Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 02:52   #221
Nece Jupiter sam po sebi nista "donijeti",ako u igri nema planeta zaduzenih za materijalizaciju zelja.

Nedavno mi je prosao kroz 7 kucu,i nikada nisam imao manje volje za partnerskim odnosima,sada mi je stao tacno na Mo u 8 u LAvu,kao da nije,neki problemi koje sam imao ranije su mi se njegovim ulaskom u LAva samo prosirili.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:27   #222
gleda se dispozitor istog tog jupitera u natalu(u kakavim je aspektima,za koja polja je zaduzen)...kao i njegovi aspekti u natalnoj karti....ako je kvadriran ne moze se ocekivati bog zna sta
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:18   #223
Quote:
agroziv kaže: Pogledaj post
gleda se dispozitor istog tog jupitera u natalu(u kakavim je aspektima,za koja polja je zaduzen)...kao i njegovi aspekti u natalnoj karti....ako je kvadriran ne moze se ocekivati bog zna sta
PA nisam bas siguran da se tranzitnoj planeti gleda dispozitor,pa cak i ako bi to bio slucaj,Sunce tranzitno mi je ovih dana u dobrim odnosima sa licnim planetima,i ne primjetih nikakav napredak na bilo kojem planu.

AKo se radi o natalnom polozaju Jupitera,i tu mi je dispozicija idealno postavljena egzaltirana Venera u 2 polju(novac) u sexstiu sa Marsom,i trigonu sa Uranom,pa nigdje nekih vecih para.

Jupiter vlada apstrakcijom, i teorijom(vladar 9 polja) i ne daje praktican uspjeh,moze da da osjecanje zadovoljstva i srece,ali evo je meni stao na Mjesec,pa kao sto rekoh kao da nije.

Mozda tranzit Jupitera dobro donosi iskljucivo Strijelcevima i Ribama,i osobama sa naglasenim Jupiterom u karti,kao sto SAturn donosi nama Jarcevima,ko zna.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 02:29   #224
eto to sam ja citala i dosta njih potvrdjuje teoriju dispozitora trenzitne planete u natalu......... po polozaju i aspektu dispoz. se vidi kako sta nam moze doneti taj tranzit.......... znaci ako je jupiter u lavu gledas sunce u natalu....gde se nalazi i u kakvim aspektima....u toj oblasti moze doneti sirenje,blagostanje ili suprotno....
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:38   #225
Da li je Jupiter na ASC ( u Lvau), tranzitni, inače u natalnoj 4. u Škorpionu zaslužan za enormno povečenje energije i optimizam ali i kao da je realno sve pozitivnije, naime, zadnje dvije godine su bile pod tmurnim oblacima i u stagnaciji. Nedavno je Jupiter došao na ASC i od tada su se vrtoglavom brzinom stvari počele mijenjati i oko mene i u meni. Što bih mogla očekivati od tog tranzita što se tiče novca konkretno. Počinjem snimati svoj prvi kantautorski glazbeni cd koji treba izaći sljedeće godine. Isto tako razmišljam o tužbi vezenoj za jedan posao koji sam radila u državnoj firmi, pa da li bi to imalo nekog smisla? Da li je pozitivno razdoblje za to? Evo moja natalna. Thnxić


http://tinypic.com/m/ih5i79/2
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:16   #226
Razmišljam ovih dana o tome zašto je Jupiter u padu u Jarcu, odnosno, koliko je sama njegova priroda širenja suprotna Saturnovom principu sažimanja i skupljanja.

Trenutno mi Ju tranzitira VII poljem i gradi opozicije sa natalnim Mo0Ve. Dobijam neke čudne bračne i "vezne" ponude, od muškaraca koji su me videli par puta u životu , te od onih s kojima sam u površnom kontaktu a misle da me poznaju , i spopada me svako s kim dođem u kontakt. A naklonost mi odjednom izražavaju i muškarci koje znam godinama, pa i oni koje vidim kao očinske figure . Doslovce ceo tranzit doživljavam kao agresiju, već dovoljno dugo traje da osećam kao da gubim vazduh, prostor da dišem slobodno (Mo0Ve u Vodenjaku). Toliko da postajem jako defanzivna i smrknuta.

Sto tranzitnih Saturna ne može da učini da se osetim tako bespomoćno, izloženo i ugušeno kao što to može jedan Jupiter.

