Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 23:14   #2501
Quote:
Child42 kaže: Pogledaj post
Povremeno pratim temu jer mi je zanimljiv matematički dio pokera. Zanima me uzima li se u obzir vjerojatnost pojedine ruke ili je to prekompleksno/neizvedivo.
Npr. Stavimo protivnika na AA i AK. Postoje li igrači koji procjenjuju range na način 80% AA i 20% AK? Što bi naravno utjecalo na kasniju odluku.
Ako definiramo protivnikov range na AA i AK, onda brojimo combos, imamo 6 combos AA i 16 combos AK, ukupno 22. Ili u postotcima postoji 27% šanse da će imati AA i 73% šanse da će imati AK.

Je li to to što te zanima?
__________________
Badbeat goes viral!

Zadnje uređivanje Badbeat : 17.05.2016. at 23:48. Reason: krivi postotci - glup sam ko kurac danas
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:39   #2502
pozdrav ekipa! pratim vas već neko vrijeme ali sam bio lijen pisati nešto. Da li netko od vas igra onu 6+ varijantu holdema i kakvi su utisci ako igra

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:10   #2503
Koje bi poker sobe preporucili za bonus? da su provjerene,redovne sta se tice isplate
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 06:47   #2504
Quote:
dufresneandy kaže: Pogledaj post
Koje bi poker sobe preporucili za bonus? da su provjerene,redovne sta se tice isplate
Ja igram na Titan pokeru, isplata u roku dan-dva. Support odlican.

Bonus imas tu:

http://www.titanpoker.com/promotions/new-player.html
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 08:42   #2505
Quote:
bio kaže: Pogledaj post
Ja igram na Titan pokeru, isplata u roku dan-dva. Support odlican.

Bonus imas tu:

http://www.titanpoker.com/promotions/new-player.html
Pazi samo da ne dopustiš supportu da te kontaktira telefonski. Ja sam se zajebo pa me mali indijac zvao dvaput tjedno.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 06:20   #2506
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Pazi samo da ne dopustiš supportu da te kontaktira telefonski. Ja sam se zajebo pa me mali indijac zvao dvaput tjedno.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 21:37   #2507
Iz koje "pozicije" igrate?

Ja recimo uvijek ležim jer igram s laptopa. Malo lap na jajima, malo ga stavim sa strane pa igram s boka... i tako.
Nekad kad je neki neočekivani rišav skočim i istegnem par ligamenata...

Jel vi sjedite u stolici 9h!? Koji kurac onda ne idete u croatia osiguranje radit..,
__________________
Congratulations! You have reached the final table!
Sunday Million is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 03:14   #2508
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Pazi samo da ne dopustiš supportu da te kontaktira telefonski. Ja sam se zajebo pa me mali indijac zvao dvaput tjedno.




Quote:
Sunday Million kaže: Pogledaj post
Iz koje "pozicije" igrate?

Ja recimo uvijek ležim jer igram s laptopa. Malo lap na jajima, malo ga stavim sa strane pa igram s boka... i tako.
Nekad kad je neki neočekivani rišav skočim i istegnem par ligamenata...

Jel vi sjedite u stolici 9h!? Koji kurac onda ne idete u croatia osiguranje radit..,

Lako je dok je laptop u pitanju Istina,mene ubija to šta moran sidit dobrih 10h u komadu,al eto pauza svakog sata dode ko budali samar,skocim iz stolice i protrcim maraton po gradu
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 03:17   #2509
Quote:
bio kaže: Pogledaj post
Ja igram na Titan pokeru, isplata u roku dan-dva. Support odlican.

Bonus imas tu:

http://www.titanpoker.com/promotions/new-player.html
Fala ti
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:19   #2510
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Ako definiramo protivnikov range na AA i AK, onda brojimo combos, imamo 6 combos AA i 16 combos AK, ukupno 22. Ili u postotcima postoji 27% šanse da će imati AA i 73% šanse da će imati AK.

Je li to to što te zanima?
Nisam na to mislio.

Mislio sam na to promatramo li protivnikovu odluku na način da kada odredimo njegov range, gledamo da će neovisno o situaciji sa svakom rukom uvijek platiti ili smatramo da na plaćanje utječe i jačina karte.

U gornjem primjeru, možemo reći da će protivnik koji ima AA platiti 100% puta ako ima navedenu kartu. Ako ima AK možda možemo procijeniti da je vjerojatnost plaćanja npr. 90% u ovakvim situacijama.
Ako bi se ovako pristupalo, to bi značilo da AA raste šansa na 30ak posto naspram 70% AK.

