Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 19:18   #201
Ovaj terarij nije ni približno dovoljan za čančaru, mislim da je čak i za moju bradatu agamu premali a ona traži puno manje prostora.
Našla si ju i onda uzela doma. A što je to nego uzela iz prirode? Kako znaš da ju je netko prije tebe uzeo, piše na njoj?
Stvarno ne razumijem, u cijelom gradu i okolici nema livade? Čančare žive po gradovima, ima ih posvuda i jedino što može učiniti za njih je ne ubijati ih i jednostavno pustiti na miru. A ne zatvarati u terarij koji mi se ne čini veći od 100x50x50
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:29   #202
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ovaj terarij nije ni približno dovoljan za čančaru, mislim da je čak i za moju bradatu agamu premali a ona traži puno manje prostora.
Našla si ju i onda uzela doma. A što je to nego uzela iz prirode? Kako znaš da ju je netko prije tebe uzeo, piše na njoj?
Stvarno ne razumijem, u cijelom gradu i okolici nema livade? Čančare žive po gradovima, ima ih posvuda i jedino što može učiniti za njih je ne ubijati ih i jednostavno pustiti na miru. A ne zatvarati u terarij koji mi se ne čini veći od 100x50x50
Koliko ti imas godina? 12? 15? jesi glup/a ili ne razumijes jezik kojim govorim, odnosno tipkam?
S budalama ne raspravljam
Zakljucak: ionako ce biti vraćen u prirodu. Ne brini, ti draga/i zastitnik/ce prirode i zivotinja u njoj.
Naravno da ju je netko ostavio tu .. pa svaki dan mi sestre dolaze kuci i kazu kako su neka djeca bacile kornjacu.. zato sam i pretpostavila da je to u pitanju-
A normalno da ih ima u gradovima kad ih ljudi donesu. Heeelllo, imas li mozga ti? etoo one same došetale do grada , mozda su htjele u shopping. hahahahahha
Obzirom da je kornjaca jos malena, nema ni 20 cm terarij joj je sasvim dovoljan
Opet ponavljam: Em ga puštam vani, em ću ga pustit u prirodu!
Kapisci dijete drago? ajde bok,neda mi se raspravljat byyee byeee
ezelHOLIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:30   #203
EDIT: Terarij je dosta širok. naravno, ne vidi se na slici. pozz,uzivaj
ezelHOLIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:44   #204
Quote:
ezelHOLIC kaže: Pogledaj post
Koliko ti imas godina? 12? 15? jesi glup/a ili ne razumijes jezik kojim govorim, odnosno tipkam?
S budalama ne raspravljam
Zakljucak: ionako ce biti vraćen u prirodu. Ne brini, ti draga/i zastitnik/ce prirode i zivotinja u njoj.
Naravno da ju je netko ostavio tu .. pa svaki dan mi sestre dolaze kuci i kazu kako su neka djeca bacile kornjacu.. zato sam i pretpostavila da je to u pitanju-
A normalno da ih ima u gradovima kad ih ljudi donesu. Heeelllo, imas li mozga ti? etoo one same došetale do grada , mozda su htjele u shopping. hahahahahha
Obzirom da je kornjaca jos malena, nema ni 20 cm terarij joj je sasvim dovoljan
Opet ponavljam: Em ga puštam vani, em ću ga pustit u prirodu!
Kapisci dijete drago? ajde bok,neda mi se raspravljat byyee byeee
Jao hvala davno mi netko nije dao te godine
Ti ne razumiješ, tj razumiješ ali ne želiš priznati da si učinila nešto loše. Ne dijete drago, dolaze one same u grad, tj gradovi se šire na njihova staništa. To te nisu naučili na biologiji ili još nisi došla do tog razreda

Terarij je premali, nema dovoljno svjetla i kornjača čami u mraku, UVB nisi ni spomenula???? Hoćeš dalje. Ajde dijete drago vrati kornjaču u prirodu a takve laži prodavaj mami i tati

