Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2005., 11:55   #1
Još jedno pitanje o kružnom toku

Situacija...

Kružni tok ima dvije trake - unutrašnju i vanjsku iz koje izlaze ogranci. Osoba A vozi se unutrašnjom trakom i želi skrenuti. Osoba B je u vanjskoj traci i nastavlja vožnju kružnim tokom. Tko ima prednost? Mora li osoba A napraviti još jedan krug po kružnom toku ako ne može skrenuti ili osoba B mora propustiti osobu A? Mora li osoba B po defaultu skrenuti na prvom izlazu ako se nalazi u vanjskoj traci?
little wonder is offline  
Old 01.04.2005., 11:58   #2
Kaj se to vozacki polaze?
Otidi na rotor i gledaj sve ce ti biti jasno.
Feuerfuchs is offline  
Old 01.04.2005., 12:05   #3
Re: Još jedno pitanje o kružnom toku

Quote:
little wonder kaže:
Situacija...

Kružni tok ima dvije trake - unutrašnju i vanjsku iz koje izlaze ogranci. Osoba A vozi se unutrašnjom trakom i želi skrenuti. Osoba B je u vanjskoj traci i nastavlja vožnju kružnim tokom. Tko ima prednost? Mora li osoba A napraviti još jedan krug po kružnom toku ako ne može skrenuti ili osoba B mora propustiti osobu A? Mora li osoba B po defaultu skrenuti na prvom izlazu ako se nalazi u vanjskoj traci?
Najlakse ti je kad u glavi rotor zamislis kao ravnu cestu. Npr vozis se po cesti s dvije trake i ti iz lijeve trake zelis skrenut desno? Jel to pravilno?

Kad si to rastumacis bit ce ti rotor jasniji!
__________________
Sve račune koje dobijem ne platim odmah jer za to nemam novaca nego ih ubacim u veliki bubanj iz kojega početkom svakog mjeseca povezanih očiju izvučem tri koja tada platim. Molim Vas da se strpite dok Vas ne pogodi sreća.
SURLA is offline  
Old 01.04.2005., 12:35   #4
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Kaj se to vozacki polaze?
Ma ne, roza je već dvije godine u novčaniku (sad još samo moram poraditi na nabavljanju sive. vlastite.)

Fora je u tome da sam bila u toj situaciji prije dva dana (kao osoba B, jelte ). I u vanjskoj sam traci i nastavljam dalje po kružnom, a tip se skoro zabio u mene jer se htio isključiti iz toka. I onda mi još trubi i skida sve svece s neba. Kao... Žena za volanom...

A morala sam provjeriti, tak da mogu lakše spavati.
little wonder is offline  
Old 01.04.2005., 12:37   #5
Ako si bila u vanjskoj, trebala si skrenuti desno, ovako si čovjeku presjekla put i s pravom ti je trubio. On je taj koji može nastaviti ravno ili skrenuti desno kao i ti. Jasnije?
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 01.04.2005., 12:41   #6
a šta osoba A uopce radi u untrašnjoj traci? osoba A je trebala u vanjskoj traci biti, a ako nije onda treba usporiti ili nešta, da joj osoba B ne smeta.

budale(i A i B)
papa štrumf is offline  
Old 01.04.2005., 12:42   #7
Quote:
papa štrumf kaže:
budale(i A i B)
little wonder is offline  
Old 01.04.2005., 12:48   #8
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Ako si bila u vanjskoj, trebala si skrenuti desno, ovako si čovjeku presjekla put i s pravom ti je trubio. On je taj koji može nastaviti ravno ili skrenuti desno kao i ti. Jasnije?
ma nemoj, a zašto bi ona trebala skrenut desno debil je trebao biti u desnoj traci!


malo čudo začudo nisi kriva, po mojem.
papa štrumf is offline  
Old 01.04.2005., 12:49   #9
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Ako si bila u vanjskoj, trebala si skrenuti desno, ovako si čovjeku presjekla put i s pravom ti je trubio. On je taj koji može nastaviti ravno ili skrenuti desno kao i ti. Jasnije?
ma nemoj, a zašto bi ona trebala skrenut desno debil je trebao biti u desnoj traci!


