Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 00:44   #1
Silverex, sprej kao lijek

Nedavno sam kupila Silverex sprej, za one koji nemaju pojma o tome, to je sprej sa srebrnim ionima i to najviše jer moja Julia, tigrasto mače, ima dosta česte upale oka pa sam čula da je to ok, a dosta mi je više toga da je svako malo na antibioticima jer sigurno nije dobro za nju. Naravno da sam pitala i veterinara može li to biti štetno za nju i rekao je da ne može šteti. Zasad se pokazalo kao jako uspješan lijek, samo malo špricnem kad primjetim da ga češće zatvara i da joj je stvara ona ružna sluz i već je isti dan dobro. Čula sam i da je taj sprej super protiv mirisa psa pa me zanima mišljenje forumaša o tome.
P.S. Moderatori, ako ova tema nije ok ili nije na pravom mjestu slobodno premještajte.
jele86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:14   #2
Super, mačka ti ima upalu i ti je špricaš nekakvim dezinficijensom umjesto da je tretiraš antibiotikom...probaj joj uliti varikinu u oko.

A psa odvedi veterinaru (po mogućnosti ne moronu koji ti je rekao da je mačku dobro špricati koloidnim srebrom) ukoliko ima neprirodan miris, možda ima neku kožnu bolest ili problema sa usnom šupljinom, ušnim kanalima i sl...
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:26   #3
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Super, mačka ti ima upalu i ti je špricaš nekakvim dezinficijensom umjesto da je tretiraš antibiotikom...probaj joj uliti varikinu u oko. ..
A baš...
Opet, možda naša Jele želi pomoći da mački što prije taj nezgodni akutni konjuktivitis, prijeđe u jedno zgodno kronično oboljenje.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:56   #4
A što ti je sirota mačka skrivila?

Veta svakako promijeni. Ne (samo) zbog Silverex spreja, nego i zbog antibiotika koje je davao mački za upalu oka - ako je to bio on, citiram: "dosta česte upale oka pa sam čula da je to ok, a dosta mi je više toga da je svako malo na antibioticima jer sigurno nije dobro za nju". Upala oka tretira se lokalno, a ako je uzrok nešto drugo, ponavljati antibiotik, sigurno nije dobro, ali to znači i da vet ne radi dobro svoj posao.

A alternative se ostavi. To jest, nemoj se ostaviti ako je primjenjuješ na sebi - tvoje je pravo da biraš hoćeš li se liječiti ili ne, ali za mačku si preuzela odgovornost pa se i adekvatno brini za nju, a nemoj joj uvaljivati nešto što ima - najblaže rečeno - sumnjiv ishod.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 23:16   #5
Kaj ste ju napali, halo? Cura se, za vašu informaciju, jako dobro brine o svojim životinjama (a i o ostalima kojima treba pomoć) i traži savjet, mišljenje, a ne ubijanje u pojam.

I moja Beba ima osjetljivo oko i antibiotik ne pomaže. Jednostavno je tako kako je, preosjetljiva bijela mačka i mogu se postavit na trepavice.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 23:23   #6
Da li je itko od vas pametnjakovića ikad probao ili ne daj bože samo vidio taj proizvod o kojem jele priča???
Pa kako možete govoriti dali je nešto učinkovito ili ne, a nikad niste ni čuli za to, a kamoli isprobali???

I eto za početak to nema veze s koloidnim srebrom...samo toliko o tome koliko ste informirani.
n_nsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 03:35   #7
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Super, mačka ti ima upalu i ti je špricaš nekakvim dezinficijensom umjesto da je tretiraš antibiotikom...probaj joj uliti varikinu u oko.

A psa odvedi veterinaru (po mogućnosti ne moronu koji ti je rekao da je mačku dobro špricati koloidnim srebrom) ukoliko ima neprirodan miris, možda ima neku kožnu bolest ili problema sa usnom šupljinom, ušnim kanalima i sl...
ma baš lijepo,bravo,ovo ti stoji u opisu posla ????

....a da možda pokušaš odgovoriti,(ako znaš),bez ovakvog izljeva gnjeva prema nekome tko je došao po savjet ili pomoć,ili bilo šta drugo,a ne iza zavjese ordinirati kao nekakav zaštitnik životinja.

inače si pregledao-la tu mačku,pa imaš pravo sebi dozvoliti da na ovakav način moderiraš,i ne samo pregledao-la,nego stručno dao-la dijagnozu.

