Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 14:44   #1
Question Otvaranje hostela

Molio bih pomoć od onog tko zna kako otvoriti hostel??dal treba d.o.o ili moze obrt??dal ima nekih sufinanciranja ili poticaja od drzave i slicno??
olabisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 10:47   #2
to ti je hrpa papira, dozvola i komisija
dosta ti to dugo traje, jedino ako imas veze onda se sve da brzo srediti

mislim da ti treba obrt, ali uglavnom imas detaljno popis tehnickih uvjeta koji trebaju biti zadovoljeni u narodnim novinama - tamo ti je sve opisano na siroko pa si pogledaj (broj i velicina soba, minimalne visine, broj kreveta, dimenzije kreveta, oprema i velicina WC-a/kupaonice, kategorizacije, predprostori...itd itd)

najlakse ti je otvoriti takav obrt u kuci u kojoj ti zivis (ili si samo prijavljen da zivis), znaci samo iznajmljivati sobe

bilo je sufinanciranje prije godinu ili dvije, valjda cak do 75%, na troskove opremanja i uredjenja prostora, ali to je proslo (a i bio je odredjeni broj poticaja te godine), neznam jel sad ima nesto
uglavnom vjerojatno najbolje ti se raspitati u ministarstvu gosp. rada i poduzetnistva, oni daju neke nepovratne poticaje
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 02:05   #3
da ne otvaram novi topic, jel zna netko od vas koliko je max. broj soba/kreveta u obiteljskom hotelu..?? Dali ima uopce granica?? Mislim gdje pocinje "Normalni" hotel a ne koliko soba/kreveta zavrsava tzv. obiteljski??
__________________
::: NEMA PREDAJE :::
Svabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:15   #4
Hostel - MINT

Ovo moram s nekim podijeliti. Tražio sam uvjete (pravilnik i sl.) za otvoriti hostel. Nisam uspio naći na stranicama Ministarstva turizma pa sam nazvao broj kraj kojega piše "Uprava za razvoj turizma". Gospođa me ljubazno uputila na drugi broj. Na drugom broju se javi ženska osoba i pitam ju za pravilnike. Kaže ona, pogledajte na webu mint.hr, ja odgovaram da sam gledao i nisam uspio naći. Ona dogovara: onda odite na narodne novine i upišite u tražilicu. Ja pitam: i to je sve što mi vi kao Ministarstvo turizma možete pomoći? Zvao sam drugi broj i uputili su me na Vas. Tu ona popizdi skroz i odgovara nešto poput: pa eto, mogu Vam i ja dat drugi broj, eto, đenja! I spusti slušalicu.

Nakon dvije minute me zove natrag (valjda je provjerila u imeniku da sam zvao službeno) i pita: jeste me vi zvali, odgovaram: jeste mi vi spustili slušalicu? Rekla je da je imala drugu liniju i objasnila mi gdje to mogu naći, ipak je bilo na njihovim web stranicama. Moj kiks što nisam uspio naći, ali nije način postupati tako s nekim od koga živiš.
ps Već sam se bio namjerio napisati mail, njoj i njenom ravnatelju.

Zaniteresiranima za otvaranje hostela, da vas poštedim nje i sličnih evo i potrebnog linka:

http://www.mint.hr/UserDocsImages/09...-dr-kamp-p.pdf

pps na kraju pravilnika ima link na minimalne uvjete (prilog IX)
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 23:52   #5
e ovo je interesantna ideja.
munjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:04   #6
Zanimljivo je i to da, hostel ne možeš recimo registrirati na cijelom prvom katu neke zgrade kao što je moguće u ostalom dijelu europe. Dakle, mora biti zaseban objekt. Čisti bezobrazluk.

Posoji upitnik za kategorizaciju u kojem stoje i najmanji detalji što hostel mora imati. Imaj na umu da zimi nije neka luda popunjenost, da ti tebaju barem dvije osobe (2 smjene) koje će primati goste, a tu je i čistačica... Ako nikada nisi spavala u hostelu niti se bavila turizmom, zaboravi ovaj posao....
Karloozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 11:43   #7
I jeli itko shvatio sto prvo uciniti ako zelim hostel otvoriti.kome se prvo obratiti?
Nameless1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 14:14   #8
Quote:
Nameless1 kaže: Pogledaj post
I jeli itko shvatio sto prvo uciniti ako zelim hostel otvoriti.kome se prvo obratiti?
forma objekta ( hostel ) je bitna gostima i onima koji nude tvoj smjestaj. Ljude u drzavnoj upravi boli briga prema tome registriraj i placaj minimalno ( tipa prijavi sobe ) a fokusiraj se na bitno ( goste, ponuda, tko ce dovodit goste i slicno ). Pusti papire i administraciju na kraju ce ti se zivot i posao svesti na ispunjavanje glupavih formulara ciju ispravnost ne znaju ni oni radi kojih su stvoreni
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 12:09   #9
Koliko zaravo idu ti hosteli u ZG. Zagreb ima mislim oko milju noćenja , oko 700 000 gostiju, a rečeno je da imao oko 60 hostela i još 100 nereganih. Ima li tko saznanja koliko je to dobar biznis u zg.
piplMASTtrastAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 11:33   #10
(1) Hostel je smještajni objekt u kojem se pretežito mlađim gostima pružaju usluge smještaja, a mogu se pružati i usluge prehrane, pića, napitaka i slastica.
(2) Hostel se sastoji od: prostora za prijam gostiju, smještajnih jedinica, prostorije za boravak, sanitarija uz ugostiteljske i ostale sadržaje, zajedničkih sanitarija za goste uz smještajne jedinice, zajedničkih kompletnih kupaonica uz smještajne jedinice (ulaz iz hodnika), i kompletnih kupaonica u smještajnim jedinicama (ulaz iz smještajne jedinice), ako ovim Pravilnikom nije drukčije propisano.
(3) Smještajne jedinice u Hostelu su sobe i/ili spavaonice.
(4) Ugostiteljski sadržaji u Hostelu mogu biti smješteni i u građevini koja se nalazi u neposrednoj blizini i izvan građevine u kojoj se nalaze smještajne jedinice.
izvor http://www.mint.hr/UserDocsImages/nn...st-kampovi.htm

