Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 15:34   #121
Quote:
#Fisher kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Već duže vrijeme imam neku izraslinu na glavi, na stražnjem dijelu veličine oko 1 cm. Nisam nikada osjećao neku bol zbog nje ali sam odlučio posjetiti doktora. Doktor mi je rekao da nije ništa strašno, niti da je neki tumor već se može ukloniti jako kratkim operativnim zahvatom. Na nalazu kojeg imam piše ovako: DG: Egzostosisi reg. occipitalis sin. manja egzostoza. TH ako se odluči OP-
Ali ono što me jako brine jest to što dosta mojih prijatelja ima istu izraslinu na glavi, i još kada sad bio na snimanju glave doktor koji je to radio rekao mi je da i on ima isto i da nikada nije snimao. Sada me brine ako je to nešto normalno a ja to uklonim. Ako je tko imao nešto slično molim neka mi javi.
mislis da ti raste trece oko ili sto? Pa ne bi ti kirurg rekao da uklonis da je nesto "normalno". Nije normalno,ali je bezopasno u smislu da ak ti ne smeta iz nekog razloga nemas potrebe to uklanjati. Ako te smeta,makni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:13   #122
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
mislis da ti raste trece oko ili sto? Pa ne bi ti kirurg rekao da uklonis da je nesto "normalno". Nije normalno,ali je bezopasno u smislu da ak ti ne smeta iz nekog razloga nemas potrebe to uklanjati. Ako te smeta,makni.
Mislim da jest treće oko, još malo pa možda i progleda
Nije ti baš u potpunosti svejedno kada ti jedan doktor kaže da i on ima isto i da to nikada nije snimao, a drugi te uputi na zahvat, još uzimajući u obzir da baš i ne uživam kod doktora Ali opet hvala na odgovoru!
__________________
Sex is like Hacking . You get in, you get out, then you hope that you didn't leave something behind that can be traced back to you.
#Fisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:27   #123
Reina post ti je prebačen na ovu temu: Povećan limfni čvor / žlijezda / kvržica ispod / iza / ispred uha
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:09   #124
Kvrge na celu

Imam dvije kvrge na celu..Dobio sam ih obe udarcem vec odavno,s jednom sam pao na mramorni pod,a drugu sam dobio tako da sam udrio od stok vrata.Jednu imam oko 4 5 godina,a ovu drugu godinu dvije nisam siguran tocno..Izgledam ko vrag nekakav jako je ruzno pa eto..Zanima me samo da li ce to ikada proci?I imali ikakva terapija?
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:58   #125
Molim savjet.
Znam da je tema stara, ali pošto nema druge..

Već duže vrijeme, bar godinu dana, imam neku čudnu kvrgu na čelu. E sad, stvar je u tome što to zapravo nije kvrga. Nije tvrdo na dodir, više se primjeti kad se smijem. Jednostavno izgleda kao neki višak kože. Nema nikakvu boju, ne boli, niti bilo što slično..

Što bi moglo biti i može li se ukloniti?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:54   #126
Kvržica na glavi/tjemenu

Poštovanje! Evo imam jedan ( nadam se) sitan problemcic koji vec imam godinama ali eto do sada me nije zabrinjavalo. Naime radi se velicine zrna riže kvržici na sredini glavi iliti tijemenu.. Dali je to opasno? Jer sam citao na drugim forumima da se za takve stvari idu kod kirurga te ti da lokalnu anesteziju i rijesi stvar.. Dali je to tocno ili? Na dodir me ne boli ali ponekad kada perem kosu i kada noktima utrljavam šampon ponekad postruzem tu kvržicu.. Nadam se da ništa nije strašno..
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:46   #127
Aterom. Bezopasno je iako se u rijetkim slučajevima zna upaliti i zakomplicirati.
Uklanja se zahvatom s lokalnom anestezijom, dobiješ par šavova, održavaš ranu čistom dok ne skineš konce 2 tjedna kasnije.
Preporučam maksilofacijalnu kirurgiju u KBC Dubrava ako si iz Zg
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:03   #128
Hvala ti prijatelju na odgovoru.. Da, iz Zagreba sam.. Budem otisao svojoj ljecnici da mi vise kaže o tome.. Trenutno nisam u Zagrebu pa sam zato postavio pitanje na forumu da mi bude "lakše"

EDIT: Znas li mozda koliko se dugo ceka na taj zahvat?

