Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 08:53   #2001
titan mind,oprosti na ovako odvaznim mislima al' pitao bih te zapravo jesi li ti p.e.d.e.r.? eto,i meni je sluzbeno proslo 3 tjedna nakon same operacije,osjetim kvrgu u korijenu nosu sto ste apsolutno svi napomenuli,al' ona se gotovo i nevidi i pretpostavljam da ona ima veze sa nultom tockom tj. tockom odakle se krece sa raspanjem (tj. nekome je nulta tocka visoko tj. nos mu raste u visem djelu )i ako sam dobro upio znanje na tim kratkim konzultacijama on se ravna upravo po toj tocki (sto bi znacilo ako ti je takav profil nosa nemoze ti u korijenu toliko drasticno promijeniti,ili kako sam ja shvatio,onome kome je ta nulta tocka izrazenija nemoze dobiti ''sedlastu'' figuru nosa jer nemoze skratiti ''ispod te tocke''). rijec ''sedlasti'' ne podnosim kada govorimo o muskim nosevima jer po mojemu misljenju ipak jedna muska crta lica (a to je barem ravan nos) mora postojati,mada kod cura lijepse stoji. vrsak nosa se takodjer dosta spustio i moram priznati da mi je cak prije lijepse izgledao no to su detalji i sigurno vas netko nece vise ili manje voljeti radi nekoliko stupnjeva kosine na vasemu nosu. mene iskreno zanima odakle vama saznanje je' vam netko 'lomio kosti' ili samo raspao? zasto meni nitko to nije napomeno i zasto bi me to trebalo zanimati? u kojem djelu nosa su promijene najocitije tokom procesa zarastanja?
(btw.nemojte biti optereceni minimalnim odstupanjima,pogledajte ljude oko sebe,vecina njih ima ocajne noseve a sasvim lijepo izgledaju,nije sve u toj grbici,bitan je i stav,treba znati ''nositi'' svoj nos ; ) )
na svidanje
ketamine is offline  
Old 29.10.2009., 10:02   #2002
Quote:
ketamine kaže: Pogledaj post
titan mind,oprosti na ovako odvaznim mislima al' pitao bih te zapravo jesi li ti p.e.d.e.r.? eto,i meni je sluzbeno proslo 3 tjedna nakon same operacije,osjetim kvrgu u korijenu nosu sto ste apsolutno svi napomenuli,al' ona se gotovo i nevidi i pretpostavljam da ona ima veze sa nultom tockom tj. tockom odakle se krece sa raspanjem (tj. nekome je nulta tocka visoko tj. nos mu raste u visem djelu )i ako sam dobro upio znanje na tim kratkim konzultacijama on se ravna upravo po toj tocki (sto bi znacilo ako ti je takav profil nosa nemoze ti u korijenu toliko drasticno promijeniti,ili kako sam ja shvatio,onome kome je ta nulta tocka izrazenija nemoze dobiti ''sedlastu'' figuru nosa jer nemoze skratiti ''ispod te tocke''). rijec ''sedlasti'' ne podnosim kada govorimo o muskim nosevima jer po mojemu misljenju ipak jedna muska crta lica (a to je barem ravan nos) mora postojati,mada kod cura lijepse stoji. vrsak nosa se takodjer dosta spustio i moram priznati da mi je cak prije lijepse izgledao no to su detalji i sigurno vas netko nece vise ili manje voljeti radi nekoliko stupnjeva kosine na vasemu nosu. mene iskreno zanima odakle vama saznanje je' vam netko 'lomio kosti' ili samo raspao? zasto meni nitko to nije napomeno i zasto bi me to trebalo zanimati? u kojem djelu nosa su promijene najocitije tokom procesa zarastanja?
(btw.nemojte biti optereceni minimalnim odstupanjima,pogledajte ljude oko sebe,vecina njih ima ocajne noseve a sasvim lijepo izgledaju,nije sve u toj grbici,bitan je i stav,treba znati ''nositi'' svoj nos ; ) )
na svidanje
hay,
Ja sam na konzultacijama prije operacije s doktorom detaljno razgovarala o tijeku operacije, tad mi je onako laicki objasnio da oni nas nos nazivaju nosnom piramidom koju cine ove bocne kosti te takozvani krov koji je presvucen hrskavicom. Ja sam rekla da zelim da mi maknu malu grbicu koju sam imala,zbilja malu, te da mi maluo kalumelu(to ti je ovaj dio izmedju nosnica) produze.On je rekao da ce mi slomit te bocne kosti i tako ce prakticki oblikovat novi nos.
Medjutim kad sam se probudila i vidjela da nemam ni gips ni kalup na nosu vec puno malih tankih flastercica preko nosa, a u nosnicam ugurane tampone, on mi je rekao kako su isli sa blazom varijantom tj, da su samo raspali taj takozvani krov, i navukli hrskavicu put dole da dobijem izrazeniju kalumelu(zbog toga sam u nosnici jednoj imala par savova koji su ispali nakon 17 dana)
I sad ja zbilja nemam tu grbu iz profila, al imam bas ravan, ravan nos-nekako po meni super za muskarca. Mislim da su ga lomili da bi mi ga i suzili i vise napravili sedlastog...
Od naprijed kad me se gleda vidim dva lagana ispupcenja i na lijevo i na desno tamo gdje je prije bila grba, recimo kao da gledas cestu koja krece ravno pa od jednom ima sa svake strane prosirenje za autobusnu stanicu pa se opet vraca na ravno. Sad jel to jos otok ili je to to nemam pojma, inace u utorak sumi bila tri tjedna od operacije.
Znam da puno ljudi ima ruznije noseve od mog a imali su i prije nego sam ga operirala pa sam sve jedno htjela tu operaciju i ljepsi nos.
Smeta mi sto je to na meni promjena od svega 5 %
MALENA ST is offline  
Old 29.10.2009., 13:49   #2003
Quote:
bubica bubi kaže: Pogledaj post
ja ti bila kod njega i imam grbu na nosu nakon 8.mj.pa promisli još malo..možda će ti sve proći super ali ako ne prođe on ti neće priznati grešku,mene na fin način pravi ludom...
da,ali mene zanima si ti imala grbu na nosu i prije operacije,jer ja nemam,a htijela bi samo malo skratir nos
bez obzira na sve,on bi trebao priznat svoju grešku i popravit to u tvom slučaju
nika37 is offline  
Old 29.10.2009., 20:08   #2004
Thumbs up

