Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2014., 17:48   #241
Help!

Prije neka 2 tjeda pokupio prehladu. Ono, standardni simptomi.

Međutim, meni kašalj, a ni curenje nosa ne prestaju ni nakon 2 tjedna. Dobro, znao sam tu i tamo izbaciti onu gustu sluz, no već zadnjih par dana je pretežno suhi kašalj.

Što napraviti? Bio kod doktora prije par dana. Poslušao pluća, kaže da ništa ne čuje i da neće dati nikakve antibiotik.

Već postaje iritantno. Temperaturu nemam, na početku sam imao do 37.8, nikad preko. Ne osjećam nikakav umor niti bilo što. Samo to curenje nosa i kašalj.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:50   #242
Evo da se i ja izjadam malo. Veći dugo godina imam problema sa kašljem, suh koji nikada ne pređe u produktivni kašalj. Kad god se počnem smijati ili sam uzbuđena mene počne stezati u grlu i počnem kašljati, dogadja se i da me taj kašalj probudi u pol noći iz sna. Nekoliko puta sam se jadala dr opće prakse, rekla je da će proći... Šta da radim? Pun mi je kufer toga da kad god se smijem iskašljem plučno krilo, užas.
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 20:52   #243
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja izjadam malo. Veći dugo godina imam problema sa kašljem, suh koji nikada ne pređe u produktivni kašalj. Kad god se počnem smijati ili sam uzbuđena mene počne stezati u grlu i počnem kašljati, dogadja se i da me taj kašalj probudi u pol noći iz sna. Nekoliko puta sam se jadala dr opće prakse, rekla je da će proći... Šta da radim? Pun mi je kufer toga da kad god se smijem iskašljem plučno krilo, užas.
Ovo ti je tipično za astmu....provjeri da ju nemaš
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:45   #244
1.

Krajem prvog mjeseca odležala sam 2 tjedna doma zbog jakog kašlja popraćenog temperaturom koja nije prelazila 37,5/38 stupnjeva. Kašalj je bio suh, konstantan (toliko čest da su me sva rebra boljela), na kraju i produktivan. Liječnica me tada pregledala, poslušala i nije čula ništa, mada sam tokom kašlja hroptala. Poslala me na vađenje krvi i nakon toga mi dala neki antibiotik koji sam pila 3 dana i prizdravila.

Međutim, meni se od tad pa do danas i dalje tijekom malo dubljeg udisaja čuje "škripanje" i cviljenje u plućima. Također, još uvijek kašljem mada ne tako često, kašalj je produktivan, ali rijetko kad uspijem nešto izbaciti van mada osjećam da imam kao hračak u plućima.

2.

Inače zadnjih 5-6 godina imam problema s iznenadnim napadajima kašlja. Kao da mi prašina uleti u grlo, počnem kašljati kao luda i jedva dolazim do zraka između kašljanja. Takvi napadaji obično traju po 5 minuta, par puta sam i povratila od siline kašlja i nakon toga se povuče kao da ništa nije bilo. Bila sam to napomenula svojoj doktorici, ali nije mi ništa pametnog znala reći osim da pazim na prašinu.

Može li netko reći o čemu je tu riječ što se tiče i jedne i druge stvari? Planiram opet ići doktoru, ali ova moja jako ofrlje radi preglede...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:15   #245
Rainbow Lady, eto ja na nekoj stranici prije (mislim da je str. 11) opisala svoj slučaj malo poduže... Sada ti mogu dodati još i da sam u međuvremenu posjetila otorinolaringologa, napravila endoskopiju gornjih dišnih puteva i dijagnoza je: hipersekretorni vazomotorni rinosinuitis potpomognut bitnom devijacijom septuma. Otorinac mi je toplo preporučio septoplastiku i/ili kohotomiju, no to će malo pričekat, jer mi je pun kufer kirurških intervencija u ovom životu. Do sada 11 puta operirana zbog koječega, od toga 8 puta pod općom narkozom... BTW, sinusi mi nisu upaljeni, a po otorincu, "cijede" se pretjerano zbog "emotivnog stresa"... I onda kam odklizi... Ždrijelo, dušnik, bronhi... I eto ti razloga za baš takav kašalj kakav si ti opisala, jedino što ja taj tvoj komadić "prašine", doživljavam kao mikro sluzavi balončić koji se odjednom stvori niotkuda. A onda Bože pomagaj...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 00:08   #246
Problem s plućima

