Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 09:58   #61
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja uopce nemam nocno znojenje. Imam 1 kratki 10s valung i to je sve.
Da, jos ti nisam napisala, popravili su mi se i nokti na rukama i nogama. Mislila sam da je to zato sto redovito nosim rukavice kada perem sudje ili kupatilo, ali nije. Postali su jaki i cvrsti i ne listaju se vise.
Ali ipak prije operacije mi je Hgb bio 85 i jos su me pitali da mi to nije stanje koje traje dugo vremena. Navikakvam se i na normalno prokrvljene sklere, sluznicu usta i druge stvari koje su prie bile blijede i bijelo-zute, sada je puno sve bolje.
Uzimam djetelinu. Kako sam bila pauzirala i jedno tjedan dana nisam bila uzimala ništa, uhvatili su me bili neugodni problemi: češći valunzi i neka čudna bol u glavi. To čak i nije bila klasična glavobolja nego kao da mi neki obruč steže i pritišće mozak. Inače, sve krene od vrata.
I nakon prvih par dana djeteline ništa se nije popravilo, ali sad se očito stvorila dovoljna koncentracija u krvi pa djetelinica djeluje. Evo, krećem s djetelinom u svježiji ten i novu mladost, ha, ha, ha...
Gdje si pročitala ono da cimicifuga može loše djelovati na jetru?
Ja sam naišla na jedan članak u Novom listu, ali to mogu biti samo novinarska naklapanja.
A što se tiče ovih tvojih nevolja koje su te pratile prije operacije, očito si gubila puno krvi pa su se tegobe umnožile. Ako djetelina tako povoljno djeluje na krvnu sliku, kako je kod tebe djelovala, to je divno.
Definitivno sam za to da si pomognemo kod klimakterijskih tegoba. Jednostavno, ne treba trpjeti ako se ne mora. Mnoge se žene prepuste, padnu u depresiju, pomire se s propadanjem. Naravno, starimo, ali to starenje može biti podnošljivije.
Bok, amazonko lavljeg srca. Ne dajmo se!
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 12:27   #62
Drage ženice imam pitanje! Mama mi ide na operaciju vađenja maternice-pa me zanima ako netko ima iskustva-p.s.ima endometriozu,polipe i cistu-svaki mj je u bolnici radi odljeva.... Koliko traje oporavak i da li je operacija teška-jer ona se ne boji ali mi je rekla da ako joj se šta desi... Hvala
pula2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:13   #63
Bok svima!
Ukljucit cu se u ovu temu s nekim svojim razmisljanjem. Nekako, meni osobno se cini, da bi trebalo sacuvati svoje reproduktivne organe, ako je to ikako moguće. Nisam za varijantu "vadi", ako baš ne moraš, jer mislim da svaki organ ima funkciju u našem tijelu i kad nešto izvadiš, ništa više nije kao prije...

Što se tiče bolnih menstruacija, povraćanja, padanja u nesvijest, to mi je sve poznato, posebno u zadnjih godinu dana, kad je stvarno postalo tako. Ako se potrefi vikendom, dobro je, preležim ta dva dana i o.k., ali ako je tijekom radnog tjedna, onda je to uvijek veliki problem....

Godinama je ginekologica tvrdila da je to od policističnih jajnika. Imam i neku cistu i miom i sl., kao sve to skupa. Medjutim situacije pogoršala. Promijenila sam ginekologa i ustanovilo se da u maternici imam tri izrasline, vjerojatno polipa, i da su to razlozi i povraćanju i bolovima. Čak i bolovima u donjem dijelu ledja, kad sam mislila da me boli kičma. Jedna od starih opcija je "vađenje" maternice, jer sam sad od toga počela i krvarititi. Od 30 dana u mjesecu ja bar po malo krvarim 20. Treba li objašnjavati koji je to užas?

Ono što sam htjela reći je da sam saznala da u ZG postoji jedna privatna poliklinika u kojoj mogu napraviti tzv. Histeroskopiju po BET metodi, tako da mi sve to ostane poštedjeno. I nije preskupo. Uglavnom, oni pomoću mikrokamere i sitnih instrumenata ulaze vaginalno u maternicu, režu sve te izrasline i stružu maternicu iznutra. Lokalna anestezija, isti dan se ide kući. Nema rezanja, totalne anestezije, vadjenja maternice i sl. Uglavnom, ja sam se odučila probati tako. Mislim da vrijedi pokušati.

Problem je što smo mi svi skupa neinformirani i što nas nema tko uputiti. Evo, nadam se da će ova informacija nekome pomoći. Riječ je o poliklinici vili. Detalje pitajte njih, da ne ispadne da ih reklamiram.

