Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 21:30   #1
Je li u redu uspoređivati pse i ljude?

Zabrana uvođenju pasa u novootvoreni trgovački centar, Ikeu, otvorila je rasprave o uvođenju pasa u javne prostore općenito, kako na našem pdf-u, tako i na pdf-u Stanovanje, ppdf-u Interijeri. No, polemika se zaoštrila onog trenutka kada je prvi diskutant povukao paralelu između neodgojenog psa i neodgojenog djeteta na javnom mjestu.

Kako se diskusija oko ove usporedbe razvila na nekoliko stranica, izdvojena je kao posebna tema.

Smijemo li uspoređivati ljude i pse (ne mislim u pejorativnom smislu), odnosno, povlačiti paralele između ponašanja jednih i drugih? Poslovica: 'Kakav gazda, takav pas!' kaže da možemo.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.09.2014. at 11:16.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:09   #2
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Jack kazes da nismo uravnotežen narod i kakav vlasnik takav pas, kod nas.
Zar to ne vrijedi za iste te neuravnotezene ljude koji imaju neodgojenu i vrišteću djecu koju vuku svuda sa sobom, zar nije to isti narod?
A toj djeci kojih ima jaaaako puno neodgojenih, nije zabranjeno na sva mjesta.
Po čemu su ti isti ljudi kod nas grozni vlasnici pasa a divni i odgojeni roditelji, daj malo pojasni.
Stvar je u tome da se zabrana ne bazira na tome kakav je onaj tko vodi dijete/psa, tj. je li on uravnotezen/normalan i zna li odgojiti psa/dijete.
Nego se svodi na onog koga se vodi, dakle psa tj. dijete. Pravilo mora biti decidirano, ne moze se dozvoliti odgojenima, a ne dozvoliti neodgojenima, jer to naravno ne moze nitko na ulazu utvrditi. Svi bi za sebe tj. za svog psa i/ili dijete rekli da je divno krasno, odgojeno i tako to...

Jednima je zabranjeno, drugima nije. I mislim da se tu ne bi trebala vuci paralela i u tom kontekstu usporedjivati pse i djecu.
Na temi o Ikei je netko napisao da bi zabranio ulazak djeci do 5g, netko da su psi koje ljudi vode u ducane sigurno socijalizirani.

Gdje je pas dok su ljudi na poslu? Idu li svi negdje na cuvanje, k dadilji ili u vrtic, susjedi, poznaniku...dok se gazde ne vrate s posla? Ima li zakona koji ne dozvoljava ostavljanje psa samog u kuci? Ili ipak ostaju sami doma?
Ako ostaju, znaci da je to nesto na sto je naviknut i pas i gazda. Pa moze biti ostavljen i dok gazda sece po Ikei.
Dijete (predskolsko) se ne smije ostavljati samo doma, zato ide u vrtic ili negdje na cuvanje. I roditelj ga ne moze ostaviti samog doma, ako ide u Ikeu. Psa moze.
Druga je stvar ta...da definitivno nisu svi psi socijalizirani, niti su svi vlasnici pasa bas super. Na ulicama (pa i skolskim dvoristima) na zalost vidjamo one koji jos nisu ni blizu tome da imaju poslusnog, kulturnog, odgojenog,poslusnog psa...jer sami nisu takvi. Ako je ulaz dozvoljen, onda je dozvoljen svima, pa i takvima, a nema ih malo.
Mene je recimo pas ugrizao iz cistog mira, dok sam prolazila kraj njega. Mozda bi i vlasnica tog (takvog) psa dosla s njim u Ikeu. Tamo je guzva, nije problem da pas dohvati neciju nogu ili pak neku izlozenu sitnicu...

Quote:
Svaka cast pojedincima... ali mnogi u ZG nemaju kulturu imanja psa.
Tocno. I zato mislim da je odluka Ikee u vezi pasa dobra. Steta sto zbog toga mozda neki psi koji se znaju ponasati ne mogu uci, ali mislim da bi ipak bilo prilicno nezgodno da se na takvom prostoru nadje gomila pasa...a mogla bi se naci, jer eto mogu doci, pa bi neki mozda i dosli ...prosetati psa po Ikei. Ako ga vode na skolsko igraliste, sto ne bi i u Ikeu.
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ponavljam, smatram da ni pse ni malu djecu ne treba vući sa sobom u kupovinu. I jednima i drugima jednako je stresno. No, ima situacija kada se može dogoditi da trebaš nekamo nakratko skočiti, a ne možeš to napraviti zato što imaš psa.
Samo je u tome problem.
Da, to je problem, ali onaj tko je odlucio nabaviti psa znao je tj. trebao znati za postojeci problem prije nabave psa, pa razmisliti hoce li ga imati ili ne.
Problem je i otici na more, pa ako dodjes na more problem je gdje se kupati...ima tu sigurno puno problema, ali mora ih se biti svjestan.
I kada se odlucis na dijete..znas da nece biti isto kao prije, da neke stvari neces moci s malim djetetom

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Masa ljudi nema kulturu odgoja djece, pa...?
Ja sam za to da se roditelje sa djecom koj usred shoppinga počnu cendrat, vrištat i skakat po krevetima iz dosade, zamoli da izađe van.
S ovim se apsolutno slazem. To sto je djeci dozvoljen ulaz, ne znaci da je dozvoljeno divljanje i unistavanje, imo skroz je regularno zamoliti roditelje da umire djecu ili ih izvedu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.09.2014. at 11:18. Reason: brisanje privremenog radnog naslova
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:25   #3
Zato sam ja za to da se jednog dana uvedu obavezne školice za socijalizaciju i odgoj pasa. Tko uzme psa, mora s njim na tečaj i po završetku pas dobije pismeno i službeno gdje smije ući. To sam čitala da neka europska država ima. Ovisno o tome kako pas položi ispit, dobije zelenu, žutu ili crvenu trakicu koje označavaju gdje smije. Tipa, ako položi za zelenu smije u dućane, žuta smije s brnjicu, crvena ne smije uopće.

Na taj način bi se jasno znalo kakav je koji pas, to bi bilo dizanje svijesti svih ljudi, ne samo vlasnika.

Odgoj i školovanje su uvijek rješenje.