Quote:
ketamine kaže: Pogledaj post
titan mind,oprosti na ovako odvaznim mislima al' pitao bih te zapravo jesi li ti p.e.d.e.r.? eto,i meni je sluzbeno proslo 3 tjedna nakon same operacije,osjetim kvrgu u korijenu nosu sto ste apsolutno svi napomenuli,al' ona se gotovo i nevidi i pretpostavljam da ona ima veze sa nultom tockom tj. tockom odakle se krece sa raspanjem (tj. nekome je nulta tocka visoko tj. nos mu raste u visem djelu )i ako sam dobro upio znanje na tim kratkim konzultacijama on se ravna upravo po toj tocki (sto bi znacilo ako ti je takav profil nosa nemoze ti u korijenu toliko drasticno promijeniti,ili kako sam ja shvatio,onome kome je ta nulta tocka izrazenija nemoze dobiti ''sedlastu'' figuru nosa jer nemoze skratiti ''ispod te tocke''). rijec ''sedlasti'' ne podnosim kada govorimo o muskim nosevima jer po mojemu misljenju ipak jedna muska crta lica (a to je barem ravan nos) mora postojati,mada kod cura lijepse stoji. vrsak nosa se takodjer dosta spustio i moram priznati da mi je cak prije lijepse izgledao no to su detalji i sigurno vas netko nece vise ili manje voljeti radi nekoliko stupnjeva kosine na vasemu nosu. mene iskreno zanima odakle vama saznanje je' vam netko 'lomio kosti' ili samo raspao? zasto meni nitko to nije napomeno i zasto bi me to trebalo zanimati? u kojem djelu nosa su promijene najocitije tokom procesa zarastanja?
(btw.nemojte biti optereceni minimalnim odstupanjima,pogledajte ljude oko sebe,vecina njih ima ocajne noseve a sasvim lijepo izgledaju,nije sve u toj grbici,bitan je i stav,treba znati ''nositi'' svoj nos ; ) )
na svidanje
Gle, peder sigurno nisam, općenito nemam nikakve predrasude o ljudima, jednostavno puštam ljude da žive svoj život (btw u sretnoj sam vezi već 7 godina, iduće godine se ženim). U svakom slučaju, razlog zbog čega sam napisao svoje dojmove, je sljedeći....Čitam po forumu da su neki ljudi nezadovoljni ishodom samoga zahvata, oke, postoji i ta druga strana svih estetskih zahvata. Međutim, želio sam podjeliti svoje iskustvo kroz koje i dalje prolazim ( operiram sam prije tri tjeda i 2 dana), u smislu da ekipa koja je prije par tjedana operirana, već razmišlja o nekim revizijama, umjesto da se strpi da oko takvih stvari tj zahvata, splasnuća samoga nosa traju tjednima...mjesecima. Poanta svega toga je ta da je potrebno koji mjesec da se može dati nek konkretniji sud.
Eto, neću više tratiti vrijeme pisajući ili objašnjavajući svoja razmišljanja, jer vidim da to neki ljudi uopće ne cijene, a još gore krivo ih protumačuju. Svima šaljem veliki pozdrav i zahvaljujem na svim informacijama koje sam na forumu pročitao, one su mi dale hrabrosti da se odlučim na zahvat koji mi je uljepšao život. Veliki pozdrav svima!
titan mind is offline  
Old 29.10.2009., 23:01   #2005
pozdraz svima! mene jako zanima dal ima netko ko je operirao nos sa 16 god?
cuuura16 is offline  
Old 30.10.2009., 05:18   #2006
