Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 12:58   #9941
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
pa ni bmw ni mercedes se ne reklamiraju puno za razliku od "das auto" i ....sa garancijom od 5 god....i slično....
A gle ak je Interklima onda bi svi proizvodjaci i zastupnici trebali biti tamo kao da je sajam u Frankfurtu ali za Adriatik regiju. Znaci od Daikina, Toshibe, Gree, Haier, rekuperatori, toplinske pumpe, proizvodjaci i zastupnici kotlova itd, ESBE, Grundfos, Viega, Rehau, Pipelife, itd itd. A i priprema vode, obrada vode, itd.

Ovak kao potencijalni kupac - nitko zanimljiv nije tamo. I cemu opce otici?
europe2seoul is offline  
Old 20.04.2015., 14:26   #9942
Quote:
tehnodom kaže: Pogledaj post
Prije nego odlučite doputovati na INTERKLIMU , pogledajte na njihovoj stranici listu izlagača !

Mislim da se neće moći vidjeti puno novina . Ne izlaže CENTROMETAL , a niti mi .
Šteta za forumaše!!!!vidio sam popis firme i države koji izlaže na sajmu,sve su namijenjene za teme u energetsku učinkovitosti,pumpe,alate,solarno grijanje,razno...,a nema puno veze ili malo,namijenjene za grijanje peletom,to me zanima ,kako bih znao i usporedio za drugim efikasnim i automatiziranim načinom loženjem peletom i čišćenjem rešetaka....ispalo je da je prijašnji sajam 2013 bolji od današnjih...čudno je što je CENTROMETAL nedavno izlagao proizvode na sajam u Madjarskoj,a ne u nas,voljenoj domovini....
dadoposušje is offline  
Old 20.04.2015., 21:31   #9943
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Šteta za forumaše!!!!vidio sam popis firme i države koji izlaže na sajmu,sve su namijenjene za teme u energetsku učinkovitosti,pumpe,alate,solarno grijanje,razno...,a nema puno veze ili malo,namijenjene za grijanje peletom,to me zanima ,kako bih znao i usporedio za drugim efikasnim i automatiziranim načinom loženjem peletom i čišćenjem rešetaka....ispalo je da je prijašnji sajam 2013 bolji od današnjih...čudno je što je CENTROMETAL nedavno izlagao proizvode na sajam u Madjarskoj,a ne u nas,voljenoj domovini....
Bome na 2013 nije bilo bas nesto. Nema vise nijedne priredbe na Velesajmu vrijedne pažnje osim moza Interlibera.
Chvembo is offline  
Old 21.04.2015., 18:30   #9944
MBUKAL-u igri su i turbulatori,u stvari doslovno usporivači dimnih plinova,radi se o kotlu Ferroli GN1N3,pošto u tom kotlu put dimnih plinova je i horizontalan i vertikalan morao sam napraviti takve turbulatore koji to omogučavaju,naravno da to smanjuje protok itekako pa je potreban pojačan pritisak ventilatora plamenika,pepeljara je napravljena od ravnog lima-skračena za 10% od originala/ne završava pregradom od 90* nego 45*-stavljene stijenjke sa svake strane u visini 20mm u ovliku V, od ulaza u surlu/početak uži a kraj kod grijača širi-stavljena pregrada sa donje strane radi pojačanja primarnog zraka-rijeđi i tanji prorezi na pepeljari, sa takvim postavkama hardvera i softvera cijev između kotla i šindlovog dimnjaka (dužine cca.300mm) nikada ali nikada ne prelazi 90*~110*,preuzeto iz foruma ELITEMADZONE od kolega MALDENA BL
Kolega za MBUKALA,ako može ,objavite sliku rešetaka,da bolje vidim i razumijem o principu rada plamenika u minimalnoj režimu....svaka čast za preinaku tvorničkom rešetaku,isprobao sam na mojoj ,tako sam skratio visinu zida rešetaka za 2 cm i smanjio dotok peleta i brzinu ventilatora,radeći na manjoj snazi do 20-25 kw ,od tvorničkih 70-90kw....još je rano za rezultat !!!!
dadoposušje is offline  
Old 21.04.2015., 21:45   #9945
jel to mene netko špijunira,pepeljara je u eksperimentalnom radu,nisam montirao "još" novi kupljeni kombi bojler pa nemam drugu mogučnost za toplu vodu osim na pelet,stavio sam u spremnik sranje od peleta koje me zajebavalo po novoj godini zbog vlage (10 vreča/izgorjele 2,5 do sada u eksperimentalnom radu), e sad forsiram te pelete od cca.9,5kW do 16kW u modularnom radu 1-2-3-1 snaga,zbog nove konstrukcije pepeljare sekundarni zrak ima drugu putanju kao i primarni i nadam se uspješno otklanjanje gareži/šljake nastale sagorijevanjem lošeg peleta,pepeljara je od debelog lima cca.2,5mm jer je to test verzija i inox mi skup za eksperimentiranje,možda če trebati još kakvih korekcija,možda samo kozmetičkih-nadam se,ako zadovolji ono zbog čega sam krenuo u eksperiment i ako mi ferroli ne bu želio otkupiti patent tj.poboljšana verzija pepeljare onda ga bum javno ovdje prezentiral,a možda ga bum prezentiral najprije ovdje "ako zadovolji" pa ga tek onda ponudim digičima , strpljiv spašen

