Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2010., 18:39   #1
Kompresor klime!

Isplati li se reparirati kompresor klime na automobilu? Otišli ležajevi pa na 4000 osjetno zuji! Zna li netko tko u Zg to radi (ako radi)? Možda neki konkretniji podatak!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 19:04   #2
Može. Za Sandenove kompresore postoje kitovi za reparaciju. Pitaj Šimuna (Štefanovečka ....)
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 20:29   #3
Moj (na mom autu) i je SANDEN-ov produkt. Ajde mi daj neki konkretan podatak za kontakt! Može i na PM da ne ispadne reklama! Hvala unaprijed!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 02:18   #4
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Moj (na mom autu) i je SANDEN-ov produkt. Ajde mi daj neki konkretan podatak za kontakt! Može i na PM da ne ispadne reklama! Hvala unaprijed!
http://www.burza.hr/poslovni_subjekt...11/?PHPSESSID=
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 08:02   #5
Zahvaljujem, činilo mi se da je Šimun osobno ime a ne naziv tvrtke!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 08:55   #6
Al je teško probat na telefonskom imeniku .....

Fala Charly.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 10:54   #7
Da neotvaram novu temu!

Zna li tko u čem bi mogao biti problem. Automatska klima (climatronic u Passatu) mi trepti 10-ak sekundi kad upalim auto i ima ispisane "osmice"! Kad to prestane treptati, displej je normalan, no klima ne hladi niti "oduzima okretaje" kad se uključi AUTO mod!

Kompresor? Ili bi moglo biti nešto u elektronici?
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:33   #8
kompresor se ne uključuje ako nema plina... mislim da od toga treba krenuti...
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:05   #9
Plin napunjen prije godinu dana!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:08   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Al je teško probat na telefonskom imeniku .....

Fala Charly.
U imeniku ih nema! Razlog? Firma zatvorena oko godine dana! Ipak fala svima na pomoći!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:11   #11
Kaj nema ih više?! Ja sam taman mislio vidjet šta mi ne valja s klimom.
Nova tvrtka na istoj adresi

Sad sam baš pričao sa starim i veli da su to 2 brata i on poznaje Krešimira, a pod tim vlasnikom je šimun u Biogradu.
Očito svatko na svoju stranu... I nije skroz ista adresa nego adresa do, uglavnom naručio sam se u petak pa bumo vidjeli.
__________________
All generalizations are false, including this one.

Zadnje uređivanje -dominic- : 26.05.2010. at 12:25.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:20   #12
Da ... ja sam znal starog gazdu (otac od ove dvojice ...). I Tomislav je ostao u staroj radioni (na broju 15). Krešu nisam upoznao .... i o njemu ne znam ništa.
Jebo ga led al sam star. Kad mi druga generacija zatvara radione koje sam poznaval ...

Leo - moje isprike.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:59   #13
Ima i servis autoklima u Sesvetama
Karamuster. Nalazi se kod Metroa u Sesvetama u dvorištu firme Tim kabel (iznajmljuju njihovu halu). Inaće rade sve klimatizacijske i rashladne sustave za vozila (hladnjače i sl). Moj stari je tamo vozio več dvije Lagune na popravak klime i dečki zbilja znaju znanje. Njemu su kvar na jednom kompresoru rješili za 400 kn umjesto 3000 kn koliko bi ga koštao kompresor u servisu.
Inače tel od jednog od gazda je 091 5054692.
To je u biti isti servis koji je do prije par godina radio u Buševcu, ali su preselili u Sesvete.
Pa eto ako kome treba...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:46   #14
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da ... ja sam znal starog gazdu (otac od ove dvojice ...). I Tomislav je ostao u staroj radioni (na broju 15). Krešu nisam upoznao .... i o njemu ne znam ništa.
Jebo ga led al sam star. Kad mi druga generacija zatvara radione koje sam poznaval ...

Leo - moje isprike.
Ma nema beda! Na telefon iz "imenika" se javila ženska (privatni stan) i veli da firma ne dela. Još jednom hvala na pomoći!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 01:08   #15
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Isplati li se reparirati kompresor klime na automobilu? Otišli ležajevi pa na 4000 osjetno zuji! Zna li netko tko u Zg to radi (ako radi)? Možda neki konkretniji podatak!
Zagreb, Rudeš, Posavska 16 - servis klime, odlično rade a nisu skupi
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 01:15   #16
frigo alati....preporuka...za 1900 kuna naprave kompletnu reparaciju kompresora i dobiješ garanciju..a možda ti je neka sitnica unutra otišla pa je jeftinije
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 16:11   #17
Quote:
150jams kaže: Pogledaj post
frigo alati....preporuka...za 1900 kuna naprave kompletnu reparaciju kompresora i dobiješ garanciju..a možda ti je neka sitnica unutra otišla pa je jeftinije
Evo ja sam bila kod ovog majstora u rudesu, i covjek je svaka cast.

Strucan je, sve napravi kako spada, dok radi mozete bit kraj auta, ja ga cak nisam morala nista ni pitati nego mi je sam govorio kaj stroj dela, i objasnjavao mi korak po korak sto i kako radi.

Kompletan pregled sa punjenjem klime, dodavanjem ulja i dezinfekcijom cijelog sustava 350 kn, a bez dezinfekcije bi bilo 250 kn.

Covjek je ljubazan i moze ga se pitati bas sve i na sve ljubazno oodgovori i to detaljno.

Bas sam ga pitala za taj kompresor i kaze covjek, kompletna reparatura kompresora 1000 - 1500 kn, ovisi o modelu.

Apsolutno moja preporuka.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 22:04   #18
Evo jednostavno neki autoservisi/saloni ne svačaju da je najbolja reklama zadovoljan klijent/kupac.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:53   #19
kada auto radi u leru i podignem haubu sa upaljenom klimom čujem kliktanje u razmacima od otprilike 20-tak sekundi. mislio sam da se kompresor pali/gasi ali ovo je neki nježniji zvuk. u vožnji (bilo da stajem ili se vozim) ipak povremeno znam čuti i osjetiti malo snažnije ono što bi bilo paljenje kompresora.

ventilator radi, cijevi se ne smrzavaju. hlađenje kabine je u redu. freon je bio punjen prije nekih 2-3 godine. dok je pričao o klimi prijašnji vlasnik nije djelovao da je tada bio zadovoljan sa radom tih majstora koji su zamjenili freon (išao je mijenjati freon jer mu se nešto zaledilo preko zime, ne znam detalje).

trebam li se pozabaviti sa tim kliktanjem?
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:46   #20
Trebas.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.