Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2018., 10:37   #161
DURAMAXX detektori metala

Da li imate iskustva s njima? Nemam potrebu za nekim profesionalnim detektorom, odnosno ne bi tražio nešto što je pod vodom ili dublje od 30tak centimetara pod zemljom. Više bih pokušao iz hobija proći određene lokacije

Da li je u redu početi s ovako nečime? Upravo je na sniženju zbog Black Friday https://www.famtastic.hr/Outdoor-i-s...ektor%20metala

Razumijem da je za ozbiljnu potragu potrebno uložiti puno više novaca, ali da li će ovo služiti svrsi upoznavanja s traženjem blaga i npr predmeta iz 2. svj. rata?
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 10:44   #162
Gdje se može kupiti ACE Garret 250 u HR?
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 18:29   #163
Quote:
ninozg76 kaže: Pogledaj post
Gdje se može kupiti ACE Garret 250 u HR?
Kasnim dva mjeseca, ali ako je još aktualno, ja sam uzeo kod njih
https://www.crawfordsmd.com/garret-ace-250
Sa dostavom (manje od tjedan dana) je 1690 kn
IspodPalme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 17:04   #164
Pozdrav forumu
kako kažu, da se nisu obogatili tragači zlata (kad je bila zlatna groznia)
nego oni koji su prodavali krampove i lopate ))

ako ima ko iskusniji da preloži neke modele koji su bolji za terene koji su više tvrđi
kamen, krš, plaže, potoci itd,, od oko 300eura
pa da se mogu orijentirat šta da gledam.
gloginjaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 09:58   #165
Nokta Makro Simplex+ odličan detektor.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 21:15   #166
Navodno je Ministarstvo kulture poslalo dopis MUP da ih obavijesti o fenomenu "detektor-građana" po šumama i gorama, obalama i ruševinama.
Dana Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2020., 18:32   #167
Pozdrav ekipa,čitajući forume, nisam baš ponajbolje shvatio pa ako može mala pomoć o našem blaženom zakonu o detektorima.Naime,shvatio sam da je detektiranje po kulturnoj baštini strogo zabranjeno, što je i razumno no, nisam shvatio što se detektiranja tiče po ostalim lokacijama koje ne ulaze u istu, kao i traženje izgubljenog nakita po plažama i u plićaku. Ako netko zna bio bih zahvalan. Hvala
Yakis1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 00:56   #168
Ovo ljeto sam vidio lika sa detektorom metala na plaži, doslovno u plićaku među masom svijeta usred bijela dana.
.
Dakle, legalno.

Ilegalno je otkriti arheološki lokalitet i otuđiti ga.
Dana Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 07:38   #169
Da da, zato i pitam, vidim i po youtubu da stranci bez problema ruju po našim plažama i skupljaju nakite.Hahaha pa istina, kakve su ono gluposti da sve što se nađe u tlu, pripada državi.Za arheološka se nalazišta slažem, ipak to ima svoju povijesnu težinu

Zadnje uređivanje Yakis1234 : 01.02.2020. at 08:16.
Yakis1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2020., 18:33   #170
ima ko iz dalmacije da se bavi s time???
weedition is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 18:05   #171
Pozdrav! Nisam upućen i tražim savjet. Izgubio sam mobitel u šumi, van staze, negdje je na zemlji pod lišćem.
Znam put kojim sam se kretao, zanima me da li bi pinpointer detektor metala bio od pomoći? Na kojoj udaljenosti ga može registrirati?
beciklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2022., 21:34   #172
Iskusna ekipa trebam misljenje.
Isplati li se uzeti detektor Garrett Pro Pointer AT?
Cisto onak za ubijanje dosade na plazi i u vodi do 3 metra?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 12:17   #173
Pozdrav ljudi, vidim da tema vise nije bas aktualna jer nije odgovoreno na zadnjih par pitanja ali cu svejedno trazit savjet.
Potpuno sam novi u ovome, i osim nekoliko tjedana istrazivanja, videa i citanja pokusavam odgonetnut koji detektor da si nabavim a da je u rangu od nekoliko tisuca kn, ne nesto profesionalno. Kasnije cu si nabavit i pin pointer, onaj narandjasti garrettov sto ga zovu ''Garrett Carrot'' al to nema veze s ovim sto trazim.
Znaci ovako, ja zivim u juznoj dalmaciji i uglavnom bi reagao za nakitom koji ljudi gube na plazama. Cuo sam da Garrettovi detektori bas svi mogu mocit zavojnicu u slanoj vodi, tj moru. znaci nebi isao u more dublje od 10-20 cm sa zavojnicom. Ali isto tako posto zivim na povjesno bogatom podrucju, nebi volio da mi promakne nekakva starina, novcic itd. Iako me to primarno ne zanima. Ali poznavajuci sebe, sigurno cu tumarat brdima i sumama tako da bi volio da se taj moj buduci detektor moze malo i smociti u moru, a i da mogu s njim tragati po krsu i kamenjaru.
Moze li mi itko preporuciti neki model koji bi bio dobar kod nas na terenima juzne dalmacije?
Npr. svidio mi se Garret AT Pro, kuzim da je on malo visi lvl od nekog pocetnickog i da uz nabavku tog modela dolazi i ''learning curve'' koji treba savladat i nacut kako uredjaj radi, sto zahtjeva vrijeme i kod iskusnijih detektorasa a sta bi tek bilo s pocetnikom nezz, pa me malo i plasi i to, a i cinjenica da je preko 5tisuca kn a to dat za prvi detektor nezz bas..
Onda mi se svidio i Anfibio Multi od nokta makro ali i to je cirka 5 k kuna pa opet neznam...a uz to cu u bliskoj buducnosti nabavit i tu vrazju mrkvu a i ona je 1300 cirka pa mi je sve to malo uff al mogao bi podnjet..
Molim vas ako ima netko sa malo vise iskustva da mi da kakav savjet, mozda neki jeftiniji malo model a da nije los....ali Garrett mi je nekako najprivlacniji neznam...
A btw preksutra putujem za zagreb, bit cu doslovno jedan dan, to popodne i prespavat i sutra nazad doma, je postoji kakva trgovina gdje mogu vidjet izlozene detektore i dobit kvalitetan savjet od prodavaca? Guglao sam i nista, garrett ima u sloveniji u Starše najblize, to je 100km od zagreba, nije bas blizu a i granica, vinjeta neam pojma bil se upustao u taj izlet...
Ako itko moze bilo kako pomoc na ovu moju kilometarsku poruku, bit cu neizmjerno zahvalan
poyy
Cyric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 14:26   #174
evo mislim da sam se odlucio za GARRETT ACE 400i.
Cyric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2022., 14:09   #175
Minelab Equinox 800 + slušalice.
kamba2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2022., 14:10   #176
koje su zakonske odredbe u Hrvatskoj
na detektoru na plaži i u moru?
kamba2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.