Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 11:12   #1
Natekla mi usnica

Da krenem odmah na stvar:

Oporavljam se od preboljene mononukleoze,i sinoć prije spavanja sam imao osjećaj kao da će mi na bradi ispod donje usnice niknuti bolni prištić.

Uglavnom,jutros se probudim kad ono donja usnica narasla za duplo i to čak ne cijele nego uglavnom desna strana.
Jel zna netko šo mi se događa i kakvi su sve ishodi mogući

Hvala na pomoći.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:22   #2
I meni se to 2 puta dogodilo, ali mislim da je kod mene komarac bio u pitanju. Stavljala sam hladne obloge i brzo je splasnilo.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:24   #3
herpes?
vele da počne kuckati i prvo natekne
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:53   #4
Drži oblog od leda. Inače i limfa koja se uspava i ne cirkulira baš dok se miruje i leži stvar malo još potencira pa izgleda gore nego je. Led će smanjit otok. Ako se stvar kroz 2-3 dana ne smanji i bar ne bukne koji herpes ili prišt, odi kod dr.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 10:58   #5
Mislim da imaš Quinckeov edem. Zvuči strašo, ali nije. To je nešto kao alergijska reakcija, pogotovo ako ti je oslabljen organizam (mononukleoza). Pretpostavljam da si koristio lijekove kao što su andol, brufen, aspirin ili nešto slično. Organizam ti je sad preosjetljiv pa zbog toga tako reaguješ. Moraš poraditi na jačanju imuniteta. Otok bi trebao da nestane najkasnije za 2-3 dana, ali najčešće se apsorbuje za par sati od nastanka. Međutim, na jedno ću ti posebno skrenuti pažnju: u slučaju da osjetiš da se otok širi na jezik, ili da ti je glas promukao, obavezno otiđi u hitnu da ti daju nešto za alergijske reakcije (npr. sinopen) jer je taj otok opasan samo ako se proširi na grkljan jer može izazvati gušenje.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 11:21   #6
prolazi to polako,smanjilo se,još je ostalo na jednom mjestu veličine uboda komarca.Hvala na pomoći.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:49   #7
Problem na usni

Jucer sam primjetio ujutro da mi je gornja usna otekla. Nije bilo ovih ranica, samo se malo jace napuhala. Ne pece me niti boli. Oteklina nije tvrda, onako je mekana, tako dam sam izbacio mogucnost cisti.
Danas ujutro su mi se ove ranice kao pojavile.
Do sada nisam imao herpes, a i ovo moje mi bas ne lici na klasicni herpes kakav ima dosta ljudi. Osim ako ovo nije neki drugi oblik, i nisam siguran da herpes izbije na samom prijelazu unutrasnjeg i vanjskog dijela usne, obicno su na rubu. I nem akraste ni nis. Moze pomoc, danas popodne idem kod doktora, ali htio bi cuti i vase misljenje, mozda tko ima iskustva s tim.

http://img234.imageshack.us/img234/6206/slika1jd4.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/8272/slika2qh4.jpg

http://img234.imageshack.us/img234/5340/slika3tk7.jpg
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:52   #8
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Jucer sam primjetio ujutro da mi je gornja usna otekla. Nije bilo ovih ranica, samo se malo jace napuhala. Ne pece me niti boli. Oteklina nije tvrda, onako je mekana, tako dam sam izbacio mogucnost cisti.
Danas ujutro su mi se ove ranice kao pojavile.
Do sada nisam imao herpes, a i ovo moje mi bas ne lici na klasicni herpes kakav ima dosta ljudi. Osim ako ovo nije neki drugi oblik, i nisam siguran da herpes izbije na samom prijelazu unutrasnjeg i vanjskog dijela usne, obicno su na rubu. I nem akraste ni nis. Moze pomoc, danas popodne idem kod doktora, ali htio bi cuti i vase misljenje, mozda tko ima iskustva s tim.

