Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 10:08   #2461
Savet za posetioce grada (ili bolje reci informacija), ako ne volite da se guzvate u gradskom prevozu, umesto taksija mozete da iznajmite rent-a-car koji od 1 Septembra postaje jeftiniji
cenovnik . Izracunajte dobro sta vam se vise isplati
nensav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:38   #2462
sto,jel zabranjeno ucestvovati?
beogradjanin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 01:22   #2463
Quote:
beogradjanin011 kaže: Pogledaj post
sto,jel zabranjeno ucestvovati?
Kao sto vidis, niko ti ne brise komentare tako da je izgleda "dozvoljeno ucestvovati". Ali, ako malo istrazis komentare, video bi da je ovo jedan veoma uljudan i konstruktivan forum tako da su i sadrzaj i ton toga sto si napisao jednostavno deplasirani. A cinjenica da si se registrovao samo da bi to napisao indikativna, kao sto je neko gore primetio. Na kraju, i meni je kao Beogradjaninu iskreno blam kad neko krene da izvaljuje takve gluposti.

Izvini ali tako je. Nemam nameru da raspravljam, samo da ti pozelim da sto pre odrastes i shvatis da svako ponasanje nije prihvatljivo na bas svakom mestu, pogotovo kad se "dodje u goste".
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:20   #2464
komsija mrzi me da ti odgovaram sad na ovo pljuvanje stvarno....uglavnom,ako nekome bilo sta treba u vezi bg-a neka pise slobodno,tu smo vec nekih 70 godina recimo...ukljucujuci i komsiju koji za vikend verovatno ide kuci u palanku neku
beogradjanin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:00   #2465
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Je tko koristio taj GeaTours kombi iz ZG (ili odakle god)?

Kakva su iskustva?

Koliko su pouzdani i profesionalni?
Quote:
glupipalac kaže: Pogledaj post
Ja sam išla jednom s kombijem, s Geatoursom. Rano ujutro iz Zagreba, a natrag iz Beograda popodne, oko 4. Znam curu koja je išla popodne iz Zagreba za Beograd, tako da očito postoji i ta opcija, najbolje da ih nazoveš i provjeriš kada bi mogli krenuti tog datuma koji te zanima, koliko sam shvatila nemaju neko fiksno vrijeme polaska. E sad, što se tiče kašnjenja...Kad sam išla iz Zagreba, bilo je sve super jer nas je bilo malo, došli po mene doma točno kada su i rekli. Problem je bio natrag pošto je kombi bio pun pa se trebalo ići po svakog pojedinačno doma, tako da se polazak odužio za 2 ili čak 3 sata, ne sjećam se točno više, uglavnom je put trajao jaaaako dugo (još plus ostavljanje svakog pojedinačno doma u Zagrebu).
U svakom slučaju zgodna opcija, nisu neki prevaranti, ali uvijek riskiraš da će se put odužiti pošto se vozi svakoga od vrata do vrata, u kojem god dijelu grada bili...Cijena povratne karte je meni tada bila 60 EUR, ali mislim da sam negdje vidjela da su smanjili na 50 EUR.
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sam dobro skužio, u povratku, umjesto da prvo pokupe ljude po Beograda, a zatim, onako usput, ljude na aerodromu, učine obrnuto pa je cijeli put zbog toga 2-3 vure dulji?

U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
dva puta išla s Geom, kao što je navedeno - door to door service, ali za svih 8 putnika pa se to zna odužiti, i u Zagrebu i u Beogradu. u Zagrebu se vozači baš ne snalaze pa ovisi kako im prvi ukrcani putnici 'slože' shemu i pripomognu kojim redoslijedom da pokupe (ili u povratku ostave) putnike. ali da se s njima dogovoriti, npr. jednom je putovao tip na aerodrom ali je imao dosta vremena do leta pa se nije zbog njega skretalo na aerodrom, već kad kad je nas druge ostavio, otpeljao je i njega na aerodrom.

