Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2006., 20:57   #201
Hvala na informaciji, al onda je to nesto sasvim novo za sto nismo mogli znati ni muz ni ja jer smo se informirali prije kolovoza. No to opet nije godina dana i 6 mjeseci vec dvije godine. No, nije bitno. Provjerit cemo dal’ se to odnosi na brakove sklopljene poslije tog datuma (sto bi bilo i logicno, al znajuci koliko su nebulozni Talijani, sve je moguce) ili na sve jer smo mi vec godinu dana ozenjeni (u talijanskoj opcini). Samo jos jedna stvar u nizu koja mi se gadi u svezi s Italijom i potvrduje da je moja odluka da ne zivim u Italiji ispravna. Mozda bi bolje bilo da odmah zatrazim americko drzavljanstvo po osnovi rodenja i uopce se ne bakcen zamrsenim talijanskim.........
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 09:46   #202
Odgovor Putt-u u vezi vozacke: ja sam mijenjala svoju HR vozacku prije mjesec dana (jer sam mijenjala prezime). Prva dozvola je vrijedila do moje 65 godine, a sad su mi novu stavili na 10 godina. Takodjer, mijenjale su se i kategorije. Vise nisu A, B, C... Nego A, A1, B,...
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 14:31   #203
Evo najnovijih vijesti u vezi permessa. Muz je isao provjeriti koje papire trebam za dobiti permesso i rekli su mu sljedece:
- hrvatski drzavljani ne trebaju vizu za izradu permessa (to su mi rekli i u Konzulatu prosli tjedan, a evo, sad je on to provjerio i u Italiji)
- popuniti Modulo di Richiesta (dobije se u policiji u Italiji)
- putovnica + fotokopija
- 4 novije fotografije
- Marca da bollo €14.62
- ostala dokumentacija ovisno o tome koji se tip permessa trazi: permesso per lavoro, famiglia...itd.
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 13:06   #204
hvala, no da li su mu rekli KOLIKO vremena ce trajati to dobivanje te da li u to vrijeme dok ne dobijes mozes raditi i mozes li napistiti teritorij republike? jer sa vizom mozes raditi i to je razlika.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:27   #205
Ne znam koliko im treba da izdaju permesso, ali kao sto su ljudi vec gore pisali - u najboljem mogucem slucaju mjesec dana. U konzulatu su mi rekli da mi viza ne treba i cudno me pogledali, u smislu, zasto to uopce pitam. Rekli su da hrvatice udane za talijane sve papire srede u Italiji i nije potrebno nista raditi preko njihovih diplomatskih predstavnistava u RH.
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:41   #206
al lakse je napraviti vizu ovdje nego cekat u redovima za permesso tamo i gubit vrijeme i davat otkaz tu i cekat posao tamo, jedino je u tome caka.moja frendica koja je studirala u trstu se cudi zasto permesso nisam sredila ovdje u ambasadi......
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:56   #207
Permesso se radi u Italiji, a ne u veleposlanstvu u Hrvatskoj.
Osim toga, ranije si rekla kako mislis ici raditi u Spanjolsku. I da sad imas talijansko drzavljanstvo, opet trebas traziti dozvolu boravka u Spanjolskoj, samo sto ces je dobiti bez vecih problema ako si drzavljanka EU i imas osiguran posao, odnosno sredstva dostatna za zivot. Jos uvijek ne shvacam sto ce ti talijanski permesso kad u Italiji neces zivjeti. To je isto kao da ides raditi u Francusku, a trazis boravisnu dozvolu u Irskoj!?!

http://www.justlanded.com/english/it...s/applications
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 17:22   #208
talijanski permesso trebam jer bez njega ne mogu dobiti residenzu. bez residenze medutim ne mogu dobiti drzavljanstvo (osim ako naravno ne cekam jos 2 godine u braku na daljinu). a drzavljanstvo mi treba da bi radila bilo gdje u europi. malo je komplicirano, no kuzis? a radim talijansko drzavljanstvo jer sam udana za talijana ,a ne irca pobogu! ali to sad uopce nije ni bitno .htjela bih napraviti sto prije te dokumente i sto je moguce manje vremena provesti u italiji dok ih radim jer ovdje imam odlicno placen posao i ne bih zeljela davati otkaz prije nego sto bas moram....a u spanjolsku sad prvo idem na master pa ce mi faks srediti sve potrebno.....iance permesso se radi i u hrvatskoj, u zagrebu jer je moja prijateljica zivi primjer. samo sto mi svi ovdje ponavljaju odgovore koje vec znam....