malo čudo začudo nisi kriva, po mojem.
papa štrumf is offline  
Old 01.04.2005., 12:51   #10
tocno, slazem se s papa strumfom: on je, ako je znao da treba skrenuti desno, odnosno van kruznog toka, trebao bit u desnoj traci. to je isto ko da na obicnom raskrscu ide iz lijeve trake skretat desno!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 01.04.2005., 12:57   #11
Gle, u Zagrebu je rotor kod Remetinca valjda jedna od najcrnijih točaka baš zato kaj se ljudi ne znaju voziti po kružnom toku. Vi koji ste iz Zagreba znate taj kružni tok i znate da su tri trake u njemu. Ukoliko je vozač u onoj skroz unutrašnjoj, obavezno nastavlja vožnju po kružnom toku i ne može nigdje skrenuti, ukoliko je u srednjoj traci može nastaviti vožnju ili skrenuti, a vozač koji je u vanjskoj traci obavezno skreće van kružnog toka.

Ne znam da je LW bila na kružnom toke poput ovog, ako je, onda sam objasnila, ako je kružni sa manje traka, onda drugi vozač nije ni mogao skretati, mogla je samo ona.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 25.09.2009., 16:52   #12
Quote:
kiki-j-zg kaže: Pogledaj post
Gle, u Zagrebu je rotor kod Remetinca valjda jedna od najcrnijih točaka baš zato kaj se ljudi ne znaju voziti po kružnom toku. Vi koji ste iz Zagreba znate taj kružni tok i znate da su tri trake u njemu. Ukoliko je vozač u onoj skroz unutrašnjoj, obavezno nastavlja vožnju po kružnom toku i ne može nigdje skrenuti, ukoliko je u srednjoj traci može nastaviti vožnju ili skrenuti, a vozač koji je u vanjskoj traci obavezno skreće van kružnog toka.

Ne znam da je LW bila na kružnom toke poput ovog, ako je, onda sam objasnila, ako je kružni sa manje traka, onda drugi vozač nije ni mogao skretati, mogla je samo ona.
Sorry što dižem temu iz mrtvih, ali danas sam isfrustriran, od jednog mamlaza koji očito ne zna prometna pravila, jedva živo došao doma. Uglavnom kiki nemaš pojma. Nema skretanja iz srednje trake. Isključivanje iz kružnog toka iz srednje može ići samo ako s njegove desne strane nema nikoga. Dva pravila idu tome u prilog.
1. Vozač koji se iz srednje isključuje, uključuje se u sporednu cestu na način da presjeca put vozaču koji je u kružnom toku.
2. pravilo desne strane....propuštaju se sva vozila koja su na cesti jednake važnosti a dolaze s desna.

Iznimka je jedino ako je desna traka namjenjena isključivo za sključivanje iz kružnog toka a što nije slučaj kružnog toka u novom zagrebu.
I još mi idiot trubi. e da me trznuo razbio bi ga i njega i onoga koji je bio s njim u autu. I još konj trubi i maše. Pa ima da mu te ruke polomim...ghajhf#!!klh??!321
covjek-od-leda is offline  
Old 01.04.2005., 12:59   #13
Isprika, previdjela sam da je napisala da su samo dvije trake! Sorry.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 01.04.2005., 13:15   #14
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Gle, u Zagrebu je rotor kod Remetinca valjda jedna od najcrnijih točaka baš zato kaj se ljudi ne znaju voziti po kružnom toku. Vi koji ste iz Zagreba znate taj kružni tok i znate da su tri trake u njemu. Ukoliko je vozač u onoj skroz unutrašnjoj, obavezno nastavlja vožnju po kružnom toku i ne može nigdje skrenuti, ukoliko je u srednjoj traci može nastaviti vožnju ili skrenuti, a vozač koji je u vanjskoj traci obavezno skreće van kružnog toka.
Glede rotora:
ako je u trecoj tj. vanjskoj traci obavezno skrece ali ne i na prvom izlazu sa kruznog toka,zanci moze i na drugom ,trecem.
Feuerfuchs is offline  
Old 01.04.2005., 13:37   #15
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Gle, u Zagrebu je rotor kod Remetinca valjda jedna od najcrnijih točaka baš zato kaj se ljudi ne znaju voziti po kružnom toku. Vi koji ste iz Zagreba znate taj kružni tok i znate da su tri trake u njemu. Ukoliko je vozač u onoj skroz unutrašnjoj, obavezno nastavlja vožnju po kružnom toku i ne može nigdje skrenuti, ukoliko je u srednjoj traci može nastaviti vožnju ili skrenuti, a vozač koji je u vanjskoj traci obavezno skreće van kružnog toka.

