Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 23:53   #1
Filmske kritike i preporuke filmova

Da li citate u novinama ili bilo kojem vidu stampe kritike i preporuke filmova?
__________________
www.sat-multimedia.hr
Imate problema - slobodno pitajte ;-)
Andrija_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 08:45   #2
baš sam sad razmišljala da zapravo uopće ne polažem na recenzije/kritike u našim, hrvatskim tiskovinama. osim u dva slučaja - kada hoću za prvu ruku doznati nešto o filmu za kojeg prvi puta čujem. čisto ono, vidim neki novi naslov, pa kao prva informacija. i kada bude neka kvalitetna tema u kulturnom podlisku nekih dnevnih novina. priznajem da sam toliko nepismena da ne bih znala reći niti jedno ime kada bi me netko pitao za nekog filmskog kritičara s hrvatskog govornog područja.

s druge strane, otkidam na one fore u Kliku! kada isprdavaju klasike i izmišljaju kako bi ta priča izgledala da je film snimio, recimo Vrdoljak. ili, kakav bi bio nastavak nekog klasika premještenog iz divljeg zapada u, recimo svemir, i tak te bedastoće. to mi je zabavno pročitati uz kavu i baš se zacerekam.

ono što čitam na temu kritika i recenzija je britanski "Sight & Sound" koji izlazi mjesečno.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 08:57   #3
Ja necu ici gledati film (u kino prvenstveno), ako cujem od 99% ljudi koji su ga gledali i rekli da je katastrofalan (poput, recimo, 10000 B.C.). Ali ako su podijeljena misljenja, ici cu pogledati film i sam odluciti. A kriticare i nj. misljenja uopce ne fermam. Najmanje me zanima njihova kritika, jer u hrpetini slucajeva se desilo da su za meni prilicno dobar film rekli da je prilicno los. Dovoljan razlog da ne obracam previse pozornosti na njihove recenzije. Imam dovoljno znanja i vjestine da mogu sam iznijeti svoju kritiku.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:48   #4
..

kritike se čitaju između redova, a ne doslovno...one su više kao neka informacija o filmu, ne treba obraćati pažnju na sam sud...jer mislim da ljudi imaju dovoljno bistre glave da sami odluče što će gledati, iako to ne mislim za te iste ljude kada sude o tim istim filmovima...previše sudimo neke filmove kao NAJBOLJE zato jer smo se našli u njima...ako je tako, onda ti isti ljudi misle za sebe misle da su najbolji...ili ti nešto paše, ili ne...zaista je besmislica tvrditi, to je najbolje, ili stvarati raznorazne liste kao mnogi ovdje...t
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:36   #5
Redovito čitam Njegića, Šošu, Radića i Rubešu. Potonjeg uglavnom zbog količine bulšita u njegovim "recenzijama".
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 04:27   #6
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Redovito čitam Njegića, Šošu, Radića i Rubešu. Potonjeg uglavnom zbog količine bulšita u njegovim "recenzijama".
imas dobar potpis
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 18:20   #7
Obično film oko kojeg ima puno galame ne pogledam. Izgubim zanimanje za njih čim se puno priča o njima.
GODSPEED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:58   #8
Čitam tj. preletim uz kavu, dok čitam novine, ili na netu ako naletim. Rijetko idem baš tražiti filmske kritike - tu se slažem s Ljeljom; samo ako trebam više informacija o filmu.