Zadnje uređivanje ChiliKimi : 26.05.2011. at 20:05.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 09:51   #205
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Jao hvala davno mi netko nije dao te godine
Chili blago tebi,da je meni vratiti se u te godine
A za ove koji "spašavaju" čančare iz prirode nemam neki komentar,osim

ezelHOLIC
ZNAM APSOLUTNO SVE O NJIMA

Još nisam sreo nekoga tko zna apsolutno sve,pogotovo o DIVLJIM životinjama,i to ugroženim vrstama,sad sam baš ...ono..uzbuđen što znam nekog takvog,šteta što izgleda neko tamo negdje piše umjesto tebe ....
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:05   #206
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ovaj terarij nije ni približno dovoljan za čančaru, mislim da je čak i za moju bradatu agamu premali a ona traži puno manje prostora.
Našla si ju i onda uzela doma. A što je to nego uzela iz prirode? Kako znaš da ju je netko prije tebe uzeo, piše na njoj?
Stvarno ne razumijem, u cijelom gradu i okolici nema livade? Čančare žive po gradovima, ima ih posvuda i jedino što može učiniti za njih je ne ubijati ih i jednostavno pustiti na miru. A ne zatvarati u terarij koji mi se ne čini veći od 100x50x50
evo ovako da se svadja ne nastavi . ako ti mislis da je premalo i ako ne zelis kornjace drzati u tom moj savjet je:NEMOJ! a ako ona hoće neka drzi i po mom kornjaci je bas dobro i lijepo uredjeno. a i nisam toliko glupa da nekuzin da po forumima svi pisu najbolja hrana je hills, royal canin bla bla bla a hranite svoje pse sa pedigreom. onda furminator je najbolja cetka a pola vas koji to pisu imaju obicne cetke, i tako to ide i inače pusti curu neka ima kornjaču ako je ne ubija tuče i ostavlja bez hrane i vode te se u terariju moze okrenut - dobro je . viruj mi ovo je super, sto su u stanju ljudi uciniti maloj kornjaci. bravo curo neka je kod tebe bolje nego da je na asfaltu
trappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:10   #207
i jos nesto kada si rekao da se gradovi sire na njihova stanista, cekaj malo sto ti mislis kada ljudi rade cestu pa naprave prek njih pa one se iskopaju i odjednom su u gradu???? gradovi se ne sire brzinom svjetlosti nego kuća po kuća (ili zgrada)! i one ce sigurno otici tamo gdje ima vise hrane a ne tamo gdje iz zida vire dvi vlasi trave. pa to se valjda zna te kornjace je netko donjeo!
trappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:28   #208
Trapi ajde ne piši gluposti! Zaštićene životinje se ne smiju uzimati iz prirode, je li ti jasno?!? Ja čančare ne držim jer su zaštićene kod nas, njima treba vrt a ne terarij. Tako da, ne pričaj o nećemu o čemu nemaš pojma! Uspoređivanje s royalom, furminatorom i ostalim je takva glupost koja mi pokazuje da nemaš pojma o tematici

Googlaj koje je njihovo stanište, pa onda možemo dalje razgovarati, ovako samo čitam tvoje besmislice
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:08   #209
Pozz svin ljubiteljima životinja i prirode

Eo ovako.. kornjača mi se prije par mjeseci probudila iz zimskog sna, vesela je, normalnog ponašanja itd,, Nalazi se u vrtu (sama se pojavila prosle godine, valjda prirodno stanište), ima puno povrca i svega za normalan zivot.. I tako, dosta san se informira o čančarama i negdje san pročita da u lipnju polagaju jaja. Pošto mi se učinilo zanimljivo da najesen dobijen jos koju kornjačicu da ova nije sama, pala mi je na pamet ideja da nabavim mužijaka (moja je ženka). I malo san se raspita i jedan susjed mi također ima par kornjača u vrtu, super se za njih brine i sve to.
Je li prekasno da sparnin svoju kornjaču sa jednim od njegovih mužjaka? mislim,vec za par dana počinje lipanj pa neznam jesam li već zakasnio...
Molim da odgovaraju samo ljudi koji znaju o njima. I bez rasprava o zakonima, time neka se bavi ministarstvo okolisa i tako nesavjesne ljude ne možemo prominit..
dabar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:56   #210
Joj kako ih ti misliš spariti A jesi me nasmijao
Jedno što možeš učiniti je da doneseš mužjaka da pravi curi društvo, nije samo godišnje doba u pitanju, ovisi i o dobi kornjača itd. I kad oni odluče imat ćeš prepun vrt malih čančara
Ako po naglasku kužim u njihovom si prirodnom staništu pa male bebe mogu sreću potražiti i u okolnim dvorištima, kad im tvoje postane premalo
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 13:48   #211
heheh.. ajde malo san se nespretno izrazia al izgleda da smo na isto mislili. gotovo svatko u dvoristu ima kornjacu al meni je moja otuzna sama pa san joj tia dovest drustvo zanimljivo ce bit njoj,a i meni.
dabar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:38   #212
Thumbs up

Bok svima!!!

