Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 22:23   #1
Roditelj trazi uzdrzavanje od djece

znaci ovako
ja i sestra pozvani smo da dodemo na socijalno jer je nas otac trazio socijalnu pomoc pa bi mi to trebale rijesavati,sto ne zelimo
zasto ?
zato sto je on vec godinama alkoholicar i nikad u kucu nije dao nista ali bas nista
maltretirao je mene,sestru i mamu godinama
ja sam se odselila od kuce sa 17 godina i od tada samostalno zivim jer mi je bilo dosta zlostavljanja,nakon toga otisla je i mama od njega u podstanarstvo,pa nakon toga i sestra.kasnije smo se obje udale i imamo djecu
sad je proslo tomu 10 godina i niti se cujemo niti vidimo,mlade dijete koje ima 5 godina nikad nije ni vidio a cesto je u blizini gdje redovito posjecuje svoje kafice
sad se kao nemoze brinuti za sebe(nemoze raditi) ali radio nikad ni nije osim tu i tamo nesto na crno,nema 1 godinu radnog staza
i sad bi mi trebale njega pomagati novcano(za sta? alkohol naravno)
sta je on nama dao osim zlostavljanja i batina
kucu koju je imao je izgorila jer je sirocek stalno bio pijan i nemaran,a ni to nije bilo njegovo nego od drzave sto je trebao odplacivati mjesecno nekih 100 kuna ali i to je bilo puno pa je zemlja oduzeta ali nama nije dao da to odplatimo kad se jos to moglo srediti,tako da nam nije ni to ostavio

sto da radimo ? ? ?
njega ne zelimo ni cut ni vidjet a kamoli mu pomagati
alexandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 08:51   #2
ajde ljudi pomozite...
help..
alexandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 10:04   #3
Evo, ja ću pokušati:

Dijete je dužno uzdržavati roditelja u svim situacijama jednako kao i roditelj djecu osim ako dijete ne dokaže zanemarivanje roditeljskih obveza(što prema tvojoj priči ne bi trebao biti problem), iako sama činjenica da ste otišle sa 17 vam u ovom slučaju baš neće pomoći.
Sve ti to piše u obiteljskom zakonu, ali mislim da ćeš si teško to riješiti bez odvjetnika.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 21:17   #4
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Evo, ja ću pokušati:

Dijete je dužno uzdržavati roditelja u svim situacijama jednako kao i roditelj djecu osim ako dijete ne dokaže zanemarivanje roditeljskih obveza(što prema tvojoj priči ne bi trebao biti problem), iako sama činjenica da ste otišle sa 17 vam u ovom slučaju baš neće pomoći.
Sve ti to piše u obiteljskom zakonu, ali mislim da ćeš si teško to riješiti bez odvjetnika.
evo danas bile na socijalnome i odustali su od toga da ga mi moramo uzdrzavati posto nismo vec godinama u kontaktu
alexandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:34   #5
Tko je odustao od čega?
Tvoj stari od zahtjeva da ga vi uzdržavate, socijalna služba od zahtjeva prema vama za uzdržavanje, ili ste vi odbile zahtjev za uzdržavanje?

Što su vam rekli u CSS-u?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:33   #6
socijalno je odustalo od toga da ga mi moramo uzdrzavati posto godinama nismo u nikakvom kontaktu niti smo ikada dobile nesto od njega
alexandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 17:48   #7
A e... neka ga posalju u dom za nezbrinute roditelje... ako se to roditeljem moze nazvati.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.