Ovakav pristup mi se čini i kompleksan i matematički upitan (jer bi matematika trebala biti egzaktna). Međutim, čini mi se moguć zbog utjecaja psihe.
Child42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 00:21   #2511
Quote:
Child42 kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislio.

Mislio sam na to promatramo li protivnikovu odluku na način da kada odredimo njegov range, gledamo da će neovisno o situaciji sa svakom rukom uvijek platiti ili smatramo da na plaćanje utječe i jačina karte.

U gornjem primjeru, možemo reći da će protivnik koji ima AA platiti 100% puta ako ima navedenu kartu. Ako ima AK možda možemo procijeniti da je vjerojatnost plaćanja npr. 90% u ovakvim situacijama.
Ako bi se ovako pristupalo, to bi značilo da AA raste šansa na 30ak posto naspram 70% AK.

Ovakav pristup mi se čini i kompleksan i matematički upitan (jer bi matematika trebala biti egzaktna). Međutim, čini mi se moguć zbog utjecaja psihe.
morao bi jedanput zaigrati da shvatiš da je poker daleko od egzaktne matematike i kalkulacija. u 99% ruka stvari se odvijaju automatski i prebrzo da bi se vršile ikakve kalkulacije, pa čak i one osnovne, jer je naprosto nemoguće odrediti točne karte protivnika na malo ozbiljnijim stolovima i sa jačim protivnicima. A sa onim slabijima se traže rupe u igri i one se iskorištavaju do maksimuma. Mislim da je psihologija i kockanje daleko veći faktor u igri od puke matematike

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:05   #2512
Quote:
Child42 kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislio.

Mislio sam na to promatramo li protivnikovu odluku na način da kada odredimo njegov range, gledamo da će neovisno o situaciji sa svakom rukom uvijek platiti ili smatramo da na plaćanje utječe i jačina karte.

U gornjem primjeru, možemo reći da će protivnik koji ima AA platiti 100% puta ako ima navedenu kartu. Ako ima AK možda možemo procijeniti da je vjerojatnost plaćanja npr. 90% u ovakvim situacijama.
Ako bi se ovako pristupalo, to bi značilo da AA raste šansa na 30ak posto naspram 70% AK.

Ovakav pristup mi se čini i kompleksan i matematički upitan (jer bi matematika trebala biti egzaktna). Međutim, čini mi se moguć zbog utjecaja psihe.
Ok, malo je sad jasnije što želiš pitati, ali imam problem naći bilo koju realnu situaciju u kojoj bi došlo do ovakve dvojbe.

Ako razgovaramo o pre-flop situaciji range nikad ne može biti konstruiran samo od AK/AA jer ako imaš AK u rangeu, moraš imati i KK, a najčešće i QQ.

A ako razgovaramo o post-flop situaciji, opet je moramo postaviti u kontekstu nekakvog boarda, a ne mogu se dosjetiti nijednog na kojem će igrač 100% platiti AA, a 90% AK, dobro jasno je da su postotci hipotetski, ali opet se ne mogu dosjetiti niti jedne situacije u kojoj bi ta dvojba bila primjenjiva neovisno o %.

Jedina situacija kad igrač može jedan holding tipa AA ili AK odijeliti u postotke je kod konstrukcije preflop rangea. Recimo, otvaramo sa MP1 i BTN samo calla naš bet. Prvo što moramo napraviti je definirati njegov BTN calling range, a tu se obično radi o rangeu koji je najčešće složen od pocket pairs, suited connectora, broadway karata, Ax combos. Tu recimo softwarei tipa flopzilla (kalkulira villainov post-flop equity ovisno o njegovom rangeu i teksturi boarda) dozvoljavaju opciju "weight" kojom možeš odrediti koji postotak AA villain ima u calling rangeu (trap) dok je ostatak obv u 3 bet rangeu. Recimo, 20% weight znači da villain calla 20% AA, a 80% 3 beta.

A što tiče relacije matematike i psihe, uvijek je matematika > psiha kad pričamo o samoj mehanici igre. To ne znači da je psiha manje bitna od matematičkog dijela već samo da je važna u drugim segmentima igre, a to su fokus u dugotrajnim sessionima, pogotovo kod MTT igrača, handlanje sa swingovima i posljedičnim tiltovima i općenito života sa neizvjesnošću eventualnih prihoda, opet pogotovo kod MTT-a igrača.