No, vratimo se u stvarnost, ipak živimo u Hrvatskoj, a ne u nekoj razvijenoj europskoj zemlji.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 08:55   #4
kajperinja odgovorila sam drugom forumašu jer je sam napisao da smo nekulturan narod pa sto očekivati od odgoja pasa, da su vani psi bolje odgojeni.
Paralela u tom slučaju itekako stoji jer isti taj narod ima i djecu pa je za pretpostaviti da ni njih ne odgaja da budu previše kulturni.
Pročitaj sto je napisao, na to sam se referirala a ne na opcenite usporedbe djeca-pas.

A za ostavljanje pasa doma vidim da nisi upoznata puno s problematikom, mnogi imaju problem ostaviti psa kod kuce jer pas ima strahove od odvajanja i uništava ili sve po kuci ili jos gore grize i naskodi sebi u toj panici i nervozi sto je sam.

Većina ljudi koji imaju djecu imaju nekoga, od roditelja,svojte, teta,stričeve... i nije istina da se mora ici u shopping za namještaj sa djecom.
Pogotovo jer to ne kupuješ svaki dan.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:28   #5
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
kajperinja odgovorila sam drugom forumašu jer je sam napisao da smo nekulturan narod pa sto očekivati od odgoja pasa, da su vani psi bolje odgojeni.
Paralela u tom slučaju itekako stoji jer isti taj narod ima i djecu pa je za pretpostaviti da ni njih ne odgaja da budu previše kulturni.
Pročitaj sto je napisao, na to sam se referirala a ne na opcenite usporedbe djeca-pas.
Istina je da ima i svakakve djece... i to da se naguravaju, trce, pa cak znaju ugristi (ali rijetko nepoznate osobe)...ali sazrijevaju, pa mijenjaju svoje ponasanje i vise manje bi sa 4-5 godina morali moci hodati po ducanu bez da nanose neku stetu stvarima ili ljudima oko sebe. A neodgojeni pas ostaje neodgojeni pas, dlake ostavlja svaki pas i onaj odgojeni i neodgojeni...a onome tko se boji pasa je prilicno svejedno kakakv je, jednostavno se boji.
Mozda se netko boi i male djece, ali Ikea je ipak mjesto u kojem se prodaju stvari za obitelj, igracke, postoji i restoran...dakle, to je mjesto namijenjeno ljudima, pa tako i djeci. Da, znam da je pas isto tako dio obitelji, ali pas ipak nije kupac...i bilo bi vjerojatno dosta kaoticno u svu tu guzvu jos i pse ubaciti.

Quote:
A za ostavljanje pasa doma vidim da nisi upoznata puno s problematikom mnogi imaju problem ostaviti psa kod kuce jer pas ima strahove od odvajanja i uništava ili sve po kuci ili jos gore grize i naskodi sebi u toj panici i nervozi sto je sam.
Jasno da neki imaju problema, no govorim opcenito. Gdje budu psi kada su ljudi na poslu? Postoji li vrtic za pse? Postoji li zakon koji kaze da ne smijes psa ostaviti samog doma?
Uostalom, ako netko misli da pas treba moci svuda ici, pa zasto ga onda svi ne vode sa sobom na posao? Ako je dobar, odgojen, zasto ne bi bio sa gazdom na poslu, ma gdje to bilo? Zasto ga voditi tamo gdje rade drugi, zato jer preko dana nisi puno s njim, zasto ga ne vodti tamo gdje sam radis, kako bi bili sto vise skupa.
Quote:
Većina ljudi koji imaju djecu imaju nekoga, od roditelja,svojte, teta,stričeve...
Nisam bas sigurna da je vecina u takvoj situaciji, mnogi kazu da nemaju kud s djetetom...nemaju nikog svog u gradu.
A cak i ako imaju rodbinu, to ne znaci da je ista voljna cuvati dijete, niti da su u takvim odnosima da bi ih uopce isli traziti takvo sto.
Nekima cak i vlastiti roditelj i uskoce tek tu i tamo, kad nema druge, ali ne za svaki odlazak u ducan.
Uostalom...i vlasnici pasa imaju valjda rodbinu i roditelje i ...
Quote:
i nije istina da se mora ici u shopping za namještaj sa djecom.
Naravno da ne moraju. Ali zele. Jer je i djeci mozda tamo lijepo, jer kupuju namjestaj za djecju sobu, poneku igracku, jastucic, tamo ima stosta za djecu... a usput mozda odu i nesto pojesti.
Sumnjam da pas moze bas uzivati u shopingu, ne bas kratkom razgledavanju svega i svacega u poprilicnoj guzvi.
Quote:
Pogotovo jer to ne kupuješ svaki dan.
A mozda netko svaki vikend kupuje nesto. Danas krevet, drugi vikend televizor, treci hladnjak....pa cipele, ...knjige, garderobu, pa ovo pa ono.

Iako sam protiv toga da se smije sa psima u Ikeu, cini mi se da ne bi bilo lose napraviti neki eksperiment pa jedan dan (ili tjedan) dozvoliti, cisto da se vidi kako bi to funkcioniralo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:52   #6
Osobno ne vodam pse po Ikei ili bilo kojem shopping centru, samo mislim da je stvar principa.
I sama kazes da ne moraju voditi roditelji djecu u kupovinu namještaja, ali to žele.
Pa tako i ima vlasnika pasa koji to žele.
A kako objašnjavas da ti isti psi sa dlakama mogu u nekim državama EU u Ikeu i praktično svuda, da ne nabrajamo pojedinačne dućane.
I tamo su to psi a ne djeca pa u tim državama je to dozvoljeno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:58   #7
Pa mislim da su to vec drugi napisali, tamo je kultura na visem nivu. Mislim da nema toliko neodgojenih/nekulturnih/bezobraznih vlasnika pasa kao ovdje. Cisto sumnjam da tamo secu pse po skolskim dvoristima. Davnih dana sam vidjela kad je jedna curica (strankinja) pokupila drekec na livadi po kojoj nitko ne hoda, jer joj je to posve normalno. A ovdje...tek u zadnje vrijeme se to moze vidjeti, tu i tamo. Ali sam zato vidjela povecu hrpetinu u dvoristu kafica, a na plocniku ih ima "pod normalno". U pizzeriji pas sece okolo i ostavi pola svog krzna na mojoj nozi...i tako to...