krivo napisano preneseno ime "nikname"
mbukal is offline  
Old 21.04.2015., 23:01   #9946
jest skup inox čelik,zato sam kupio specijal elektrodu za varenje odrezanih dijela zida rešetaka,bez ljutnje za SPY,čak ne odgovara mi ferroli-dijelovi za moju CM,miljama daleko za veliku glavu plamenika unutar otvora od 20 cm...samo nastavite s eksperimentiranjem do savršenosti....već dugo se ne javljaju stari znalci..Ramzey,Zmajdin(naravno u drugom forumu,radi na novoj plamenici-GRNK PLT,puno sreće!!!),Dušanmijat,....kao sa su otišli u mirovini ili na odmoru ,a mogu još pomoći savjetima o tome,bez ljutnje !!!!
dadoposušje is offline  
Old 22.04.2015., 00:31   #9947
rekao sam da je netko rekao da neče iz principa dirati u poboljšanje ferrolija jer ne želi da digiči uspiju u lijepoj našoj,valjda zbog te domače velike rešetke/pepeljare od preko 200mm2 za 15kW ,totalno sam zbunjem i izgubljem u bespučima neznanja
mbukal is offline  
Old 23.04.2015., 08:15   #9948
Stavka nabavke i instalacije peci i opreme za grijanje na pelet.
Odrzavanje.
Cijena nabavka peleta.
Ciscenje pepela.
Komunikacija peci i korisnika.

Ima jos kakva varijabla?
Angelbyu is offline  
Old 23.04.2015., 22:39   #9949
PELETI

http://www.erijeka.info/prodaja-peleta/

GORNJI NASLOV NUDI :

1.pelet bukva A2 1.55 kn za kilogram

2.pelet jela/smreka A2 1.65 kn za kilogram

3.pelet jela/smreka A1 1.80 kn za kilogram

Cijena bez prijevoza.

Vjerujem da su korisnici peleta sa riječkog područja dobili obavijest o "akcijskoj prodaji". Mene osobno zanimaju iskustva loženja peleta pod brojem 1 i 3 , jer sam pelete jela / smreka ( br.2) ložio i bio dosta zadovoljan .
Ako je netko preživio nulu sa Dinamom neka se javi