Zdravo svima.
Prije 15ak dana sam poceo kasljati, vise suv kasalj, iskasljavao nesto malo ali nije bila toliko bitna stvar, prije 2 mjeseca bio isti problem, posjetio doktora, dobio Cefalexin i 2 inhalacije, i to me proslo, imao sam dojam kao da pisti u gornjem dijelu pluca, otezano disanje i zadah, prosto kao da pluca gore. Isto to mi se sad desava, isao sam kod doktora na pregled, kaze da su pluca cista da ne osjeti nista, prilikom preslusavanja stetoskopom, dobio sam Xiclav tablete 625 mg, i Flavimed za alergiju, medjutim ne osjecam se bolje, nemam temperaturu, takodjer sam i pusac, ali nakon tih problema sam bacio cigarete. Problem dolazi nocu kad me steze u rebrima i teze zaspim, preko dana bude nesto bolje.
Cijenio bih vase misljenje i savjet sta da uradim kako bi tegobe nestale, hvala.
__________________
Preporucam se,sa stovanjem!
Kenan Keno Daut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 00:49   #247
Quote:
Kenan Keno Daut kaže: Pogledaj post
dobio sam Xiclav tablete 625 mg, i Flavimed za alergiju
Pardon, Flavimed za iskasljavanje.
__________________
Preporucam se,sa stovanjem!
Kenan Keno Daut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 10:01   #248
Savjetovao bih spirometriju, i naravno, prije svega učiniti RTG srca i pluća (ako već nije) uz osnovni laboratorij (KKS, biokemija, urin).
Nakon toga (s nalazima) pregled pulmologa.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:49   #249
poštovani molila bih vas za mišljenje prije tjedan dana počela sam otežano disati te osječati bol u plučima pri kašlju i kihanju.posjetila sam doktoricu prije 4 dana koja je rekla da ne čuje ništa osim oštrog disanja te mi prepisala amoksicilin antibiotik(neznam što znači oštro disanje)drugi dan uzimanja antibiotika osjetila sam presjecajuću bol u plučima nešto višlje od bubrega na leđima te od onda nemogu skroz udahnuti a da me ne boli taj isti dio.danas mi dr vadila krv te crp je uredan 1,2 te leukociti također 6,5.temperatura mi je i dalje od 37 do 37,2 konstantno.da li je moguće da nešto sa plućima nije ok?hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:32   #250
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Savjetovao bih spirometriju, i naravno, prije svega učiniti RTG srca i pluća (ako već nije) uz osnovni laboratorij (KKS, biokemija, urin).
Nakon toga (s nalazima) pregled pulmologa.
RTG pluca uradjen, ima nesto malo sjene kao bronhitis na snimku, u ponedjeljak radim spirometriju.
__________________
Preporucam se,sa stovanjem!
Kenan Keno Daut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 18:26   #251
Kasalj

Cao,imam kasalj koji traje oko 3 tjedna tocnije od 21 kolovoza ove godine,bio sam prehladjen i grlo me je peckalo i boljelo i kasljao sam ali sam i pusio (strastveni pusac,sta cu ja tu),znaci nisam prestajao pusiti i kad me boljelo,e nakon 3 dana prehlada je nestala znaci glavobolja smrcanje al kasalj nije kasljao sam suhi kasalj i ujutro je bio najgori ,a navecer je podrazajni kasalj znaci svako malo kasljucnem,i tako sam otisao u ljekarnu i dali su mi neki sirup koji sam pio tjedan dana i dosta se poboljsalo iskasljavao sam lakse i nakon sto sam popio sirup kasalj je bio lagan i iskasljavao sam lagano,ponekad i sekret,podrazajni kasalj uvecer se smanjio i sada ga gotovo i nema,al ujutro kao da mi je nesto u grlu i glas mi se ujutro promjeni grgucem ajmo rec,i kasljucnem ujutro 2-3 puta kasalj je isto lagan mekani nije suhi.
Jeli to upozorenje da odem doktoru i sta bi to moglo biti,inace po danu neometano radim sve poslove i treniram nista me ne gusi i ne disem otezano vec normalno al i preko dana me uhvati da kasljem.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 09:58   #252
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Cao,imam kasalj koji traje oko 3 tjedna tocnije od 21 kolovoza ove godine,bio sam prehladjen i grlo me je peckalo i boljelo i kasljao sam ali sam i pusio (strastveni pusac,sta cu ja tu),znaci nisam prestajao pusiti i kad me boljelo,e nakon 3 dana prehlada je nestala znaci glavobolja smrcanje al kasalj nije kasljao sam suhi kasalj i ujutro je bio najgori ,a navecer je podrazajni kasalj znaci svako malo kasljucnem,i tako sam otisao u ljekarnu i dali su mi neki sirup koji sam pio tjedan dana i dosta se poboljsalo iskasljavao sam lakse i nakon sto sam popio sirup kasalj je bio lagan i iskasljavao sam lagano,ponekad i sekret,podrazajni kasalj uvecer se smanjio i sada ga gotovo i nema,al ujutro kao da mi je nesto u grlu i glas mi se ujutro promjeni grgucem ajmo rec,i kasljucnem ujutro 2-3 puta kasalj je isto lagan mekani nije suhi.
Jeli to upozorenje da odem doktoru i sta bi to moglo biti,inace po danu neometano radim sve poslove i treniram nista me ne gusi i ne disem otezano vec normalno al i preko dana me uhvati da kasljem.
Mogući problem sa želučanom kiselinom. Idi docu po Controloc, 1 ujutro natašte, pola sata prije jela. To ovako, okvirno.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:50   #253
Opet me uhvatila viroza i krvnički napadaji kašlja od kojih me boli svaki mišić, cure mi suze, gušim se, ne mogu doć k sebi i ništa mi ne pomaže. Probala sam sve lijekove, prirodne i nerirodne, ne znam više šta ću.
Jedino što još nisam probala je ona mast što se maže na prsa i kakti otapa sluz. Jel valja to, ima li smisla kupovati? Čitala sam negdje da kemikalije u tim mastima još više iritiraju dišne puteve, neke studije čak ukazuju da uzrokuju rak dojke...
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:25   #254
Ja sam imao isti problem i koristio sam mast od dr.teissa meni je pomogla.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:26   #255
U veljači ove godine dobio sam neku gripu i počeo kašljati i taj je kašalj bio produktivan i trajao je sigurno više od mjesec dana i bio je praćen bolom u prsima i leđima. Bio sam kod liječnika i snimio sam pluća i vadio krv i sve je bilo dobro, taj me kašalj tijekom godine znao uhvatiti ali nije trajao duže od par tjedana. Opet me uhvatio krajem desetog mjeseca i drži me do danas s tim da se mijenjao u intenzitetu i u posljednje vrijeme opet osjetim oštru mjestimičnu bol u plućima te ponekad u leđima. Naručio sam se liječniku idući tjedan. Zanima me je li netko imao iskustva s ovim?
Moram priznat da me u posljednje vrijeme jebeno pere paranoja vezana za sve ovo.
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:59   #256
Već par tjedana muku mučim sa produktivnim kašljem. Imala sam prvo neku adenovirozu, koja je prešla u neku vrstu bronhitisa i samo izbacujem sekret iz pluća...pila sam prospan, nije mi nešto djelovao. Ima li tko neki drugi prijedlog?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:42   #257
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Već par tjedana muku mučim sa produktivnim kašljem. Imala sam prvo neku adenovirozu, koja je prešla u neku vrstu bronhitisa i samo izbacujem sekret iz pluća...pila sam prospan, nije mi nešto djelovao. Ima li tko neki drugi prijedlog?
Sasvim dovoljno za:
-konzultaciju nadležnog liječnika
- auskultaciju pluća
- Rtg srca i pluća
- KKS/DKS, CRP

