Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2016., 09:06   #1381
Ili ti je kuća prodaja, ili imaš premalo radijatora. Kod mene ovih dana namjesteno 50 ; i za pola sata se ujutro sve stabilizira
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:10   #1382
Trebali bi mijenjati bojlere u zgradi i imam nekoliko pitanja na koja nisam mogao naći odgovor.

Napravili smo atest dimnjaka i svi nalazi su negativni. Imamo u zgradi (Zagreb) 12 vertikala od kojih bi neki mijenjali bojlere.

Znam da jednoj vertikali moraju biti ugrađeni isti bojleri, no mogu li biti neki manje snage jer nisu svi stanovi iste kvadrature.
Trenutno imamo Vaillant VCW 15/3 T3 WDH snage 18kWh.

U svom stanu od 80 m2 imam 4 radijatora marke Lipovica SE690 (http://www.centar4adaptacije.com.hr/...kteristike.jpg)
sveukupno 10+5+10+21=46 članaka + jedan dugi i visoki u kupaonici

Do sada mi je bojler zagrijavao stan podosta brzo i nemam zamjerke na njegov rad, no bojim se kako će se ponašati s kondenzacijskim uređajem kada je rečeno da treba veća ogrjevna površina radijatora.

Na dimnjačarskom atestu nam je preporučeno da novi bojler bude 20 kWh pa me zanima imate li savjet koji da gledam, bune me cijene istog proizvođača od tipa 19, 20 i 24 kWh gdje je ovaj od 19 najskuplji, 24 najjeftiniji i ovaj od 18 između. Postoje li još koje karakteristike na koje bih trebao obratiti pažnju.
Od proivođača znam za Vaillant, Bosch + Bunderus, Viessman...
Na koje skrivene troškove da pazim i možda još pokoji savjet na koji nisam razmišljao
Brulz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:44   #1383
Imamo bosch plinski bojler, skoro pet godina. Sad se ovu zimu dogodilo dva puta da se čuje nekakvo brujanje iz njega. Dogodi se ničim izazvano, znači u tom trenutku ne pušta se topla voda, rade samo radijatori kao i ostatak vremena. Kad se bojler ugasi, pa upali- brujanje prestane. Tlak normalan.. jel zna netko o čemu se radi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:33   #1384
Pozdrav, imam BOSCH-ov plinski bojler GAZ 5000, star oko 5 godina. Već neko vrijeme konstantno javlja greške i tada ga je potrebno resetirati da bi radio opet. Do sada su već bila 3 majstora i pregledom utvrdili da je u tom trenu sve OK. Naravno, greške bi se opet uskoro javile. Bojler je uredno servisiran i čišćen, te do kraja prošle godine nije bilo kvarova. Simptomatično je da se na radiju ili TV-u čuje šum u trajanju par sekundi, prije nego se na bojleru javi greška i prestane sa radom. Bojler se inače nalazi u kupaoni veličine 5m², ima ugrađeni fasadni dimnjak i za vrijeme tuširanja je poprilična vlaga u kupaoni. Da li bi vlaga mogla utjecati na sklop elektronike? Do sada smo provjerili sve kontakte, napon struje i sve je OK.
frankyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:19   #1385
Najvažniju stvar nisi napisao . Koje greške se javljaju na ekranu
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 07:50   #1386
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Najvažniju stvar nisi napisao . Koje greške se javljaju na ekranu
Pa javlja barem 5-6 grešaka; od C4, C6, E1, E0...
uglavnoim vrti ih bez nekog reda
frankyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:43   #1387
C4 i C6 su najvažnije. imaš pp
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 07:37   #1388
Ove zime sam ugradio novo centralno grijanje sa novim kondenzacijskim plinskim bojlerom(Vaillant)+spremnik od 75l! Radi se o kući sa 2 stana i dešava se to da mi na 4 radijatora grije samo gornja trećina, a donji dio je potpuno hladan ili jedva mlak! "Majstor" je bio i pokušavao riješiti, ali ništa od toga! Rekao je da se stvorio zračni jastuk, iako smatram da nije to ili on ne zna svoj posao jer da zna riješio bi problem! Jel netko imao sličnu situaciju i kako je riješio problem??? Hvala
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:05   #1389
Je li normalno da, kada grijanje ne radi, kazaljka od pritiska spadne skroz? U pitanju je vaillant turbotec. Kada se ukljuci grijanje kazaljka ode skroz na vrh i onda u toku dana spadne na sredini, pritisak bude oko 1,8 bara, medjutim navecer kad prestane grijanje kazaljka skroz spadne. Sinoc sam dodala malo vode jer u uputsvu pise da i kad ne radi grijanje da je idealno da pritisak bude izmedju 1,8 i 2 bara i jutros je kazaljka otisla skroz na vrh i na sigurnosnom ventilu je pustilo malo vode. Je li normalno da kazaljka od pritiska tako "seta" ili uvijek treba da stoji na sredini na 1,8 bara?
ena0002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:21   #1390
Dok radi grijanje kazaljka treba biti do 2 bara. Nakon prestanka grijanja, voda se ohladi i tlak padne. Sad kazaljka može pasti ido 1,5 bara ovisno o velićini sistema, stanju expanzione posude.
Kod nadopune sistema ne treba prelaziti tlak više od 1,8 bara. Grijanjem tlak raste i ventil propusti višak van.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:27   #1391
Kad sam dopunila vodu pritisak je bio na 1.8 bara, sto me i zbunilo zasto je jutros ventil propustio vodu. I kad se tek grijanje pokrene ta kazaljka ode skroz prema gore da bi se u toku dana vratila na 1.8 i onda kad prestane grijanje padne i do 0.5, znaci bude skroz na dnu. Je li to OK?
ena0002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 01:47   #1392
Quote:
ena0002 kaže: Pogledaj post
Kad sam dopunila vodu pritisak je bio na 1.8 bara, sto me i zbunilo zasto je jutros ventil propustio vodu. I kad se tek grijanje pokrene ta kazaljka ode skroz prema gore da bi se u toku dana vratila na 1.8 i onda kad prestane grijanje padne i do 0.5, znaci bude skroz na dnu. Je li to OK?
Nije nikako ok.

