Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 16:18   #21
a ima tko da je izliječio kroničnu upalu
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:29   #22
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Pa ovaj od MB travara - čaj za zaštitu žena.Imaš tu pa pogledaj - http://www.travar-mb.hr/html/cajevi.html

Da li pomaže? Meni je vrlo teško reći što pomaže, ali sve skupa što radim očito pomaže (taj čaj, lanene sjemenke, tinktura konopljike, promjena načina prehrane...) jer su mi ciklusi uredni u sat, na ultrazvuku nema cista, zadnji mi je nalaz hormona bio dobar...
Mene ti konkretno još jedino muči pojačana dlakavost koja se nije povukla. Drugo je, hvala Bogu, ok.
e.pa to i mene muci pojacana dlakavost..... vise sam luda....a imam sve simptome policisticnih jajnika..a najgore mi je sto mi se je kosa prorijedila ..izgleda kao da imam periku....uzas..i otpada...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:42   #23
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Još uvijek ga pijem zbog pcos-a.
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ima malo više od mjesec dana da pijem vrkutu zbog PCOS-a i još sam nabavila neke mješavine čaja kod jedne časne (pa ću probati) i guess what: ovulacija i ciklus - super
Ako se ovako nastavi, mogla bih za kojih par mjeseci na bebicu, ali prije toga detaljnje pretrage.
Kakvi su vam ciklusi bili prije čaja (koliko dana) i jel pijete kakve tablete???Ja ga pijem od početka ovog ciklusa,,trebala sam dobiti jučer...no kako kod mene se nikad ne zna kad ću dobiti...pitam se samo hoće li taj čaj (vrkuta) imati utjecaja i na mene....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 18:52   #24
bjelovarcanka - i meni je kosa jako otpadala, ali sam to uspjela riješit sljedećom kombinacijom, kapi za njegu kose, pranje kose sa šamponom od čička protiv ispadanja kose + poslije svakog ispiranja, još bih jednom kosu isprala u čaju od korijena koprive! Probaj! Meni je kosa prestala ispadati i raste nova!
tina2701 - nakon prestanka uzimanja pilula su mi se ciklusi svakog mjeseca produživali za par dana, kad mi je menga jedan mjesec preskočila, znači uopće nije došla, znala sma da nešto moram poduzet. Ne pijem nikakve tablete. Inače za djelovanje tog čaja ili bilo kojeg sličnog pripravka ti treba barem 3 mjeseca konzumacije.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.

Zadnje uređivanje Silvery : 06.07.2010. at 00:59. Reason: link na istu firmu
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:21   #25
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
bjelovarcanka - i meni je kosa jako otpadala, ali sam to uspjela riješit sljedećom kombinacijom, kapi za njegu kose (ove zadnje na stranici): http://www.travar-mb.hr/html/kapi.html, pranje kose sa šamponom od čička protiv ispadanja kose + poslije svakog ispiranja, još bih jednom kosu isprala u čaju od korijena koprive! Probaj! Meni je kosa prestala ispadati i raste nova!
tina2701 - nakon prestanka uzimanja pilula su mi se ciklusi svakog mjeseca produživali za par dana, kad mi je menga jedan mjesec preskočila, znači uopće nije došla, znala sma da nešto moram poduzet. Ne pijem nikakve tablete. Inače za djelovanje tog čaja ili bilo kojeg sličnog pripravka ti treba barem 3 mjeseca konzumacije.
ajme..super..koliko dugo ga koristiš?
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:24   #26
a da li ima neki caj ili kapi za gljivice na nogama..nikako ih ne mogu rijesiti!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 01:13   #27
Curke, sukladno pravilima ovog pdf-a neki su postovi i djelovi postova izbrisani. Nadam se da se ovaj topic neće pretvoriti u reklamiranje. Jedan link je dovoljan i cure će lako naći što ih zanima. Znam da sve želimo jedna drugoj pomoći za "ženske stvari", ali pokušajmo s preporukama, radije napišite neke čajeve ili mješavine i svoja iskustva u pogledu zdravlja i ciklusa, a ostalo putem PM-a. U protivnom ću morati ovo seliti na Alternativno liječenje. Hvala na razumijevanju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:39   #28
Kupite si knjigu Marie Treben: Zdravlje iz Božje ljekarne. Ima sve. Ima i za gljivice, naći ću ti u toku dana. Ja osobno pijem vrkutu, stolisnik, macinu trvau. Super su.
__________________
...ako postoje neki drugi svjetovi, opet ćemo skupa ja i ti tambure zasvirati...
jean-michele is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:56   #29
evo citam ovo o caju iz Bjelovara, a i sama imam dosta problema sa neredovitom mjesecnicom (lijeni jajnici). jucer sam isla u potragu za cajom i nisam pronasla ni na trznici Split i u Kauflandu ali nisam pronasla njihov stand. zna li neka od vas gdje u Splitu ima caj za kupiti?