Na osnovu rezultata ove inicijalne obrade odluka o (vrlo) vjerojatnoj primjeni antibiotika.

Ili daljnja obrada i liječenje
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:39   #258
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Sasvim dovoljno za:
-konzultaciju nadležnog liječnika
- auskultaciju pluća
- Rtg srca i pluća
- KKS/DKS, CRP

Na osnovu rezultata ove inicijalne obrade odluka o (vrlo) vjerojatnoj primjeni antibiotika.

Ili daljnja obrada i liječenje
A u pm, ko će to sve obaviti Zašto rtg srca? Ako je počeko kao viroza, zašto antibiotik? Radi sluzi?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:56   #259
Dragi moji supatnici po kašlju...
...a propos te strave zvane "kašalj", pisala sam na ovoj temi 29.01.2014. post 210 i 23.04.2015. post 245. Koga zanima, nek' se malo vrati unazad.
U međuvremenu, mojem broju kirurških intervencija,dodane su još tri operacije pod općom anestezijom ...
06.03.2015. - ventralna hernija
30.05.2016. - prolaps unutrašnjih organa, odnosno rektokela i
30.11.2016. - revizija ožiljka na abdomenu i sanacija defekta na kilnoj vreći.

No, razlog što sad pišem ovaj post, je sadržan u činjenici da sam se unazad tjedan dana, NAPOKON riješila kroničnog kašlja koji me krvoločno mučio dobrih 15 godina...!!!

Vrijeme je pokazalo, da je tom mojem kroničnom kašlju (bez obzira što sam između ostalog i gastrološki pacijent) uzrok bio postnazalni drip kao rezultat hipersekretornog vazomotornog rinosinuitisa i teške devijacije septuma.

Savjetovanu mi septoplastiku sam izbjegavala pod svaku cijenu, jer mi je kirurških intervencija već odavno pun quratz. I dobro sam učinila.

I da sada ne ponavljam već napisano i ne reklamiram način i proizvod, koga zanima kako sam se riješila kašlja, neka pročita moj post broj 900 na temi Sinusi - problemi, pitanja, operacija, koji sam napisala sinoć.

Lijepi pozdrav svima, sa željom da se tog krvoločnog problema čim prije i vi riješite...

Voli Vas Vaša Bolesna, koja je upravo ukoračila u ozdravljenje...

Zadnje uređivanje Bolesna : 11.01.2017. at 09:09.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:01   #260
Super, sretno ti! nakons ev te muke si zaslužila
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.