uglavnom, meni se to pokazalo kao ok solucija ako nema vremenskih ograničenja (ono što se dogovori i naruči na kraju ne mora biti kako si ti baš zamislio), ako se ne zna grad, ako te treba ostaviti u nekom konkretnom udaljenijem hotelu (izbaciš potrebu uzimanja taksija) ili na aerodrom. ipak, zadnji put kad sam trebala u centar grada išla sam radije redovnim busom, nije mi se gnjavilo s njima (jer sam predzadnji put s Geom trebala krenuti u 15h, zapravo me pokupili oko 17h, Zagreb smo napustili tek iza 18h i u hotel sam došla u ponoć).
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
GEA je počela zajebavat inspkecija na granici, ne znam točan podatak ali tipa 1 na 20 kombija ne prođe jer nemaju dozvolu. reko mi vozač jednom.

inače su ok, do aerodroma je maksimalno 4 sata iz Zagreba.
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Da, to je upravo jedna od stvari zbog kojih sam pitanje i postavio. Već sam u Ukrajini imao situaciju kad je vozač ho(s)telskog/smještajnog prijevoza murju u 5 u jutro uvjeravao kako smo mi "njegovi prijatelji", što će reći da nema nikakav legalan regulirani status za vršenje te usluge, pa mi je i za ovo palo na pamet da stvar jednostavno ne može funkcionirat preko RS-EU granice sasvim legalno, tj. bez nekog "podmazivanja" i, posljedično, povremenog "zastoja".

OK, putovanje zbog kojeg sam pitao ionako mi je "na ledu", a kada i ako ponovno dođem u situaciju da o ovom razmišljam, odvagnut ću je li mi "1 od 20" prihvatljiv rizik propuštanja leta.

Još jednom hvala svima na odgovorima.
Dakle, spomenuto mi se putovanje "odledilo", pa da i ja probrljavim koju o svojim iskustvima.

Tamo smo išli u kombiju konfiguracije 8 + vozač, sve je bilo puno, a svi putnici su išli na aerodrom. I u povratku je kombi bio pun, samo što je bio nešto malo manji (7 + vozač), a ja sam jedini bio s aerodroma. Pokupili su me pol vure nakon slijetanja, tj. 15-tak minuta nakon izlaska iz zgrade. Bolje ni brže ne bih krenuo ni vlastitim autom s aerodromskog parkinga.

Skupljanje je u jutro išlo od zapada prema istoku, a na povratku ostavljanje od od istoka prema zapadu. S obzirom da oboje djeluje logično, rekao bih da to tako nekako i najčešće ide.

Redoslijed skupljanja u odlasku te iskrcaja pri povratku bio je unaprijed određen u GT-ovoj centrali, a vozač je sve adrese već imao odprije u memoriji GPS-a.

No, kako GPS-ovi nisu savršeni, te kako ni najsavršeniji GPS-ovi ne mogu podnijeti pojedine "kvake" zagrebačkih ulica ("preskakanje" brojeva, "isprekidane" ili "cik-cak" ulice i slično), zna doći do problema, osobito prilikom skupljanja ljudi u odlasku.

Prilikom povratka je problem manji, naravno, zbog toga jer putnici primijete greške pa sami počnu "navigirat" vozača. Tako smo i mi vozaču ukazali na to da ga je GPS upravo ne samo naveo na prekršaj (da skrene lijevo iako je to bilo zabranjeno - to je i sam zbunjeno primjetio) nego i na smjer potpuno suprotan od slijedeće adrese.

Uglavnom, vozač je na to jednostavno ugasio GPS i dopustio da ga mi "navigiramo" po Zagrebu.

Jednu stvar treba naglasiti budućim putnicima Geatursa iz ZG:

Dajte puna/službena imena svojih ulica, a ne "kolokvijalna".

Baš se na odlasku vozač žalio kako GPS-ov kompjutor ne reagira ako se u njega upiše, recimo "Martićeva", nego treba "Fra Grge Martića", a on, vozač, naravno to jednostavno ne kuži (jer nije Zagrepčan).

Slični primjeri: "Branimirova"/Kneza Branimira, "Hebrangova"/Andrije Hebranga, "Šenoina"/Augusta Šenoe, "Zvonimirova"/Kralja Zvonimira itd...