Ne znam je li ovo van pravila pdf-a, ako je ispricavam se, mozete mi odgovor poslati i na pp....hvala
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:40   #30
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ajme..super..koliko dugo ga koristiš?
Negdje od kraja prošlog ljeta. Napravim pauzu tu i tamo.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 14:33   #31
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
evo citam ovo o caju iz Bjelovara, a i sama imam dosta problema sa neredovitom mjesecnicom (lijeni jajnici). jucer sam isla u potragu za cajom i nisam pronasla ni na trznici Split i u Kauflandu ali nisam pronasla njihov stand. zna li neka od vas gdje u Splitu ima caj za kupiti?

Ne znam je li ovo van pravila pdf-a, ako je ispricavam se, mozete mi odgovor poslati i na pp....hvala
Ma većinu čajeva imaš kupiti čak i u običnoj ljekarni a u biljnoj da i ne pričam...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 14:46   #32
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
Ma većinu čajeva imaš kupiti čak i u običnoj ljekarni a u biljnoj da i ne pričam...
Mislila sam na ovaj caj za zastitu zena od ovog travara iz Bjelovara, mislis da bi moglo bit u biljnoj ljekarni??

Znam da su imali stand u splitskom Kauflandu, na hodniku, ali jucer ga nije bilo. Narucit cu onda preko neta.

Hvala vam cure.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:07   #33
Jucer sam napokon kupila caj, u Emmezetti.
Danas sam popila prvu dozu hehe nadam se pozitivnim rezultatima
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:49   #34
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Jucer sam napokon kupila caj, u Emmezetti.
Danas sam popila prvu dozu hehe nadam se pozitivnim rezultatima
...nadam se da če ti pomoći jer meni vrkuta nije.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:04   #35
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
...nadam se da če ti pomoći jer meni vrkuta nije.....
Nadam se da ces naci nesto sta pomaze

Ja iduci mjesec idem na pregled, sve me strah sta ce bit
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:24   #36
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Nadam se da ces naci nesto sta pomaze

Ja iduci mjesec idem na pregled, sve me strah sta ce bit
...nisam skontala zbog čega ih ti oiješ---zbog pcos??ili....?
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:37   #37
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
...nisam skontala zbog čega ih ti oiješ---zbog pcos??ili....?
Imam lijene jajnike, ne rade dovoljno brzo pa tako imam cudne cikluse 40-52 dana, kako kad mi se zalomi, to me izluduje jer non stop hodam sa tamponima u torbi uh uh
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:59   #38
mene je pred jedno par mjeseci bolio lijevi janjnik, baš pred M, a tu negdje je bila neka cista pa sam ja to tome prepisala, ali kak nisam htjela da me baš bezvze boli malo sam guglala i ono što sam ja našla je čaj od stolisnika kao nešto što pomaže, i dobar je i za želudac, probavne smetnje i još nešto... ne sjećam se... ugl. ne znam jel pomaže za sve to al to su biljke pa ne mogu štetit... ima u ljekarnama oko 200 g za nekih 12-ak kn kod mene.. i imam ga jakooo dugo..pa eto još jedne preporuke
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:57   #39
jel netko koristio fitosan čajeve?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:51   #40
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
čitam maalo o marulji,vrkuti i nekim čajevima ali večina iskustva po forumima je za povećanje plodnosti i slično ali nema baš puno iskustava o tome koji čajevi pomažu kod kroničnih upala,bolova i slično a mene baš to zanima!
pa djevojke i žene koje imaju slična iskustva pišite....
malte ne skoro svi cajevi koji su dobri za zatrudnjivanje imaju i dobar prouupalni ucinak. dobri su za prokrvljenje maternice..itd.
samim tim se ublazavaju tegobe..
pogotovo dobar protuupalni ucinak imaju vrkuta i crveni zdravac (geranium robertianum herbi)-samo za preporuciti
stolisnik
neven

Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Imam lijene jajnike, ne rade dovoljno brzo pa tako imam cudne cikluse 40-52 dana, kako kad mi se zalomi, to me izluduje jer non stop hodam sa tamponima u torbi uh uh
za tebe bi vitex (pms free) bio kao stvoren. jesi li probala? dobar je po pitanju regulacije ciklusa.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.