Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2011., 23:38   #361
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Ja na tvom mjestu ne bih to radio tako. Dekorativni kamen je tezak 20kg i vise po m2. To ce ti sa boje otpasti prije ili kasnije. Ostra spahtla i oguli to dolje (ide to brzo), onda namazi zid sa mineralquertzgrundom od Samoborke (on ti ohrapavi zid i grundira ga), stavi preko toga mrezicu, pregledaj je fleksibilnim ljepilom i s njim i polijepi kamen.

Sve ostalo je fusheraj koji ce ti se prije ili kasnije vratiti, a onda ce biti s...
Samo da napomenem ovo je neka jeftina imitacija kamena (iz baumaxa) , cini mi se da je samo nekakav gips i sama tezina jednog komada nije puno veca od keramicke plocice 30x30. Ovaj postupak koji si ti naveo (definitivno vidim da si na "TI" sa problematikom je meni totalnoj njubari koji do sada ima iza sebe 2m2 zaljepljenih plocica u zivotu (jos se drze 7 godina ) i koji je mislio na brzaka malo uljepsat zivotni prostor definitivno prekompliciran. Jos bi i skinuo boju posto je sloj tanak i premazao grundom ,ali sve vise od toga je nazalost za moje trenutne sposobnosti previse.

E da isao sam sada izvagati 1m2 tog "kamena" i ima 18 kila . Bi li to islo samo sa skidanjem boje i fleksibilnim ljepilom, molio bi vas da podjelite svoje misljenje da vidim hocu li se bacit na akciju za vikend ili odustajem od cijelog projekta .

Hvala svima na odgovorima i molim vas jos jednom za potvrdu.

Zadnje uređivanje BundyR : 18.07.2011. at 23:44.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 14:51   #362
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Jos bi i skinuo boju posto je sloj tanak i premazao grundom ,ali sve vise od toga je nazalost za moje trenutne sposobnosti previse.
Pa ako ces skinuti boju i grundirati ostaje ti samo mrezica. Ne vidim tu nikakav problem. Izrezes mrezicu skarama na velicinu koja ti treba, uzmes na spahtlu ljepila i pricvrstis je na zid. Nakon toga samo gleterom navuces ljepilo preko nje i deri po kamenu. Problem ti je s tim kamenom sto je, u odnosu na plocicu, njegova povrsina ljepljenja puno manja nego na plocici, a tezina ista pa ti vidi.

Kada sam ja sebi postavljao taj dekorativni kamen prica meni moj partner s posla da je bio kod frenda koji ima naljepljen takav kamen. I kaze on meni, izlazimo iz stana, ja oblacim cipele i rukom se naslonim na taj zid kad ono otpade kamen sa zida ... naravno ... kada je bio zaljepljen preko boje jer se liku nije dalo malo truda. I sto sada ima ... nista, to ce otpasti samo prije ili kasnije i onda mozes sve baciti u smece. Bolje se ne upustati u radove ako nemas volje potrositi malo vremena da to napravis kako treba.

Zadnje uređivanje the_ripper : 19.07.2011. at 14:57.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 15:11   #363
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Pa ako ces skinuti boju i grundirati ostaje ti samo mrezica. Ne vidim tu nikakav problem. Izrezes mrezicu skarama na velicinu koja ti treba, uzmes na spahtlu ljepila i pricvrstis je na zid. Nakon toga samo gleterom navuces ljepilo preko nje i deri po kamenu. Problem ti je s tim kamenom sto je, u odnosu na plocicu, njegova povrsina ljepljenja puno manja nego na plocici, a tezina ista pa ti vidi.

Kada sam ja sebi postavljao taj dekorativni kamen prica meni moj partner s posla da je bio kod frenda koji ima naljepljen takav kamen. I kaze on meni, izlazimo iz stana, ja oblacim cipele i rukom se naslonim na taj zid kad ono otpade kamen sa zida ... naravno ... kada je bio zaljepljen preko boje jer se liku nije dalo malo truda. I sto sada ima ... nista, to ce otpasti samo prije ili kasnije i onda mozes sve baciti u smece. Bolje se ne upustati u radove ako nemas volje potrositi malo vremena da to napravis kako treba.
Nije problem volja nego znanje . Dakle idemo ovako. Znaci skinem boju (dovoljno je do "gleta"?) onda stavim mrezicu (koju je najbolje uzeti) i preko nje navucem ljepilo (prepostavljam razvucem gleterom na tanko) i onda mogu odmah stavljat ljepilo na kamen i ljepit na zid (da li treba pricekati da se ljepilo na zidu malo stvrdne?)
Da li je to postupak?

