Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 10:57   #21
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jesi ti uopce procitala sto sam napisao? Dojma sam da nisi jer ti je odgovor pausalan. Nije sramota biti sam, niti je sramota imati kriterije. Shodno tome, sto smo stariji, teze se upariti jer vise znamo, ako ne ono sto zelimo, onda ono sto NE zelimo.
napisao si dosta općenito da se ljudi neće zadovoljiti nečim nekvalitetnim...
ne znam na što misliš u pogledu toga?da je nekvalitetan netko tko je kakvog ponašanja ili kakvih stavova?
kad sam ja bila klinka, ni tad nisam htjela biti s nekim tko me ne usrećuje.
ja kažem samo da pola populacije u hrvatskoj ima probleme sami sa sobom i ide psihijatrima, što znači da ne žive baš neki ispunjujuć i kvalitetan život očito i kao takvi nisu baš savršeni za druge.
a opet su upareni.. tako da mi nije jasno što znači "kvalitetan partner"? netko tko te usrećuje, pa makar ide i tri puta tjedno psihijatru ili netko tko je divan i krasan i bez ikakvih problema?
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:00   #22
Quote:
Jakov86 kaže: Pogledaj post
ma ne obazirem se ja njihovo misljenje, ako meni netko dobro izgleda briga me sto oni misle
ja sam te samo pitala što bi za tebe bio pojam kvalitetne, pametne cure? što to znači? rekao si da ne bi bio s nekom glupom. ok. ali što to znači?
da ima široko opće znanje iz književnosti, opću kulturu i zna o svemu pričati ili pak misliš da bude onako prosječno inteligentna i kuži neke stvari o sebi i svijetu oko sebe?
ili da bude neka cool, koja lako ne živčani? znam, da je to najveći muški problem da prihvate curu koja je npr, nervoznog karaktera. Mada koliko vidim, gdje god se okrenem svi su nervozni, idu psihijatrima i kljukaju se tabletama.
Muški i ženski.
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:02   #23
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
napisao si dosta općenito da se ljudi neće zadovoljiti nečim nekvalitetnim...
ne znam na što misliš u pogledu toga?da je nekvalitetan netko tko je kakvog ponašanja ili kakvih stavova?
kad sam ja bila klinka, ni tad nisam htjela biti s nekim tko me ne usrećuje.
ja kažem samo da pola populacije u hrvatskoj ima probleme sami sa sobom i ide psihijatrima, što znači da ne žive baš neki ispunjujuć i kvalitetan život očito i kao takvi nisu baš savršeni za druge.
a opet su upareni.. tako da mi nije jasno što znači "kvalitetan partner"? netko tko te usrećuje, pa makar ide i tri puta tjedno psihijatru ili netko tko je divan i krasan i bez ikakvih problema?
Imas neki dokaz da pola populacije ide kod psihijatra? Vjerujem da nemas.

Stvar je u tome da su ljudi skloni ulaziti u vezu samo zato da ne budu sami, sto moze biti dvosjekli mac. Ja bih radije bio sam nego se upustio u vezu s nekim gdje cu biti nesretan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:02   #24
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
u tvojoj okolini su svi single muškarci zgodnog, prosječnog izgleda? drže do sebe i to? ili misliš da je prosječan izgled, netko tko izgleda dosta loše, pa je to "Prosječno".
Ne mozes stavit "zgodno" i "prosjecno" u istu recenicu. Zgodno je po definiciji iznadprosjecno.

Ali ima nesto u tome. Nedavno sam bio na jednoj proslavi, hrpa zena u tridesetima. Vidim bas jednu zgodnu curu, a onda ugledam i njezinu djecicu i muza.
S druge strane, hrpica cura, prosjecnog izgleda, kuka kako ne moze naci decka.

