Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2013., 23:59   #41
dijagnoza shizofrenije se ne dijeli olako i nije mi jasno kako ju je on uspio dobiti na temelju samo jednog posjeta psihijatru.

mislim da se prisilno ne može hospitalizirati osoba koja nije opasna za sebe i okolinu, eventualno se obrati LOM-u pa njega pitaj što i kako dalje. psihijatar u svakom slučaju, ali prisilno liječenje možda
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:32   #42
oprosti, u brzini sam se krivo izrazila, dijagnozu još nema, sumnju na tu dijagnozu da, prema opisanim simptomima...

LOM? sto je to?

psihijatru teško, kada ne želi ići, što bi mi trebali čekati da postane opasan za društvo prije nego mu pomognemo? za sada čekamo ali ja ne znam kojim riječima, kojim načinom, kako pokušati privoliti ga da potražimo pomoć zajedno...ima li netko nekakav primjer da je uspio u tome bez prisile???
tinchy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 13:01   #43
LOM = liječnik opće medicine
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 13:09   #44
LOM - liječnik opće medicine

prisilno ide tak kak ide, znam da čekati da on nešto pokuša napraviti (sebi ili drugima) nije najbolja opcija, ali kako bi to izgledalo da se nekog hospitalizira samo na tuđi poziv - pa više ljudi bi bilo hospitalizirano iz nepotrebnih razloga nego opravdano.

na PDF-u Psihologija će vam dati bolji odgovor, pa pitajte tamo za nagovor na dobrovoljno liječenje.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 13:10   #45
Quote:
tinchy007 kaže: Pogledaj post
psihijatru teško, kada ne želi ići, što bi mi trebali čekati da postane opasan za društvo prije nego mu pomognemo? za sada čekamo ali ja ne znam kojim riječima, kojim načinom, kako pokušati privoliti ga da potražimo pomoć zajedno...ima li netko nekakav primjer da je uspio u tome bez prisile???
Možda najbolje pokušati pronaći psihijatra koji bi pristao doći u kućni posjet. Znam za konkretan slučaj u kojemu je psihijatar uspio nagovoriti paranoidnog shizofrenika nakon tri-četiri posjeta da se prijavi na psihijatriju (informacije može na PM).

Teško je predvidjeti što se točno može dogoditi, ovisi o liječniku i o pacijentu, stanju bolesti i tako dalje. A pretpostavljam da je nužna i suradnja obitelji.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 21:37   #46
e super Aphex...to mi nije palo na pamet...to je super ideja...baš ti hvala na toj informaciji...

malo se čovjek osijeća bespomoćnim u ovakvim situacijama, htio bi pomoći a ne znaš na koji način, ovakve ideje su baš ono što mi treba...stvarno puno hvala
tinchy007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.