Hvala i lp,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 24.04.2015., 00:41   #9950
ovaj moj dobavljač/proizvođač počeo pelet raditi od ariš drva,ima tko kakva saznanja o toj biljci , vidio sam da je ariš pelet dosta tamniji od dosadašnje kombinacije jela/smreka/bor,
mbukal is offline  
Old 24.04.2015., 01:56   #9951
vrlo važno,ne stane mi novi bojler na mjesto staroga,trebam ga pomaknuti 3 metra dalje,dakle oko pelet peči/kotla i dalje bi ostale bakrene cijevi 22mm a do novog mjesta gdje sam objesio novi bojler staru bakrenu instalaciju povezao bi sa novim bojlerom ppr cijevima (vargon ili tak nekako) ,dakle dovod hladne vode i odvod tople sigurno bi smio ali me brine izmjenjivač/spirala u kojoj cirkulira voda od minimalno 50*C do 90*C,dakle 4 plastične cijevi 3/4 cola po 4 metra zbog ekonomske računice i mogučnosti samoizvođenja meni najpovoljnije ali ne znam dali je to u redu,dakle 4 bakrene cijevi 3/4 cola po 4 metra meni jako skupo ali mogučnost samoizvođenja,dakle 4 pocinčane cijevi 3/4 cola po 4 metra meni financijski prihvatljivo ali ne mogu sam izvoditi radove (nemam nareznicu),molim savjet,hvala
mbukal is offline  
Old 24.04.2015., 18:05   #9952
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
http://www.erijeka.info/prodaja-peleta/

GORNJI NASLOV NUDI :

1.pelet bukva A2 1.55 kn za kilogram

2.pelet jela/smreka A2 1.65 kn za kilogram

3.pelet jela/smreka A1 1.80 kn za kilogram

Cijena bez prijevoza.

Vjerujem da su korisnici peleta sa riječkog područja dobili obavijest o "akcijskoj prodaji". Mene osobno zanimaju iskustva loženja peleta pod brojem 1 i 3 , jer sam pelete jela / smreka ( br.2) ložio i bio dosta zadovoljan .
Ako je netko preživio nulu sa Dinamom neka se javi

Hvala i lp,
Evo preživio nulu i mogu ti reci da ja uzimam od njega pelete.
Probao sam 2 i 3 i pošto sam sobni ložač imam samo riječi hvale za pelete koje ima. Uglavnom oba su drvenjača ali 2 je iz mrkoplja dok 1 je iz fužina i taj je jedini koji je uspio premašiti kvalitetu nekadašnjeg finvesta. Zaista je A1 , a kod mene to znači vreća na dan (osim ako ne upekne neki minus ) čišćenje jednom u tjedan dana u pepelu malo ili skoro ništa otpada, šljaka u čašici minimalna, prašine u vreći minimum. Ugl. već sam mi rezervirao 2 tone za sljedeću sezonu
ribe is offline  
Old 24.04.2015., 20:53   #9953
Mrkopalj se pokazao kao jako dobar.
Malo otpada,.
Inace pelet se u originalu radi iz crnogorice, cini se bolje izgara i manje otpada.
100% bukovi peleti koje sam ove godine koristio u prvoj polovici zime bili su katastrofa sto se tice kolicine / volumena otpada koji je ostajao poslije izgaranja.

Naravno g.Pasalic je izvan svake konkurencije 100% bukva, pepela skoro pa i nema.
Angelbyu is offline  
Old 24.04.2015., 22:38   #9954
Quote:
ribe kaže: Pogledaj post
Evo preživio nulu i mogu ti reci da ja uzimam od njega pelete.
Probao sam 2 i 3 i pošto sam sobni ložač imam samo riječi hvale za pelete koje ima. Uglavnom oba su drvenjača ali 2 je iz mrkoplja dok 1 je iz fužina i taj je jedini koji je uspio premašiti kvalitetu nekadašnjeg finvesta. Zaista je A1 , a kod mene to znači vreća na dan (osim ako ne upekne neki minus ) čišćenje jednom u tjedan dana u pepelu malo ili skoro ništa otpada, šljaka u čašici minimalna, prašine u vreći minimum. Ugl. već sam mi rezervirao 2 tone za sljedeću sezonu
Kažeš, premašio nekadašnji finvest? Misliš na onaj koji su radili od jelovine, bez bukve? Sad mi je žao što to nisam još isprobao, pa molim nekoga da mi pošalje na PP broj za kontakt, ako može. Pozdrav!
Yoda-Ri is offline  
Old 25.04.2015., 14:23   #9955
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Stavka nabavke i instalacije peci i opreme za grijanje na pelet.
Odrzavanje.
Cijena nabavka peleta.
Ciscenje pepela.
Komunikacija peci i korisnika.