Vozač je sav zdvojan zaključio da u Zagrebu "ljudi ne znaju kako im se zove ulica u kojoj stanuju".

Na povratku je bila velika gužva na granici, čekalo se tri sata na prelazak. Ipak, usprkos tome, u tim uvjetima, ni jedna druga moguća alternativa ne bi bila bolja ni elegantnija (tj. ista gužva bi me zahvatila i da sam išao busom, a o 7-satnom drndanju vlakom koji ionako ide jednom dnevno i da ne pričamo).

U kombiju je bila spomenuta i mogućnost prelaska preko "malog prijelaza" (pretpostavljam da se mislilo na Šid - Tovarnik), no vozač je rako da to "gazda ne dopušta". Glede toga pada na pamet Juretova priča o "dozvoli" koju nemaju i moj odgovor o "podmazivanju". Očito je "podmazano" samo na glavnom prijelazu. Također, kad je primjetio da će granična kontrola u našoj koloni biti s desne (suvozačke) strane, vozač je na povratku stariju gospođu koja je sjedila na suvozačkom mjestu uputio da pusti njega da razgovara, jer smo se svi mi, eto, "skupili pa putujemo zajedno" (ko u mojoj priči iz Ukrajine o vozačevim "prijateljima" ).

I, za kraj, samo da zaključim da je sve prošlo OK i profesionalno, a da sam se na rizik "1 od 20" odlučio jer mi je vrijednost leta kojeg bih popušio da kombi kojim slučajem nije prošao "inspekciju" koju Jure spominje bila tek nešto preko 100-tinjak ojara, a trajenje puta 2-3 dana. Da se radilo pak o kakvom interkontinentalnom letu i višetjednom putu za bitno veću lovu, najvjerojatnije ne bih riskirao. Takvih nekih općih kriterija ću se i u buduće držat, tj. sasvim sigurno, ako će trebati, idem opet s Geom - na ne preskupe letove.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:25   #2466
bio sam skoro u bg i slucajno se nasal u sred ovoga https://www.youtube.com/watch?v=n_wFjVosVks
šparet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:52   #2467
Beograd sa reka za "dž"

Ako još niste videli Beograd sa reka, iskoristite priliku - besplatno krstarenje beogradskim rekama traje do kraja otkobra.

Besplatno krstarenje beogradskim rekama, koje organizuje klub "Kej” u saradnji sa Sekretarijatom za privredu grada Beograda, zbog velikog interesovanja će biti produženo do kraja oktobra. Besplatne ture organizuju se ponedeljkom i sredom od 18 sati.

Tokom krstarenja građani će biti u prilici da vide Konjsko ostrvo, ušće Save u Dunav, deo Velikog ratnog ostrva, Sportski centar "Milan Gale Muškatirović”, Kulu Nebojša, Kalemegdan, Brankov most...

Više informacija pročitajte na sajtu Beograd.rs
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:23   #2468
taxi

Pozdrav svima,

je li netko putovao iz Vukovara za Beograd taxijem?
Koga ste angazirali i koja je cijena?
Hvala
mlada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:28   #2469
Quote:
mlada1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

je li netko putovao iz Vukovara za Beograd taxijem?
Koga ste angazirali i koja je cijena?
Hvala
jel mislis ovi na divljaka sto voze?ima ih nekoliko po vukovaru,sve zavisi koje vozilo koriste!imas ove sa vozilima od 6,8 mesta + vozac ili neko sa obicnim autom!znam da je ovaj jedan po vozilu uzimao 800 kn prije,ali moze 8 osoba,pa onda 100 kn nista nije,ali vas ceka tamo,ako se ide na utakmicu ili sta vec!ako ide manje opet cifra ista!
za ove ostale ne znam sad!
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 15:27   #2470
taxi

Hvala na odgovoru.
Nas je 2 pa pitam iskustva jel bolje uzeti taksi iz VU ili taksi iz Beograda da dodju do VU.
mlada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:48   #2471
Ako nekom treba jeftin smeštaj, postoji popust od 29 eur za dve osobe na www.balkan-inn.com
Robbie Fowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:15   #2472
Ima li netko preporuku za hostel ili apartman u krugu recimo 2km oko užeg centra sa vlastitim parkingom?
Išao bih svojim autom, u centru koliko vidim ima hrpa apartmana i hostela, no parkinga ni za lijek!

