Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2005., 14:44   #1
Pranje zidova

Zidovi na balkonu su sivi od smoga. Ne želim krečiti nego oprati te zidove. Probala sam pri dnu sa mokrom ribačom četkom i ide, ali sporo.
Idealno bi bilo uzeti neki šmrk, otvoriti vodu na maksimum, ali kako živim u stanu to je nemoguće.

Jel zna netko nekoga tko se time bavi (vidjela sam jednom na tv da na takav način skidaju grafite). Ovaj moj balkon bi bio gotov za 5 min jer se radi samo o prašini i smogu.
Koliko bi to pranje koštalo po m2?

Zadnje uređivanje Majstor : 13.02.2015. at 11:24. Reason: Promjena naslova
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 00:17   #2
jedino a ispravno je drot kefa. polako i da vidiš ljepote. voda ti to ne napravi kak spada.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 00:55   #3
Za pranje fasada se upotrebljava visoko tlacna pumpa .
Ako ima grafita , onda se radi pijeskarenje , suho ili mokro , a ima jos nacina sa otapalima .
Neznam koliko je velika ta povrsina , ako je vise od 50 m2 onda ti se isplati kupiti stroj , ako je manje , onda posudi , ako imas auto i garazu , onda obavezno moras imati i pumpu.
Ako imas kucu , onda ti pumpa rijesava 100 poslova .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:02   #4
Balkon ima 1m X1,5m, s tim da je šira strana u staklu. Znači ima nekih 6 m2 za oprat (ovih 50 m2 zvuči bajkovito)

Znači četka mi ne gine.

Fakin, kakve su ti to drot kefe? Ja imam onu najobičniju (drveno tijelo, debele plastične 'dlake' (žute) s placa.
Ono malo što sam oprala je a razlika u čistoći- drastična
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 11:17   #5
dobro veli bodul

Miniwash! Posudi ak nemaš
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 16:03   #6
ne kuzim, zar ti nije jednostavnije to prefarbati u 15-30 minuta nego se zezati s ciscenjem tko zna koliko,
ocito ti je jako dosadno u zivotu...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 11:19   #7
je, jako mi je dosadno. tada perem zidove i ispada

gle, zakaj farbati bezveze? gadno mi je vidit pofarbane balkone svak u svojoj boji; a još kad ih idu zatvarati pa nemaš u zgradi dvije iste lođe; ružno za vidjet.
Pa i kad krečim stan, najprije operem fleke (pogotovo ono sivo oko radijatora) pa tek onda krečim.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 12:02   #8
Quote:
rafaela kaže:
j
Pa i kad krečim stan, najprije operem fleke (pogotovo ono sivo oko radijatora) pa tek onda krečim.
pralo se je nekad, ali znanost je napredovala, izumila nove boje za zid
ukratko, malo smo se modernizirali

samo mocis zid bez potrebe na "labilnom mjestu"
cudi me da ti cesto ne puca zid kod radijatora
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 14:24   #9
btw. mozes i tonirati boju da slici fasadi kakva je u originalu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:06   #10
Pranje fasade

I ja sam u sličnom problemu ... Imam novu fasadu al mi ju je cucak full zamazao! Ne dolazi u obzir farbanje jer bi morao farbati cijelu kuću da mi se ne vidi prijelaz.
Dali ima ko neki pametan savjet?
jnovosel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:17   #11
Ako je fasada akrilna ili neki sličan materijal ,možeš to riješiti sa minivošom(bez problema)
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:37   #12
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Ako je fasada akrilna ili neki sličan materijal ,možeš to riješiti sa minivošom(bez problema)
Dali si to isprobao?
jnovosel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:53   #13
Quote:
jnovosel kaže: Pogledaj post
Dali si to isprobao?
Da nisam nebi predlagao.Pas je par godina ležao uz samu fasadu(akril)i bilo je popriličnocrno i masno.Poslje pranja sa minivošom jedva da se išta više vidi
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:50   #14
imam silikatnu fasadu.

ne samo što je susjedov pas piškio po njoj nego pored i kakio, dobio valjda epileptični napad, i s nogama govno rashitao na pol metra visine.

Skoro sam streljao i susjeda i psa.

Uzeo miniwash i fino ide dolje. AKo nešto nejde, s običnom kefom (ne drot kefom) prijeći s vodom u kojoj je deterdžent tipa čarli/pril isl. malo utrljati i ponovo isprati s miniwashom.

ide to dolje.

za smog neznam.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 13:23   #15
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Da nisam nebi predlagao.Pas je par godina ležao uz samu fasadu(akril)i bilo je popriličnocrno i masno.Poslje pranja sa minivošom jedva da se išta više vidi


😄
jnovosel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.