Ja imam čančaru staru oko 5.godina, u mom vrtu sam joj zaogradila prostor ogradom i stavila nju unutra...dala sam joj salate,paradajza,tosta...a dala sam joj i vode.(napravila sam plitku rupu u zemlji i stavila unutra pepeljaricu, naravno čistu ) ali nikad je nevidim da pije.. jeli to problem sto ne pije??
napravila sam joj i malenu "kućicu" s 3 kamena,ispod njih stavila sam puno sitnog lišća, a preko ta 3 kamena sta vila sam grane sa velikim listovima..to je mijesto gdje joj je odlicno da spava...cim se spusti mrak ona zatvori oči i stavi glavu u oklop,ali nikad ne spava unutra nego vanii na otvorenom...ali ja je uvijek stavljam unutra i tako spava cijelu noć i rano ujutro se probudi i jede.
mislite li da ce se priviknuti spavati unutra, ako je tako neko vrijeme stavljam?? Vec sam je imala prije 2 g. ali mi je pobjegla,i prije 2 dana se opet vratila..procitala sam da one se u 6.mjesecu pocnu pariti i traziti druga...posto je moja musko i zove se Koko trazim mu curu!

Svi zainteresirani iz okolice poreca i iste neka mi se jave na : 099 670 25 68

i ako se pare i ako njegova kornjaca zleže jaja neka meni da jednu ili dvije !!!
pozdrav odgovorite brzo!!
Kornjače64 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.06.2011., 23:35   #213
Quote:
Kornjače64 kaže: Pogledaj post
Bok svima!!!

Ja imam čančaru staru oko 5.godina, u mom vrtu sam joj zaogradila prostor ogradom i stavila nju unutra...dala sam joj salate,paradajza,tosta...a dala sam joj i vode.(napravila sam plitku rupu u zemlji i stavila unutra pepeljaricu, naravno čistu ) ali nikad je nevidim da pije.. jeli to problem sto ne pije??
napravila sam joj i malenu "kućicu" s 3 kamena,ispod njih stavila sam puno sitnog lišća, a preko ta 3 kamena sta vila sam grane sa velikim listovima..to je mijesto gdje joj je odlicno da spava...cim se spusti mrak ona zatvori oči i stavi glavu u oklop,ali nikad ne spava unutra nego vanii na otvorenom...ali ja je uvijek stavljam unutra i tako spava cijelu noć i rano ujutro se probudi i jede.
mislite li da ce se priviknuti spavati unutra, ako je tako neko vrijeme stavljam?? Vec sam je imala prije 2 g. ali mi je pobjegla,i prije 2 dana se opet vratila..procitala sam da one se u 6.mjesecu pocnu pariti i traziti druga...posto je moja musko i zove se Koko trazim mu curu!

Svi zainteresirani iz okolice poreca i iste neka mi se jave na : 099 670 25 68

i ako se pare i ako njegova kornjaca zleže jaja neka meni da jednu ili dvije !!!
pozdrav odgovorite brzo!!
Cites papire imaš? I uzgojnu dozvolu za parenje zaštićenih vrsta u RH?
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 01:58   #214
Quote:
Kornjače64 kaže: Pogledaj post
Bok svima!!!

Ja imam čančaru staru oko 5.godina, u mom vrtu sam joj zaogradila prostor ogradom i stavila nju unutra...dala sam joj salate,paradajza,tosta...a dala sam joj i vode.(napravila sam plitku rupu u zemlji i stavila unutra pepeljaricu, naravno čistu ) ali nikad je nevidim da pije.. jeli to problem sto ne pije??
napravila sam joj i malenu "kućicu" s 3 kamena,ispod njih stavila sam puno sitnog lišća, a preko ta 3 kamena sta vila sam grane sa velikim listovima..to je mijesto gdje joj je odlicno da spava...cim se spusti mrak ona zatvori oči i stavi glavu u oklop,ali nikad ne spava unutra nego vanii na otvorenom...ali ja je uvijek stavljam unutra i tako spava cijelu noć i rano ujutro se probudi i jede.
mislite li da ce se priviknuti spavati unutra, ako je tako neko vrijeme stavljam?? Vec sam je imala prije 2 g. ali mi je pobjegla,i prije 2 dana se opet vratila..procitala sam da one se u 6.mjesecu pocnu pariti i traziti druga...posto je moja musko i zove se Koko trazim mu curu!

