Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 19:33   #421
Naravno da može biti normalno...zato sam i napisao da pustiš tu osobu koja je puknula "pločaste stanice" internet diže živce rađe ne guglaj
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:39   #422
eto meeeeeeeee

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Naravno da može biti normalno...zato sam i napisao da pustiš tu osobu koja je puknula "pločaste stanice" internet diže živce rađe ne guglaj
Hvala dragom Bogu, danas bila kod orl, napravila mi je fiberskopiju i otkrila da imam hipertrofičnu jezičnu tonzilu i ništa više, da je uzrok upala sinusa i alergičnost i da nema razloga za paniku
hvala na strpljenju i neka bude sve dobro još bar 50 g
tihanacarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:51   #423
Pozz svima..

Dakle, jezik bi trebalo čistiti svaki puta nakon što operemo zube.. Sad da pitam tko čisti jezik, bilo bi glupo jer to je nešto što bi se trebalo redoviti raditi kao i pranje zubi..

Ujutro mi se na jeziku tj. po cijeloj dužini jezika pojave neke bijele naslage (Nastaju tijekom noći a uočim ih ujutro).. Što je to ?

Sad, zanima me koristi li tko strugač jezika ? Ako da, koliko je to učinkovito i gdje se može kupiti.. U DM-u možda ? Pročitao sam da umjesto njega može poslužiti i obična metalna žlica/žličica kako bi se to sastrugalo.. Nakon toga na jezik namazati/utrljati pastu i pričekati da se upije i onda oprati.. Negdje sam pročitao da se mogu usta isprati maslinovim uljem ( ?? ) ..
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:55   #424
Quote:
tihanacarp kaže: Pogledaj post
Hvala dragom Bogu, danas bila kod orl, napravila mi je fiberskopiju i otkrila da imam hipertrofičnu jezičnu tonzilu i ništa više, da je uzrok upala sinusa i alergičnost i da nema razloga za paniku
hvala na strpljenju i neka bude sve dobro još bar 50 g
Juhuu! rekao sam ti Sretno!!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:56   #425
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Pozz svima..

Dakle, jezik bi trebalo čistiti svaki puta nakon što operemo zube.. Sad da pitam tko čisti jezik, bilo bi glupo jer to je nešto što bi se trebalo redoviti raditi kao i pranje zubi..

Ujutro mi se na jeziku tj. po cijeloj dužini jezika pojave neke bijele naslage (Nastaju tijekom noći a uočim ih ujutro).. Što je to ?

Sad, zanima me koristi li tko strugač jezika ? Ako da, koliko je to učinkovito i gdje se može kupiti.. U DM-u možda ? Pročitao sam da umjesto njega može poslužiti i obična metalna žlica/žličica kako bi se to sastrugalo.. Nakon toga na jezik namazati/utrljati pastu i pričekati da se upije i onda oprati.. Negdje sam pročitao da se mogu usta isprati maslinovim uljem ( ?? ) ..

Probaj s običnom četkicom...inaće jezik nije potrebno svakodnevno čistiti
Ako baš bude problema imaš za kupiti i te strugače, ok su
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 21:08   #426
Pozdrav, da li se je možda neko susreo s kvržicama na jeziku? Ja imam jednu već dosta dugo, više godina ako se ne varam.. ne stvara mi nikakve probleme, ali sam se počela brinuti da ne bi bilo nešto štetno.. evo linkovi na slike.. slika slika2.. sry ako vam je gadljivo plizz help :/
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 13:27   #427
Vjerojatno neki fibromčić, ali traži uputnicu i odi na SFZG, oralna medicina ili na bilo koju oralnu kirurgiju da pogledaju
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 00:09   #428
Pozdrav,
već duže vremena imam sa obe strane jezika po dvije kvrzice. Nalaze se otprilike kod umnjaka. Znate li što bi to moglo biti?
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:00   #429
Oprostite moze li tko pomoci zadnjih sedam dana ima kiselost na jeziku tj cim nesto pojedem ta kiselost se vrati. Hvala unaprijed.
davoryyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 00:54   #430
ja imam sličan problem.imam taj osjećaj metala u ustima, kao da imam komadić alu-folije na uglu jezika.bila sam kod otorinca i on me šalje na magnetsku rezonancu???????? čini se da ću ipak morat otić kod maksilofacijalnog specijaliste da mi detaljno pregleda usnu šupljinu.ja sam zabrijala da nemam tumor jezika, jer su mi lezije sa lijeve strane jezika skroz bijele,dok su na desnoj normalne
lii-laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:40   #431
Pozdrav

