

hvala
Ne liječi.

No, uz sve terapijske postupke preporučene od nadležnog liječnika/liječnice može (ali, ne nužno) pripomoći pri cijeljenju rane.

Na precizniji upit bilo bi lakše odgovorit (dob pacijenta, koja op. i zbog čega, postojeće bolesti+terapija, nalaz brisa i antibiogram te koji su terapijski postupci poduzeti do sada).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.