Ima jos kakva varijabla?
Ima, koliko hoćeš: Montiraš li sam ili plaćaš? Čistiš li sam ili susjeda (žena)? Održavaš li sam ili za svaki klinac zoveš ovlaštenog? Komunikacija? Kako koja peć. O peletima, cijela knjiga.

Hoćeš li još?
dankobo is offline  
Old 25.04.2015., 22:42   #9956
Quote:
Yoda-Ri kaže: Pogledaj post
Kažeš, premašio nekadašnji finvest? Misliš na onaj koji su radili od jelovine, bez bukve? Sad mi je žao što to nisam još isprobao, pa molim nekoga da mi pošalje na PP broj za kontakt, ako može. Pozdrav!
link od patafljenga http://www.erijeka.info/prodaja-peleta/
sve piše
ribe is offline  
Old 27.04.2015., 12:20   #9957
I kad približno možemo očekivati korigiranje cijene na "ljetnu" kod distributera ?
tudum78 is offline  
Old 27.04.2015., 16:38   #9958
Quote:
tudum78 kaže: Pogledaj post
I kad približno možemo očekivati korigiranje cijene na "ljetnu" kod distributera ?
Evo, stigla ljetna ponuda:

Poštovani,
slobodno smo Vas obavjestiti kako je krenula ljetna akcijska cijena PELETA 100 % bukva proizvođača Lika peleti -Gospić ( isti proizvođač kao i prošle godine) .
Cijena je važeća do 30.06.2015 i odnosi se za gotovinsko/virmansko plaćanje 1,59 kn/kg za paletne količine .
U mogućnosti smo ponuditi povoljan prijevoz s istovarom( dizalica) ili prijevoz možete organizirati sami.
Pelet se preuzima u Jurdanima (naše skladište )
Isporuka od 01.05.2015.
PUL d.o.o. zastupstvo, prodaja, servis Gruppo Piazzetta i Biodom
Prodajni salon - Spinčići 172 a
51215 Kastav
stari1 is offline  
Old 28.04.2015., 10:24   #9959
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Evo, stigla ljetna ponuda:

Poštovani,
slobodno smo Vas obavjestiti kako je krenula ljetna akcijska cijena PELETA 100 % bukva proizvođača Lika peleti -Gospić ( isti proizvođač kao i prošle godine) .
Cijena je važeća do 30.06.2015 i odnosi se za gotovinsko/virmansko plaćanje 1,59 kn/kg za paletne količine .
U mogućnosti smo ponuditi povoljan prijevoz s istovarom( dizalica) ili prijevoz možete organizirati sami.
Pelet se preuzima u Jurdanima (naše skladište )
Isporuka od 01.05.2015.
PUL d.o.o. zastupstvo, prodaja, servis Gruppo Piazzetta i Biodom
Prodajni salon - Spinčići 172 a
51215 Kastav
Lijepo je to i hvala, iako sam već vidio na fb itd. A i PUL me obaviještava. Sada očekujemo utiske; Tko se je grijao i kavi su? Zanima me samo iz razloga što mi je lakše skoknuti do Permani nego do Delnica. A opet ne bi rado zbog par lipa uštede pokvario dojam.
dankobo is offline  
Old 28.04.2015., 10:29   #9960
Ima kakvih najava ljetnog sniženja za podrucje Zagreba i okolice.
Nisam vidjela nigdje neko sniženje a dobro bi došlo.
afra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.