Sto se zelja tice, mozda bi netko i macu doveo, a netko pticicu, zamorca, pauka, a netko zmiju...bilo bi bas zabavno, ne?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:09   #8
Kako sad logika da te iste dlake ne smetaju u drugim državama?
Pa potvrdila si moju teoriju da ako je do nekulture kod nas onda nisu niti roditelji izuzeti jer su i oni dio 'nas' i naše kulture.
Vidiš i sama da nije do dlaka i da li pas nikad ne odraste niti do pasa kao takvih, nego do drzava koje su liberalnije i koje nisu.
Pa i da je do kulture cijelog naroda opet kažem i vlasnici pasa i roditelji su dio istog naroda zar ne?
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:35   #9
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Kako sad logika da te iste dlake ne smetaju u drugim državama?
Zato jer su ljudi normalni i nece nahrupiti sa psima u Ikeu i nece drzati pse tako da se otaru na svakog prolaznika i na svaki kauc, nego ce ih voditi uz sebe. Ili ih ustvari i inece voditi u Ikeu jer tamo nemaju sto traziti nego im je ustvari stresno.
A kod nas ce se bilo tko sjetiti ici u Ikeu sa psom, jer se eto moze...pa ce ga drzati na dugackoj lajni, pustati da se njusi i upoznaje sa drugim psom, pa malo nasloni na fotelju, pa ljudi neka skacu preko lajni ...
Isto kao i na ulici...vecina onih koji vode pse ne misli uopce na prolaznike. Dok se ne nauce ponasati na ulici, mislim da im nije mjesto ni u ducanu.
Quote:
Pa potvrdila si moju teoriju da ako je do nekulture kod nas onda nisu niti roditelji izuzeti jer su i oni dio 'nas' i naše kulture.
Nisam. Slozila sam se da ima nekulturne djece, ali djecu ne mozes i ne smijes ostaviti samu doma, djeca ne grizu prolaznike i njih se ljudi (uglavnom) ne boje.
Istina je da su to isti ti ljudi ...imaju psa, imaju dijete...ali onda bi i ljudima trebalo zabraniti ulazak, pa onda u ducanu ne bi bilo nikoga. A ne moze se sve zabraniti, niti sve dozvoliti. Meni je logicno to objasnjenje koje su napisali:
Quote:
Prilikom ulaska u hrvatsko tržište proveli smo opsežno istraživanje potrošačkih navika i želja, i nažalost, rezultati su pokazali da se većina kupaca, pogotovo oni s manjom djecom, ne osjeća ugodno ako su prilikom posjete robnoj kući oko njih kućni ljubimci. Kako je jedan od naših ciljeva pružiti naše usluge većini ljudi, morali smo njihova zapažanja uzeti u obzir. Uz pse za slijepe i slabovidne, svi psi koji su u službi osoba s bilo kojom vrstom invaliditeta mogu slobodno ulaziti u robnu kuću IKEA.
Cini se da su mogli dozvoliti ulazak sa psima, ali to bi smetalo onima sa djecom, pa su ipak izabrali one s djecom, na stetu onih sa psima. Zabraniti ulazak djeci bi bio puno losiji poslovni potez, pa su izabrali manje zlo. Za sada ocito nismo spremi za nesto drugo.
Quote:
Vidiš i sama da nije do dlaka i da li pas nikad ne odraste niti do pasa kao takvih, nego do drzava koje su liberalnije i koje nisu.
Svakako nije samo do dlaka. A liberalan ne moze biti ako su ljudi nekulturni, to ce ici po malo, ne mozepreko noci. Prvo treba nauciti ljude da pas mora biti na lajni, da ima brnjicu (ako mora), da skupljaju drekec, pa da drze psa uz sebe kad se mimoilaze s nekim, da ga ne pustaju da sece drugima pod nogam dok jedu itd. Kaznjavati, pa ce s vremenom svi nauciti...i nece se derati i psovati one koji im kazu da ne bi trebali setati psa po skolskom dvoristu.
Quote:
Pa i da je do kulture cijelog naroda opet kažem i vlasnici pasa i roditelji su dio istog naroda zar ne?
Jesu. Svi skupa smo vrrrlo nekulturni. Neki dan vidim kako covjek sjedi u tramvaju (na stanici) i baci papiric kroz prozor. Na takve stvari ja
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 06.09.2014. at 11:47.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:14   #10
Balkanci smo, vrlo needucirani i generalno neliberalni, to nije tajna.
Grozno je to sto svi to iznova ponavljaju a nitko niti ne pokusava poboljsati opce stanje.
Kada bi svaki vlasnik svog psa socijalizirao, kad bi svaki za svojim psom pokupio drek i pustao psa da hoda bez lajne na mjestima gdje je to zabranjeno, generalna slika bi se uvelike promjenila i mi, koji se trudimo oko svojih pasa bismo bili u mogucnosti i povesti ih bilo gdje bez krivih pogleda.
Nazalost, svima je puno lakse o tome raspravljati na forumima a nista ne poduzimati.

Bas se pitam da li je Kajperinja skrenula pozornost gospodinu s papiricem da za to sluze kosevi za smece, ili je samo poludjela i presutjela...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:04   #11
Kad smo god papirića, prije koju godinu vozim ja auto i vidim ženski ispao papirić. Otvorim ja prozor i kažem "nešto vam je ispalo", a žena mi se zdere "ZNAM!"

Ja sam ostala paf. Da ja smeće bacim na pod (a to nikad ne radim) i da me netko opomene, pokupila bih i bilo bi mi neugodno. Ali očito ljude boli ona stvar, i to vam ponavljam, svejedno jel čovjek sam, jel ima psa, mačku, dinosaura, dijete, jel vozač auta, bicikla, jel pješak. Nažalost, većina je jako neodgojena i misli samo na sebe.

Najnoviji primjer. Konačno se gradi park za pse u Samoboru, površine 4500 kvadrata. Konačno! Prostor izgleda predivno. Znate koje su reakcije vlasnika pasa? Seru. Jedan veli da je to sramota, da je njegovo dvorište veće, jedan veli da je njegov balkon veći, jedan veli da je to premalo i da će veliki psi pojest male kad ih se previše skupi...