...isprika bi ti baš dobro sjela
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:22   #8
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
A baš...
Opet, možda naša Jele želi pomoći da mački što prije taj nezgodni akutni konjuktivitis, prijeđe u jedno zgodno kronično oboljenje.
A zašto bi to prešlo u kronično oboljenje ako se šprica s proizvodom koji je antiseptik i antibiotik???
n_nsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:38   #9
Quote:
n_nsy kaže: Pogledaj post
A zašto bi to prešlo u kronično oboljenje ako se šprica s proizvodom koji je antiseptik i antibiotik???


O, Bože, ljudi...dajte se malo priberite.
Zbilja.

Veterinari nisu tu iz hira i dosade, već da bi liječili životinje.
Ako je životinja bolesna - ideš veterinaru.
Ako joj jedan ne pomogne - tražiš drugog.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv dodatnih pripravaka u liječenju.
No, ti pripravci moraju biti odobreni od veterinara i kombinirani s klasičnim liječenjem.
To što ti znaš što je životinji pa, eto, zbog toga ne ideš veterinaru, po meni je krajnje neodgovorno.
Moj pas ima kronični enteritis. Znam što mu je i što mu pomaže. Lijek imam doma.
Ipak, svaki, ali baš svaki put, odem do veta na pregled.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:46   #10
Ajde, baš da čujemo velike znalce! Što bi to Jele trebala koristiti? Dajte recept i pripremite se za kamenovanje kad ne bude djelovalo.

Tupelo, Jele je jedna od nas, njoj ne trebaju takve lekcije. Ona ide veterinaru.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:49   #11
Jedini problem s tim "silverex" sprejem da se letimičnim pregledom njihovih web stranica dođe do jednog zaključka:

Quackery is strong in this one. Nanotehnološko koloidno srebro
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:07   #12
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
Ajde, baš da čujemo velike znalce! Što bi to Jele trebala koristiti? Dajte recept i pripremite se za kamenovanje kad ne bude djelovalo..
Mislim da sam bila dovoljno jasna.
Ali, evo, ponovit ću.
Recepte i što koristiti te kako tretirati oboljenje daju veterinari.
Nikako, ni u ludilu, ni u najluđoj fantaziji, ne daju ih forumaši/susjedi/rodbina...

Zašto?
Zato što ne možeš biti siguran da ti savjet neće dati i totalni idiot, te ne možeš biti sigurna da je osoba koja savjet traži, dovoljno razborita da prepozna idiota.

Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
Tupelo, Jele je jedna od nas, njoj ne trebaju takve lekcije. Ona ide veterinaru.
Sve 5, Notrzan.
Ali, i da je moja rođena, opet bih joj isti savjet dala.
Meni, baš kao i tebi uostalom, važnija je dobrobit životinje nego hoću li možda povrijediti nečije osjećaje (naravno, bilo bi lijepo kad bih moje odgovore malo posula šećerom, no brijem da bi onda nekima i promaknula poruka)
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:28   #13
U tome i jest stvar, ne djeluju. Kao ni meni. Samo što ja nisam išla tražit savjet od forumaša jer znam da niš pametnije ne bih dobila. Probala sam sve što se dalo (naravno, uz vetove savjete, baš kao i Jele). Ima mačaka kojima su oči/oko slaba točka i povremeno procure. Antibiotici, nažalost, u tim slučajevima, ne mogu riješit problem dugoročno. A svako malo ju kljukat antibiotikom ili mazat ili kapat nije pametno.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:53   #14
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
U tome i jest stvar, ne djeluju. Kao ni meni. Samo što ja nisam išla tražit savjet od forumaša jer znam da niš pametnije ne bih dobila. Probala sam sve što se dalo (naravno, uz vetove savjete, baš kao i Jele). Ima mačaka kojima su oči/oko slaba točka i povremeno procure. Antibiotici, nažalost, u tim slučajevima, ne mogu riješit problem dugoročno. A svako malo ju kljukat antibiotikom ili mazat ili kapat nije pametno.

Gle, postoje određena stanja kod kojih se ne može trajno izliječiti životinju.
Niti jedno sredstvo neće problem riješiti dugoročno i, kod takvih oboljenja, krajnji cilj je provoditi kontrolirano liječenje koje će životinji omogućiti što kvalitetniji život. Pripravci moraju biti odobreni od veterinara i usklađeni s terapijom.
Naglasak je na riječi 'kontrolirano', a to ovi Liječimkugurakiprehladu pripravci nikako nisu.