Moja majka je s 25 godina izvadila maternicu i jedan jajnik. Hvala, ne bih. Ništa nije kao prije toga.
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 12:01   #64
Drage žene, i moja mama ide na operaciju vađenja maternice...
Kod nje je nažalost toliko drastičan slučaj da bez vađenja nema pomoći jer joj se maternica toliko spustila da ju sve boli i osjeća ju jako nisko - čak joj je ginić rekao da bi mogla ispasti van
Međutim, još veći problem je taj što radi u trgovini (čitaj: puno stoji, nosi teško) i vrlo vjerojatno neće moći više raditi taj posao, a ima tek 46...
Zanima me, koliko dugo joj dr. propisuje bolovanje nakon operacije i koliko je zahvat opasan?
Jako se brinem i teško mi je zbog toga, posebice nakon svega što ste napisale u prethodnim postovima vezano za divljanje hormona, uranjenu menopauzu i sl.
Svaki vaš savjet i iskustvo je dobrodošlo!
desertrose0403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 23:10   #65
Quote:
desertrose0403 kaže: Pogledaj post
Drage žene, i moja mama ide na operaciju vađenja maternice...
Kod nje je nažalost toliko drastičan slučaj da bez vađenja nema pomoći jer joj se maternica toliko spustila da ju sve boli i osjeća ju jako nisko - čak joj je ginić rekao da bi mogla ispasti van
Međutim, još veći problem je taj što radi u trgovini (čitaj: puno stoji, nosi teško) i vrlo vjerojatno neće moći više raditi taj posao, a ima tek 46...
Zanima me, koliko dugo joj dr. propisuje bolovanje nakon operacije i koliko je zahvat opasan?
Jako se brinem i teško mi je zbog toga, posebice nakon svega što ste napisale u prethodnim postovima vezano za divljanje hormona, uranjenu menopauzu i sl.
Svaki vaš savjet i iskustvo je dobrodošlo!
Bolovanje je 42 dana, uključujući i boravak u bolnici /8 dana. Naravno, ako treba, dobit će i više. Ja osobno mislim da je to premalo i da bi se trebala čuvati barem dva mjeseca jako, a onda još dugo nikako ne bi smjela dugo stajati i nositi nešto teško. Njen je posao takav da bi svakako trebala iskoristiti maksimalno bolovanje koliko god dobije.
Ja osobno nemam tako neugodna iskustva u vezi s operacijom, ali da je to ozbiljna operacija, jest.
Nemoj se brinuti toliko, bitno je da sve dobro prođe, a kad dođe doma, pomogni joj koliko god možeš. Ako nema komplikacija, a mislim da one nisu tako česte, oporavak ide normalno, već drugi dan si na nogama, kilavo ali hodaš, a nakon osam dana hodaš normalno, ali ne smiješ dugo, uostalom i ne možeš jer te boli. Pazi, bol nije strašna, ja sam se bojala boli, ali dobila sam dovoljno analgetika u bolnici i oni doista pomažu.
Nakon operacije njoj mogu prepisati nadomjesnu hormonalnu terapiju i onda neće imati problema s divljanjem hormona i preuranjenom menopauzom. Ja sam starija i baš sam bila ušla u menopauzu pa nisam uzimala te hormone, ali uzimam fitostrogene (o tome sam pisala na forumu).
Svatko to prolazi na svoj način, kažem ti, nije lagana operacija, ali nije to ni takva strahota i bauk. Naravno, nije ništa više isto nakon operacije, nema zavaravanja, ali mama će ti se relativno brzo oporaviti, samo neka se pazi i neka se ne opterećuje prerano težim poslovima.
Neka nosi ugodne stezne gaćice koje dopiru do pasa, danas ih ima na svakom koraku. To će joj pomoći objektivno, a i bolji je subjektivni osjećaj kad ti to ranjeno mjesto nešto drži.
Rana zacjeljuje dosta brzo.
Ako nema izbora i mora na operaciju, ohrabri je i pomogni joj, nemoj se bojati. Sretno
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:55   #66
Cure nova sam na forum i odmah imam pitanje da li je neka od vas imala problema sa zadrzavanjem tecnosti nakon vadjenja maternice?
jula63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:17   #67
Bok!

Da li je netko imao problema s priraslicama (polipima) nakon operacije?
Imala sam carski rez, pa histerektomiju i kirurg mi je rekao da sam imala ogromne priraslice, pa se bojim da su se počele javljati i sada nakon druge operacije, jer sam pročitala da je sa svakom operacijom sve veći rizik od ponovnog stvaranja. Bile su mi prilijepljene za crijeva i sad imam jake bolove, pogotovo navečer, kad mi je želudac pun, a crijeva neispražnjena.
Ima li netko iskustava?
Je li normalno mjesec i pol nakon operacije biti u istom stanju kao pred mjesec dana?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 08:24   #68
pozdrav,
imam 37g,prije godinu i pola operirana zbog endometrioze.Sada se sve opet vratilo i počeli su bolovi.Endometrioza veličine naranđe,mnogo priraslih endometria,2mioma na maternici... ca125-573, ca19-518... preporucena op,što prije i sve van.Nažalost kirurg koji me operirao prije sad je na godišnjem,trebala bih cekati rujan.Neznam da li bih se trebala brinut zbog nalaza i ici nekom drugom da me operira sto prije ili se mučiti i čekati.
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 15:50   #69
Question Histerektomija maternice