Ili eventualno neka preporuka gdje parkirati i ostaviti auto jedan dan pa dalje javnim prijevozom do centra i smještaja
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:30   #2473
imaš garaža javnih koliko oćeš u centru. nistu toliko ni skupe. svaki bolji hotel ima naravno parking.

http://www.parking-servis.co.rs/lat/...a_zeleni_venac
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 16:50   #2474
josh jedan predlog za rentacar agenciju iz beograda. pogledajte cenovnik i izracunajte sta vam se vise isplati!
nensav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:15   #2475
prvi put u Beograd

Lijep pozdrav forumasi
U petak planiram prvi put na vikend putovanje Beograd iz Zagreba te bih vas molila za preporuku za smjestaj. Buduci da prvi put idem tamo zeljela bih biti u centru. Buduci da koristim airbnb ovo mi je zapalo za oko https://www.airbnb.com/rooms/3872044
https://www.airbnb.com/rooms/4067294

Sta mislite o lokacijama? Preporuke su dobrodosle i za neke druge smjestaje. Smjestaj za dvije osobe.

Takodjer kako najbolje iz Zagreba, s tim da mozemo u petak krenuti tek poslije 16 h. Hvala punooo
bubica17-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 02:42   #2476
Quote:
bubica17-sb kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav forumasi
U petak planiram prvi put na vikend putovanje Beograd iz Zagreba te bih vas molila za preporuku za smjestaj. Buduci da prvi put idem tamo zeljela bih biti u centru. Buduci da koristim airbnb ovo mi je zapalo za oko https://www.airbnb.com/rooms/3872044
https://www.airbnb.com/rooms/4067294

Sta mislite o lokacijama? Preporuke su dobrodosle i za neke druge smjestaje. Smjestaj za dvije osobe.
Od ove dve lokacije bolja je ova prva u Vukice Mitrovic. To je dosta blizu mene, malo iznad, tako da znam da nije bas tacno to sto su napisali da je do najuzeg centra 10 min peske. Trolejbusom mozda da, ali peske nikako.
Gledajuci u odnosu na to koliko meni treba do samog centra (ako uzmemo da je to Trg Republike) a to je nekih 20-25 min hoda, onda odatle treba oko pola sata.
Ono sto je blizu je recimo hram Svetog Save, na nekih 10-ak min peske.
Inace, deo grada je dobar, to stoji.

Taj drugi stan je jos malo dalje.

Ako zelis da budes bas u centru onda gledaj stanove oko Trga republike, Studentski trg, Terazije, ulice oko Knez Mihailove, pa recimo sve do Slavije. Ili gornji Dorcol npr. i Zeleni venac.
maki_maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:41   #2477
Pozdrav svima! 25. listopada idem na jednodnevni izlet u Beograd s kolegama. Nemamo nikakvog vodiča, pa preporučite što bi trebalo obići i vidjeti, sutra ili prekosutra ću znati i koje nam je vrijeme na raspolaganju, na večer imamo dogovorenu glazbu i klopu. Hvala svima
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:59   #2478
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! 25. listopada idem na jednodnevni izlet u Beograd s kolegama. Nemamo nikakvog vodiča, pa preporučite što bi trebalo obići i vidjeti, sutra ili prekosutra ću znati i koje nam je vrijeme na raspolaganju, na večer imamo dogovorenu glazbu i klopu. Hvala svima
Budući da ste tamo samo jedan dan, nemate baš puno vremena za detaljniji obilazak grada. Odite vidjeti hram sv. Save, Kalemegdan, prošećite Knez Mihajlovom...
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:13   #2479
Hvala!
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:58   #2480
Bok, ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo.
Uglavnom, zanima me kako s autobusnog kolodvora doći do aerodroma? Znači neki najjednostavniji način, a da nije taksi.
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.