Zadnje uređivanje BundyR : 19.07.2011. at 15:22.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 18:47   #364
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Nije problem volja nego znanje . Dakle idemo ovako. Znaci skinem boju (dovoljno je do "gleta"?) onda stavim mrezicu (koju je najbolje uzeti) i preko nje navucem ljepilo (prepostavljam razvucem gleterom na tanko) i onda mogu odmah stavljat ljepilo na kamen i ljepit na zid (da li treba pricekati da se ljepilo na zidu malo stvrdne?)
Da li je to postupak?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=577650&page=6

ovdi sam pisao o tome
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 19:20   #365
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
E pa to je to sto bi i ja stavljao cak je i sutuacija slicna, jenad zid iza elemenata u dnevnom boravku, samo bi ja stavio cijeli zid horizontalno,a vertikalno do visine elemenata (nekih 80 cm).
Kolko citam zahebancija . Nego kako ti se to cudo ponasa na zidu (trusi li se ili...)
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:14   #366
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
E pa to je to sto bi i ja stavljao cak je i sutuacija slicna, jenad zid iza elemenata u dnevnom boravku, samo bi ja stavio cijeli zid horizontalno,a vertikalno do visine elemenata (nekih 80 cm).
Kolko citam zahebancija . Nego kako ti se to cudo ponasa na zidu (trusi li se ili...)
loš je materijal, ploče nisu kalibrirane, lako se otkrhne, trusi se

ja sam ga premazao nećim pa je relativno dobro
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:30   #367
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
loš je materijal, ploče nisu kalibrirane, lako se otkrhne, trusi se

ja sam ga premazao nećim pa je relativno dobro
E sad kljucno pitanje s cim si premazao posto sam ocekivao takav odgovor
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 08:24   #368
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Nije problem volja nego znanje . Dakle idemo ovako. Znaci skinem boju (dovoljno je do "gleta"?) onda stavim mrezicu (koju je najbolje uzeti) i preko nje navucem ljepilo (prepostavljam razvucem gleterom na tanko) i onda mogu odmah stavljat ljepilo na kamen i ljepit na zid (da li treba pricekati da se ljepilo na zidu malo stvrdne?)
Da li je to postupak?
Upravo tako kako si opisao. Uzmes gradjevinsku mrezicu u nekom od bau centara. Ne moras cekati da se ljepilo kojim si pregletao osusi nego odmah mozes mazati kamen i samo deri ...
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 08:56   #369
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Upravo tako kako si opisao. Uzmes gradjevinsku mrezicu u nekom od bau centara. Ne moras cekati da se ljepilo kojim si pregletao osusi nego odmah mozes mazati kamen i samo deri ...
Puno Hvala !!!!

Jos ako mozete preporucit s cim tu gipsanu imitaciju kamena premazati da se tolko ne trusi imate svi pivu . mislio sam mozda bezbojnim mat lakom,ali mi se bas ne svidja "boja" koju "kamen" nakon toga poprimi.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 13:49   #370
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Puno Hvala !!!!

Jos ako mozete preporucit s cim tu gipsanu imitaciju kamena premazati da se tolko ne trusi imate svi pivu . mislio sam mozda bezbojnim mat lakom,ali mi se bas ne svidja "boja" koju "kamen" nakon toga poprimi.
E to ti ne znam. Ja sam postavljao Dekokamen i nisam ga sa nicim premazivao jer se ne trusi nista. Mislim, ne bi se niti smio trusiti nakon sto ga zalijepis. Tu i tamo ga samo treba otprasiti.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:52   #371
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Upravo tako kako si opisao. Uzmes gradjevinsku mrezicu u nekom od bau centara. Ne moras cekati da se ljepilo kojim si pregletao osusi nego odmah mozes mazati kamen i samo deri ...
Bok. Mozes li mi malo pojasniti koju tocno ulogu na sebe preuzima ta pregletana mrežica? Mene isto ceka slican posao i znam da cu je staviti ali ipak me zanima. Zid je isto čvrsti ožbukani i ofarbani.
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:47   #372
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
E sad kljucno pitanje s cim si premazao posto sam ocekivao takav odgovor

kupio u dućanu premaz za zaštitu kamena
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:43   #373
Quote:
salazar kaže: Pogledaj post
Bok. Mozes li mi malo pojasniti koju tocno ulogu na sebe preuzima ta pregletana mrežica? Mene isto ceka slican posao i znam da cu je staviti ali ipak me zanima. Zid je isto čvrsti ožbukani i ofarbani.
Obzirom da je na kamenu relativno mala povrsina prijanjanja, a relativno velika tezina (nije bas omjer kao kod plocica) mrezica ti sve skupa drzi da stvar bude kompaktna. Npr. komad tog kamena je tezine kao plococa 30x30cm, ali je njegova povrsina ljepljenja 5x15cm. To ti kao kada kupiš onaj mozaik plocice koje su odmah na mrezici. I sam proizvodjac preporucuje upotrebu mrezice.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 23:10   #374
Question fuge na pločicama

kako popraviti loše postavljene fuge na pločicama,prije 2 mjeseca postavljene su nove podne pločice u kuhinji,ali s obzirom da je pod bio neravan fuge su ispale neravne, hrapave i rupičaste.keramičar se ponudio preko postoječih staviti nove fuge,sumnjam kako će to izgledati i da li je uopće moguće.

