Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 19:43   #61
Quote:
Dwarf980 kaže:
koji sam je debil......i to samo zato kaj sam bio lijen cekat...pa sam umjesto u pbz u kojoj je bila guzva oso u erste....al nema veze...lako ja njih odkantam.....pogotovo ak mi sad nes budu kenjali oko krede od 40 somova kuna.....na 5 godina...odma odlazim vjerovatno u h postansku banku...di su i i uvjeti i sve ostalo povoljnije....

Plus kolko mi se cini erste je jedina valjda banka koja nema master charge karticu..vec samo revolving kreditnu...plus kod igranja na on line kladarama uzimaju po transakciji 4 eura..jebo ih bog da ih jebo....
kažem ti ja ,NAJ DEBILNIJA banka u hrvata!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:22   #62
Ja sada prešao na erste zbog stambenog kredita.

Nisam išao kod bilježnika za revolving. Morao sam ju uzeti zbog povoljnije kamate, no neću je koristiti. Ja i kartice se ne družimo.

Možda se stvari promijenile?
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 03:46   #63
Kartice za kupovanje preko net-a

treba mi kartica s kojom ću moć kupovat preko neta (amazon,rezervirat avionske karte itd). pošto nemam redovita mjesečna primanja mogu li ja napravit takvu karticu,tj račun na koji bi mogo uplaćivat novac i koristit ga u spomenute svrhe?
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:56   #64
Imas Amex debitnu vezanu za tekuci racun u PBZ.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:39   #65
nitko ti neće dati nikakvu karticu ako nemaš redovna mjesečna primanja.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:16   #66
oće imaš sad neki amecan za studenta u pbz
samo ti je limit nešto sitno
nazovi ih i pitaj
0800356356
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:29   #67
Quote:
lonicera kaže:
nitko ti neće dati nikakvu karticu ako nemaš redovna mjesečna primanja.
Hahah glupost dana.

Možeš frende, možeš ti sebi otvorit račun bez obzira da li imaš ili nemaš redovita primanja.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:41   #68
I bez mjesecnih primanja mozes svuda otvoriti ziro racun i uz to automatski dobijes najobicniju "Debit" karticu kojom ne mozes placati preko interneta vec samo podizati novac s bankomata. Ne znam mozes li na takav racun dobiti i kreditnu, cisto sumnjam.

Tekuci racun bez mjesecnih primanja u vecini banaka ne mozes otvoriti, pa i u ostalima ce ti "sluzbeno" preko telefona itd. reci da ne moze, ipak ako dodjes na salter banke i kazes da npr. upravo razgovaras s poslodavcem da ce te zaposliti, manji dio banaka ce ti ipak otvoriti tekuci racun (npr. Hypo).
Uz to takodjer ide najobicnija Debit kartica.

Mozda, ako otvoris devizni racun i polozis nesto novaca, mozda ti daju neku kreditnu karticu kojom mozes kupovati preko neta, mada je to rizicno za njih, jer ako nemas redovita primanja, sto ako nakupujes brdo stvari preko neta, te ispraznis svoj racun i "nestanes", tko ce njima nadoknaditi novac.

Kreditna kartica je vrsta davanja kredita. Nijedna banka ne daje kredit "na lijepe oci", tj. bez neke garancije da ces im to vratiti.

Pozdrav
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:20   #69
od kuda ove informacije dolaze
pa svatko može otvoriti tekući račun bio zaposlen ili ne samo mora plaćati godišnji iznos za vođenje računa
sa kreditnim karticam je problem ali i to sada počinju riješavati
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 19:42   #70
Quote:
KILLERDOG kaže:
od kuda ove informacije dolaze
pa svatko može otvoriti tekući račun bio zaposlen ili ne samo mora plaćati godišnji iznos za vođenje računa
sa kreditnim karticam je problem ali i to sada počinju riješavati
Silan problem! Toliko silan da rjesavanje ima počinjanje. Mislim kojesta, kod nas je socijalizam preostao u bankama i zakonu o radu!