MALENA ST na meni je bila i mnogo veca promijena od tvojih 5% pa nitko nije primjetio,vecinom zenska populacija s kojom radim tumacile su kao da sam se ''prolijepsao'' za vrijeme slobodnih dana a vecina komentara bila je tipa '' u jebote pa ti si se udebljao''... opet ponavljam,ljudi svoje mane dozivljavaju izrazenije nego sto su one zapravo,svatko misli da je njegov nos centar svijeta a i ti kada vidis ljude sa velikim usima ili losim zubima jednostavno to realiziras al' neces se zagledati i komentirati tu stvar,to sto nitko nije primjetio nista ne znaci,ljudima je nepojmljivo da to netko uopce moze ici napraviti..oni koji su znali ili kojima sam rekao da sam to napravio rekli su da tek sada vide al' u principu nitko neide za time,prihvatis to kao jednu promijenu. neznam kakav ti nos zelis da te toliko ''tih 5 %'' pece ,mozda si i prije imala lijep nosic pa je tih 5% doslovno ono koliko je i trebalo da bude lijep,ha?
ketamine is offline  
Old 30.10.2009., 19:12   #2007
Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
da,ali mene zanima si ti imala grbu na nosu i prije operacije,jer ja nemam,a htijela bi samo malo skratir nos
bez obzira na sve,on bi trebao priznat svoju grešku i popravit to u tvom slučaju
jesam imala sam grbu i prije i kad sam mislila konačno se riješila evo je opet,je manja ali raste.jučer ga zvala rekao mi da dođem slj.tjedan da vidi al je rekao-i tako vam ne mogu ništa prije godinu dana a i svaka op.nosi rizik,možda sad nešto drugo ne ispadne dobro,daj zamisli..........................ja shvaćam to i prihvaćam da svaka op.nosi rizik ali ako ja sam samo htjela ljepši nos i to sam platila a on ak to nije mogao izvesti trebao je odmah reći.
bubica bubi is offline  
Old 30.10.2009., 20:13   #2008
Quote:
bubica bubi kaže: Pogledaj post
jesam imala sam grbu i prije i kad sam mislila konačno se riješila evo je opet,je manja ali raste.jučer ga zvala rekao mi da dođem slj.tjedan da vidi al je rekao-i tako vam ne mogu ništa prije godinu dana a i svaka op.nosi rizik,možda sad nešto drugo ne ispadne dobro,daj zamisli..........................ja shvaćam to i prihvaćam da svaka op.nosi rizik ali ako ja sam samo htjela ljepši nos i to sam platila a on ak to nije mogao izvesti trebao je odmah reći.
aaaaaa,stvarno nije u redu od njega
stvarno ne znam šta da kažem.......
nika37 is offline  
Old 31.10.2009., 14:05   #2009
ej ljudi , ovih dana sam nebrojene sate provela na ovom forumu citajuci sve vase dojmove i postove...pa eto da i ja podjelim svoje imala sam operaciju prosli cetvrtak..i estetska korekcija i devijacija septuma!
u cet ujutro sam dosla kod doktora ,operacija je bila u 2 popode i u 6 sam vec bila doma u svom krevetu.Prespavala sam pola sljedeceg dana ,valjda od te opce anestezije,ali inace nije bilo nikakvih bolova..u pon su mi skinuli tampone iz nosa sto nije toliko strasno koliko se tu opisuje..neugodno je ali kratko traje a i osjecaj da nakon 4 dana ponovo dises na nos je vrjedan toga jucer sam skinula i kalup,i jako sam zadovoljna ,nemam nikkakih podljeva modrica bas nista ..i doktor i cijela njegova ekipa od sestra do anesteziologa su bili i vise nego ljubazni i stvarno sve najbolje o svima!! navodno ce nos jos splasnuti i malo se "supustiti" jer je malo prcast sada ,ali ja samvec sada i vise nego zadovoljna..dr.Kinčl i Barbel
Kirraa21 is offline  
Old 31.10.2009., 15:16   #2010
koliko nosica je upravo na cesti ''plagijat'',cak prognoziram da ce ljudi u buducnosti tehnoloski usavrsiti nekakvu *izdariju gdje ces sam kao u photoshopu moci kreirati vlastiti izgled
ketamine is offline  
Old 31.10.2009., 21:06   #2011
Bok ljudi!

