Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 15:27   #1
Minimalna oprema

Šta po vama novi auto ono baš mora imat od opreme al baš mora?

Po meni je minimum ispod kojeg nema smisla ići:

Klima, ABS, servo, stakla na struju (koja osobno ne volim al eto), daljinska centralna brava, svjetlo u gepeku (nemaju svi!!) i metallic boja.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:32   #2
apsolutno ništa. priča se o klimi, ABS-u i sl pod muss, a još prije 10ak godina dobar dio ljudi je vozio aute kojima je dodatna oprema bila desni retrovizor. i nikom niš nije falilo
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:33   #3
klima, abs, servo, prednji električni, daljinsko centralno..
casualRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:43   #4
centralno, klima, servo, elektricni prozori, maglenke.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:44   #5
@StormShadow - pa normalno da nije problem vozit aute koji nemaju svu ili nešto od gore navedenog, ali ako već kupuješ novo, onda ipak želiš neki komfor jebemu miša maloga. ja bi iskreno komodno moga bez stakala na struju, ali kome ću kasnije prodat takvo auto? kužiš?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:45   #6
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
klima, abs, servo, prednji električni, daljinsko centralno..
To.
I radio+CD.


Jednom je jedan moj šef imao fiskideju da radio samo odvlači koncentraciju od posla i očekivalo se da se s takvim 'nijemim' kombijem ide na cjelodnevne jednodnevne 700+ km ture razvoženja robe.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:46   #7
4 kotača, motor, i auspuh da mi nedimi u kabinu
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:46   #8
klima, ABS, zračni jastuk za vozača i suvozača i centralno (ne mora bit daljinsko). servo jedino ak je neki veći auto. u nekom gradskom autu mi ne treba servo. eto, nisam zahtjevan .
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:48   #9
Desni retrovizor, šiber, obrtomjer, maglenke, štogod plemenitog u unutrašnjosti (drvo evtl. karbon ili aluminij). I dobar audio - sustav. Ne neki šrot što ima "loudness" karakteristiku pa tutnji bas, nego brz i dinamičan, prirodan i detaljan zvuk.

Ima li tema smisla?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 24.09.2009. at 15:56.
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:56   #10
Inace sam freak za opremu rade uzmem to pa slabiji motor al sam skuzio da ti pola toga netreba. Npr prosli auto sam imao sa FULL opremom al pod tim full mislim ama bas sve a ne ko u oglasniku kao full oprema a auto nema klime ni el.podizace. Imao sam apsolutno sve u autu: tempomat,navi,koza,sve na struju,auto.klima,BC,senzor za kisu(najvece sranje),alu felge i sve ostale gluposti.Auto sam kupio direktno u Njemackoj tak da nisam neke bnalne stvari nadoplacivao npr ESP nisam platio ni lipe a kod nas uzimaju i do 5tkn za njega.

A sto mi realno od svega toga treba??? klima moze i rucna, prednji prozori na struju,tempomat i prednji naslon za ruke ali dalo bi se i bez toga prezivjeti
Sjecam se kad je doma bio kadett sa 4brzine i to je bilo to.......
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:13   #11
Servo je zakon
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:15   #12
ma jadno je da ljudi daju tolike pare za novo vozilo i da se dan danas proizvode uopće vozila s takvom mini opremom...
da ak ti treba auto do dučana i ak radiš par min od kuće,
al ak si family čovjek i ak si često na autoputu ipak mora imat malo više opreme od abs i el.podizača i ak pljuneš na ta 4 kotača prek 12 000 eura...
znači ESP sustav, putno računalo, naslon za ruku, pepeljaru hehe, el.retrovozore,odmagljivanje...
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:17   #13
ABS,servo i centralno(zbog gepeka da neprovjerajem).klima i nije bas neophodna,moze se ohladit i sa prozorima prednjim na 5cm i zadnjim na 3cm otvorenim,negovorim to zato sto nemam klime,imam i s aut klimom i bez ikakve.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:20   #14
nitko ne spominje namještanje volana po -barem- visini, ako ne i po dubini, o vozačkom sjedalu podesivom po visini da i ne govorimo
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:21   #15
onda te vidim po ljeti na plus 35 kak zgledaš, leđa mokra, sve se cjedi s lica...
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:34   #16
Quote:
as123 kaže: Pogledaj post
onda te vidim po ljeti na plus 35 kak zgledaš, leđa mokra, sve se cjedi s lica...
nismo se razumili,ja niskljucujem klimu uvijek je 21stepen u autu.ali isto tako vozim i bez klime malo vise vruce ali moze se podnijet,ako su ljudi prije 20 god mogli svi bezlime mogu i ja sad?!eh jedini je bed npr ako moras negdje na svadbu na 35 stepeni(nemas klimu) pa onda u svatovima 2sata se vozit,skoro sam bio kod rodjaka vise od 30 auta je bilo bez klime,ziva muka im je bila svi izlaze i dizu majce cure haljine raspuhuju i tako,nije bilo bas toliko lose kad se sjetim.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:35   #17
žmigavce, volan, bravu, ventilaciju, pojaseve i tri retrovizora i nešto benzina u spremniku... tada bih možda i mogao kupit novo-bili..
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:21   #18
Kako za koji auto:

A i B klasa poput: Polo, 207, Corsa, Fiesta, Mazda2, C3, Swift, Mito:
auto-klima, 15'' alu felge, 4 elek. prozora, abs, maglenke, servo, 4 airbaga, cd auto radio s mp3 + 4 zvučnika, zadnji parking senzori, centralno zaključavanje

C klasa: poput Golf, Astra, Auris, Audi A3, Civic, BMW 1-ica, Mazda 3, Alfa 147, Mondea, Mečka A klasa, 308:
sve navedeno + esp, dodatna 2 zračna, 16'' alu felge

D klasa: poput A4, Mazda 6, C5, BMW 3-ica, Mondeo, Alfa 159, Accord, Insignia, Avensis, Laguna, Mečka C klasa:
sve navedeno + alu 17'' ili 18'', dodatna 2 zračna, dodatna 2 zvučnika, xenonke, grijanje sjedala, preklopni retrovizori, tempomat, bluetooth, lumbardalna potpora, alarm ... u biti sve što ima moj trenutni auto!

iznad: Autoamstki mjenjač, Koža, Navigacija, Bose ili slično, Cd changer, pa razne pizdarije, senzori, hold, ovaj onaj asisit...

Ostalo ne spomenuto, a vezano uz akstivnu i pasivnu sigurnost smatram već uključenim u prvu grupu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 24.09.2009. at 17:26.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:29   #19
Putno računalo
niks.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 18:01   #20
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
@StormShadow - pa normalno da nije problem vozit aute koji nemaju svu ili nešto od gore navedenog, ali ako već kupuješ novo, onda ipak želiš neki komfor jebemu miša maloga. ja bi iskreno komodno moga bez stakala na struju, ali kome ću kasnije prodat takvo auto? kužiš?
Kužim kaj hoćeš reć, al ne kužim pitanje kaj je minimum od opreme u autu.

Nekom je dost da ima volan i kotače, a neko neće ni gledat auto ak nema tonu i pol dodatne opreme, senzor za prdac, ONO i DSZ u autu
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.