No, najbolja ideja ikad je jedan lik koji je predložio da se napravi kafić UNUTAR SAMOG PARKA ZA PSE da vlasnici mogu u miru piti kavu dok im se psi igraju!!!!!!!

I onda se čudite kaj pse ne puštaju u Ikeu i bilo gdje drugdje. Nezahvalni smo do boli. Užas.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:11   #12
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A kod nas ce se bilo tko sjetiti ici u Ikeu sa psom, jer se eto moze...pa ce ga drzati na dugackoj lajni, pustati da se njusi i upoznaje sa drugim psom, pa malo nasloni na fotelju, pa ljudi neka skacu preko lajni ...
Nije istina. Govoriš napamet. Psima je dopušteno ući u šoping centre i tamo se nitko ne ponaša ovako kako si ti opisala. Ja sam sa Sitkom išla u Srenu i CC1 u okviru treninga, da se pas privikne na nove "izazove". Zlu ne trebalo. I to mi je poslužilo jednom kada sam morala na sekundu nešto usput otići kupiti u Müller, a vani je bilo plus 40 u hladu pa mi nije bilo ni na kraj pameti ostaviti psa u autu, čak ni u garaži. Ušle smo, ona je odležala pred ulazom u Müller dok ja nisam kupila što treba i izašle smo van. I usput dobile na poklon Samsungov balon.

Kojeg god psa da sam vidjela u šoping centru pristojno s eponašao, nije bio na dugačkoj fleksici i nije nikome smetao.

Quote:
Nisam. Slozila sam se da ima nekulturne djece, ali djecu ne mozes i ne smijes ostaviti samu doma, djeca ne grizu prolaznike i njih se ljudi (uglavnom) ne boje.
Oprosti što ću biti direktna, ali lupetaš - psi ne grizu prolaznike, a za to što ih se ljudi boje krive su osobe poput tebe koje potpiruju otpor prema prihvaćanju pasa u ljudsku svakodnevicu. Na forumu ili negdje drugdje, svejedno. Vjerujem da si i u RL iso čangrizava kao i ovdje.

Quote:
Svakako nije samo do dlaka.
Ni do dlaka ni do opće higijene. Oni koji najviše urlaju da im smetaju psi zato što su: (a) alergični na dlaku, (b) psi prenose kojekakve bolesti samo što se pojave u nekom prostoru, (c) ujutro mrze sebe, a popodne cijeli svijet - you name it!- vjerojatno uopće ne primjećuju činjenicu da se po špecerajima slatka i nevina dječica voze u kolicima za kupovinu. Skupa s tenisicama kojima gacaju po rešetki na koju ću ja jednog dana staviti kupljeni kruh.

OK, ako već toliko pizdite, ja ću svojeg psa držati u zrakopraznom balonu (), ali izvolite i vi svoje ljubljene potomke naučiti da hodaju.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Balkanci smo, vrlo needucirani i generalno neliberalni, to nije tajna.
MI? Kajgot! Mi smo mitleuropa. Bar smo bili - sve dok nam IkeJa nije pokazala gdje nam je mjesto. I to ne samo u vezi s psima. Nego i s podcjenjivanjem hrvatskog jezika, idiotskim reklamama, odbijanjem da se katalog koji su svojevremeno radosno slali diljem bivše Jugoslavije, tada im je bilo u interesu privući kupce s iz ove regije, pošalje pet minuta dalje od Zagreba... Užitak je imati u svojoj sredini stranog kapitalista koji te prezire. I uvlačiti mu se.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:04   #13
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nije istina. Govoriš napamet. Psima je dopušteno ući u šoping centre i tamo se nitko ne ponaša ovako kako si ti opisala. Ja sam sa Sitkom išla u Srenu i CC1 u okviru treninga, da se pas privikne na nove "izazove". Zlu ne trebalo. I to mi je poslužilo jednom kada sam morala na sekundu nešto usput otići kupiti u Müller, a vani je bilo plus 40 u hladu pa mi nije bilo ni na kraj pameti ostaviti psa u autu, čak ni u garaži. Ušle smo, ona je odležala pred ulazom u Müller dok ja nisam kupila što treba i izašle smo van. I usput dobile na poklon Samsungov balon.



Kojeg god psa da sam vidjela u šoping centru pristojno s eponašao, nije bio na dugačkoj fleksici i nije nikome smetao.



Oprosti što ću biti direktna, ali lupetaš - psi ne grizu prolaznike, a za to što ih se ljudi boje krive su osobe poput tebe koje potpiruju otpor prema prihvaćanju pasa u ljudsku svakodnevicu. Na forumu ili negdje drugdje, svejedno. Vjerujem da si i u RL iso čangrizava kao i ovdje.



Ni do dlaka ni do opće higijene. Oni koji najviše urlaju da im smetaju psi zato što su: (a) alergični na dlaku, (b) psi prenose kojekakve bolesti samo što se pojave u nekom prostoru, (c) ujutro mrze sebe, a popodne cijeli svijet - you name it!- vjerojatno uopće ne primjećuju činjenicu da se po špecerajima slatka i nevina dječica voze u kolicima za kupovinu. Skupa s tenisicama kojima gacaju po rešetki na koju ću ja jednog dana staviti kupljeni kruh.



OK, ako već toliko pizdite, ja ću svojeg psa držati u zrakopraznom balonu (), ali izvolite i vi svoje ljubljene potomke naučiti da hodaju.



MI? Kajgot! Mi smo mitleuropa. Bar smo bili - sve dok nam IkeJa nije pokazala gdje nam je mjesto. I to ne samo u vezi s psima. Nego i s podcjenjivanjem hrvatskog jezika, idiotskim reklamama, odbijanjem da se katalog koji su svojevremeno radosno slali diljem bivše Jugoslavije, tada im je bilo u interesu privući kupce s iz ove regije, pošalje pet minuta dalje od Zagreba... Užitak je imati u svojoj sredini stranog kapitalista koji te prezire. I uvlačiti mu se.