Što se tiče mehanike igre, za donošenje odluka koriste se tri faktora, perceived villains range, equity naše ruke u odnosu na isti i udio kojeg trebamo investirati da bi vidjeli, recimo showdown ako se radi o betu na riveru. Ukoliko je equity > investicija naš call je opravdan i to su radi o čistoj matematici. Postoje situacije u MTT pokeru kad je margina profita vrlo niska i u korelaciji s ICM-ingom dovodi do neigranja +EV situacije, ali u većini slučajeva, a u cash igri uvijek, pravilo je jednostavno - equity > investment = call. Ako igrač ne igra tako, ili ne zna, ili igra under rolled, što su jednako bitni problemi.

Dakle, tu utjecaja psihe nema ili ga barem ne bi smjelo biti.

Kad već pišem, probat ću pojasniti termin ICM za one koji ga ne poznaju. Dok, u cash igri naš dolar/chip uvijek vrijedi dolar/chip, u MTT pokeru vrijednost dolara/chipa raste kako turnir napreduje jer su nagrade progresivne. Dvije situacije kad ICM faktor dolazi do izražaja su najčešće money bubble ili trenutak kad turnir ulazi u fazu kad igrači koji su ostali u igri su ITM (in the money), tj. dobijaju nagradu kad ispadnu. Recimo, još jedan igrač treba ispasti i imamo situaciju s niskom marginom profita, recimo 10% (bez ICM-a 10% je velika margina), a trebamo uložiti sve chipove. Takve situacije je opravdano propustiti jer je ispadanje s turnira veći gubitak u tom trenutku, nego što nam je double up dobitak.

Druga situacija je finalni stol kad su payout jumps najveći u turniru i sama vrijednost chipova postane visoka onda je dobro biti malo selektivan pri izboru situacija gdje ćemo investirati naše chipove i probati naći veću marginu profita, ako nam to stack dozvoljava.

Postoje debate u poker krugovima je li ICM uopće bitan ili nije, i u vakuumu bi se složio da nije, ali jednostavno u vremenom limitiranoj poker karijeri, pa koliko ona duga bila, ne možemo se naći dovoljno puta na finalnom stolu nekog majora s visokim payouts da bi kompenzirali varijancu koja je prisutna u situacijama s niskim marginama profita i zato tu treba malo zakočiti. S druge strane, takav rezon je vrlo exploitable pa i tu treba vagati.

Eto, nisam ti dao odgovor na pitanje, ali sam ti pokušao približiti rezon koji stoji iza odluka u pokeru, pitaj ako ti što treba pojasniti, ili nađi konkretan primjer za svoje AK/AA pitanje pa možemo prodiskutirati.

P.S. ako mi je nekad sintaksa u kurcu, to je zato što moram prevoditi termine i fraze s engleskog pa to ispadne nezgrapno. Nekad bi najradije pol rečenice napisao na hrvatskom, a pol na engleskom
__________________
Badbeat goes viral!

Zadnje uređivanje Badbeat : 01.06.2016. at 01:35.
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:09   #2513
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
morao bi jedanput zaigrati da shvatiš da je poker daleko od egzaktne matematike i kalkulacija. u 99% ruka stvari se odvijaju automatski i prebrzo da bi se vršile ikakve kalkulacije, pa čak i one osnovne, jer je naprosto nemoguće odrediti točne karte protivnika na malo ozbiljnijim stolovima i sa jačim protivnicima. A sa onim slabijima se traže rupe u igri i one se iskorištavaju do maksimuma. Mislim da je psihologija i kockanje daleko veći faktor u igri od puke matematike

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Ovo je apsolutno pogrešno. Dobro, osim boldane rečenice.
__________________
Badbeat goes viral!

Zadnje uređivanje Badbeat : 01.06.2016. at 01:36.
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:47   #2514
Quote:
dufresneandy kaže: Pogledaj post
Koje bi poker sobe preporucili za bonus? da su provjerene,redovne sta se tice isplate
Mići, videl san te onega dana na tviču. Samo naprvo!

Nabavi si HM2/PT4!

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Pazi samo da ne dopustiš supportu da te kontaktira telefonski. Ja sam se zajebo pa me mali indijac zvao dvaput tjedno.
Ništa kontra Titana!

Onomad dve i devete su mi zabunom uplatili tri soma na devizni i nikad ih nisu tražili natrag.
__________________
Badbeat goes viral!

