Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 01:43   #1
Golf V - razni problemi

Ok, Golf V 1.9 tdi, 2007.

Prošli tjedan već treći put promjenjen akumulator - vele da mi nigdje ne guta struju jer njihovi instrumenti ne pokazuju bilo kakv gubitak. Kaj, nosim akumulator u stan kad mi ne treba za auto?

Ni jedne godine ne prođe na tehničkom zbog eko testa -i svaki put kad dođem frajer mi kaže da mi je to zbog gradske vožnje. Prve godine, ajde ok, druge godine, kak opet, treće godine - veli frajer - ja mislim da vam serijski nekaj ne štima s autom. I kaj da ja sad mislim?

Guta ulje ko lud. Ili sam ja luda pa mi oni šupci u Zub... toče samo pola litre ulja kad dođem na servis?

Dođe mi da se zaletim tim istim autom u poslovnicu u kojoj sam ga kupila.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:59   #2
Sto se akumulatora tice nadam se da si platila samo jedan, a ne sva tri. Fino se svaki put vratis u isti servis i reklamiras popravak pa nek se malo bolje potrude.
Ako dobro racunam vec na drugoj registraciji nije prolazio ecotest? I nisi to reklamirala kod Zubaka? I kolko to ulja trosi?
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:59   #3
malo nam opisi kako vozis dok je hladan,prvh 15 min,na kolko saltas, ubrzavas lagano ili

pa cemo dalje...
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:08   #4
Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post
malo nam opisi kako vozis dok je hladan,prvh 15 min,na kolko saltas, ubrzavas lagano ili

pa cemo dalje...
suvišno pitanje, u prvom postu ti je napisala da bi najradije u zid s njim, tako ga valjda i vozi.
Baba + turbina =
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:44   #5
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
suvišno pitanje, u prvom postu ti je napisala da bi najradije u zid s njim, tako ga valjda i vozi.
Baba + turbina =
Sumnjam da je ona jedina zena koja vozi takav auto. Ili treba biti F1 vozac da se to vozi? Ja sam vozio gnoja 2.0tdi koji je bio ispuhivan svaki dan, ali je dimio katastrofa. A ulje trosio nenormalno. Ili je problem u tome sto je na vw neki problem? Pa je sigurno vozac kriv.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:15   #6
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je ona jedina zena koja vozi takav auto. Ili treba biti F1 vozac da se to vozi? Ja sam vozio gnoja 2.0tdi koji je bio ispuhivan svaki dan, ali je dimio katastrofa. A ulje trosio nenormalno. Ili je problem u tome sto je na vw neki problem? Pa je sigurno vozac kriv.
Ovo što se njoj događa je sasvim normalno, osim ovog s akumulatorom.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:26   #7
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ovo što se njoj događa je sasvim normalno, osim ovog s akumulatorom.
Auto star 4 godine ne prolazi na tehnickom, i to je normalno?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:16   #8
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ok, Golf V 1.9 tdi, 2007.

Prošli tjedan već treći put promjenjen akumulator - vele da mi nigdje ne guta struju jer njihovi instrumenti ne pokazuju bilo kakv gubitak. Kaj, nosim akumulator u stan kad mi ne treba za auto?

Ni jedne godine ne prođe na tehničkom zbog eko testa -i svaki put kad dođem frajer mi kaže da mi je to zbog gradske vožnje. Prve godine, ajde ok, druge godine, kak opet, treće godine - veli frajer - ja mislim da vam serijski nekaj ne štima s autom. I kaj da ja sad mislim?

Guta ulje ko lud. Ili sam ja luda pa mi oni šupci u Zub... toče samo pola litre ulja kad dođem na servis?

Dođe mi da se zaletim tim istim autom u poslovnicu u kojoj sam ga kupila.
Guta struju a oni nemogu utvrdit gdje.... onda stvarno nemaju pojma o elektriki. Posto sam u elektrotehnici doma, mogu ti potvrditi da se akumulator jako rijetko isprazni SAM od sebe . Promijeni majstora.

Ekotest... pa moze biti los zbog ceste gradske voznje. Autocesta, 4a,5a brzina i gas do kraja.To moze pomoci. A i kako ovaj na tehnickome mjeri. Nekad pomaze ici i na drugu STP,pa ti se frajer malo vise potrudi.

Guta ulje... nista posebno. Na sluzbenome Caddyu 2.0 TDI ulijevamo i po litru propisanog ulja 505.01 (tak nesto) sami, medju servisnim intervalima. To da VW TDI trosi ulje..... cudo je ako ga ne trosi
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:24   #9
Ovo za eko-test se nemoj ni zabrinjavati. Ja stvarno neznam nikoga a da mu bar jednom na teh.pregledu nisu rekli kako mu je auto zagušen i da nemože proć eko test.(što se tiće dizel motora).

