Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 23:50   #41
meni su strije nastale od mrsavljenja. Smrsavio sam 30 kg u 2 mjeseca. Tagda..hmmm?
parach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 08:49   #42
Strije nastaju od debljanja i naglog rasta zbog neelastičnosti kože. A prilikom mršavljenja one samo postanu vidljive jer se koža skupi.

Ni ja nisam nasla lijek protiv strija, nikakve kremice mi nisu pomogle.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 19:00   #43
Strije nastaju kad koza prestane da bude elasticna npr kod brzog gojenja ili ti od brzog mrsanja ......
Postoje neki preparati koji mogu da uspore strije ali plasticna operacija je tu da se otklone mada opet oziljci ostaju.
Vise mesa koristite u ishrani a plasticna operacija dolazi tek ako se koza dosta razvukla i radi se tako sto se sece elipsasto i onda se "krpi" to je to
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:01   #44
Strije

Moja sestrična je rodila prije deset mjeseci. Nije imala nijednu striju tijekom cijele trudnoće,a tak sad joj se prošarao cijeli trbuh. Ima li netko iskustva s tim? Da li je moguće da strije nastanu i uslijed smanjenja trbuha,više ili manje naglog?
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 15:29   #45
Quote:
tinka30 kaže: Pogledaj post
Moja sestrična je rodila prije deset mjeseci. Nije imala nijednu striju tijekom cijele trudnoće,a tak sad joj se prošarao cijeli trbuh. Ima li netko iskustva s tim? Da li je moguće da strije nastanu i uslijed smanjenja trbuha,više ili manje naglog?
U dvije trudnoće zaradila sam samo nekoliko malih strija u bikini zoni. Čitala sam da stije ovise i o genetici, ali i o tome koliko se naglo neko tkivo širi ili skuplja.
Kako sam se u svakoj trudnoći udebljala samo 10 kg i to vrlo postepeno, tako se trbuh bez prevelikog šoka vratio u normalu.
Danas se koriste razne metode uklanjanja, odnosno smanjenja strija i ima dosta informacija na Internetu:
http://www.poliderma.hr/usluge/strije
miki19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 17:46   #46
Ja sam rodila sa samo devet kila više,nisam imala niti jednu striju ili se barem nisu vidjele.kad sam rodila,trbuh mi je ostao grozan,pun strija i puno viška kože.To valjda ovisi koliko je koža elastična,tako su mi barem rekle sestre u bolnici.
Maja C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 20:40   #47
Quote:
tinka30 kaže: Pogledaj post
Moja sestrična je rodila prije deset mjeseci. Nije imala nijednu striju tijekom cijele trudnoće,a tak sad joj se prošarao cijeli trbuh. Ima li netko iskustva s tim? Da li je moguće da strije nastanu i uslijed smanjenja trbuha,više ili manje naglog?
moja teta od 33 godine je to riješila sa afrodita kozmetikom...ne znam točno kak se zove taj proizvod..neko ulje...ima u dm
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:17   #48
koža je pukla,nema tu pomoci. ja sam probala sve.. nikakvi laseri,kreme .. ma ništaa...
__________________
NEMA POTPISA.
sugar_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 14:52   #49
ja imam strije od ajmo reć naglog rasta što je više tipično za dečke i sad me strah da će mi u budućnosti, poštop predpostavljam nemam baš neku elastičnu kožu, kad budem trudna nastat jako puno strija. ja sma čula da ima neka krema koja se maže prije nego ti nastanu strije za sprječavanje
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 04:01   #50
strije

kako se riješiti strija? jeli to uopće moguće? naglo sam se udebljala i imam crvene strije...hoće li s vremenom posvijetliti i jeli ih moguće skroz ukloniti? hvala
antigona444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:17   #51
mislim da se strije ne mogu riješit. neznam
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:50   #52
https://www.forum.hr/showthread.php?t=144548
Zy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 11:36   #53
Hm i ja imam sličan problem, ali meni su se strije davno pojavile takoder kad sam se udebljala. s vremenom su izblijedile. medutim, ako malo pocrnim užasno se vide. :-(
čula sam da postoje kremice za uklanjanje strija, ali nisam ih probala.
za spriječavanje nastanka najbolje se redovito mazati maslinovim uljem.
gaby259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:07   #54
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/...na-trbuhu.aspx
Evo jedan link na članak o sprječavanju strija tijekom trudnoće, ali se na isti način strije može spriječiti i tijekom debljanja.
Strije se može spriječiti u većini slučajeva ali ako ga se već ima teško ga se možete riješiti više. Postoji par dermatoloških tretmana koji mogu umanjiti strije, ali ga totalno ukloniti ne može ništa.
mara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 01:16   #55
Quote:
antigona444 kaže: Pogledaj post
kako se riješiti strija? jeli to uopće moguće? naglo sam se udebljala i imam crvene strije...hoće li s vremenom posvijetliti i jeli ih moguće skroz ukloniti? hvala
Preporučam kantarionovo,maslinovo,lavandino ulje..i ulje pšeničnih klica..
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:22   #56
/strije//

gledala sam malo po forumu vezano za ovaj topic, budući da je jako mnogo tema već otvoreno pa ih ljudi ponovo otvaraju.. ugl, našla sam samo za strije u trudnoći..
ja sam relativno mlada osoba, još daleko, daleko od trudnoće (nadam se ), a imam dosta strija po bedrima..
ima li itko nekakva iskustva il preporuke za neku kremu il šta već za to?
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:57   #57
Imaš temu na kozmetici, to je estetski problem, a ne zdravstveni.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 22:40   #58
oke, hvala.. našla sam ju =)
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:37   #59
hej..ako netko ima problema sa strijama ja mu mogu pomoc i naravno ako mu novac nije bitan..ko ima takvih problema nek se javi [email protected]
dea_lucciana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:34   #60
..probaj kremicu od vichya za strije..meni je pomogla..
ssheyky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.