Zadnje uređivanje mikilila : 29.07.2011. at 23:21.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 06:37   #375
Quote:
mikilila kaže: Pogledaj post
kako popraviti loše postavljene fuge na pločicama,prije 2 mjeseca postavljene su nove podne pločice u kuhinji,ali s obzirom da je pod bio neravan fuge su ispale neravne, hrapave i rupičaste.keramičar se ponudio preko postoječih staviti nove fuge,sumnjam kako će to izgledati i da li je uopće moguće.
malo sastrugat skalpelom i preko njih nove
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:30   #376
Čekaj malo jel se to ponudio majstor koji ti je postavljao ploćice da ti popravi fuge.
Stvarno ne znam kako neravan pod može imati veze sa fugama
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:31   #377
Quote:
mikilila kaže: Pogledaj post
kako popraviti loše postavljene fuge na pločicama,prije 2 mjeseca postavljene su nove podne pločice u kuhinji,ali s obzirom da je pod bio neravan fuge su ispale neravne, hrapave i rupičaste.keramičar se ponudio preko postoječih staviti nove fuge,sumnjam kako će to izgledati i da li je uopće moguće.
Fuge su mogle ispasti takve jedino ako ih je dotični gospodin sfušao. Nije mi zapravo niti jasno kako su te pločice postavljene? Neravno, jer su pratile zakrivljenost poda ili? Ako je tako, (iako ni to ne bi trebalo rezultirati takvim fugama) onda ga treba poslat nek skuplja prazne boce.
Inače, fuge se mogu popraviti, no trebalo bi skinuti sloj starih.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 23:05   #378
.

Već sam pisao na ovu temu,
dakle, ima alat koji ima izmjenjivi dijamantni dio na kraju i sa tim se alatom, tj. dijamantnim dijelom alata skine sva fuga između pločica. Ako nešto i ostane to se skine skalperom i sve se ponovo prefugira.

Prilikom skidanja fuge na takav način, dakle sa dijamantnim alatom, ne oštete se pločice, osim ako ste totalno nepažljivi !!!
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 08:15   #379
pozdrav,
planiram postaviti pločice na zid, cca 3kvadrata, pošto to još nikad nisam radio imam par pitanja.
1. kažu da podloga mora biti potpuno ravna, da kasnije nebi došlo do pucanja pločica, pošto ja po tim pločicama neču hodati (idu na zid) jeli to neophodno ili može ostati pokoja neravnina, rupica ili slično
2. trenutno je na zidu ona tzv 'masna boja' koja je vodonepropusna, treba li tu boju pro nekako skinut sa zida ili može ljepilo direkt na nju?
3. nanosi li se ljepilo na zid ili na pločicu??
4. prostor za fugiranje - kazu da treba biti cist od ljepila, znaci li to da ljepilo ne smije ici preko ruba pločice?
5. koliko ljepila treba za to, recimo ona vreca od 25 kg za koliko je to kvadrata?

to bi za sad bilo to, ako se jos cega sjetim napisem
__________________
Dal želite da budete anonimni?

Zadnje uređivanje anonymus : 09.08.2011. at 08:25.
anonymus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:42   #380
1. ne mora bit potpuno ravna. Sto ti je neravnija teze je stavljat (livelirat) i vise ljepila ide. nema nikakvog pucanja.
Posto ti imas boju na zidu znaci da je zbukan i ravan. To je u redu.
2. definitivno bi bolje hvatalo bez te boje. ali nisam siguran koliko je bitno da se skida
3. na zid. Kupis onaj nazubljeni (kako se to kaze, fratun, velika spahtla). Potegnes ljepila za cijeli red i onda slazes plocice. Naravno da kad dodes do kantuna itd. da onda ljepilo ide na plocice.
4. Da. Ne smije prelazit rub plocice zato sto se poslije vidi u fugi. Ali posto nama amaterima to bas ne polazi za rukom, nakon sto stavis plocicu (10-15 minuta) dok jos mozes doc do nje to pocistis sa spahtlom. Ljepilo se dovoljno osusi da se lako skine.
5. Na ravni zid ide 5kg po kvadratu.



Quote:
anonymus kaže: Pogledaj post
pozdrav,
planiram postaviti pločice na zid, cca 3kvadrata, pošto to još nikad nisam radio imam par pitanja.
1. kažu da podloga mora biti potpuno ravna, da kasnije nebi došlo do pucanja pločica, pošto ja po tim pločicama neču hodati (idu na zid) jeli to neophodno ili može ostati pokoja neravnina, rupica ili slično
2. trenutno je na zidu ona tzv 'masna boja' koja je vodonepropusna, treba li tu boju pro nekako skinut sa zida ili može ljepilo direkt na nju?
3. nanosi li se ljepilo na zid ili na pločicu??
4. prostor za fugiranje - kazu da treba biti cist od ljepila, znaci li to da ljepilo ne smije ici preko ruba pločice?
5. koliko ljepila treba za to, recimo ona vreca od 25 kg za koliko je to kvadrata?

to bi za sad bilo to, ako se jos cega sjetim napisem
fumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.