Puno zgodnih ima samo u filmovima, a to nije prosjek.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:06   #25
promasena tema, ovdje pricas o idealnim okolnostima gdje zgodne jadne cure cekaju nesigurne muskarce kojima uvijek nesto fali. Promaseno.
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:06   #26
ništa ne mislim o takvima. toliko su rijetki, da i nemam prilike

rijeđe od jetija: ima preko 30, radi, živi sam, ima kosu na glavi, sve zube, bez povećeg trbuha...

ma takav je razgrabljen odmah, cure su ko hijene oko njega
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:06   #27
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Imas neki dokaz da pola populacije ide kod psihijatra? Vjerujem da nemas.

Stvar je u tome da su ljudi skloni ulaziti u vezu samo zato da ne budu sami, sto moze biti dvosjekli mac. Ja bih radije bio sam nego se upustio u vezu s nekim gdje cu biti nesretan.
e, pa to je druga priča, ali daj mi reci što bi napravio u slučaju da ti cura sad dok ju voliš mora ići psihijatru i da malo "poludi". bi li ju ostavio ili bi bio uz nju?
ili bi rekao, nisam sretan, ne zadovoljava me ta veza i neću se daviti s tobom?
zanima me to zato jer je to u Hrvatskoj realan scenarij pošto ljudi svaki dan prošvikaju radi situacije i nedostatka posla i nikkavih mogućnosti. LJudi dugo ne rade, pa malo prošvikaju i tako... nije svakome super.
i kako da onda netko tko je nesretan jer nema posao, da drugima glumata ispunjenu i "kvalitetnu" osobu? i radi čega je to onda većini problem prihvatiti. nema šanse da bi pomogli, već radije otkantaju takve ljude?
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:08   #28
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
Da li i vi mislite kao i većina žena iz moje okoline s kojima sam pričala, da tipovi od preko 30 koji su single, a nemaju nekih defekata ili nisu ružni, pretili, zapušteni , da ILI NE ŽELE CURU ili su užasno negativni i imaju neke psihičke probleme ili se ne znaju ponašati pa nemaju curu.
Ili im je EGO DO NEBA i traže samo seks i isključivo seks.
Ista je stvar i sa ženama u 30-ima. Zato ja samo zauzete barim.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:08   #29
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ništa ne mislim o takvima. toliko su rijetki, da i nemam prilike

rijeđe od jetija: ima preko 30, radi, živi sam, ima kosu na glavi, sve zube, bez povećeg trbuha...

ma takav je razgrabljen odmah, cure su ko hijene oko njega
Testirat ću ovu teoriju prvom prilikom.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:10   #30
Ja mislim da autorica ove teme hoće muškarce koji su daleko iznad njezine lige.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:12   #31
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
Ima dosta single muškaraca od preko 30 godina. Ono tip radi, sve fine, dopadljivog je izgleda, ništa mu naizgled ne fali. Ali je solo.

Koliko se meni čini, a i većini žena iz moje okoline, svaki muškarac koji nema nekih velikih problema oko fizičkog izgleda, zaposlen je i pristojnog ponašanja, bez problema si može naći neku curu. Na dopadljive, zaposlene muškarce pristojnog ponašanja, cure će se u Hrvatskoj doslovno bacit a ne da će im biti problem si naći curu.

Da li i vi mislite kao i većina žena iz moje okoline s kojima sam pričala, da tipovi od preko 30 koji su single, a nemaju nekih defekata ili nisu ružni, pretili, zapušteni , da ILI NE ŽELE CURU ili su užasno negativni i imaju neke psihičke probleme ili se ne znaju ponašati pa nemaju curu.
Ili im je EGO DO NEBA i traže samo seks i isključivo seks.


Hoću reći da im uvijek nešto fali i teško je naći nekog zbilja super preko 30, a da nema nikakvih većih fizičkih ili psihičkih defekata.

Npr. u Americi postoji reality gdje milijunaši traže cure. Dečki od preko 30 godina i zaprepastila sam se kakvih tamo super single tipova ima. Jedan je prelijep, prezgodan, fantastičnih manira i bogat, te ima 34 godine i bio je zaposlen pa je na taj način tražio curu ( i našao ju. Malo premladu za moj pojam, ali ima pravo na svoj izbor). Tako i jedan od 38 godina isto.
Tu sponzoruše još samo kojekakve Dikane mogu naći, tako da ni jadnim sponzorušama nije lako, jer nakon što će se povlačiti s starcem par godina, bude još i bez gaća na štapu ostala...



p.s. ja sam zauzeta pa ovo ne govore frustracije
"U Americi postoji reality" ...