Evo da vam kažem što mi se dogodilo!

Prije skoro 9 mjeseci sam bila na operaciji nosa (devijacija i lomljenje kosti, malo je išao u lijevo) i sve je bilo super, a kad ono mjesec dana nakon operacije mala kvržica na sredini nosa, a onda još jedna na lijevoj strani. Poludila sam naravno. Odem do doktora i kaže hrskavica se nije spustila, a ovo na lijevoj strani tako je zarasla kost.

I zamislite u ponedjeljak idem ponovno na operaciju, kao sredit će on to, nije to ništa strašno.

I dođem se javit u petak u bolnicu i tek mi sad daju papire od zadnji put.
Čitam ja i kad ono crvenim slovima piše da je bila otežana intubacija, mene naravno ulovi panika.
I što sad. Čekam da me pregleda doktor da li mogu na operaciju i ja mu spomenem tu otežanu intubaciju. I kaže mi ma nije to ništa strašno, ali dobro da sam vidjela, napisat će on njima.

Ja sam se prepala i sad me strah ići na opću anesteziju (inače mi je i doktor rekao da mogu i na lokalnu), ne znam što da radim operacija mi je u ponedjeljak ujutro, do doktora ne mogu!
avam is offline  
Old 31.10.2009., 21:13   #2012
Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Evo da vam kažem što mi se dogodilo!

Prije skoro 9 mjeseci sam bila na operaciji nosa (devijacija i lomljenje kosti, malo je išao u lijevo) i sve je bilo super, a kad ono mjesec dana nakon operacije mala kvržica na sredini nosa, a onda još jedna na lijevoj strani. Poludila sam naravno. Odem do doktora i kaže hrskavica se nije spustila, a ovo na lijevoj strani tako je zarasla kost.

I zamislite u ponedjeljak idem ponovno na operaciju, kao sredit će on to, nije to ništa strašno.

I dođem se javit u petak u bolnicu i tek mi sad daju papire od zadnji put.
Čitam ja i kad ono crvenim slovima piše da je bila otežana intubacija, mene naravno ulovi panika.
I što sad. Čekam da me pregleda doktor da li mogu na operaciju i ja mu spomenem tu otežanu intubaciju. I kaže mi ma nije to ništa strašno, ali dobro da sam vidjela, napisat će on njima.

Ja sam se prepala i sad me strah ići na opću anesteziju (inače mi je i doktor rekao da mogu i na lokalnu), ne znam što da radim operacija mi je u ponedjeljak ujutro, do doktora ne mogu!
Joj-pa nije to mala stvar, nazalost
Pa zar nebi trebala s anesteziologom i tehnicarom pricat o tome???
Jel te pregledao anesteziolog?
Ja sam bila u opcoj i meni je to draza opcija, al jako puno ljudi je na forumu pisalo da su radili operaciju u lokalno potenciranoj da je sve super.
Ako nisi puno strasljiva i nije ti grozna pomisao slusat sve te zvukove tijekom operacije mozda ti je lokalna stvarno bolja varijanta.
Raspitaj se dobro!!!
Sretno
MALENA ST is offline  
Old 31.10.2009., 21:41   #2013
Ne znam više ni sama, pregledao me je anesteziolog prošli tjedan i sve ok. Pa pregledao me je i prvi put.