http://img234.imageshack.us/img234/6206/slika1jd4.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/8272/slika2qh4.jpg

http://img234.imageshack.us/img234/5340/slika3tk7.jpg
Hepes
Kupi Herplex u apoteci i maži.
Ima sad i onih flasterića koji se zalijepe. Nisam, fala bogu, to dugo imala, pa nisam stigla isprobati. Baš me zanima pali li i to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:52   #9
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Jucer sam primjetio ujutro da mi je gornja usna otekla. Nije bilo ovih ranica, samo se malo jace napuhala. Ne pece me niti boli. Oteklina nije tvrda, onako je mekana, tako dam sam izbacio mogucnost cisti.
Danas ujutro su mi se ove ranice kao pojavile.
Do sada nisam imao herpes, a i ovo moje mi bas ne lici na klasicni herpes kakav ima dosta ljudi. Osim ako ovo nije neki drugi oblik, i nisam siguran da herpes izbije na samom prijelazu unutrasnjeg i vanjskog dijela usne, obicno su na rubu. I nem akraste ni nis. Moze pomoc, danas popodne idem kod doktora, ali htio bi cuti i vase misljenje, mozda tko ima iskustva s tim.

http://img234.imageshack.us/img234/6206/slika1jd4.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/8272/slika2qh4.jpg

http://img234.imageshack.us/img234/5340/slika3tk7.jpg
Hepes
Kupi Herplex u apoteci i maži.
Ima sad i onih flasterića koji se zalijepe. Nisam, fala bogu, to dugo imala, pa nisam stigla isprobati. Baš me zanima pali li i to.
Pao ti je imunitet. Pij nešto za dizanje imuniteta (preporučujem ti Nativni propolis od Hedere) i šopaj se vitaminima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 09:09   #10
problem s usnom

jucer sam se ugrizao za usnu...ali kada sam se dns probudio usnica mi je natečena ... sto da radim ?? koji je nejbrzi nacin da to splasne ...
PHAANTOM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:07   #11
standardna terapija kod oteklina... hladni oblozi i andol
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 09:09   #12
Nabubrena usna

ovako u nedjelju dopodne sam se ujutro probudio sa onak osjetom na lijevom dijelu donje usne kao da sam se ugrizao.. i kao nisam nish trzao... da bi se danas probudio i imao skros nabreklu nabubrenu lijevu polovicu donje usne... i sad mi nish nije jasno od chega bi to moglo biti.. nishta me ne boli sam mi je chudno... onak je velichine kao da me pchela strefila... a ne zhelim ichi do doktora kad me NE boli, mozhda malo pecka na tom dijelu di sam se ugrizao.
znam da je ovako malo tezhe procijeniti, al me zanima da li tko zna ishta slichno pa da se znam postaviti prema ovome.
ak do sutra josh vishe naraste idem do doktora.
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:22   #13
evo, ja ti mogu reći da je moj dečko imao sličnu situaciju. jedno jutro se probudio s natečenom donjom usnicom, nije ga ništa boljelo ali je izgledalo pomalo smiješno. mi smo mislili da je alergija. uglavnom, do kraja dana mu je prošlo.
moj savjet ti je da dobro to pratiš, da ti se ne bi dogodilo da prijeđe na grlo odnosno dušnik! ukratko - odi kod doktora!
lilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 13:27   #14
a ufh

yep... izgledam kao da zhvachem duhan... ili neka mushka severin(ciganovich stil)
a jednom uzhivotu sam kod doktora bio... tak da mi je glupo zbog tak nechega ichi. mogu jesti piti,ockey malo smeta dok pricham. valjda che do sutra prochi.
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 19:45   #15
Ako izbijaju i mjehurići, onda je herpes.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:22   #16
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Ako izbijaju i mjehurići, onda je herpes.
a to znam... a nema mjehuricha... onak kao da me pchela upiknula... bez boli crvenila... ichega chudnog... samo je nabubrilo.... i to ne cijela nego lijeva polovica donje usne....
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:38   #17
Ovako, malo to ljudi zna, ali u usnama imamo žlijezde slinovnice. Ono što ti se vjerojatno dogodilo je to da ti se začepio izvodni kanal takve jedne žlijezde slinovnice pa se slina nakuplja unutar nje. To se događa češće nego što ljudi misle. Problem nastupi jer se nakon začepljenja žlijezda obično upali pa trebaju antibiotici.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 09:05   #18
uglavnom....

povlachi se.... jutros je duplo manja nego jucher ujutro.... tak da i dalje ostajem pri samo jednom posjetu doktorici u prvih 25g zhivota
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 10:07   #19
Meni je tako znalo biti kad me komarac pikne u rub usnice...
malimis13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 12:33   #20
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
povlachi se.... jutros je duplo manja nego jucher ujutro.... tak da i dalje ostajem pri samo jednom posjetu doktorici u prvih 25g zhivota
Mislim da sam bio u pravu
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.