već skoro mjesec dana imam problema sa jezikom. pojavile su mi se neke bubuljice na njemu najviše na polovici prema grlu, dvije su vrste jedne su jako sitne i bijele i njih ima puno i pretpostavljam da bi mogle biti gljivice to (tako mi je rekla žena u ljekarni ), a druge su kao prištići/male ranice malo krupniji no njih je manje jer su veće, niti jedno ni drugo ne boli .. prao sam detaljno ovih dana jezik sa zubnom pastom, mučko sa vodicom i kasnije prskao još sa propolisom no ništa se nije povuklo .. sad me to brine i htio bi otići lječniku no kako nemam zdrastveno osiguranje trebao bi otići nekom privatniku, pa ako može neka preporuka gdje točno da odem a da opet ne bude pregled 500+ kuna, iz Zagreba sam. ili bi bilo jeftinije otići kod hzzo lječnika i reći da plaćam pregled?

mislio sam na svoju ruku uzeti i neki gel/sprej protiv gljivica, ali opet tko zna možda to i nisu gljivice pa bi bilo bolje otići negdje na pregled

hvala svima na savjetima
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:48   #432
pozz

Dali ima netko savjet što napraviti ako se ujutro na jeziku, sa svake strane pojave kao mala natečenja? hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:13   #433
Dakle, već me tri dana boli ispod jezika, ali samo kad ga privučem nepcu. Sve me zateže i peče. Plus toga, na vrhu one udubine (rupa s prednje strane) u vratu osjećam bol pri gutanju. Bila sam kod doktora opće prakse, dao mi je neku kremu da cuclam, Daktarin se zove. To mi uopće ne pomaže. Ima netko iskustva s takvim čim?
bebaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:32   #434
evo da podjelim savjet pošto sam se uvjerila da djeluje, dakle bijeli jezik, naslage. Ne znam jesu li gljivice ali moguće jer se mučim s njima već duže nakon antibiotika koje sam morala pit zbog grla, dakle izribala sam jezik mekanom četkicom (curaprox konkretno) koju sam umočila u sodu bikarbonu. I jezik se nakon par min četkanja vratio u normalnu crvenkastu boju ko nekom čarolijom! oduševljena sam, probajte
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:32   #435
pozdrav

imam problem. dobila sam temperaturu prije nekoliko dana,upalu desni,grlo mi je bilo nateceno...vjerovatno mi je pao imunitet od previse rada,premalo sna i lose ishrane

da stvar bude jos divnija jezik me uzasno pece vec tjedan dana ... doktorica mi je dala rojazol gel. mazem drugi dan... i dalje pece. zanima me nakon koliko on pocinje djelovati?
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:38   #436
zna li tko sto bi to moglo biti? bas me pece jezik i imam neki metalni okus u ustima..prisutna mi je i ko knedla u grlu

pliz savjet
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 18:03   #437
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
zna li tko sto bi to moglo biti? bas me pece jezik i imam neki metalni okus u ustima..prisutna mi je i ko knedla u grlu

pliz savjet
Sad ti ovdje možemo nagađati do sutra - željezo, manjak vitamina, neki lijekovi, sistemska bolest... dakle moraš do spec oralne medicine. Uopće ne mora biti gljivica
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:21   #438
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Sad ti ovdje možemo nagađati do sutra - željezo, manjak vitamina, neki lijekovi, sistemska bolest... dakle moraš do spec oralne medicine. Uopće ne mora biti gljivica
bila sam na brisu. Nalaz savršeno uredan. Na jeziku nema ničega.
Mene i dalje peče .. sad već preko mjesec dana. Izludit ću. Ne znam kome da se obratim
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:50   #439
samo info. prije dva dana simptomi nestali. izgleda da je u pitanju bilo pomanjkanje vitamina b u organizmu.

počela uzimati b complex i sve je prošlo

p.s. kućni test za kandijazu je bullshit. ne vjerujte tome
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:48   #440
Okusni pupoljci na jeziku - pitanje

Pozdrav,

jedno kratko pitanje... ako si opečemo jezik nekim vrućim jelom, pri tome vjerojatno "spalimo" i okusne pupoljke na jeziku. E sad, ako se to relativno često desi dali je moguće da se smanji doživljaj, osjet okusa?

hvala na odgovoru
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.