Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 22:52   #621
Meni madarica nije kolac koji se odmah jede. Zbog kora bi trebala barem preko noci odstajati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 22:54   #622
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post

:crvenkapicin komentar jucer da nek idem gledat na tv kak se rade kremsnite necu se udostojit ni komentirat:
nisam rekla da gledaš gospođu ude kako radi

ali nitko te nije skinuo s trona plivajućih kremšnita, to ti priznam.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:11   #623
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Pinzauger ili kako već, tvoj je problem što nisi onda dobro čuo ili shvatio bit drugog zadatka kroz sve ove epizode, naime, drugi zadatak je kreativni zadatak i u njemu se očekuje da natjecatelji odredjenoj , zadanoj slastici, ovaj put kremsniti, daju svoj pečat i neko svoje vidjenje iste.

Niti jedna kremsnita nije bila buckuris i svaki recept će biti objavljen pa ćeš se i sam moći uvjeriti u isto, a ne pričati stvari napamet, tj ponavljati ih.
Kao što je Donata već rekla, svaka kremsnita je imala pravo i ručno izradjeno lisnato tijesto, svaka je imala kremu za kremsnite od jaja, mlijeka, vode, brašna, šećera i svaka je bila prava kremsnita s nekim odmakom, kako je to zadatak i zahtijevao.

Ja sam u svojoj u tijestu dio brašna zamjenila kakaom, napravila sam žele od manga, naranče i limuna te tu koristila zelatinu, te napravila pravu kuhanu kremu za kremsnite bez zelatine. Složila sam ju kao kremsnitu, krema od manga je bila u tankom sloju ispod prave kreme od jaja, žiri je jako pohvalio odlično lisnato i laganu i prozracnu kremu koja je imala i mjehurice kakve prava kremsnita i treba imati.

Druge kremsnite su takodjer bile ukusne i posebno uzmi u obzir da u hladnjaku nisu bile više od 15minuta , jer smo imali 2h za pripremu kremsnite, od tijesta pa do hladjenja, i da su nam bile čvrste, s tim više da je nas par prvi put radilo kremsnite, tako da nam je ovo bio jedan od najuspješnijih zadataka.

Kad budu objavljeni recepti stavim link kako bi mogao proučiti sastojke za te buckurise koje smo radili kao KREATIVAN zadatak.

Citirat ću tvoju prvu rečenicu u emisiji:

"Ovo mi je prvi puta da radim kremšnite"

Jel treba što tome dodati?
Mislim da ne

"Dati svoj pečat" i biti kreativan može biti samo netko tko je kremšnite napravio već 10 puta.

Neke od vas su rekle da prvi puta u životu rade lisnato tijesto.
Onaj Hrvoje ne zna snijeg napraviti.
Pa ne znam o čemu vi onda pričate?
Ne znate osnove a trkeljate o "osobnim pečatima".

Stavila si u tijesto kakao, u kremu si dodala mango, naranču i limun, napravila želatinu i tebi je to kremšnita i nije bućkuriš?

Potpuno se slažem sa žirijem koji je očigledno bio užasnut sa onim što je vidio i odlučio nagraditi nekoga tko ZNA napraviti kremšnitu
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:12   #624
Prvi puta rade salenjake, prvi puta rafiole, prvi puta madarice... to mi je jako zanimljivo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:17   #625
može biti da griješim, ali ja ne vidjeh posebnu kreativnost u izradi mađarice, niti su kore radili na posebni način, osim Maje koja ih je napravila 9, niti kod kreme. AKO se ne varam jedino je Marijana ubacila lješnjake u kremu i na kraju završila u doigravanju jer im se nije dopala ni krema ni dekoracija karamelom.

Na stranu sve, ali mene baš grozno nerviraju komentari kao ovaj današnji kada Dawn izvali "to je prava mađarica" ... ono, čekaj malo, jeste li tražili pravu mađaricu ili kreativnu interpretaciju? Ista stvar jučer sa kremšnitama kada su zaključili " to je prava kremšnita" WTF? dajte se odlučite šta hoćete od kandidata.
Da ne bude zabune, u mojoj obitelji mađarica je nešto što se svakog Božića peče na najtradicionalniji mogući način, nikada mama nije s tim kolačem eksperimentirala, ali baš sam se radovala što su ju uvrstili u kreativni dio programa, misleći da će biti zanimljivo vidjeti što se od mađarice može napraviti, kako ju modernizirati ili spojiti s nekim novim okusom. Nitko nije pokušao nešto s korama promijeniti, kremu su svi na isti način napravili ... valjda su svi vijdeli da se ne isplati biti kreativan kada suci ionako naginju tradicionalnim varijantama, pa zašto sam sebe penalizirati.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:20   #626
pa zakaj tolko kritizirate...nek stavi ko kaj hoce u svoj kolac,sigurno su fini
cekam recept za linzere jer nisam na netu zanimljivo nasla a ocu ih radit za bozic
goodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:22   #627
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem sa žirijem koji je očigledno bio užasnut sa onim što je vidio
Očito nismo gledali istu emisiju Žiri je pohvalio kombinaciju s mangom jer nije kisela kao što zna biti s drugim voćem, a slatkoća manga super paše uz kremu. Ispravite me ako se krivo sjećam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:24   #628
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