da li ti konkretno znas da li ces:

a) moci raditi odmah cim udes u italiju ili ces morati cekati dok ti izdaju permesso
b) da li ces dok traje procedura moci koliko puta zelis izlaziti/ulaziti u italiju


samo to zelim znati.
jer questura u torinu kaze da ce samo ako napravim VIZU za pripojenje muzu na oba moja pitanja biti pozitivan odgovor, a u suprotnom ako nemas vize i ides normalnom procedurom da ce odgovor na oba pitanja biti NIJECAN.

mene jedino zanima da li u questuri govore istinu i molim ukoliko netko zna da mi onacno da odgovor na to pitanje.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:26   #209
Zasto talijane zovemo 'zabari'?

Zanima me zbog cega talijane zovemo 'zabari'? Ima li to kakve veze s tim da zive preko puta 'male bare' (Jadranskog mora), je li to zbog zelene boje na talijanskoj zastavi? I sama sam vise puta upotrijebila taj naziv, a ne znam zasto ih u stvari tako zovemo.
Ima li tko kakvu ideju?
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:27   #210
Zato što jedu žabe.
temporaneamente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:30   #211
Ja sam cula da jedu i macke pa zbog cega oni nisu onda 'mackari'? Evo, i u dolini neretve jedu zabe na veliko pa ih ne zovemo zabari.
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:31   #212
Žabari su Francuzi.
Talijane se zove Digići.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:32   #213
A sta nisu francuzi 'pijetlovi'? Kukurikuuu!
'Digici' su jer koriste digitron
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:41   #214
Quote:
rosekolis kaže:
Ja sam cula da jedu i macke pa zbog cega oni nisu onda 'mackari'? Evo, i u dolini neretve jedu zabe na veliko pa ih ne zovemo zabari.
Paa, "mackari" ne zvuci lijepo, nit' dovoljno omalovazavajuce, a u dolini Neretve zive Hercegovci, a to je samo po sebi dovoljna uvrijeda.
temporaneamente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:44   #215
I meni su Talijani prva asocijacija na 'Žabari', a za Francuze mi nije poznata ni' jedna omalovazavajuca rijec.
temporaneamente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:46   #216
Francuzi su žabari, a talijani su digići ili eventualno paštari. To je općepoznato.

EDIT:
Svatko tko koristeći riječ žabari za talijane radi budalu od sebe i ispada smiješan u društvu. Odučite se od toga.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:50   #217
Bit' ce da zavisi od kraja do kraja. Kod mene je "zabari" bilo iskljucivo pogrdan naziv za Talijane, a Francuzi nas nisu tangirali, ni' u pozitivnom, ni' u negativnom smislu.
temporaneamente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:50   #218
Kad smo oko toga, jos mi nije jasno zasto je 'zabar' u stvari omalazavajuci izraz. I hrvati jedu zabe (doduse, ja ne jer sam pregadljiva za to, iako sam cula da zabe uopce nemaju los ukus) pa se ne zovemo medjusobno 'zabari'. A i da kazem nekome da je zabar, ne bi shvatio sto to govorim.
Evo, upravo sam cula teoriju jednog prijatelja koji kaze da smo ih poceli zvati 'zabari' u doba okupacije hrvatske obale, kada su po restoranima trazili gdje se mogu jesti zabe, a nasima je bilo cudno sto ih uopce jedu.
Meni je gadljivije to sto, navodno, jedu i macke.
rosekolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 13:02   #219
a mangiagatti, cornuti ???
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 13:03   #220
Ma tko jede mačke? Sjevernjaci ne.
A žabe su dobre
Ali Francuzi su po tome poznati, zato ih se tako i zove.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.