Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 20:48   #1
Radno vrijeme, satnica, slobodni dani, evidenacija...

Imam pitanje. Jel negdje u zakonu piše koliko radnik mora radit sati dnevno ili to odlučuje poslodavac?

Imam priliku za posao. Posao je u autopraonici, čišćenje auta i to. Ali poslodavac traži da se radi od 8 ujutro do 7 navečer 6 dana u tjednu, i moguća radna Nedjelja od 9 do 2.
Spellforge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:03   #2
Po zakonu mozes imati 40 sati tjedno + prekovremeni (koji isto ne mogu biti iznad ne znam koliko sati..).
Ovo sto si napisao ti sigurno neće pisati u ugovor.
Očekuj da piše da radiš 8 sati dnevno i da imaš barem nedjelju slobodnu (ne znam da li se zakon mijenjao pa imas 2 dana u tjednu free ili jos uvijek moze samo nedjelja.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:16   #3
da, to piše u ugovoru o radu. i ako radiš preko vremeno mora ti biti plaćeno.
meni nije
soeasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:04   #4
A lova?
Caleb Endacott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:42   #5
SLOBODNI DANI ZA PREKOVREMENI RAD(PRERASPODJELA SATI)

Pozdrav evo nakon 01,01,2017 su nam stupile na snagu neke izmjene u firimi koje mi nikako nisu jasne dapače došao sam u situaciju da tražim drugi posao ali ne bi htio "glavom kroz zid"do sad sam imao plaću po koeficijentu 1,50 što je bilo oko 3300 kn bruto strartna plaća...sad od 01,01,2017 imam koeficijent 1,20 što je po njihovom 2880 bruto startna plaća ali koeficijent varira po radnim operacijama znači od 1,20 do 1,90 tako da u biti nemam pojma kolika mi je plaća....uz to za prekovremene sate smo imali slobodne dane npr ja sam ovo lito imao oko 180 sati viška a u većini slučajeva te sate koristiš kad je njima u interesu...i naravno ne u komadu...ali sve u svemu dobiješ"normalnu plaću"kao da si radio....dali netko ima iskustva s ovakvim načinom??što da ja npr budem imao oko 100 sati viška odrađenih po koeficijentu 1.90 i odem na slobodne dane dali su mi to dužni obračunavati po tom 1,90 ili će mi obračunat po 1,20(što me nebi čudilo)

hvala
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 09:16   #6
2880 bruto? A koliko je onda neto?
Ne znam, nemam stvarno iskustva, ali morala sam koment.
Mogu pitat koja si struka i koji posao radiš?
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:12   #7
Ovo zvuci kao da radiš u mojoj firmi
Meni danas kolega isto nešto slično govorio.
Samo što kod nas kaže da najprije moraš probati iskoristiti slobodno i tek nakon 3 mjeseca ako ne uspiješ ti plate prekovremene sate rada.
A svake godine im se događa da ne stižu ni iči na godišnji odmor.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:10   #8
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
što da ja npr budem imao oko 100 sati viška odrađenih po koeficijentu 1.90 i odem na slobodne dane dali su mi to dužni obračunavati po tom 1,90 ili će mi obračunat po 1,20(što me nebi čudilo)

hvala
Ako ima reda, sati na godisnjem se obracunavaju po prosjeku zadnjeg isplacenog mjeseca. Zato je dobro ici na GO nakon "jaceg" mjeseca. Ali, najbolje da pitas ... mozda samo osnovica...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.