Treba servisirati bojler, u sklopu toga je i punjenje termo posude, pa ako onda neče biti u redu treba mjenjati termo posudu.

U protivnom dolazi do proboja siguronosnog ventila a uslijed nedostatka vode koja izađe na siguronosni ventil može izgoriti primarni izmjenjivač.
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:32   #1393
Quote:
kinfamr kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Znaci imam vaillanta 28kw starog 20 godina i sad bi najvjerojatnije trebalo promijenit izmjenjivac (mozda jos neke "sitnice")... E sad, moguce da se vec raspravljalo o tom pitanju (nesto mi trazilica ne radi..), ali evo ja bi postavio pitanje: Isplati li se popravljati stari bojler ili bolje ici na novi? Znam da to sad ovisi i o tome sto bi se tu sve trebalo promijeniti, ali evo okvirno (iskusni vjerojatno znaju koliko je vrijeme trajanja bojlera i sta se poslije toliko godina kvari)...

Koliko su novi bojleri ekonomicniji u odnosu na stare? Ima li tu kakvih zackoljica?

Ista stvar je i kod mene... molim neki savjet i pomoc.. hvala
tanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:06   #1394
Quote:
tanjich kaže: Pogledaj post
Ista stvar je i kod mene... molim neki savjet i pomoc.. hvala
Treba napraviti izvid i procjenu stanja bojlera - imaš PM

Novi bojleri su kondenzacijski i na nekim mjestima kao što je zgrada nemogu se staviti bez sanacije dimnjaka
Red veličine je cca 7tk plus demontaža starog i ugradnja novog (uz štemanje i izvedbu odvoda kondenzata) igra dođe cca 9tk.
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:56   #1395
Trebam savjet. Radi se o starijoj kući prizemnici gdje trenutno radi Vaillant kotlovnica 35 kW sa bojlerom 150l mislim. Nakon ove zime se planira to sve izbaciti van jer troši brdo novaca a ne grije kako treba i po cijele dane dogrijava vodu u bojleru za kojom nema potrebe dok se pipa ne otvori. Kuća je od pune cigle i nema izolacije ali ima dosta radijatora i planira se stavljati izolacija na tavan.

U planu je uzeti Vaillant VUW 306/5-5 kondenzacijski bojler pa me zanima gdje je najpovoljnije kupiti ga ? Nasao sam ga mislim za 9300 kn negdje na webu, dali ima neka firma gdje se mogu dobiti bolji rabati tj povoljnija cijena jer treba s time i neke cijevi za dimnjak kupit itd tako da trosak dolazi na 12k kn. Jel Junckers ili nesta drugo bolje za te novce ? Najradije bi ljudi uzeli Vaillant jer valjda za njega najlakse do dijelova ali i najpoznatiji je osim ako neki drugi u toj jacini kostaju manje ili imaju neke bitne prednosti.

Hvala na pomoci
PowerUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:02   #1396
jel ima neke velike razlike izmedu ova 2 bojleraa?
jel ima neki poseban razlog zasto uzet ovaj skuplji?
po cemu je serija plus bolja od pro?

http://www.ikoma.hr/hr/vaillant-bojl...-pro-19-kw-95/

http://www.ikoma.hr/hr/vaillant-bojl...plus-20-kw-89/
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 06:43   #1397
Pozz. Molim pomoc. Imam Quadro bojler star 3 godine, preko noci prestao je grijat. Kod mene ne svijetli ni lampica niti grije. Jel to znaci da je otisao termostat? ili je ipak otisao grijac?
Trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 07:51   #1398
Ili vjerojatnije izletio termoosigurać. Skini poklopac i potraži dva mala dugmića pa ih stisni.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:43   #1399
#kerbi Hvala puno na ovom odgovoru. Naso, stisno 1 dugmic sto je virio, sad lampica svijetli. Kasnije provijerim dali grije.
Trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:23   #1400
Ako ne grije potraži još. Jer neki bojleri imaju dva za svaku žicu (faza i nula) zasebno. No ako svjetli morao bi i grijati jer žica od lampice ide direkt sa grijaća. Nego ako se to ponovi znaći da se nakupilo puno kamenca i da treba čišćenje inaće će biti samo gore.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.