No, fala bogu, pa će tranzit proći jednom, ali ne uspevam da shvatim poentu ovakvih iskustava. Ama baš ništa ne umem da izvučem iz takvih perioda osim frustracije
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:01   #227
napišite šta vam je donio dok je tranzitirao drugom kućom
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 12:56   #228
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
napišite šta vam je donio dok je tranzitirao drugom kućom
Donio mi je kile .
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 08:41   #229
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Donio mi je kile .
dobro ali to nakupljanje kila je karakteristično za prvu kuću. ali kroz drugu bi materijalna situacija trebala biti puno bolja. jel' tako. Moja frendica je dobila stalni posao ulaskom Ju u drugo polje nakon godina i godina vanjske suradnje.

polja za posao su 2, 6, 10,
s tim da je drugo polje novac i materijalna dobra, šesto - posao koji radimo za novac i deseto karijera, ono čime se baviš dugi niz godina.

u solaru ako ti je pluton u devetom polju u konjukciji sa MC a uran recimo iz 12.,polja radi kvadrat sa MC i Plutona - to znači bye bye posao koji ste radili do sada i potpuni zaokret u karijeri čovijeka. U ovome slučaju koji sam naveo osoba sama isprovocira otkaz nekim nesmotrenim odn., psihičkim ispadom naprimjer uvreda autoriteta uzrokuje momentalni otkaz.

Mene sada zanimaju vaša iskustva s jupiteron kroz drugo polje jer sva ova objašnjenja na netu ne drže vodu. Nema iznenadnog bogatstva, (ili ima), itd.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 08:50   #230
ja još čekam da mi nešto donese

sljedeće godine očekujem promjenu karijere
jupiter trigon na vl.2 , uran konjukcija vl. 10.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 09:23   #231
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ja još čekam da mi nešto donese

sljedeće godine očekujem promjenu karijere
jupiter trigon na vl.2 , uran konjukcija vl. 10.
pogledaj šta solar kaže u vezi promijene karijere. deseto i šesto polje i drugo naravno. Pogledaj vrh MC u kojem je znaku. i napiši o jupiteru kroz drugo šta ti je donio.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:41   #232
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
dobro ali to nakupljanje kila je karakteristično za prvu kuću. ali kroz drugu bi materijalna situacija trebala biti puno bolja. jel' tako. Moja frendica je dobila stalni posao ulaskom Ju u drugo polje nakon godina i godina vanjske suradnje.

polja za posao su 2, 6, 10,
s tim da je drugo polje novac i materijalna dobra, šesto - posao koji radimo za novac i deseto karijera, ono čime se baviš dugi niz godina.

u solaru ako ti je pluton u devetom polju u konjukciji sa MC a uran recimo iz 12.,polja radi kvadrat sa MC i Plutona - to znači bye bye posao koji ste radili do sada i potpuni zaokret u karijeri čovijeka. U ovome slučaju koji sam naveo osoba sama isprovocira otkaz nekim nesmotrenim odn., psihičkim ispadom naprimjer uvreda autoriteta uzrokuje momentalni otkaz.

Mene sada zanimaju vaša iskustva s jupiteron kroz drugo polje jer sva ova objašnjenja na netu ne drže vodu. Nema iznenadnog bogatstva, (ili ima), itd.
I druga kuca se odnosi na unos hrane. Jupiterov prolazak kroz drugu kucu ne znaci sam po sebi nista. Meni je druga kuca prazna, znaci nije radio nikakve konjukcije. A osim toga, za neki dogadjaj moras imati potvrde i od drugih tranzita, npr. Saturn ti radi aspekt na vladara 2. ili planete u drugoj kuci.
Nazalost Jupiter sam nece puno toga napraviti. Mozes se recimo osjecati super entuzijasticno i cekati da se nesto dobro dogodi, ali nista od toga.

Dat cu ti primjer. Prosle sam se godine pocela preskolovavati. Dugo sam cekala na priliku za daljne skolovanje itd....u pitanju je bila promjena profesije itd. I upisala sam skolu kad mi je tranzitni Jupiter sjeo na Sunce (vladara 9. kuce - vise skolovanje), ali uz to mi je i tranzitni Saturn radio kvadrat na natalni Saturn u 9. kuci, a Uran je radio trigon na Saturn. Dakle aktivacija 9. kuce od strane 3 tranzitna planeta, ne samo Jupitera.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:41   #233
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
I druga kuca se odnosi na unos hrane. Jupiterov prolazak kroz drugu kucu ne znaci sam po sebi nista. Meni je druga kuca prazna, znaci nije radio nikakve konjukcije. A osim toga, za neki dogadjaj moras imati potvrde i od drugih tranzita, npr. Saturn ti radi aspekt na vladara 2. ili planete u drugoj kuci.
Nazalost Jupiter sam nece puno toga napraviti. Mozes se recimo osjecati super entuzijasticno i cekati da se nesto dobro dogodi, ali nista od toga.
A kako si se osjećao/la dok je prolazio 2 polje? Jesi bila zadovoljan/na sobom? Materijalno šta je donio? Nešto je moralo biti da se aktivira spoznaja druge kuće!
On nije mogao godinu dana inkognito lutat drugim poljem a da se ne upitaš what the fuck u kojem je on sad polju jer ja ne osjećam ništa.
Svako polje se osjeća kada je aktivirano
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 19:45   #234
Quote:
Mene sada zanimaju vaša iskustva s jupiteron kroz drugo polje jer sva ova objašnjenja na netu ne drže vodu. Nema iznenadnog bogatstva, (ili ima), itd.
Kad je ju usao u moje drugo polje dobila sam ugovor za stalno,period dok je boravio u 2. Je bio odlican,nije bilo iznenadnog bogatstva ali je bilo para dosta sam radila i zarađivala ali i trosila na putovanja i zabave