Neke od vas su rekle da prvi puta u životu rade lisnato tijesto.
Onaj Hrvoje ne zna snijeg napraviti.
Pa ne znam o čemu vi onda pričate?
Ne znate osnove a trkeljate o "osobnim pečatima".
nije ti palo na pamet da je pola njih pričalo o neiskustvu iz dva razloga, prvi je da će debakl biti manje "težak" ako kažeš da nešto radiš prvi put, ono, kao kad na faksu likovi tvrde da nisu ništa učili i da uopće nisu spremni, pa ako padnu nije bed, a ako prođu ispadaju lumeni koji smuljaju lika s doktoratom. Drugi razlog je što ipak nisu amateri u mjeri u kojoj bi trebali biti, a show ih predstavlja kao totalne amatere ...

Što se pak trkeljanja tiče, nisu kandidati započeli to "trkeljanje" nego oni koji su im zadali zadatke i tražili da se kreativno izraze ... ili gledamo različiti program?
Sophiella je pokušala objasniti, ali nastavljaš bespotrebno biti neugodan, sada i prema Hrvoju, niti taj dečko stvarno nije zaslužio jer se više nego dobar slastičar pokazao tokom zadnjih emisija.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:25   #629
Maja

Fakat ih je danas pomela u svemu.
Ma meni je ona od prvog dana prirasla srcu
I još napravi mađaricu kakvu i ja radim sa 9 kora
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:28   #630
@ cats, ne sjećaš se krivo, upravo tako je bilo.

nije mi jasno zašto su mađaricu stavili za kreativni zadatak, slažem s Donatom, manje-više su svi napravili klasičnu. ionako je delikatno za napraviti pogotovo nekom neiskusnom, a kamoli još raditi neki pomak

vidjet ćemo što će biti s linzerima, nekako mi miriši da bi hrvoje mogao ispasti.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 23:39   #631
Hrvoje bas mi je zao
minchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 00:07   #632
Šteta za Hrvoja!
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 00:39   #633
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Sophiella je pokušala objasniti, ali nastavljaš bespotrebno biti neugodan, sada i prema Hrvoju, niti taj dečko stvarno nije zaslužio jer se više nego dobar slastičar pokazao tokom zadnjih emisija.

Je, zato je i ispao jer je više nego dobar slastičar
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 07:00   #634
Ne znam jel problem u ziriju il u konceptu, al mi je madjarica sinoc bila pretuzna/dosadna prica.

Valjda kad su vidili da kreativne kremsnite ne prolaze, da Tonka gori, svi se lijepo priklonili struji koja prolazi i ajmo radit vulgaris madjaricu, svaka cast na 9 kora i mala mi je extra simpa, al ono di je tu kreativnost , ja bi ih na madjaricama sve kolektivno poslala na izazov

i da, svidja mi se kod male od 9 kora s kojom lakocom i veseljem radi
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 08:37   #635
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
... u kremu si dodala mango, naranču i limun, napravila želatinu i tebi je to kremšnita i nije bućkuriš?...

...Potpuno se slažem sa žirijem koji je očigledno bio užasnut sa onim što je vidio...
Volim dobru raspravu ali s nekim tko je emisiju "ekšuli" pogledao.
Imaš mogućnost pogledati ju i sad.
Pogledaj i shvatit ćeš da govoriš neistine.
Ovo gore citirano je samo jedan primjer.

O tome da do prije par postova nisi shvatio (ni nakon 4 "odgledane" epizode) da je drugi zadatak kreativan zadatak nemamo puno što reći već: Sjedni, jedan .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 18.12.2013. at 08:44.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 08:45   #636
Quote:
mavita kaže: Pogledaj post


Mene je "osvojila" već u prvoj emisiji kad je rekla
da joj je svako jelo koje je do sada napravila bilo
odlično.
Skromnost joj je vrlina. Sve njeno je najbolje i svi padaju na dupe od njenih kolača.
Kada je žiri jučer pohvalio Maju, svi joj plješću i vesele se, a ona stoji s kiselim izrazom lica :zabranjeni smajlić:
Žena je zločesta, strašno zločesta i uzalud joj sve izigravanje skrušenosti i dobrote kad joj se na licu vidi zloća.


Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ona osjeti pod rukom kakve je koegzistencije tijesto jesam ja to dobro čula
Jesi
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 08:52   #637
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Volim dobru raspravu ali s nekim tko je emisiju "ekšuli" pogledao.
Imaš mogućnost pogledati ju i sad.
Pogledaj i shvatit ćeš da govoriš neistine.
Ovo gore citirano je samo jedan primjer.

O tome da do prije par postova nisi ni shvaćao (nakon 4 "odgledane" epizode) da je drugi zadatak kreativan zadatak .
Gledaj, ja znam samo jedno a to je da vi tupite po svom a žiri je vrlo jasan i u potpunosti se slažem sa njima.
Kreativan zadatak nije napraviti novi kolač nego zadanom kolaču dodati nešto svoje.
Koji vam tu dio nije jasan?

Naravno da sam gledao sve epizode i u svima je žiri vrlo konzistentan.
Prvo treba napraviti zadatak a TEK onda biti i kreativan.
Vidim da to nije jasno niti nekim kandidatima pa ovdje imamo slučaj gdje neki kandidati nisu nikad napravili lisnato tijesto, neki nisu nikad radili kremšnitu, neki prvi puta rade mađaricu itd a bili bi kreativni.

Zato je potpuno normalno da najbolje proglašavaju one koji su prvo napravili zadatak, tj. napravili su hebenu kremšnitu a doma šalju one koji uopće ne znaju napraviti da kremšnita stoji a kamoli nešto drugo.

Sophiellina "kremšnita" ne izgleda kao kremšnita i nema okus kao kremšnita, dakle NIJE kremšnita.
I priča gotova.
Nema veze što je taj kolač žiriju bio jako fin, poanta je da je to neki drugi kolač.

Žena sama prizna da prvi put u životu radi kremšnitu i ja sad tu moram nešto tebi objašnjavati kao da time nije sve rečeno.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:30   #638
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja znam samo jedno a to je da vi tupite po svom a žiri je vrlo jasan i u potpunosti se slažem sa njima.
Kreativan zadatak nije napraviti novi kolač nego zadanom kolaču dodati nešto svoje.
Koji vam tu dio nije jasan?

Naravno da sam gledao sve epizode i u svima je žiri vrlo konzistentan.
Prvo treba napraviti zadatak a TEK onda biti i kreativan.
Vidim da to nije jasno niti nekim kandidatima pa ovdje imamo slučaj gdje neki kandidati nisu nikad napravili lisnato tijesto, neki nisu nikad radili kremšnitu, neki prvi puta rade mađaricu itd a bili bi kreativni.

Zato je potpuno normalno da najbolje proglašavaju one koji su prvo napravili zadatak, tj. napravili su hebenu kremšnitu a doma šalju one koji uopće ne znaju napraviti da kremšnita stoji a kamoli nešto drugo.

Sophiellina "kremšnita" ne izgleda kao kremšnita i nema okus kao kremšnita, dakle NIJE kremšnita.
I priča gotova.
Nema veze što je taj kolač žiriju bio jako fin, poanta je da je to neki drugi kolač.

Žena sama prizna da prvi put u životu radi kremšnitu i ja sad tu moram nešto tebi objašnjavati kao da time nije sve rečeno.
Malo si kontradiktoran zena ti je lijepo objasnila da ja napravila standardnu kremsnita kremu, u standardno lisnato dodala svoje touch i dodala jos jedan sloj opet standardnoj kremi

Nego, sto bi tebi bila kreativna kremsnita

i drago mi je da si uspjesno procijenio da sofina kremsnita okusom nije kremsnita
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 11:24   #639
Vrlo je tesko biti kreativan, a istovremeno zadrzati one osnove nekog kolaca. Ja se slazem sa pinzgauerom da je krempita sa cokoladnom korom i zeleom od manga buckuris, a ne krempita.

Ne kazem da to nije ukusno, ja volim kremaste kolace i meni bi to sigurno bilo jako ukusno, ali to ne da nije krempita, nego nije ni kreativna (?) krempita. A sad, sto to uopce znaci kreativna krempita, taj dio mi zaista nije jasan.

Jucer je i madjarica bila u kreativnom dijelu emisije, a svi su radili standardnu madjaricu, tako da sta, svi su trebali ispasti jer nisu napravili kreativnu madjaricu? Presmijesan koncept.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 11:41   #640
Da, netko je pisao da bi bilo logičnije da prvo rade po istom receptu, a onda da drugi dio zadatka svatko ima svoj. Ovako ne vidim razlike između prvog i drugog kolača, jer i u prvi svatko može dodati neku svoju sitnu izmjenu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.