Ovako, moja kuja svaki put kad joj probije enteritis završi na atb. To se događa svakih mjesec-dva-tri, ovisi.
No, alternativa je davati joj kojekakve čudotvorne paste i držati na postu dok više ne bude imala što bljuvati ili sraćkati, no na kraju svega, opet ću završiti kod veta jer, unatoč sjajnoj reklami tih pasti, psu prijeti smrt od dehidracije.
Rezultat ti je u konačnici bude isti, samo se životinja više napati.
Ok, moja beštija vjerojatno neće doživjeti poznu starost, no itekako ću joj omogućiti da životni vijek koji joj je suđen provede na najugodniji i najsigurniji mogući način.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:03   #15
Quote:
n_nsy kaže: Pogledaj post
I eto za početak to nema veze s koloidnim srebrom...
Stvar semantike...oboje su koloidne otopine samo su čestice srebra različite veličine, navodno...na stanici proizvođača nigdje ne piše o kojoj se koncentraciji srebra radi. Ti si to koristila na mačkama, pa znaš da je bezopasno?

Rocco, nisam pregledao mačku ali je sigurno ne bih tretirao nekim neispitanim, potencijalno opasnim proizvodom zato jer "ne može štetiti". Kakva je to pobogu formulacija...i to od veterinara.

Preporuka nekakvog predsjednika korejske akademije za zaštitu pretilosti, kojom se diči proizvođač dotičnog spreja, je smiješna...kao i hrpa poluinformacija dostupnih na web stranici.

Možda sam bio malo grub, ali sam alergičan na bullshit.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:02   #16
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Stvar semantike...oboje su koloidne otopine samo su čestice srebra različite veličine, navodno...na stanici proizvođača nigdje ne piše o kojoj se koncentraciji srebra radi. Ti si to koristila na mačkama, pa znaš da je bezopasno?
Nije stvar semantike nego načina dobivanja. Ovo srebro nema veze s koloidnim jer se ne dobiva elektrolizom nego je površina srebra povećana i nanotehnologijom dobivena je ta mrežasta pjena. A pošto nije dobiveno elektrolizom znači da ne sadrži nikakve teške metale, taloge ili soli i sl. nego je 100% srebro.

A ja sam to koristila na psu i da bezopasno je. Štoviše brže mu je prošla upala nego s bilo kojim antibiotik u prijašnjim slučajevima.

Gle ne kažem da se treba pravit pametan i radit sve na svoju ruku. Naravno da se pita veterinara za savjet i rješenje ali ja stvarno imam odlična iskustva s time.
n_nsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:51   #17
Hvala svima na odgovorima, da pojasnim, mačka je bila dva puta po tjedan dana na propisanoj terapiji antibioticima (kapima) u mjesec i pol dana i bila je oba puta pregledana od strane veterinara jer sam ja, kao pravi paničar kad su u pitanju moje beštijice, pomislila da ju je moj Mali (mlađi mačak) ogrebao pa me bilo strah da joj slučajno rožnica nije ogrebana. Oba puta joj je propisana ista terapija i kad se pojavilo treći put pitala sam veterinara jer sam malo bolje proučavajući ovaj sprej otkrila da se može koristiti i za životinje, pogotovo u ovakvom slučaju. To da ne može štetiti je meni zapravo sasvim dovoljno. Ako joj antibiotik nije pomogao, a ovo joj može olakšati svakodnevni život zašto ne probati. Naglašavam, provjerila sam proizvod gdje god sam mogla i korisitila ga u suradnji s vetrinarom, koji je znao o kojem proizvodu govorim.
jele86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:58   #18
JEle to sto koristis je KS, iliti koloidno srebro (moja pretpostavka).
Jako korisna stvar (ja ju isto koristim, no na sebi).
Ona prvenstveno sluzi da bi obnovila maticne stanice (primjer. rane, oporavila primjer grlo nakon prehlade, viroze.. sta vec.. ukratko oporavila organizam nakon bolesti).

Koliko znam, u KS se stavlja odredjeni postotak (laicki receno) iona srebra. E sad, znam da se za ljude stavlja najvise do odredjenog broja..
Ako zelis saznati vise o tome, mogu ti dati broj osobe koja se bavi KS, te ce ti mozda reci i dat neki savjet vezano uz nanosenje kod macke.
Javi mi se na pm, LP

EDIT Sad sma vidjela da se navosno ne radi o KS, no ipak ako zelis broj, javi se
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.