Ovo za potrošnju ulja. Mislim da audi u takvim motorima tolerira potrošnju od 1l/1500km kao normalnu.(Znači za 6000-7000km izmjeniš komplet ulje )
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:26   #10
Nek nam autorica topica malo objasni kak onda vozi taj auto, tj. na kolko mijenja brzine i sl.
I kolko ulja guta od izmene do izmjene?
Jer ti motori nisu baš pozati po velikoj potrošnji ulja kao 2.0, meni ne potroši gotovo ništa na 15kkm
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:49   #11
Daj provjeri dali ti se gese sve lampice i interijeru. Jednom mome znancu se događalo da mu se aku prazi, i otkrilo se da mikroprekidači ne gese svijetla u recimo vratima, ladici... To naravno ne bi trebalo potrošiti aku samo tako, ali kreni od toga. Možda je i prekidač koji pali grijače stakla u komi...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:51   #12
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Daj provjeri dali ti se gese sve lampice i interijeru. Jednom mome znancu se događalo da mu se aku prazi, i otkrilo se da mikroprekidači ne gese svijetla u recimo vratima, ladici... To naravno ne bi trebalo potrošiti aku samo tako, ali kreni od toga. Možda je i prekidač koji pali grijače stakla u komi...
Jel može biti nekaj s radiom da guta puno struje?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:55   #13
meni se događalo da radio kad je ugašen za 2 dana proguta struju iz AKU-a,onda sam samo izvadio displej svaki put kad izlazim iz auta i nije trošio aku
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:01   #14
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Jel može biti nekaj s radiom da guta puno struje?

Nevjerujem, ali vrijedi pitati, dal si možda naknadno ugradila RNS510 navigaciju?
Kod nje se dosta često događa da potroši akumulator, ali mislim da je to bilo samo kod starijih godišta
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:02   #15
Tri jebene godine ti ekotest pokazuje da nešto nije u redu a vi se pravite blesavi jer ipak auto ide, ko ga jebe, šta ekotest, kakve gluposti - a sad kad te oderu (jer je garancija istekla) sad će opet netko drugi bit kriv. Krasni vlasnici, nema što.

Br2 - ŠTA na ekotestu nije valjalo? Nije ekotest jedna stavka.

Br3 - Ko je i kako mjerio da li auto vuče struju? Neki Meho ili ovlašteni? Jel samo pogledo ili je auto stajao kod njega nako vrijeme da vidi.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:19   #16
Ni meni ta prica sa ekotestom nije jasna. Ne znam koliko jamstvo daje VW, ali godinu dana ima valjda? I u toj godini ti na tehnickom vele da je auto neispravan i ti to ne reklamiras? Fakat su ljudi nekad ovce.
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:54   #17
imam ja isti auto...nemam takvih problema

ali ne mozes ocekivat da ce se ocistiti ako odes par min na autoput ili tu i tamo stisnes pun gas.

ono sto skupljas 15 000km ne mozes rijest u 40-50 km

gas u pod, zagreb sl-brod i nazad pa da vidis

ima da se sjaje ventili i ispusna
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 19:24   #18
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Ni meni ta prica sa ekotestom nije jasna. Ne znam koliko jamstvo daje VW, ali godinu dana ima valjda? I u toj godini ti na tehnickom vele da je auto neispravan i ti to ne reklamiras? Fakat su ljudi nekad ovce.
Ne razumiješ ti to Nevene. Opće je poznato da se ta auta ne kvare i sad bi ti išao reklamirati. Pa žena bi propala od srama u zemlju, cijeli servis bi se okupio i pokazivao prstom u nju.

Šalu nastranu, ali ako to ulje putuje kroz auspuh eko test mora biti katastrofa.
A lijepo bi bilo da gospođa pročita neku od stavki koja je neprolazna...
Možda je sve u redu ali striček bi od žene bar 100 kn?
Ima jedna stanica za TP u blizini Auto-Hrvatske u Radničkoj gdje moj frend vodi vozila od firme na tehnički pregled i gdje mu uvijek jedan te isti lik na svakom starijem autu nađe luft u krajnicama, pa nebi smio ali pustit će ga ovaj put ha-ha. Inače firma mu ima vlastiti servis i krajnici su u dobrom stanju na svakom autu. Međutim to je test koji se nigdje ne ispisuje pa momak proba nebi li dobio bar za gablec
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 19:53   #19
ok, a sad se vratimo u stvarnost


Ulaz u podforum automobili bi trebalo stavit onu oznaku samo za +18
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:56   #20
Ja sam primjetio zanimljivi pattern, a to su vozaci VW dizela. Jebemliga mjenjaju te brzine koda mjenjac gori pa da ga sto prije doguraju u 4-5 da nemoraju vise dirat ga..
Ok , vozis po gradu , vozio sam i ja . MORAS tu i tam propuhat auto - to propuhat ne znaci da ides do slav.broda i natrag pod punim gasom , ne , dovoljno je nedjeljom na slavonskoj izrotirat prve tri brzine bar do visokih okretaja, bar to (sve iznad ocito ides prebrzo za slavonsku).
A kad se tu i tam ode van grada, onda isto tak razvlacit malo sve brzine .. i trebalo bi bit ok.Ocu rec, to kaj je gradska voznja nije razlog da se ne stisne gas kad se moze .. to isto starome govorim , auto mu je kronicno uspavan, on mjenja na 1900 max 2000, vise okretaje auto vidi kad se treba popest na rinzol a i to je rijetko.KAd mu kazem da malo propuse taj auto, samo slegne ramenima.

@frenchkey
E jesi ga s tim svojim benzincem usro sad Mi pricamo o ovom boljem gorivum , fulo si nes..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.