Svi zainteresirani iz okolice poreca i iste neka mi se jave na : 099 670 25 68

i ako se pare i ako njegova kornjaca zleže jaja neka meni da jednu ili dvije !!!
pozdrav odgovorite brzo!!
wtf
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:00   #215
Post

Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Cites papire imaš? I uzgojnu dozvolu za parenje zaštićenih vrsta u RH?
I papire i uzgojnu dozvolu imam!!!
I ako si nam ovdje došao srati, možeš lijepo otići zato što mi tu volimo kornjače i njihovi smo prijatelji!!!
Kornjače64 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2011., 20:50   #216
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Čančare jedu sve živo:travu i male puževe i crviće.
Moje vole jabuke, salatu, bananu, kupus.
Stavi im i vode u neku plitku posudicu.
slažem se ali voće i povrće im se ne smije davati često nego samo kao poslasticu jer im kao temelj prehrane može štetiti.treba ih hraniti onim što bi našle u prirodi, a to su trave.one su isključivo biljojedi ali kao što je napisano vole ponekad pojesti nekog kukca,zbog proteina(ali nevalja pretjerivati).
DaDa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:16   #217
Treba ih ostaviti da se same hrane u prirodi a ne ih uzimat i ograničavat im prostor kretanja, zaista ne razumijem zašto svi imaju poriv zatočiti čančaru u vrtu ili još gore terariju
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 07:57   #218
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Treba ih ostaviti da se same hrane u prirodi a ne ih uzimat i ograničavat im prostor kretanja, zaista ne razumijem zašto svi imaju poriv zatočiti čančaru u vrtu ili još gore terariju
Zato što su ljudi vrlo primitivna i još više sebićna stvorenja koja su si uzela za pravo da izigravaju najjačeg majmuna!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:55   #219
Bok , prije tjedan dana našla sam kornjacu na veoma prometnoj cesti i donjela je kući .Kornjaća je velićine od prilike 15cm i mislim da je musko .Dosada sam je hranila paradajzom i arzelinkama(vrsta šljive), a vodu sam joj stavila u nisku keramićku posudu.Ogradila sam joj jedan dio u vrtu niskom drvenom ogradicom, velićine 150cm sa 75cm od prilike ,ali je svaki dan pustim na travnjak da 2 do 3 sata šeta i jede lišće maslačka i ljubičice .U ograđenom prostoru sam joj u jednom kutu stavila palmino lišće tako da joj pravi hlad , a napravila sam joj i kućicu od jedne tegle tako da am samo probusila vrata malo šira od same kornjače i u teglu stavila suhu slamu (teglu okrenula naopako ).Još nisam spomenula da je kornjča čanćara . Molim vas jako me zanima moželi moja kornjaća zivjeti sama (mislim bez partnerice )i jeli nuzno da se svake godine pari ,jer nisam sigurna da ću mu u vrijeme parenja uspjeti naći družicu.Što da napravi u pitanju toga i jeli mu kavez dovoljno velik i fali li mu još što .Imam još jedno pitanj pokušala sam joj dati koru lubenice sa malo mesa (crvenog)ali nije htijeo jesti ,što mu još mogu davati za jelo .MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE U ŠTO BRŽEM ROKU .
čanćara55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:09   #220
Bok , prije tjedan dana nasla sam kornjacu na veoma prometnoj cesti i donjela je kući .Kornjaća je velićine od prilike 15cm i mislim da je musko .Dosada sam je hranila paradajzom i arzelinkama(vrsta šljive), a vodu sam joj stavila u nisku keramićku posudu.Ogradila sam joj jedan dio u vrtu niskom drvenom ogradicom, velićine 150cm sa 75cm od prilike ,ali je svaki dan pistim na travnjak da 2 do 3 sata šeta i jede lišće maslačka i ljubičice .U ograđenom prostoru sam joj u jednom kutu stavila palmino lišće tako da joj pravi hlad , a napravila sam joj i kućicu od jedne tegle tako da am samo probusila vrata malo šira od same kornjače i u teglu stavila suhu slamu .Još nisam spomenula da je kornjča čanćara . Molim vas jako me zanima moželi moja kornjaća zivjeti sama (mislim bez partnerice )i jeli nuzno da se svake godine parijer nisam sigurna da ću mu u vrijeme parenja uspjeti naći družicu.Što da napravi u pitanju toga i jeli mu kavez dovoljno velik i fali li mu još što .Imam još jedno pitanj pokušala sam joj dati koru lubenice sa malo mesa (crvenog)ali nije htijeo jesti ,što mu još mogu davati za jelo .MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE U ŠTO BRŽEM ROKU .
čanćara55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.