Zadnje uređivanje Badbeat : 01.06.2016. at 02:31.
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 03:37   #2515
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
morao bi jedanput zaigrati da shvatiš da je poker daleko od egzaktne matematike i kalkulacija. u 99% ruka stvari se odvijaju automatski i prebrzo da bi se vršile ikakve kalkulacije, pa čak i one osnovne, jer je naprosto nemoguće odrediti točne karte protivnika na malo ozbiljnijim stolovima i sa jačim protivnicima. A sa onim slabijima se traže rupe u igri i one se iskorištavaju do maksimuma. Mislim da je psihologija i kockanje daleko veći faktor u igri od puke matematike

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Limit Holdem je već odavno solvan. Nema kuna za zaradit tamo.
A za koju sitnu stotinu tisućica dolara možeš kupit soluciju za shortstacked heads-up i onda još koju hiljadarku platit programeru da složi softver koji će te s tim solucijama hranit uživo. Eto toliko o matematici u pokeru.
No dobro, neki bijednici kao ja nemaju baš tolko love za ostavit nekome pa potroše malo više vremena da nauče te iste optimalne i pseudo-optimalne solucije. U prijevodu, ako me vidiš na stolu onda bolje da znaš barem koliko i ja ili više. Ili da budeš jedan od tih šugavih robota sa softverima.

Blago MTTovcima vas ne jebu takvi problemi
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:19   #2516
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Mići, videl san te onega dana na tviču. Samo naprvo!

Nabavi si HM2/PT4!
Ma da,znam da mi je prijeko potreban ali nisam još prešao full time na poker i jednostavno nemam jos razvijen bankroll za davat 100$ na to,ne planiram ga uzet dok ne razvijem bankroll od bar 1000$ a trenutno nisam ni blizu toga
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:28   #2517
Quote:
dufresneandy kaže: Pogledaj post
Ma da,znam da mi je prijeko potreban ali nisam još prešao full time na poker i jednostavno nemam jos razvijen bankroll za davat 100$ na to,ne planiram ga uzet dok ne razvijem bankroll od bar 1000$ a trenutno nisam ni blizu toga
Imaš 1 mjesečni trial za HM2, imaš i za PT4, ali koliko se sjećam tu je nekakav crveni natpis TRIAL koji jako živcira. Cijena je 60$ za dvije licence, nađi nekoga pa će vas ispasti 30$ po glavi, a to zbilja nije puno ako te poker zanima.
__________________
Badbeat goes viral!
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:45   #2518
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Imaš 1 mjesečni trial za HM2, imaš i za PT4, ali koliko se sjećam tu je nekakav crveni natpis TRIAL koji jako živcira. Cijena je 60$ za dvije licence, nađi nekoga pa će vas ispasti 30$ po glavi, a to zbilja nije puno ako te poker zanima.
60 za dvije,to nisan zna,fala ti ako je ko zainteresiran nek se javi
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:15   #2519
Evo me, taman sam ih iscimao za mjesec dana dodatnog triala dok ne napumpam malo bankroll, to produljenje imam do 20.6. negdje. PT4 koristim, tamo mi je baza i to ću svakako uzeti, a budući da nemam namjeru na dva kompa igrati, možemo slobodno uzeti jeftinije...

Nezz kad sam zadnje šta pisao, ugl 20k handova se odigralo, trenutno se mučim sa očajno lošim sessionima na NL4 na titanu, čini mi se da pokušavam forsirati kad ne ide i onda još tu i tamo uleti neki cooler, ugl roll je na 100$, krenulo se sa 15+20$ instant bonus, zadovoljan sam mada može i bolje.

Zadnje uređivanje TIR669 : 01.06.2016. at 20:08.
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 23:02   #2520
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Ovo je apsolutno pogrešno. Dobro, osim boldane rečenice.
zašto to misliš? Možda se nisam dobro izjasnio, ali sam htjeo reći da je puno bitnije u pokeru znati psihologiju igrača nego egzaktnu matematiku. A pod psihologijom smatram otkriti kakav je tip igrača. Kao što mi se neviđeno puta dogodilo, da protiv nekih igrača foldam i KK-ove ( govorim za 6+ varijantu holdema gdje su monsteri frekventniji) , a protiv drugih i JJ je više nego dovoljan. Definitivno je najbolji način za osvojiti neke novce pričekati nekog neopreznog ili iztiltanog igrača i onda na njemu podebljati bankroll. Sada, ako u Hud-u ti te iste brojke vidiš crno na bijelo, puno detaljnije od mene koji moram to " ručno" odrađivati, možda si u pravu da na to gledas kao na matematiku, a ne psihologiju. Opet, govorim iz svog specifičnog iskustva i za specifičnu situaciju(mali sajt, isti igrači i cash game). Najvjerojatnije takav pristup ne bi palio na MTT-u većeg sajta kao što je Pokerstars gdje je brdo igrača i gdje je hud esencijalan za kvalitetnu igru

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.