Kakav je to ugovor o radu na neodredjeno vrijeme na osnovu kojega se ostvaruju nekakva veca prava nego na ugovore na odredjeno vrijeme ili autorske ili ugovore o djelu? (retoricko pitanje)

S jedne strane nitko nece zivjeti vjecno, a s druge strane u bilo kojem trenutku mozes dobiti otkaz. Tako da je sve to skupa s pravima koja proizlaze iz "neodredjenog vremena" cisti uzas. Banka bi trebala prosudjivati po povijesnim podacima. Dakle, otvori ti racun, da ti karticu, dobijes mali limit. Neko vrijeme uredno poslujes, pa ti limit poveca, pa dobijes jos nekakvu karticu, ... Uopce ih zapravo ne bi trebalo biti briga otkud ti lova, jer to sto danas imas placu 15000kn vec sutra ne mora biti tako, pa ces mozda neko vrijeme zivjeti na stednji u banci dok se ponovo ne zaposlis ... ili ces poceti raditi kao freelancer (obrtnik ili honrarac) Milijun mogucnosti...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 19:51   #71
mozes dobiti na racun netkoga tko ima redovita plačanja...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 20:29   #72
Ma dajte ljudi kako se ne može otvoriti tekući račun ako nemate redovna primanja. Naravno da se može, pitajte u PBZ i vidjet ćete, a automatski dobiješ i maestro karticu, s kojom doduše ne možeš kupovati preko neta, ali možeš dobiti elektron visa debitnu karticu, koju automatski dobiješ odmah ako kod njih otvoriš devizni račun i položiš 5 Eura. A ako slučajno imaš nešto ušteđevine oroči kod njih i dobiješ Mastercard ili visa charge karticu bez obzira da li imaš, redovna primanja ili ne, samo što ti je limit u visini oročenog iznosa, ali ne preko 20 000 KN. To vam je sigurna informacija, jer ja imam tako, a nemam nikakva primanja u Hrvatskoj niti mi ne dolaze primanja u Hrvatsku jer radim u inozemstvu. Ja nisam niti tražio mastercard ali su mi je sami ponudili. A ponavljam još jednom visa electron debitnu karticu dobiješ automatski kada prvi puta uđeš u banku i položiš 5 Eura.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 00:39   #73
Quote:
inovator1 kaže:
Ma dajte ljudi kako se ne može otvoriti tekući račun ako nemate redovna primanja. Naravno da se može, pitajte u PBZ i vidjet ćete, a automatski dobiješ i maestro karticu, s kojom doduše ne možeš kupovati preko neta, ali možeš dobiti elektron visa debitnu karticu, koju automatski dobiješ odmah ako kod njih otvoriš devizni račun i položiš 5 Eura. A ako slučajno imaš nešto ušteđevine oroči kod njih i dobiješ Mastercard ili visa charge karticu bez obzira da li imaš, redovna primanja ili ne, samo što ti je limit u visini oročenog iznosa, ali ne preko 20 000 KN. To vam je sigurna informacija, jer ja imam tako, a nemam nikakva primanja u Hrvatskoj niti mi ne dolaze primanja u Hrvatsku jer radim u inozemstvu. Ja nisam niti tražio mastercard ali su mi je sami ponudili. A ponavljam još jednom visa electron debitnu karticu dobiješ automatski kada prvi puta uđeš u banku i položiš 5 Eura.
tako je. ja imam tekući račun i dobio sam maestro karticu kojom mogu dizati gotovinu s bankomata al ne mogu kupovati preko neta.
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 00:42   #74
Quote:
alabrale kaže:
mozes dobiti na racun netkoga tko ima redovita plačanja...
ima moja stara american al mi neda da je koristim
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 03:55   #75
uglavnom treba se informirat telefonom i probat sa deviznim računom.
thnx
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 05:17   #76
KILLERDOG i inovator1.