Ništa na TV-u tamo nije reality pa ni vijesti!

Te emisije su orijentirane na žensku populaciju koja je solo.
SlatkiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:14   #32
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
e, pa to je druga priča, ali daj mi reci što bi napravio u slučaju da ti cura sad dok ju voliš mora ići psihijatru i da malo "poludi". bi li ju ostavio ili bi bio uz nju?
ili bi rekao, nisam sretan, ne zadovoljava me ta veza i neću se daviti s tobom?
zanima me to zato jer je to u Hrvatskoj realan scenarij pošto ljudi svaki dan prošvikaju radi situacije i nedostatka posla i nikkavih mogućnosti. LJudi dugo ne rade, pa malo prošvikaju i tako... nije svakome super.
i kako da onda netko tko je nesretan jer nema posao, da drugima glumata ispunjenu i "kvalitetnu" osobu? i radi čega je to onda većini problem prihvatiti. nema šanse da bi pomogli, već radije otkantaju takve ljude?
Sto je to 'malo poludi'? Problem je u tome da se ovdje pausalno barata nekakvom dijagnozom.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:15   #33
bit je zapravo u tome da mene jedino tu zanima što to znači "kvalitetan partner". ne shvaćam taj pojam. je li to netko tko može imati neke probleme ali s kim je netko sretan ili pak netko tko nema nikakvih problema i sav je super.
što znam da ne postoji takav čovjek. možda eventualno neki koji to glume pred ljudima na van i sa svima su površni, pa ispadaju "super". kao da su bez problema itd....
a pošto je situacija u hrvatskoj strahovita, onda mi nije jasno radi čega se od nekog očekuje da je "fantastičan" i super i nevjerojatno kvalitetna osoba, kad su po meni rijetki takvi i svatko ima neke svoje probleme, koje druga osoba podnosi samo zato jer ga (ju) voli.

netko bi zbog ljubavi trpio više, a netko manje...
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:16   #34
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
ja sam te samo pitala što bi za tebe bio pojam kvalitetne, pametne cure? što to znači? rekao si da ne bi bio s nekom glupom. ok. ali što to znači?
da ima široko opće znanje iz književnosti, opću kulturu i zna o svemu pričati ili pak misliš da bude onako prosječno inteligentna i kuži neke stvari o sebi i svijetu oko sebe?
ili da bude neka cool, koja lako ne živčani? znam, da je to najveći muški problem da prihvate curu koja je npr, nervoznog karaktera. Mada koliko vidim, gdje god se okrenem svi su nervozni, idu psihijatrima i kljukaju se tabletama.
Muški i ženski.
koja ne vjeruje u bajke i moze realno sagledati situaciju, a ne da zivi u oblacima, za sebe misli da je neka princeza koja zasluzuje samo princa, posto su njoj mama, tata i baka tako rekli, posto je ona najbolja. Da nije licemjerna, da se zalaze za ravnopravnost spolova, ali kada njoj odgovara bude se bez problema pozvala na tradicionalno drustvo, ipak to nije zenski posao. Da mi ne prodaje feministicku pamet i neke gluposti o pozitivnoj diskriminaciji, diskriminacija je diskrimincaija bez obzira na ime, i da bude malo realna i da ne gleda svijet ruzicastim naocalama, , pa da shvati da nisu svi ljudi jednaki i da nisu sve kulture iste, pa da moze shvatiti da ne bi bas bilo pozeljno da se 100000 arapa naseli u zg i stvori geta.
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:17   #35
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sto je to 'malo poludi'? Problem je u tome da se ovdje pausalno barata nekakvom dijagnozom.
da se svađa s tobom i da odluči da je bolje da se ide liječiti psihijatru... da skupa odlučite. bi li išao na terapiju za parove?
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:19   #36
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
da se svađa s tobom i da odluči da je bolje da se ide liječiti psihijatru... da skupa odlučite. bi li išao na terapiju za parove?
Ne vidim potrebe da se lijecim, nemam nikakve probleme. Dakle nemam namjeru ici na terapiju za parove.