Ne znam šta da radim? Netko je bio napisao da nije bilo operacija na rebru u 9. mjesecu, a ja idem tamo, tamo sam i bila.
avam is offline  
Old 31.10.2009., 22:41   #2014
odakle tebi da u lokalno-potenciranoj ''slusas sve te zvukove''? ja se osobno nicega nesjecam kao i 95% ljudi koji su bili u istoj
ketamine is offline  
Old 01.11.2009., 11:29   #2015
Quote:
ketamine kaže: Pogledaj post
odakle tebi da u lokalno-potenciranoj ''slusas sve te zvukove''? ja se osobno nicega nesjecam kao i 95% ljudi koji su bili u istoj
Postoje razlicite vrste lokalne anestezije...ne korste svi dr istu. Osobno poznajem ljude koji su culi..procitaj postove od Suziki-nesto tog tipa...
Iako poznajem i ljude kojisu uopcoj imali problema sa ludjackim snovima, i sve im se cinilo kao da se nazivo radi-budjenje takvo da sve cupaju oko sebe pa ih trba vezat...
Mislim ima svega-i svi smo individulni-Boga pitaj kako ce ko regirat na odredjeni podrazaj
MALENA ST is offline  
Old 01.11.2009., 15:08   #2016
Da, istina je da svatko reagira drugačije i da ima ljudi koji su normalno sve čuli tijekom operacije. A isto tako mi nije jasna konstatacija odkud nama saznanje dal' nam je kirurg lomio kost ili samo rašpao?? Pa normalno da znam šta mi je rađeno, za Boga miloga!! Tko to ide na operaciju, a da se prije ne raspita i općenito uopće nije upoznat sa time šta će mu biti rađeno tijekom te operacije?!
BifidusNaturali is offline  
Old 01.11.2009., 16:00   #2017
Question

Quote:
BifidusNaturali kaže: Pogledaj post
Da, istina je da svatko reagira drugačije i da ima ljudi koji su normalno sve čuli tijekom operacije. A isto tako mi nije jasna konstatacija odkud nama saznanje dal' nam je kirurg lomio kost ili samo rašpao?? Pa normalno da znam šta mi je rađeno, za Boga miloga!! Tko to ide na operaciju, a da se prije ne raspita i općenito uopće nije upoznat sa time šta će mu biti rađeno tijekom te operacije?!
evo ja npr.očekivala sam da će mi u otpusnom pismu pisati što mi je rađeno no ne piše ništa osim anestezije i lijekova koje sam primila nakon op.Zanima me dali je kome napisano šta je rađeno,ljudima koji su bili kod dr.ostojića?
bubica bubi is offline  
Old 01.11.2009., 16:06   #2018
zanima me zna li tko kako je kad se samo nosnice sužavaju,jel bio tko?kolko dugo traje oporavak?
bubica bubi is offline  
Old 01.11.2009., 17:28   #2019
Quote:
BifidusNaturali kaže: Pogledaj post
Da, istina je da svatko reagira drugačije i da ima ljudi koji su normalno sve čuli tijekom operacije. A isto tako mi nije jasna konstatacija odkud nama saznanje dal' nam je kirurg lomio kost ili samo rašpao?? Pa normalno da znam šta mi je rađeno, za Boga miloga!! Tko to ide na operaciju, a da se prije ne raspita i općenito uopće nije upoznat sa time šta će mu biti rađeno tijekom te operacije?!
Slažem se, još mogu razumjeti da u bolnici doktori nemaju vremena za beskonačne razgovore, ali zato i jesam pošteno platila privatno tako da sam tri puta prije operacije bila na dogovoru, dobila broj moba od doktora da zovem ako ga trebam, ful pažnju i vrijeme za sva moja pametna i glupa pitanja. A ustvari, možda netko i ne želi znati detalje postupka, tko zna, ali ja ne bi mogla tak
corny is offline  
Old 01.11.2009., 18:23   #2020
Quote:
bubica bubi kaže: Pogledaj post
evo ja npr.očekivala sam da će mi u otpusnom pismu pisati što mi je rađeno no ne piše ništa osim anestezije i lijekova koje sam primila nakon op.Zanima me dali je kome napisano šta je rađeno,ljudima koji su bili kod dr.ostojića?
Ja sam operirana kod dr. Ostojića, i ništa ne piše šta je radio, a isto bi voljela znati. (budem ga pitala sljedeći put)
shela is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.