Meni uskoro ulazi u 5. u djevicu.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.07.2015. at 14:06. Reason: quotanje
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:26   #235
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
A kako si se osjećao/la dok je prolazio 2 polje? Jesi bila zadovoljan/na sobom? Materijalno šta je donio? Nešto je moralo biti da se aktivira spoznaja druge kuće!
On nije mogao godinu dana inkognito lutat drugim poljem a da se ne upitaš what the fuck u kojem je on sad polju jer ja ne osjećam ništa.
Svako polje se osjeća kada je aktivirano
Kako sam se osjecala...trosio mi se novac uzasno, imala sam osjecaj da novac raste na grani, to je bio subjektivan osjecaj. Objektivno novci su presusili sasvim i realno samo sam u dugove upadala. U tom periodu nisam niti radila. Eto, to ti je Jupiter.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 22:31   #236
Pomozite, ovo je hitno pitanje.
Dakle, tek sam sad skužila da će Ju napraviti trigon na moje 7. polje samo jednom, što bi značilo da ja sad odmah u kratkom roku, moram odlučiti konkretno hoću li ući u vezu. E sad pitanje je dokad točno djeluje Jupiter, koliki orbis?
Isto tako, postoje neke stvari iz 6. polja (zdravlje) neke pozitivne promjene, terapije, koje će sad početi, pa mi nije jasno kako ako tranzit sad završava?!
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:43   #237
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pomozite, ovo je hitno pitanje.
Dakle, tek sam sad skužila da će Ju napraviti trigon na moje 7. polje samo jednom, što bi značilo da ja sad odmah u kratkom roku, moram odlučiti konkretno hoću li ući u vezu. E sad pitanje je dokad točno djeluje Jupiter, koliki orbis?
Isto tako, postoje neke stvari iz 6. polja (zdravlje) neke pozitivne promjene, terapije, koje će sad početi, pa mi nije jasno kako ako tranzit sad završava?!
Jupiter se osjeća već s 6º, intenzivno s 3º, a s +/- 1º egzaktan.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:03   #238
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Jupiter se osjeća već s 6º, intenzivno s 3º, a s +/- 1º egzaktan.
Ali ja nisam ni imala vremena za to kad je moj Ne na prvom stupnju...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 03:15   #239
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pomozite, ovo je hitno pitanje.
Dakle, tek sam sad skužila da će Ju napraviti trigon na moje 7. polje samo jednom, što bi značilo da ja sad odmah u kratkom roku, moram odlučiti konkretno hoću li ući u vezu. E sad pitanje je dokad točno djeluje Jupiter, koliki orbis?
Isto tako, postoje neke stvari iz 6. polja (zdravlje) neke pozitivne promjene, terapije, koje će sad početi, pa mi nije jasno kako ako tranzit sad završava?!
Zasto moras sad odmah odluciti? Strpi se dok dodje do MA/VE. Moja zadnja veza je pocela kada se priblizavao konjukciji MA/VE u 4. polju. Cak ne znam da li to uopce mogu pripisati JU. Moje iskustvo je da nema nicega bez SA tranzita na vl. 7. polja. JU mi je u zadnjih godinu dana presao 3 puta preko vl. 7. polja i preko natalnog JU u 7 polju. Jos je tr UR to sve trigonirao i nista znacajno se nije dogodilo jer se SA nalazio u ''nicijoj zemlji''.
haart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:50   #240
Quote:
haart kaže: Pogledaj post
Zasto moras sad odmah odluciti? Strpi se dok dodje do MA/VE. Moja zadnja veza je pocela kada se priblizavao konjukciji MA/VE u 4. polju. Cak ne znam da li to uopce mogu pripisati JU. Moje iskustvo je da nema nicega bez SA tranzita na vl. 7. polja. JU mi je u zadnjih godinu dana presao 3 puta preko vl. 7. polja i preko natalnog JU u 7 polju. Jos je tr UR to sve trigonirao i nista znacajno se nije dogodilo jer se SA nalazio u ''nicijoj zemlji''.
Zato što je meni Ve u 12. polju, i nijedan tranzit na nju mi nije donio normalnu vezu. Moje iskustvo s Ju inače nije loše, jednom mi je sekstil donio nešto, a nijedan drugi tranzit nije bio na djelu.

To je zapravo jedino što imam, nakon toga je dugo ništa. Kvadrat Ju na Uran (vl. 5.), konjunkcija na Ve, koja otpada, kasnije Sa kvadrat na tu Ve, a Sa konjunkcija na vl. 7. je jaako daleko.

Mislim da ću morati odlučiti sad u roku max. 10 dana. I manje.
Hvala na osvrtu.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.