Iako se cini da je trend u zadnje vrijeme da su banke sve liberalnije u vezi otvaranja tekucih racuna, ipak ne mozete otvoriti tekuci racun u svakoj banci bez redovitih mjesecnih priliva. Evo samo dva primjera:

http://www.hpb.hr/Home.aspx?PageID=34
http://www.erstebank.hr/gr_tekuci.asp

Za one kojima se ne da citati cijele stranice evo dva kraca izvoda:

HPB:
Banka može otvoriti tekući račun svakoj punoljetnoj poslovno sposobnoj domaćoj i stranoj fizičkoj osobi koja osigurava redoviti priljev sredstava na tekući račun u iznosu većem od iznosa utvrđenog Odlukom o limitima.

ERSTE:
Status klijenta Erste banke možete steći vrlo jednostavno - otvaranjem tekućeg računa u Erste banci i ostvarivanjem redovnog mjesečnog priljeva (plaća, mirovina i sl.) preko navedenog računa.


Takodjer, kad sam prije oko 9 mjeseci telefonom pitao Hypo banku mogu li kod njih otvoriti tekuci bez stalnih priljeva (dakle bez redovite place) rekli su mi da ne moze (cak 3 puta u razgovoru od par minuta), no da ih ipak mogu posjetiti na salteru.
To sam i ucinio i ipak su mi otvorili racun. Pitala me je podatke o poslodavcu a ja sam rekao (kao) da se upravo dogovaram s nekim da me zaposli.

Takodjer imam utisak da je danas vise banaka nego tada spremno otvoriti tekuci bez redovitih primanja (PBZ, ZG itd.).

Takodjer, po zakonu, samo uplate na koje je vec placen porez i ostala davanja (placa, mirovina i slicno) ili one uplate koje ne podlijezu tome (ako ima takvih) smiju ici na tekuci racun. A sve ostale uplate (npr. honorarni rad) bi trebale ici na ziro racun.
Naravno, u praksi nije uvijek tako.

Pozdrav
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 09:49   #77
Quote:
locutos kaže:
KILLERDOG i inovator1.

ERSTE:
Status klijenta Erste banke možete steći vrlo jednostavno - otvaranjem tekućeg računa u Erste banci i ostvarivanjem redovnog mjesečnog priljeva (plaća, mirovina i sl.) preko navedenog računa.
Dakle, radi se o STATUSU KLIJENTA, ne o otvaranju tekuceg. Otvorio sam pred 2 godine tekuci u Erste a bijah nezaposlen...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:04   #78
Quote:
Discovery.v2 kaže:
Hahah glupost dana.

Možeš frende, možeš ti sebi otvorit račun bez obzira da li imaš ili nemaš redovita primanja.
hahaha, pa čitaš li ti uopće?
ovdje se ne radi o otvaranju tekućeg računa nego o kreditnoj kartici. nju NE MOŽEŠ dobiti ako nemaš redovna primanja po računu.
drugo je maestro kartica koja prati svaki tekući..za dizanje love s bankomata.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:30   #79
pa daj malo pogledaj gore ti piše ljepo
inače mislim da ti je u pbz 20 kn svakih par mj. za devizni
a provjeri jesu li riješili sa žiroračunom jer na ljoj stoji oznaka visa electron sa kojom možeš kupovati na netu samo ti je trebala neka šifra
a za erste i hpb me baš briga pa koje su one u hr po zastupljenosti
za prve tri u hr znam da možeš otvoriti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:01   #80
Quote:
lonicera kaže:
hahaha, pa čitaš li ti uopće?
ovdje se ne radi o otvaranju tekućeg računa nego o kreditnoj kartici. nju NE MOŽEŠ dobiti ako nemaš redovna primanja po računu.
drugo je maestro kartica koja prati svaki tekući..za dizanje love s bankomata.
Je, imaš pravo, prenaglio sam jer sam nabrzaka preletio da vidim o čemu je riječ. Pogriješio sam, ispričavam se.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.