Tu se slazem, grozni su po vise osnova.
Nekako mi se cini puno draza opcija da s Yukijem odemo negdje van na jednodnevni izlet i usput posjetimo doticni trgovacki centar, upsut izbjegavajuci stres i balkanizan
Nisam nikad prevodila ikeine kataloge na razumljive jezike ali onaj nedostatak postivanja u hrvatskoj inacici, web i facebook stranicama, su mi katastrofalni!
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:53   #14
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kojeg god psa da sam vidjela u šoping centru pristojno s eponašao, nije bio na dugačkoj fleksici i nije nikome smetao.

vjerojatno uopće ne primjećuju činjenicu da se po špecerajima slatka i nevina dječica voze u kolicima za kupovinu. Skupa s tenisicama kojima gacaju po rešetki na koju ću ja jednog dana staviti kupljeni kruh.

OK, ako već toliko pizdite, ja ću svojeg psa držati u zrakopraznom balonu (), ali izvolite i vi svoje ljubljene potomke naučiti da hodaju.
Ovo bih posebno izdvojila - niti ja nisam vidjela te pse koji grizu po centrima, napadaju, idu do svakoga... a vidjela sam ih dosta.

A za ovo drugo sto sam citirala potpis sto posto jer sam to vidjela vise puta, djeca u kolicima sa prljavim cipelama.
Grozno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:30   #15
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Kada bi svaki vlasnik svog psa socijalizirao, kad bi svaki za svojim psom pokupio drek i pustao psa da hoda bez lajne na mjestima gdje je to zabranjeno,
Zasto predlazes da netko pusta pse bez lajne tamo gdje je to zabranjeno?
Sto bi time postigli?
Nesto sam krivo shvatila?
Quote:
generalna slika bi se uvelike promjenila i mi, koji se trudimo oko svojih pasa bismo bili u mogucnosti i povesti ih bilo gdje bez krivih pogleda.
Nazalost, svima je puno lakse o tome raspravljati na forumima a nista ne poduzimati.
Kad bi svi bili kulturni i odgojili svoje pse, mislim da bi bilo daleko lakse ucinitko korak naprijed.
Quote:
Bas se pitam da li je Kajperinja skrenula pozornost gospodinu s papiricem da za to sluze kosevi za smece, ili je samo poludjela i presutjela...
Nisam. Iz vise razloga, manje ili vise bitnih.
Takvi pokusaji su se pokazali nesvrsishodni i uveliko neugodni, pa cak i opasni za mene. Evo par primjera:
1. po prvi put u zivu ostvljam bebu svekrvi (koja ju nikada nije cuvala) jer moram na ostavinsku na kojoj mora biti i mama. Da bismo sto brze to obavili i sto prije se vratili po bebu, idemo autom....obavimo sto trebamo, dodjemo do auta, a auto zagradjen jednim autom i ne mogu van s parkinga. Pada kisa, zurimo doma, cekamo, trubimo ...(zovemo pauka) ....i nakon dosta vremena, nekih 30-40m, eto ti gospodina (zove se Drago Diklić) i nesto negoduje ...ja mu kazem da kako se to parkirao, da mi cekamo vec xy vremena...i on mene pijepo posalje u rodno mjesto,...sjedne u auto i ode.
2. ide tip sa snopom papira, dodje do bandere, potrga osmrtnicu i baci na pod (mislim si valjda bude pokupio kad naljepi svoje)....naljepi oglas za kredit, bacenu osmrtnicu ostavi na podu i krene dalje... Idem za njim i kazem mu da je bas mogao to baciti u smece (ne znam je li osmrtnica bila neka "friska", nadam se da nije), a on mi pocne odgovarati da sto...da nema gdje, nema smeca.... To sto je 3m ispred njega bila kanta za smece, istina kucna, alli valjda bi podnjela jedan papir..nema veze.
3. covjek na skolskom igralistu sece psa...ne da prelaze igraliste, nego pas ono bas ima svoj izlaazak tu na skolskom. Ja prolazim i kazem nesto kao da nije bas ok da psa vodi na skolsko igraliste. Poceo me psovati, vrijedjati i mislim da je malo falilo od toga da me i pokusa fizicki napasti...da sam jos stogot rekla ...pa sam samo produzila dalje

4. tip koji je bacio papiric iz tramvaja je bio - u tramvaju. Ja sam samo prolazila. Da sam nesto rekla ne bi me ni cuo, a ako i bi, okrenuo bi glavu. A drgu ljudi bi samo vidjeli "ludu babu" .
Isla sam u zurbi svojim putem, da bas ulazim u tramvaj i okomim se na tipa, zacas bi me izvrijedjao ili se pravio lud. Ili bih jos morala platiti kartu ako tramvaj krene...

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nije istina. Govoriš napamet.
Da, govorim napamet. Nisam nista drugo niti rekla. U nasoj Ikei psima nije dozvoljen ulaz, pa i ne mogu govoriti iz iskustva. Samo pretpostavljam.

