Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2015., 09:51   #1641
Quote:
feblu kaže: Pogledaj post
Ima li nekoga tko zivi u Trstu?
monfalcone...
monfalcone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:56   #1642
mozda se meni samo tako cini, ali sva talijanska muzika koju slusam tjera me da gledam u more i mislim na nepovratnu ljubav, ili tako nesto,... kuzite me.
i cini mi se da je ovo jedina zemlja gdje ima vise muskih pjevaca, ili je to opet samo moj dojam!?
dakle, za vas koji ste u italiji vec godinama
je li imaju oni nesto zesce u muzici, pop muzici?
tipa severina, ceca, britney, rihanna???
grazie
xxbejbxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 20:21   #1643
Pozdrav svima! Saluti a tutti!!!

tražio sam po forum ali nisam pronašao odgovor, te na internetu među našim i pogotovo talijanskim zakonima isto nisam našao točan odgovor.

Ovako,
znaci moja djevojka je rođena talijanka, radila je ovdje za jednu talijansku firmu do prije 10 dana te je prebačena nazad u rodni grad.

i eto sad bi ja za njom.........
Kako ja kao HR građanin mogu preseliti tamo? Dali me/se mogu zaposliti i koliko je talijanskim poslodavcima teško zaposliti hrvata? Što moram imat da bi se zaposlio?
dali se prvo prijavim na njenu adresu pa onda ostalo? kako ide zdravstveno?

znam da mogu biti tamo 3 mjeseca i nadam se naći posao? ali kako se staviti "in regola"?
eto ne znam od kuda bi počeo al se nadam da ste me shvatili
(inače meni je talijanski kao materinji jezik..)
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 02:46   #1644
Pozdrav


Ne znam da li sam na pravom mjestu ali ukoliko ima osoba iz Italije,poželjno okolica Padove neka se javi u pp.Naime trebam osobu za povremeni prijevoz mojim kamionom(manji ali prikoličar).Poželjno mlađa muška osoba.Sloodno mi pustite broj mob. na pp.
monfalcone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 19:56   #1645
pošto sam slično pitanje postavio u "njemačkoj" sada idem u "italiju", jer mi je i ta zemlja na popisu

zanima me mogućnost zaposlenja u autoindustriji fca grupa (kao informatičar ili dizajner) ili u drugim firmama, kakve su plaće i kolike su šanse za dobiti posao

za razliku od njemačkog talijanski znam malo bolje,
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 16:08   #1646
Pozdrav, ima netko iz Siene, okolice ? Idem tao od 3 mjeseca na studentsku razmjenu pa ako bi mi netko mogao pomoci u pronalasku smjestaja..... hvala puuno
Opuzenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:49   #1647
Pozdrav.

Ukoliko znate nekoga pouzdanog tko bi zelio raditi u Italiji, ili nerijetko u talijanskim familijama po Europi, u poslovima vodenja domacinstava, bilo kao pojedinka/pojedinac, bilo kao par - posla ima, nek se javi, pa da usrecimo ljude...

...da se sad ne raspisujem kao sumanut - postoji i mogucnost rotacija mjesec - mjesec, ili neka slicna varijanta koja ce se vec dogovoriti sa poslodavcem...

Eto, toliko od mene....

Zadnje uređivanje -051- : 15.02.2016. at 18:05.
-051- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:52   #1648
Pozdrav svima!
Zanimale bi me informacije od nekog koji je nedavno upisao neki studij u Italiji, planiram upisati fakultet psihologije u Trstu, pa me zanima sto je konkretno potrebno, korak po korak, u vezi sa talijanskim konzulatom za pocetak, koji je prvi korak?
Hvala vam na pomoci!
tcincua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 18:30   #1649
Ima koga u Udinama?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 12:16   #1650
Pozdrav,
Jedan poznanik mi je rekao da su u Italiji zabranjeni nosači za bicikle koji se na auto montiraju na kuku. Kaže da su dozvoljeni samo krovni nosači za bicikle.

S obzirom da takve nosače koji se montiraju na kuku viđam po cijeloj Europi, čudno mi je da je u Italiji to zabranjeno.

Jel može netko potvrditi jel stvarno zabranjeno ovako nešto:

http://www.thule.com/en/be/products/...t-926-_-926000
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:58   #1651
Prijevoz?