Sto se tice kvalitetnog partnera, meni je to ona s kojom se podudaram u bitnim zivotnim pitanjima. S takvom mogu krenuti dalje. S onima koje mi ne odgovaraju niti ne zapocinjem.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:21   #37
Quote:
tinilini kaže: Pogledaj post
a nisi čuo ono da nekad ljudi odrastaju, mijenjaju se postaju kvalitetnije osobe utječući međusobno jedna na drugu, ili tu svi traže samo nekog savršenog?
nema šanse imati neku manu, odmah si nepoželjan(na)?
nisi čuo da nekad se nađu dvoje i odrastaju i sazrijevaju kroz vrijeme i postaju kvalitetniji ljudi? nije svatko savršen? pola populacije ide kod psihijatra? misliš li da je to zato jer su savršeni i super zadovoljni svojim životom?
da li se zato mora odbaciti netko tko ide psihijatru?
Meni su puno problematičniji oni koji ne idu psihijatru, a trebali bi.
Ili oni koji imaju opake poremećaje osobnosti s kojima im ni psihijatri ne mogu baš puno pomoći.
Ako netko ide psihijatru, to znači da vodi brigu o svom psihičkom zdravlju. Kao što i onaj tko ide nekoj drugoj vrsti liječnika vodi brigu o zdravlju.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:23   #38
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne vidim potrebe da se lijecim, nemam nikakve probleme. Dakle nemam namjeru ici na terapiju za parove.

Sto se tice kvalitetnog partnera, meni je to ona s kojom se podudaram u bitnim zivotnim pitanjima. S takvom mogu krenuti dalje. S onima koje mi ne odgovaraju niti ne zapocinjem.
ok, ali daj mi reci kako si ti tako siguran da ti život danas sutra neće donijeti neki gadan problem? ima milijun problema koji se mogu čovjeku desiti.
i da onda u toj situaciji nećeš imati ti ili druga osoba psihičke probleme.... po meni je ljubav kad i u slučaju da se gadne stvari dešavaju osoba ostaje uz tebe, a ne da se odmah razilazite.
to mi je ljubav. samo što su na to rijetki spremni.
( ne pričam o sebi, da ja moram psihijatru, već o primjeru iiz okoline)
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:23   #39
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sto se tice kvalitetnog partnera, meni je to ona s kojom se podudaram u bitnim zivotnim pitanjima. S takvom mogu krenuti dalje. S onima koje mi ne odgovaraju niti ne zapocinjem.
Koristite krivu terminologiju. Nije to kvalitetan partner nego kompatibilan partner. Nismo svi isti, svatko ima neke svoje zahtjeve i trazi nesto drugo.

"Kvaliteta" bi znacila nesto sto je univerzalno dobro ili lose.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:26   #40
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni su puno problematičniji oni koji ne idu psihijatru, a trebali bi.
Ili oni koji imaju opake poremećaje osobnosti s kojima im ni psihijatri ne mogu baš puno pomoći.
Ako netko ide psihijatru, to znači da vodi brigu o svom psihičkom zdravlju. Kao što i onaj tko ide nekoj drugoj vrsti liječnika vodi brigu o zdravlju.
i ja mislim da je tisuću puta pametnije i korektnije prema drugoj osobi da ako imaš neke psihičke probleme da se liječiš, nego da se svađaš i rasipaš svoju negativu na drugu osobu... to je pokvareno po meni.
ja bih ostala uz osobu, ako ide psihijatru. nema nikakvog problema. čak bi bila spremna na terapiju za parove, ako nam to može pomoći.
Ako se nešto može popraviti, probat ću, a ako je nepovratno slomljeno onda se više ništa ne može.
tinilini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.