Niti me zanimaju kritike, niti pamtim imena kritičara. Film (ne)idem gledati jer mi se (ne)gleda, a ne jer mu je netko dao 5 zvjezdica.
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:08   #9
Procitam. I AMA BAS NISTA mi ne znace. Najcesce se radi o proseravanjima iz kojih izbija "boze, kako li sam dubokomisaon, nedokuciv, neprikosnoven autoritet"... Prst u grlo. Radije citati dugorocnu vremensku prognozu za podrucje Groznog i okoline
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:09   #10
Quote:
GODSPEED kaže: Pogledaj post
Obično film oko kojeg ima puno galame ne pogledam. Izgubim zanimanje za njih čim se puno priča o njima.
Upravo to. Ili ako bas UDAVE reklamama za isti. Kontraefekat
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 09:44   #11
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
imas dobar potpis
Thanx.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:04   #12
Sve je to jako subjektivno...
Svako ima svoje vidjenje sto glumaca sto filmova...
Ja forspane uopce ne gledam...ako je akcijiski film sve dobre scene strpaju unutra...a ako je komedije sve dobre fore su u forspanu
Torla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:56   #13
Polimac je meni zakon. kad on nahvali neki film, onda ga vjerovatno neću pogledat
uglavnom ne čitam kritike iz novina. kao što ljelja kaže, samo kao prva informacija, sve što me zanima pronađem na netu
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:48   #14
Da, redovito čitam filmske kritike i postoje ljudi zbog kojih ću, ako pohvale neki film za koji prethodno nisam čula, poželjeti pogledati dotični film. Ipak, mislim da je svaki film vrijedno pogledati i tek nakon toga dati svoj sud, dakle, filmske kritike više čitam zato što me zanimaju mišljenja ljudi koji o tome ipak imaju iznadprosječno znanje (a s kojima ne moram nužno složiti), a i da steknem osnovne informacije o određenom filmu, a manje zato što mi služe kao za usmjerenja za gledanje ili izbjegavanje određenih filmova...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:54   #15
....ne citam bas filmske kritike ali moram priznati da prije nego odlucim koji cu film pogledati u kinu odem na http://www.imdb.com/ pogledati koju ocjenu je film dobio... Tek toliko da znam sto da ocekujem...
__________________
"Činilo se da sve ukazuje na činjenicu kako svemir želi da se ona poseksa s njim. Bilo je očito kako je viša sila odlučila da stvari krenu tim putem. Bilo joj je sudjeno da to učini. Zašto bi je inače bogovi doveli upravo na ovo mjesto? I to u Victoria Secret donjem rublju?"
...iwana... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:12   #16
procitam tu i tam koju kritiku u novinama, obicno procitam najavu u onom dodatku uz vecernji petkom, pratim na imdb-u redovito kritike novih filmova i pogledam ocjenu. sad, ak vidim da su neki film svi odreda popljuvali, nebum ga gledao, al ak me neki film zanima zbog glumca/redatelja/tematike, naravno da cu ga pogledati bez obzira na kritike.
zapravo mi kritike vise sluze da me zainteresiraju za neke filmove koje ovak vjerojatno ne bih pogledao.
uglavnom, smatram ocjenu na imdb-u prilicno dobrim orjentirom na to sto bi se isplatilo pogledat (iznad 7 se definitivno isplati, od 6 do 7 mozda, ovo ispod vise manje ne). naravno, uvijek ima iznimki (arificial intelligence i constantine recimo su po meni debelo podcjenjeni kod svih kriticara)
krSSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 03:46   #17
Uvijek pročitam kritike Damira Radića u Nacionalu.
Ne samo zato jer je iznimno načitan,nagledan,pismen i argumentiran,već i zbog toga jer imam ukus identičan njegovom.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 11:25   #18
Thumbs up

JA ne citam bas hrvatske kritike jer gledam stvarno masu filmova i rijetko sta mi promakne....
imam neki istanćan ukus u tome i nemogu me bas lako naci "onaj pravi film"...

samo u zadnjih mjesec dana sam pogledao blizu 50 filmova ... tako ako ko treba savjet za koji film .... im here....!!! shoot.... thx!!
Erbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 13:37   #19
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Redovito čitam Njegića, Šošu, Radića i Rubešu. Potonjeg uglavnom zbog količine bulšita u njegovim "recenzijama".
Njegić zna biti baš zabavan u svojim kritikama
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:05   #20
Quote:
Erbus kaže: Pogledaj post
JA ne citam bas hrvatske kritike jer gledam stvarno masu filmova i rijetko sta mi promakne....
imam neki istanćan ukus u tome i nemogu me bas lako naci "onaj pravi film"...

samo u zadnjih mjesec dana sam pogledao blizu 50 filmova ... tako ako ko treba savjet za koji film .... im here....!!! shoot.... thx!!
kak si TI istanćano super.



ot - da.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.