Pozdrav,

ide li netko sa autom iz Milana za Zagreb ili do nekog mjesta na tom potezu iduću srijedu, četvrtak? Dečko traži carpooling.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:29   #1652
Sto je sad potrebno od dokumenata za rad u It? prijevod diplome?jednom prevedena koliko vazi?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:16   #1653
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
Sto je sad potrebno od dokumenata za rad u It? prijevod diplome?jednom prevedena koliko vazi?
Ja sam vadio samo codice fiscale i vozi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_fiscal_code_card
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 22:49   #1654
Lijep pozdrav svima.
Zanima me ima li ovdje koja dobra duša da mi ucini jednu uslugu.
Naime trebala bi nesto iz Italije da mi se kupi i pošalje u Hr. Naravno ja sve platim
Od vas trazim samo malo vaseg slobodnog vremena i to je to
U pitanju je nesto iz Lidla (igracke stikeez)
Eto ako ima nekoga tko je voljan to uciniti neka se javi u pp.
Hvala
basiciri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:14   #1655
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ja sam vadio samo codice fiscale i vozi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_fiscal_code_card

Ovo je pod uslovom da si prethodno vec nasao poslodavca?
__________________
Neka bude pravda makar svijet propao!
simeonep is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 10:32   #1656
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ja sam vadio samo codice fiscale i vozi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_fiscal_code_card
Gdje se vadi taj codice?ne treba residenza?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 21:46   #1657
Quote:
simeonep kaže: Pogledaj post
Ovo je pod uslovom da si prethodno vec nasao poslodavca?
Apsolutno. Ne znam kako ide kada ides naslijepo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 21:50   #1658
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
Gdje se vadi taj codice?ne treba residenza?
Ja sam ga izvadio u Goriziji. Ne treba residenza. Jedino što sam imao jest otvoren bankovni račun u Banca Popolare di Cividale ali to me nisu tražili. Osobna je bila dovoljna.

http://www.conciliatempo.it/n/index.php/codice-fiscale
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 00:04   #1659
Pošto sam jedan od sudionika koji je završio u zatvoru u Milanu (utakmica Italija-Hrvatska).
Ovim putem javljam se za pomoć jer sam u dilemi?
Uzeo sam odvjetnika i uskoro je ročište.Talijanski zakon je drugačiji od Hrvatskog a uz to kod njih se radi o krivičnom djelu.
Predmet se ne odnosi na pojedince nego se tereti kao grupa.
Dokaza protiv mene nemaju a priveli su me nasumično.
Nakon utakmice su nas odveli u neku prostoiju ispod stadiona i doveli zaštitare na prepoznavanje.
Ni jedan zaštitar nas nije prepoznao, u prostoiji se nalazila i kamera.
U spisu stoji izjava jednog zaštitara Ukrajinca da mu se čini da smo mi bili u toj grupi.
Zvao me je odbjetnik i nudi mi 3 opcije:
1.da priznam krivicu i da dam 500 eura i da bude jedno ročište
2.da budu dva ročišta u kojem će sudac odlučiti o odluci (800e), i odvjetnik kaže da će nas sigurno osloboditi jer nemaju nikakve dokaze
3.da budu 4-5 ročišta uz pozivanje svjedoka koja dode 1200-1300 eura

Pošto sam do sada već puno izdvojio za odvijetnika nisam u mogućnosti podmiriti toliki trošak pa me zanima kakva je daljnja procedura ako ga više ne mogu platiti
OnTour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 03:24   #1660
Zdravo!
Ispričavam se ako sam u krivu temu , ali ja ne znam tko je postaviti ovo pitanje ,
Ja živim u Italiji i moja djevojka zna malo hrvatskog jezika , a ona će gledati HRT kanal , primam da preko DVB-T signal , ali samo na određenim satima dana : 504 : , dobro sam vidjeti da je moguće preko satelita na 16 ° est ali negdje u kanal ide šifriranje .
Gdje i kako je moguće kupiti inteligentnu karticu ?

u Italiji imam tivusat ( gledati preko satelita javnu talijanske TV Rai i Mediaset ) buyed od samo komercijalne Megastore .

Salve!
Chiedo scusa se ho sbagliato sezione, ma non so dove posso porre la mia domanda.
Vivo in italia e la mia compagna conosce la lingua croata e vorrebbe guardare i canali HRT, ricevo il segnale tramite dvb-t ma solo in determinate ore della giornata : 504:
Allora ho visto la possibilità di riceverlo via satellite sulla posizione 16°est ma spesso il canale viene codificato.
Dove è possibile acquistare la smartcard per HRT?

In italia ho anche Tivusat (dove guardo tramite satellite i canali RAI e Mediaset) acquistato presso un centro commerciale.

Hello!
Excuse me if i wrong the topic, but i don't know who ask this question,
I live in Italy and my girlfriend know a little bit the Croatian language and she would watch the HRT Channel, i receive that over dvb-t signal but only on certain hours of the day , well i've see that is possible over satellite on 16°est but sometime the channel goes encrypt.
Where and how is possible to buy the smartcard?

in Italy i have tivusat (to watch over satellite the public italian tv Rai and Mediaset) buyed from a simply commercial megastore.
remotex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.