Ne znam da je LW bila na kružnom toke poput ovog, ako je, onda sam objasnila, ako je kružni sa manje traka, onda drugi vozač nije ni mogao skretati, mogla je samo ona.
raff34 is offline  
Old 01.04.2005., 13:38   #16
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Gle, u Zagrebu je rotor kod Remetinca valjda jedna od najcrnijih točaka baš zato kaj se ljudi ne znaju voziti po kružnom toku. Vi koji ste iz Zagreba znate taj kružni tok i znate da su tri trake u njemu. Ukoliko je vozač u onoj skroz unutrašnjoj, obavezno nastavlja vožnju po kružnom toku i ne može nigdje skrenuti, ukoliko je u srednjoj traci može nastaviti vožnju ili skrenuti, a vozač koji je u vanjskoj traci obavezno skreće van kružnog toka.

Ne znam da je LW bila na kružnom toke poput ovog, ako je, onda sam objasnila, ako je kružni sa manje traka, onda drugi vozač nije ni mogao skretati, mogla je samo ona.
raff34 is offline  
Old 01.04.2005., 13:44   #17
S tim da se iz srednje uključi u 3. traku iza predzadnjeg izlaza, a ne da se vozi po 3. traci cijelo vrijeme.
raff34 is offline  
Old 01.04.2005., 14:07   #18
Re: Još jedno pitanje o kružnom toku

Quote:
little wonder kaže:
Situacija...

Kružni tok ima dvije trake - unutrašnju i vanjsku iz koje izlaze ogranci. Osoba A vozi se unutrašnjom trakom i želi skrenuti. Osoba B je u vanjskoj traci i nastavlja vožnju kružnim tokom. Tko ima prednost? Mora li osoba A napraviti još jedan krug po kružnom toku ako ne može skrenuti ili osoba B mora propustiti osobu A? Mora li osoba B po defaultu skrenuti na prvom izlazu ako se nalazi u vanjskoj traci?
Vožnja u kružnom toku ima za neupućene dosta nelogičnosti. Ako si se vozila u vanjskoj traci iz koje si „mogla“ a nisi morala skrenuti, a tip ti je iz nutarnje htio presjeći put, onda si ti u pravu. „Izravnaš“ li trake kružnog toka u ravnu cestu onda bi isto netko bio u krivu netko tko bi ispred tebe iz lijeve prometne trake želio skrenuti u poprečnu ulicu. Dakle ta radnja skretanja je dozvoljena (crtkana crta) samo u slučaju neometanja i ugrožavanja ostalih učesnika. Ako nema nikoga skreći do mile volje.
leo4 is offline  
Old 01.04.2005., 16:24   #19
Osoba B dužna je skrenuti na prvom skretanju sa rotora, pošto je u desnoj traci ZA SILAZAK sa rotora.

Osoba A trebala se prebaciti u desnu traku prije skretanja ili napraviti cijeli krug pa onda to učiniti.

Ne znam kada će se debili naučiti da silazak sa rotora iz srednje trake NIJE DOPUŠTEN.

Jednako tako, kada će se debili koji u desnoj traci rade pola ili više od pola kruga u rotoru naučiti da to nije traka za kruženje.

Smrt osobi A i osobi B.
łvek is offline  
Old 01.04.2005., 16:55   #20
Samo najdesnija može (i mora mislim) van odma, a srednja (ide ljeva) mora prvo u najdesniju pa onda van.

Osim naravno ako je rotor prazan, pa nikom ne smetaš

Meni su najjači likovi koji mobiteliraju na rotoru i naprave par krugova
SETRA Samoborček is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.