Quote:
Psima je dopušteno ući u šoping centre i tamo se nitko ne ponaša ovako kako si ti opisala. Ja sam sa Sitkom išla u Srenu i CC1 u okviru treninga, da se pas privikne na nove "izazove". Zlu ne trebalo. I to mi je poslužilo jednom kada sam morala na sekundu nešto usput otići kupiti u Müller, a vani je bilo plus 40 u hladu pa mi nije bilo ni na kraj pameti ostaviti psa u autu, čak ni u garaži. Ušle smo, ona je odležala pred ulazom u Müller dok ja nisam kupila što treba i izašle smo van. I usput dobile na poklon Samsungov balon.
A zasto nije isao s tobom u Muller? Ako je cekao pred ducanom, znaci da i nije usao u ducan, zasto, ako je dozvoljeno?
Hodnik shoping centra i ducan nije jedno te isto.
Quote:
Kojeg god psa da sam vidjela u šoping centru pristojno s eponašao, nije bio na dugačkoj fleksici i nije nikome smetao.
OPet mislis na hodnike ili na ducane?
Mozda ti i jesi, ali to ne znaci da bi se tako svi ponasali u Ikei.
Quote:
Oprosti što ću biti direktna, ali lupetaš - psi ne grizu prolaznike, a za to što ih se ljudi boje krive su osobe poput tebe koje potpiruju otpor prema prihvaćanju pasa u ljudsku svakodnevicu. Na forumu ili negdje drugdje, svejedno. Vjerujem da si i u RL iso čangrizava kao i ovdje.
Kakva sam u RL to stvarno nije tema i nebismo o tome trebali raspravljati.
Da, psi grizu prolaznike, mene je davno jedan ugrizao dok sam prolazila kraj njega. Ako bi vlasnik takvog psa dosao u Ikeu, postojala bi opasnost da nekog ugrize u prolazu.
Quote:
Ni do dlaka ni do opće higijene. Oni koji najviše urlaju da im smetaju psi zato što su: (a) alergični na dlaku, (b) psi prenose kojekakve bolesti samo što se pojave u nekom prostoru, (c) ujutro mrze sebe, a popodne cijeli svijet - you name it!-
Ne spadam ni u jedne od tih, nisam neki cistunac, ne mrzim (skoro) nikoga, ali stvarno ne volim nekulturne i zloceste ljude...
Quote:
vjerojatno uopće ne primjećuju činjenicu da se po špecerajima slatka i nevina dječica voze u kolicima za kupovinu. Skupa s tenisicama kojima gacaju po rešetki na koju ću ja jednog dana staviti kupljeni kruh.
Itekako to primjecujem i dize mi se kosa na glavi od toga. Kao i kada ih dovedu u kafic (ili negdje), pa misle da je ok da hodaju po stoicama/foteljama sa cipelama.
Quote:
OK, ako već toliko pizdite, ja ću svojeg psa držati u zrakopraznom balonu (), ali izvolite i vi svoje ljubljene potomke naučiti da hodaju.
Da, bilo bi dobro da ih nauce.
Obzirom da si kvotala moj post, pa se valjda obracas meni, mogu samo reci to da moje dijete nije od tih koje se vozi s cipelama u kolicima, ne zna hodati po ducanu i sl.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ovo bih posebno izdvojila - niti ja nisam vidjela te pse koji grizu po centrima, napadaju, idu do svakoga... a vidjela sam ih dosta.
Nisam ih ni ja vijela, alli ako se svima dozvoli ulaz, bojm se da bismo ih vidjeli.

Quote:
A za ovo drugo sto sam citirala potpis sto posto jer sam to vidjela vise puta,djeca u kolicima sa prljavim cipelama.
Grozno.
Slazem se. Ali netko je na Ikea temi rekao da bi i psa vozio u tim kolicima. Pa valjda ni to nije ok, osim ako nije netom opren, jer cak i ako stavi neki svoj podlozak koji pas i inace koristi, znaci sa svih strana je vec koristen.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Većina ljudi koji imaju djecu imaju nekoga, od roditelja,svojte, teta,stričeve... i nije istina da se mora ici u shopping za namještaj sa djecom.
Pogotovo jer to ne kupuješ svaki dan.
Pa ako ne kupujes takvo sto svaki dan, pa ne bi trebao ni djecu voditi ...stvarno ne znam zasto bi onda trebao voditi psa na takvo mjesto.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:48   #16
Krivo sam se izrazila, lapsus.
Umjesto zabranjeno zamisli da pise dozvoljeno

Kao sto ti tvrdis da tvoje dijete nije od onih koji se ne znaju ponasati u trgovackim centrima i ne sjedi u kolicima za robu, tako i mi tvrdimo da se nasi psi znaju ponasati.
Nazalost, ti zbog jednog negativnog iskustva smatras da su svi psi isti - nesocijalizirani, divlji i sta ti ja znam.
Znaci li to da se ja trebam voditi tom logikom? Ssvu djecu smatratim krestavcima koji trce naokolo, zabijaju se u ljude, skacu po namjestaju u ducanima, ruse artikle s polica?
Ako cemo tako razmisljati, iskljucivo crno-bijelo, znaci da niti jednom djetetu nije mjesto na takvim mjestima.

btw, ja sam svog psa vodila u dm u trgovackom centru i vjerovali ili ne, nikoga nije ugrizao, srusio niti utjecao na bilo koju osobu koja se u tom trenutku nasla u ducanu.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:57   #17
Kad smo vec kod djece; jucer stojim u redu u ducanu u CC1, a ispred mene zena sa djetetom u kolicima koje je cijelo jebeno vrijeme VRISTALO dok mu se njegova divna mamica ni jednom nije cak ni obratila a kamo li ga utisala.
Da, mene smetaju razmazena derista! To sto je nekom roditelju bas super da mu djete kmeci i vristi nasred ducana ili dira svaku stvar koja mu se nadje na putu ne znaci da je to ok.

Danas dok sam bila popodne sa pticarkom vani koja je btw hodala sa svojom lopticom u ustima, u susret nam dolazi covjek sa dvoje djece; djeca spaze psa, krenu VRISTAT i PLAKAT, moj pas se usere (da, i to mi smeta jer mi vrazja djecurlija plasi psa koji ih ni ne gleda), a tatica se okrene i tjeseci ode s djecom nazad od kud je doso.
Moram li kaj dalje rec?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 22:03   #18
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Zasto predlazes da netko pusta pse bez lajne tamo gdje je to zabranjeno?
Sto bi time postigli?
Nesto sam krivo shvatila?
Mislim da je Angless ispustila jedno ne. Malo dobronamjernosti ne bi ti škodilo.

Quote:
Nisam. Iz vise razloga, manje ili vise bitnih.
Takvi pokusaji su se pokazali nesvrsishodni i uveliko neugodni, pa cak i opasni za mene. Evo par primjera:
Itd.
Da, moja je poznanica, kada su u doba Univerzijade uredili Trg Republike i postavili one krasne koševe od rostfraja, ženi koja je bacila omot od sladoleda na pod podigla papir, potrčala za njom i rekla joj: "Gospođo, nešto ste izgubili." "Gospođa" ju je samo lupila po ruci tako da papir još jednom padne pa zemlju. Moja joj je poznanica omot zagurala u džep.