Drage ženske,
molim Vas za pomoć u vezi nekih informacija.
U utorak idem na histerektomiju maternice u Petrovu pa me zanima ima li tko kakvih iskustva šta sve treba ponijeti(bit će klasičan rez).Unaprijed zahvaljujem
lucijaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:58   #70
molim za pomoć

prije 3god. imala sam histrektomiju,tada sam imala43 god. unazad 1god. imam jaku nervozu želuca,pila sam čajeve ali ništa ,ako netko zna nešto molim pomoć
mamamia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 19:34   #71
Histerektomija

Pozdrav forumašice
Nova sam na forumu ali vidim da ima dosta tema koje me zanimaju i lijepih odgovora,meni je prije 3 god. izvađena maternica,imala sam miom 8/4cm,obilna krvaremja,gubitak željeza čak na 2,jajnici su mi ostavljeni jer su zdravi,vidim da vas ima dosta sličnih kao i ja pa bih molila za odgovore;šta raditi kod velike nervoze želuca,zlivolje,nekad mi se nepriča sa nikim niti mi se igdje ide,probala sam piti čajeve ali slabo pomažu.
Hvala svakoj koja mi odgovori
mamamia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:56   #72
menopauza

drage moje ženskice evo opet se javljam,pročitala sam dosta postova i puno mi je pomoglo, podhitno ću kupiti macu jer o toj biljci se puno piše a ako koja od vas zna za još koju biljku koja ublažava nervozu želuca što je kod mene najizražajnije molim za pomoć

Zadnje uređivanje mamamia7 : 16.02.2013. at 21:57. Reason: pogrešna slova
mamamia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:41   #73
Pitanje za žene koje su imale histerektomiju.Moja mama je u 60 godinama ,prije 7 godina je imala vađenje maternice zbog sumnje na tumor,nije bio.Vadila je materniccu posle menopauze i sad ja mislim da od tada je počela ćelaviti,ko neki oblik šuge samo joj je na jednom mjestu na glavi otpao čuperak kose i sad se to širi ne jako ali se vidi da je čelava promjer 2 cm.Moje pitanje je dali je to posljedica vađenja maternice ili da se okrene drugim mogućim uzrocima?Hvala.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 17:45   #74
Ako je gubljenje kose u krugovima može biti od gljivica, štitnjače ili autoimunih bolesti. Treba otići liječniku da se vidi što je.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:05   #75
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ako je gubljenje kose u krugovima može biti od gljivica, štitnjače ili autoimunih bolesti. Treba otići liječniku da se vidi što je.
Ima samo taj jedan krug i to već dosta dugo.Ne mogu je nagovorit da ide kod doktora jer ne želi ići jer misli da je to samo esteski.Negdje sam pročitala da hormoni mogu biti uzrok tome pa sam mislila prvo to provjeriti.Budem je malo prepala pa možda otiđe.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:52   #76
Neka ode kod doktora, tijelo signalizira problem. Najgore je kad se to zanemari.

Znam dvije osobe kojima se to dešavalo jedna je imala gljivice, a druga problem sa štišnjačom. Mislim da kod ove sa štitnjačom nikad se nisu popunili ti krugovi, ali na osnovu tog je počela liječenje manjka hormona.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 20:34   #77
Imam nekoliko pitanja, koja su očigledno blesava, ali ne znam odgovor pa možda mi netko može odgovoriti.

Da li žena koja je izvadila maternicu ima mjesečna krvarenje? I ako da, od čega? Nije da se maternica ljušti, ako je nema...

Da li sam dobro shvatila da se može izvaditi maternica a da jajnici ostanu? Zbog čega? Hormona? Jel tad ima krvarenja?

Glupa pitanja, ali nekako su mi se nametnula.
beskrajnamora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 13:51   #78
Pozdrav,

Mama mi mora operirati/vaditi maternicu.
Zanimaju me vasa misljenja gdje da se napravi operacija u Puli ili Rijeci ?
Isto tako ako je moguce nekakav kontakt broj, preporuka ?

Zahvaljujem unaprijed
Gattsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 19:52   #79
Poštovanje svima!
Imam pitanje za vas koje ste prošle ove i slične probleme.
Što je sa treniranjem tijela nskon oporavka ovakvih i sličnih operacija? Smije li se išta lagano trenirati i koje vježbe? Tražio sam po netu ali nisam ništa našao pa ako ima koja od vas da me savjetuje.
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 06:10   #80
Quote:
Gattsu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Mama mi mora operirati/vaditi maternicu.
Zanimaju me vasa misljenja gdje da se napravi operacija u Puli ili Rijeci ?
Isto tako ako je moguce nekakav kontakt broj, preporuka ?

Zahvaljujem unaprijed

Rijeka. Nikako Pula!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.