umra sam od smija,nši zakonodavci su stvarno budale koji vjerovatno prepisuju neke zakone od bog zna koga

rečenica
Hostel je smještajni objekt u kojem se pretežito mlađim gostima pružaju usluge smještaja

i šta ako naprimjer neko ima pretežno starije mušterije nije po zakonu.
stavit mlađi u rečenicu u pravilniku je stvarno glupo
zar nije moglo biti
Hostel je smještajni objekt u kojem se gostima pružaju usluge smještaja
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:34   #11
Quote:
more kaže: Pogledaj post
zar nije moglo biti
Hostel je smještajni objekt u kojem se gostima pružaju usluge smještaja
Moglo je,no onda ovom drzavom ne bi upravljali kreteni i mi na ovom i drugim forumima ne bi imali o cemu pi.dit...
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:46   #12
poticaji

trenutno sam u analiziranju i razmisljanju oko otvaranja hostela,sto se tiće poticaja,hamag invest daje kredite do 70.000kn uz 0.99%kamate.od 15.6.2013.
__________________
..priroda daje..priroda uzima..
zoya1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 08:45   #13
Treba li hostel imati i kuhinju i blagavaonu ili samo sobe s wc 0m?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:29   #14
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Treba li hostel imati i kuhinju i blagavaonu ili samo sobe s wc 0m?
Ako je vjerovati ovome, ne.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...tni/427973.pdf
Steel.Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 01:13   #15
hvala.

do sada sam ugostio puno couchsurfera iz svih krajeva svijeta.

Mnoštvo biciklista, backpackersa i couchsurfera prolazi kroz moj grad na svojim proputovanjima pa sam odlučio otvoriti Hostel.

Molim savjet od kuda da počnem? Kome se obratiti prvo? Kakve su dozvole potrebne?


Imam 2 ogromne sobe u koje mogu smjestiti po 5 kreveta na kat. Imam za njih zasebni wc, kupaonu s tušem, wi fi, kuhinju, dvorište i dnevni boravak, blagovaonu i sobu za gledanje TV-a.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:49   #16
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
hvala.

do sada sam ugostio puno couchsurfera iz svih krajeva svijeta.

Mnoštvo biciklista, backpackersa i couchsurfera prolazi kroz moj grad na svojim proputovanjima pa sam odlučio otvoriti Hostel.

Molim savjet od kuda da počnem? Kome se obratiti prvo? Kakve su dozvole potrebne?


Imam 2 ogromne sobe u koje mogu smjestiti po 5 kreveta na kat. Imam za njih zasebni wc, kupaonu s tušem, wi fi, kuhinju, dvorište i dnevni boravak, blagovaonu i sobu za gledanje TV-a.
U kojem si stadiju sada sa otvorenjem?

Prvo je potrebno otići u ured za gospodarstvo u gradu, skinuti si pravilnik s interneta da vidiš imaš li sve potrebno, vidjeti nude li se neki poticaji, i onda započeti sa otvorenjem tvrtke. Puno posla, puno detalja, pa javi ako ti mogu nekako pomoći.
__________________
April skies and white lies
enie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:43   #17
Pozz ovo mi je prvi post. Dobio sam u nasljedstvo zemljište na Sućiduru i odlučio izgradit hostel. Otišo sam kod arhitektka da napravi plan kuće. Pogledo je zakon i u skladu s njim napravio projekt. Ako možete napravite tako lakše je. E da radim sa kreditom od PBZ-a. Imam doo, pa cu kucu iznamljivat firmi kao fizicka osoba i tako sebi smanjiti osnovicu na porez jest da cu ga platit kao fizicki izmajmljivav ali manje.
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:30   #18
Imam mogucnost kupovine kuce u starom dijelu Dubrovnika, zapravo je to stan na tri etaze, cjelokupna kvadratura je cca 65m2. Ima svoj ulaz i stubiste, a kako je na atraktivnoj lokaciji razmisljam o otvaranju hostela umjesto klasicno iznamljivanje aprartmana. Imalo bi od 12 do 14 kreveta...

Dali mislite sto je bolja opcija, hostel ili klasicni apartman, pitam jer je lokacija odlicna ali relativno malo kvadrata?
dalmato86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 12:30   #19
Pozdrav, zanima me kako to ide ako bi se Hostel otvorilo u Zagrebu? Stan bi koristio kao Hostel, pa gdje se mogu informirati koji tehnički uvjeti trebaju biti zadovoljeni? I ako već to pitam, zanima me i za fast food, kako saznati je li neki prostor može služiti za fast food?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.