Ja sam imala neugodnije susrete od nje. S pripadnikom HV-a (ili je onda još bio ZNG?) koji je, vozeći iza mene, napikirao isto parkirno mjesto kao i ja pa me pištoljem natjerao da mu se maknem. Vojna vozila srećom imaju tablice pa sam prijavila. Dobila sam ispriku. Bar nešto. Dalje me nije briga.

Daleko mi je veća frka bila kada su se dva mladca u uniformama mimoilazila sa mnom i psom, a jedan kaže drugome: "Što misliš, da mu sprašim zrno?" No, dobro, sve je to mlada demokracija. Samo što je u međuvremenu ta demokracija već postala debelo punoljetna.

Ukratko, iza kompjutera i tastature svi smo face.


Quote:
Da, govorim napamet. Nisam nista drugo niti rekla. U nasoj Ikei psima nije dozvoljen ulaz, pa i ne mogu govoriti iz iskustva. Samo pretpostavljam.
Pretpostavljaš na temelju pretpostavljenog ponašanja pasa u robnoj kući, a da bi to ponašanje pretpostavila, treba u obzir uzeti ponašanje pasa u šoping centrima.

Quote:
A zasto nije isao s tobom u Muller? Ako je cekao pred ducanom, znaci da i nije usao u ducan, zasto, ako je dozvoljeno?
Hodnik shoping centra i ducan nije jedno te isto.
Psima je dopušten ulazak u šoping centre. Svaki dućan u okviru centra ima svoje propise i ja ih poštujem. Za Müller nisam konkretno zagledala ima li ili nema naljepnicu na vratima, ali sam ja odlučila ne voditi Sitku (ona je, nije on) unutra.

Quote:
OPet mislis na hodnike ili na ducane?
Mozda ti i jesi, ali to ne znaci da bi se tako svi ponasali u Ikei.
V. gore i ne tupi.
Ne govorimo o meni, nego o psima koje sam vidjela u u šoping centrima. V. gore.

Quote:
Kakva sam u RL to stvarno nije tema i nebismo o tome trebali raspravljati.
Da, psi grizu prolaznike, mene je davno jedan ugrizao dok sam prolazila kraj njega. Ako bi vlasnik takvog psa dosao u Ikeu, postojala bi opasnost da nekog ugrize u prolazu.
Bogami, priznajem da i meni dolazi da te ugrizem.

Ostalo - dosadna si i naporna. Isključujem se s teme dok se opet ne odšećeš na neki drugi podforum. Uopće ne znam kako si ovamo i dospjela. Iz dosade, valjda.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 22:13   #19
Ja u svojih 26 godina nisam doživjela da psi grizu prolaznike, ali jesam doživjela da mi ljudi prijete nožem i pištoljem. Pa ne hodam okolo u faking balonu s nunčakama jer mislim da me bude netko zaklao.

I da: mislim da će me prije neki ČOVJEK ubiti, silovati, maltretirati, nego pas.

Ti bi Kajperinja, kao majka trebala znati da je veća opasnost da ti dijete otme pedofil, nego napadne pas. Nemoj shvatiti da ti želim nešto loše, nikako, nego mi se čini da zaboravljaš da je upravo ČOVJEK sam sebi najgori neprijatelj!!!!!!!!!!!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 22:47   #20
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazila, lapsus.
Umjesto zabranjeno zamisli da pise dozvoljeno
Svakako se slazem s onime sto je misljeno.
Ali evo...ja jesam par puta i pokusala, ali nema puno koristi od toga da mene ljudi psuju i deru se na mene, a setaju psa po skolskom dvoristu. NIsam postigla bas nista. Ne ide to s takvima.
Quote:
Kao sto ti tvrdis da tvoje dijete nije od onih koji se ne znaju ponasati u trgovackim centrima i ne sjedi u kolicima za robu, tako i mi tvrdimo da se nasi psi znaju ponasati.
Naravno da tvrdite. Ali to stvarno ne znaci da nema puno onih koji se ne znaju ponasati.
Quote:
Nazalost, ti zbog jednog negativnog iskustva smatras da su svi psi isti - nesocijalizirani, divlji i sta ti ja znam.
Daleko od toga. Ni blizu. Ne bi smjela tako olako tvrditi sto ja smatram.
To da su ljudi sa psima nekulturni i ne odgajaju svoje pse, ne kupe za njima, da ima govanaca po plocniku, da nisu na lajni ili je lajna 5m dugacka a pas na jednoj strani plocnika, gazda na drugoj, da je ok da te pas u prolazu ponjusi/zaslilni/polize/dotakne... Ma koliko je to vlasnicima ljubimaca super, nikako da shvate da prolaznicima nije i da bi bilo ok da ih drze uz sebe u prolazu.
Quote:
Znaci li to da se ja trebam voditi tom logikom? Ssvu djecu smatratim krestavcima koji trce naokolo, zabijaju se u ljude, skacu po namjestaju u ducanima, ruse artikle s polica?
Ni slucajno.
Quote:
Ako cemo tako razmisljati, iskljucivo crno-bijelo, znaci da niti jednom djetetu nije mjesto na takvim mjestima.
Djeci jos uvjek nije zabranjeno. Ali slozila bi se s tim da se takve zamoli da se smire ili izadju. Hrpa neodgojene djece (+ nesto odgojene) i hrpa neodgojenih pasa (+ nesto odgojenih) u jednom ducanu imo nije dobra ideja.
Quote:
btw, ja sam svog psa vodila u dm u trgovackom centru i vjerovali ili ne, nikoga nije ugrizao, srusio niti utjecao na bilo koju osobu koja se u tom trenutku nasla u ducanu.
Naravno da ti vjerujem, zasto ne bi? Pa ne mislim da su svi psi neodgojene divlje zvijeri.
Ustvari...kad bolje razmislim, cini mi se da sam procitala da psi ne smiju u DM. Osim u torbi.
Evo..nadjoh i link
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod djece; jucer stojim u redu u ducanu u CC1, a ispred mene zena sa djetetom u kolicima koje je cijelo jebeno vrijeme VRISTALO dok mu se njegova divna mamica ni jednom nije cak ni obratila a kamo li ga utisala.
Ne bih se bas previse mjesala u tudje odgojene metode, ali ako malo proucis pedagosku tematiku (ili ako imas dijete ili neku prijateljicu s djetetom) naci ces nesto o razvojnim fazama i tzv. TT fazi koja kaze da je takvo ponsanje sasvim normalno za dijete u toj dobi, a jedna od metoda sto brzeg i efikasnijeg izlaska iz te faze je ignoriranje. A neki to rjesavaju na neke druge nacine.
Quote:
Da, mene smetaju razmazena derista! To sto je nekom roditelju bas super da mu djete kmeci i vristi nasred ducana ili dira svaku stvar koja mu se nadje na putu ne znaci da je to ok.
I mene smetaju. Ali ipak nije palo na pamet da bi im trebalo zabraniti ulaz. Ipak je to biznis. Politika firme je da gleda svoju korist. Ako korist vide u tome da zadrze musterije s djecom, jer oni ne zele pse u ducanu (i ne samo oni), logicno je da ce se prikloniti misljenju vecine. Pitanje je samo je li to vecina ili nije, mozda bi nam trebao referendum.
Afra kaze da ne treba voditi djecu, jer ne ides u takav ducan svaki dan...pa ne vidim, ako netko tako razmislja, koji bi onda bio razlog za to da bi psa trebalo voditi.
Quote:
Danas dok sam bila popodne sa pticarkom vani koja je btw hodala sa svojom lopticom u ustima, u susret nam dolazi covjek sa dvoje djece; djeca spaze psa, krenu VRISTAT i PLAKAT, moj pas se usere (da, i to mi smeta jer mi vrazja djecurlija plasi psa koji ih ni ne gleda), a tatica se okrene i tjeseci ode s djecom nazad od kud je doso.
Moram li kaj dalje rec?
Probaj. U cemu je problem? Zelis da netko tko se preplasi ne place i ne vristi iako ima svega par godina? Zamjeras djeci sto se boje i pokazuju svoje osjecaje? Pa i tvoj pas je pokazao da se boji (kazes usrao se) - mozes li nekako njemu zabraniti strah?

