Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 00:05   #1
Trudna ili ne?

Dakle da počnem.....trebala sam dobiti mengu 26.12., od tada sam napravila dva testa na trudnoću i oba su bila pozitivna, međutim jučer i danas sam osijećala strašnu bol u trbuhu, jutros sam se probudila i gaćice su mi bile pune krvi, menga I guess?! ali kako? dva testa su bila pozitivna i sad nakon 12 dana dobijem mengu ako je to uopće menga......
Uglavnom kod doktora sam naručena u utorak pa me zanimalo ako imate koji savjet do tad..
 
Old 08.01.2007., 00:08   #2
Spontani pobačaj?
Testovi za trudnoću su jako točni a još si napravila dva.
CosmaShiva is offline  
Old 08.01.2007., 00:10   #3
Quote:
CosmaShiva kaže:
Spontani pobačaj?
Testovi za trudnoću su jako točni a još si napravila dva.
mislim da imaš pravo...
 
Old 08.01.2007., 00:10   #4
a ne mora bit spontani,krvarenja nisu potpuno isključena za vrijeme trudnoće,pogotovo na početku
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Old 08.01.2007., 00:13   #5
da postoji tzv implantacijsko krvarenje, ali obicno nije obilno i drukcije je boje od standardne menge... radije pricekaj doktora... i nadam se da ce biti rezultat koji zelis
crazybee is offline  
Old 08.01.2007., 00:16   #6
Quote:
ambasadorica kaže:
a ne mora bit spontani,krvarenja nisu potpuno isključena za vrijeme trudnoće,pogotovo na početku
Jaka bol,jako krvarenje.Tipično za spontani i u tom periodu tak da izgleda kao zakašnjela menga.
EmeraldCity nemoj se bedirat kak god da bude to se često događa zdravim ženama.
CosmaShiva is offline  
Old 08.01.2007., 00:23   #7
Quote:
CosmaShiva kaže:
Jaka bol,jako krvarenje.Tipično za spontani i u tom periodu tak da izgleda kao zakašnjela menga.
uopće nisam skužila tu rečenicu sa bolovima
a kaj to ne budu onda (u slučaju spontanog) stvarno jaki bolovi (u smislu:ide se na hitnu)
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Old 08.01.2007., 00:31   #8
Quote:
EmeraldCity kaže:
Uglavnom kod doktora sam naručena u utorak pa me zanimalo ako imate koji savjet do tad..
odi sutra.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 08.01.2007., 00:32   #9
Quote:
ambasadorica kaže:
uopće nisam skužila tu rečenicu sa bolovima
a kaj to ne budu onda (u slučaju spontanog) stvarno jaki bolovi (u smislu:ide se na hitnu)
Kad je trudnoća tako mala,to ti se očisti od samo.
Za svaki slučaj nek svakako ode na pregled.
CosmaShiva is offline  
Old 08.01.2007., 01:13   #10
hm...nemojmo prenaglit možda nije spontani, jer paralelno sa trudnoćom mogu ići pseudomestruacijska krvarenja i do 3 mj.
ali svakako si trebala otići na hitnu što prije...
ne čekati dgv ginekološki
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 08.01.2007., 01:22   #11
Quote:
CosmaShiva kaže:
Spontani pobačaj?
Testovi za trudnoću su jako točni a još si napravila dva.

nije to baš tako spontani....

mozda nekakva van marericna trudnoca....

ili pak nesto sto 60% cura dozivi...
antest is offline  
Old 08.01.2007., 01:24   #12
Quote:
antest kaže:
nije to baš tako spontani....

mozda nekakva van marericna trudnoca....

ili pak nesto sto 60% cura dozivi...
6o% ne doživi krvarenje i bolove nakon 2 pozitivna testa na trudnoću, mislim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 08.01.2007., 10:18   #13
Quote:
ambasadorica kaže:
a ne mora bit spontani,krvarenja nisu potpuno isključena za vrijeme trudnoće,pogotovo na početku

jesu, naravno, ali kad je kod krvarenja prisutna oštra bol u trbuhu uzrok je najčešće spontani pobačaj

Nije mi jasno zašto nije išla u ginekologa nakon pozitivnog testa, a ne radila drugi i sama sebi postavljala dijagnoze
ciganche is offline  
Old 08.01.2007., 11:41   #14
Quote:
ciganche kaže:
jesu, naravno, ali kad je kod krvarenja prisutna oštra bol u trbuhu uzrok je najčešće spontani pobačaj

Nije mi jasno zašto nije išla u ginekologa nakon pozitivnog testa, a ne radila drugi i sama sebi postavljala dijagnoze
Kad je u pitanju rana trudnoća kao kod nje kakvog smisla ima ići u ginekologa kad ti se kucanje srca i bebač najranije vide sa 6.tjedana, a ne moraju do 8.tjedna ako je bila kasnija implantacija i ovulacija. Ako je sve u redu, ne treba ići tako rano.

EmeraldCity pođi do hitne, trebali bi te primiti bez problema. Krvarenje je obično znak početka spontanog, i onda se preporuča mirovanje i utrogestani, stoga ne čekaj nego lijepo u doktora odmah, ako već nisi.
lunali is offline  
Old 08.01.2007., 15:08   #15
Joj..sjećam se svoje prijateljice..bila trudna (testovi pozitivni) i nakon tjedan dana nešto je radila malo po vani, zabolio je trbuh, odjurila na WC i popiškila gomilu krvi. Odjurila kod doktora...imala spontani pobačaj.. sad ako ti imaš malo krvi na gačicama..nemora značiti.. Iz nje je doslovce curila krv.
__________________
Nasmiješi se i uhvati ritam...
Mel@nie is offline  
Old 08.01.2007., 21:20   #16
doktoru idi!!!!!!!!!!!
emergence is offline  
Old 08.01.2007., 23:01   #17
Hvala svima na savjetima...bila sam kod ginekologa, nisam čekala utorak i radilo se o spontanom pobačaju.
 
Old 08.01.2007., 23:10   #18
Quote:
EmeraldCity kaže:
Hvala svima na savjetima...bila sam kod ginekologa, nisam čekala utorak i radilo se o spontanom pobačaju.
joj, si ok?
ne znam kaj da napišem, ne znam jel trudnoća bila željena ili nije...
__________________
18.09.2006. my dreams come true...
mala rudešanka is offline  
Old 09.05.2007., 07:59   #19
beta 176
6 testova pozitivnih

--------------------------------------------------------------------------------

bila u rijeci kod ginekologa, ali bojim se veseliti jer se kod mene javlja sukrvica bojim se spontanog, bila na ginekologiji kod vlastelica jucer narucio me ponovno za 7 dana vaditi betu i kontrola, dali ste vi imale prvvi mjesec sukrvicu nesto poput lazne menge, i kod mene je moja tockica u maternici
diana11 is offline  
Old 09.05.2007., 11:11   #20
daj odite na trudnice
Adonia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.