Zadnje uređivanje gamer55 : 21.02.2014. at 14:20.
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:30   #129
Prvo se moraš naručiti tamo na pregled onda ti odrede termin za operaciju.
Ja sam prošle godine čekao cca 2,5 mjeseca na zahvat.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:32   #130
Imao si samo jedan ili više tih vragova na glavi? Po opipu ja imam samo jedan pa nebi pretjerao sigurno više od 5 god..
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 17:51   #131
Ja sam imala isto kvrzicu na glavi, a moj se zvao hemangiom. Imala sam ga na glavi skoro 25 godina (koliko se sjećam), a moji se ne sjećaju imam li ga od rođenja jer hemangiom i mala djeca imaju. Operirala sam ga prije dva mjeseca, lokalna, skinuo ga i imala sam četiri punta. Odnesen je i na PHD analizu.

Trebaš u liječnika da te pregleda. Mene je moja doktorica pregledala a na uputnicu napisala da je aterom. Na kraju je bio hemangiom.

Eh da. Ta me kvrzica nije nikad boljela, ni kad bi ga nehotice sa četkom frizerka povukla.
Za aterome sam čula da bole.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 17:55   #132
Tnx na odgovoru! Šta ti znaci
Quote:
skinuo ga i imala sam četiri punta?
p.s. koliko si cekala zahvat? I jel to bilo u Zagrebu?
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 18:05   #133
U Splitu je bio zahvat, iz Trogira sam. Išla sam privatno, nisam puno čekala par dana, kad je bilo termina za zahvat.

A htjela sam ti opisati kako sam operirana. Dobiješ injekciju lokalnu blizu hemangioma da te malo umrtvi i ne osjetiš ništa. Sve šta osjetiš to je lagano struganje po glavi. Kad je bilo gotovo sasili su mi ranu i imala sam mali fijokic na glavi koji je sutradan skinut. Punte skinula nakon 12 dana. Operacija je trajala 20-tak minuta.

Posto je bio mali, kao zrnce riže, oko 0,5 cm operira se lokalno. Za veće mi je kirurg rekao da se ide na opću anesteziju.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 18:26   #134
Tnx.. Meni je sigurno par godina na glavi pa ajmo rec ne prevelik a ni premal kao zrno riže kak sam vec i napisao gore moožda malo veči.. Ali eto pretjerano nisam uopce obracao paznju na to. Osim kada sam šamponiro kosu pa sam tu i tamo oceso.. Ali eto idem u Pon u dom zdravlja kod svoje doktorice neka ona to pogleda i nadam se da ce mi dat uputnicu za bolnicu i da mi to rijesi..
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 18:33   #135
Vjerojatno hoće, ne nezgodnom je mjestu i bolje skinuti.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 18:40   #136
Jer sam citao na drugim stranicama da nije obavezno da ti to ukloni osim ako "inzinstiras" pod tim mislim ako želiš svojevoljno.. A ja sigurno želim to maknut sa glave makar je malo ali opet bolje da to riješim...
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 01:20   #137
I ja imam na 2 mjesta veće.
Jedan je cca 5 mm fi, a drugi je velik 10 mm fi

I ja sam ih htjela maknuti, pogotovo ovaj veći jer me smetaju i znaju ponekad boluckati, no kad sam čula da na tom dijelu gdje ti režu nećeš više imati kose sam prestala o tome razmišljati.Možda je samo mit, no tako mi je rečeno..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:04   #138
Uh, na to sam skroz zaboravio.. p.s. meni je crvena kvržica, cura veli da je kao prišt..

Eshyy, JKD01

Dali vama kosa raste na tom području nakon "operacije"
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:41   #139
Iskreno nisam ni gledao
Ma to ti napravi sitan rez, crticu kroz koju izvuče kvržicu van i kad zašije i zaraste teško da se išta vidi, ili se vidi minimalno.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 18:46   #140
Ja imam ionako puno kose pa se ništa skoro ni ne vidi. Nije to veliki rez, kako kaže JKD01, minimalno se vidi.
Ali primjećujem i osjećam da polako raste kosa na tom mjestu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.