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kao što svaki šoping centar ima svoju politiku mogu li psi u njih (npr. Garden Mall, Arena Centar, Westgate, CCO) ili ne (npr. Importanne Galleria), tako i svaki dućan, u centrima gdje psi mogu ući, sam određuje mogu li psi kod njih ući ili ne. I kako (hodajući ili na rukama).
Da, shvacam...ali misila sam da kada je rekla da smije sa psom u shoping centar (ili tako nekako), da je to onda znacilo da smije s njim u ducane. A ocito ipak ne smije, pa ne znam cemu onda cudjenje oko Ikee.
Gdje onda smiju uci hodajuci psi?

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, moja je poznanica, kada su u doba Univerzijade uredili Trg Republike i postavili one krasne koševe od rostfraja, ženi koja je bacila omot od sladoleda na pod podigla papir, potrčala za njom i rekla joj: "Gospođo, nešto ste izgubili." "Gospođa" ju je samo lupila po ruci tako da papir još jednom padne pa zemlju. Moja joj je poznanica omot zagurala u džep.

Ja sam imala neugodnije susrete od nje. S pripadnikom HV-a (ili je onda još bio ZNG?) koji je, vozeći iza mene, napikirao isto parkirno mjesto kao i ja pa me pištoljem natjerao da mu se maknem. Vojna vozila srećom imaju tablice pa sam prijavila. Dobila sam ispriku. Bar nešto. Dalje me nije briga.
Meni bas nije do borbe za zivcanim muskarcima koji se deru i psuju.

Quote:
Daleko mi je veća frka bila kada su se dva mladca u uniformama mimoilazila sa mnom i psom, a jedan kaže drugome: "Što misliš, da mu sprašim zrno?" No, dobro, sve je to mlada demokracija. Samo što je u međuvremenu ta demokracija već postala debelo punoljetna.
Ukratko, iza kompjutera i tastature svi smo face.
Ili su kreteni ili su se samo zezali. A kretena ima uvijek i svuda i bit ce ih uvijek.
Quote:
Pretpostavljaš na temelju pretpostavljenog ponašanja pasa u robnoj kući, a da bi to ponašanje pretpostavila, treba u obzir uzeti ponašanje pasa u šoping centrima.
Ne, ne pretpostavljam na temelju ponasanja pasa u robnoj kuci nego na temelju ponasanja vlasnika pasa na ulici. Ako mnogi jos nisu usvojili ono osnovno za kretanje po ulici, ne vidim kako bi odjednom u ducanu to cinili.
Quote:
Psima je dopušten ulazak u šoping centre. Svaki dućan u okviru centra ima svoje propise i ja ih poštujem. Za Müller nisam konkretno zagledala ima li ili nema naljepnicu na vratima, ali sam ja odlučila ne voditi Sitku (ona je, nije on) unutra.
Pa ok,tamo ima stvarno puno ducana i ako dodjes do ducana a ne udjes untra s psom, onda i ne mislim da si - vodila psa u ducan. U ducanima je ipak vise skuceno, veca guzva nego po hodnicima
Quote:
V. gore i ne tupi.
Ne govorimo o meni, nego o psima koje sam vidjela u u šoping centrima. V. gore.
Ali ako si vidjela neke fine ljude i fine pse, to ne znaci da bi samo oni usli u Ikeu, nego bi dosli i svi oni drugi. Tj. neki, jer ne zele valjda bas svi u Ikeu.
Quote:
Bogami, priznajem da i meni dolazi da te ugrizem.
Eto. A gdje nece onda pas.
Quote:
Ostalo - dosadna si i naporna. Isključujem se s teme dok se opet ne odšećeš na neki drugi podforum. Uopće ne znam kako si ovamo i dospjela. Iz dosade, valjda.
Meni su pak dosadni i naporni oni koji vuku na svoju stranu i misle, pa cak i tvrde da su svi psi i vlasnici divni i krasni, a stvarno nisu.
A ako ne smijemo o tome raspravljati, reci misljenje i ono sto vidimo oko sebe, nego je ovo tema gdje samo vlasnici pasa kritiziraju one koji imaju nesto za reci i svi koji su protiv necega ili nesto zamjraju su odma mrzitelji pasa i misle da svi oni grizu i jedu malu djecu, onda ste stvarno neozbiljni....
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 06.09.2014. at 23:36.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.